Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot mi rzyga :/  (Przeczytany 4963 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kot mi rzyga :/
« : 2004-02-01, 17:00 »
..że tak powiem :? Przedwczoraj ok. 6 rano zwymiotowala mi w pokoju, ale malutko, tak wodnisto, a dziś - pod stół, i to dość obficie, ze wczorajszym jedzeniem na widoku.. Co sie dzieje? Oprocz tego czuje sie dobrze..

dodam ze mama jej kupila jakies swinstwo do jedzenia (jakis gowniany CatMix :roll: ) nastepnym razem na to nie pozwole, i kupie purine :?
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #1 : 2004-02-01, 17:03 »
No to pierwszy podejrzany już jest, zabrać badziew, dać na razie jajko albo co, jeśli nie masz kawałka kurzęciny czy innego mięsa, a rano tuptusiem po mięsko albo lepsze żarełko.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #2 : 2004-02-01, 17:07 »
Hm..Mama powiedziala, ze kota nie rusza tego Mixa.. w takim razie je mintaja, a wczoraj także, po raz pierwszy w jej życiu, skórki z kurczaka..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot mi rzyga :/
« Odpowiedz #2 : 2004-02-01, 17:07 »

myszka

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #3 : 2004-02-01, 17:12 »
No to w takim razie stawiam na skórki. A jaki to był kurczak? Pieczony, smażony, z zupy?
Zapisane

LuisE

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #4 : 2004-02-02, 08:50 »
no czasami sie tak zdarza (też zależy, jaki to był kurczak)... Swego czasu moja wymiotowała po każdym możliwym posiłku- poszliśmy z nią do lekarza, który zalecił zmianę karmy. I pomogło.
Zapisane

Sal

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #5 : 2004-02-02, 09:01 »
Moim też się zdarzyło. Nie wiem, z jakiej przyczyny, bo nie jedzą hipermarketowych karm.

Ale jedno mnie zastanowiło: jak Dyziek zwymiotował, wyglądało to (że tak się wyrażę) normalnie.
Ale wymiociny Krawatka miały kształt!!  :shock: Takich wałeczków...

Sorry za szczegóły... ale skoro pojawił się taki watek...

Co to mogło być?

Zwymiotował i dalej rozrabiał z Dyźkiem...
Zapisane

LuisE

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #6 : 2004-02-02, 09:04 »
z tymi "waleczkami" to chyba chodzi o wlosy, ale nie jestem pewna... Mojej tez sie to pare razy zdarzalo.
Zapisane

Sal

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #7 : 2004-02-02, 09:06 »
Nie było w tym widac żadnych włosów...
Tez tak pomyslałam...
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #8 : 2004-02-02, 09:08 »
Mój zwracał kitekatta i whiskasa czasem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot mi rzyga :/
« Odpowiedz #8 : 2004-02-02, 09:08 »

Ash

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #9 : 2004-02-02, 09:34 »
Pchla tez czasem porzyguje. Stawiam na wlosy, choc nie widac ich jakos mocno... Raz rzygala po zimnej watrobce zezartej w tempie ekspresowym.
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #10 : 2004-02-02, 10:07 »
Cytat: Salamandra
Nie było w tym widac żadnych włosów...


Te wałeczki to były zbite włosy, zapewne :) Coś na odkłaczanie albo trawa jest konieczne dla każdego kota (no, może oprócz łysych sfinksów ;) )
Zapisane

Sal

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #11 : 2004-02-02, 10:42 »
Sieję im owies, ale raczej się nim bawią, niż chruptają.

Co byś polecała na odkłaczanie? (nie bardzo chemicznego)
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #12 : 2004-02-02, 11:08 »
Zmień może suche na takie z odkłaczaczem. Purina robi np. niezłą karmę, z tym, że polecam kupić w pudełku, nie na wagę - te chrupki się różnią drastycznie wyglądem...
Zapisane

Sal

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #13 : 2004-02-02, 13:02 »
Tylko, że w naszym grajdole ledwo znalazłam Purinę Pro Plan. A odkłaczająca jest tylko na wagę.
Poszukam jeszcze.
Ale naprawdę to pomaga kociambrom zwrócić wylizane kłaczki? :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #14 : 2004-02-02, 13:32 »
To pomaga im, khem, wykupkać kłaczki :) Na tym polegają karmy i pasty odkłaczające, włosy lecą poślizgiem przez kiszeczki, nie wracają. Za to potem znajduje się "wałeczki" włosów w kuwecie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot mi rzyga :/
« Odpowiedz #14 : 2004-02-02, 13:32 »

Ash

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #15 : 2004-02-03, 07:43 »
Pchelka dzis rano wymiotowala - nie byly to waleczki, ale chyba wlosy w tym widzialam. Gubi je zreszta w ogromnych ilosciach. Daje jej paste odklaczajaca Gimpeta, ale chyba za malo, skoro wlosy w poslizg nie wpadaja...  :?:
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #16 : 2004-02-03, 08:11 »
Mój kot wymiotuję też czasem z włosami ale to jak się gryzie z "Rogalem" bo to potem cała jego sierść jest po domu.

PeeS: a najlepsze jest to że on to co zwróci robi surowiec powtórny...  :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #17 : 2004-02-04, 13:07 »
Myśkowi juz przeszlo haftanie, ale azchowuje sie jakby miala dola... :?:
Zapisane

lusi

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #18 : 2004-02-05, 18:59 »
Cześć  z  tymi  wymiotami  to  chyba  bywa  różnie  ja  mam  kota 4-lata  i przeważnie  zwraca  po  kitekacie  ale  z  wołowiną  ,  miałam  jeszcze  jednego  kotka  nie  było  mu  nic  chociaż  był  chory  na  kocią  białaczkę i  niestety  musieliśmy  ją  dać  uspać  bo  nie  było  do  niej  ratunku   :cry: wyglądała  tak  jak  na  rysunku  ASH .   NADAL  ROZPACZAM  PO  JEJ  STRACIE    :cry:  :grr:  :?:
Zapisane

SKR

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #19 : 2004-02-05, 19:21 »
Mój kot najczesciej wmtuje po trawie. jak w lecie sieje mu trawke to on po zimie chyba ma na nia straszna ochote i jak sie zuci to tyle zjada ze potem az zyga. ale oprucz tego ic mu sie takiego nie zdaza
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #20 : 2004-02-05, 21:18 »
On ją po to je, żeby zwymiotować włosy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot mi rzyga :/
« Odpowiedz #20 : 2004-02-05, 21:18 »

Kochatka

  • Gość
rzygające kotki
« Odpowiedź #21 : 2004-03-21, 15:55 »
Kotka moich znajomychy dosyc często wymiotuje, ale tak mi się wydaje , że to od karmy, ona je tylko kk.
A jeśli chodzi o włosy to faktycznie to kotom przeszkadza i często mogą tym wymiotować, w brzuszku tworzą im się takie "kulki z włosia", no nic miłego.Są specjalne karmy, które pomagają rozwiązać ten problem no i różne pasty, ostatnio widziałam coś takiego na http://www.karusek.com.pl/.
Zapisane

Sal

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #22 : 2004-03-22, 08:09 »
Udało mi się znależć Pro Plan odkłaczający.
Strasznie moim trutniom smakuje. :wink:
Ponieważ trawka już się zazieleniła, też im rwę. Chruptają nawet.
Zapisane

Ash

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #23 : 2004-03-22, 08:12 »
Ja poczekam az moje futra skoncza roczek, wtedy kupie im specjalna karme na klaki - na razie jedza karmy dla kittenkow  ;) a pasta Gimpeta przyznaje ze sie calkiem dobrze sprawdza  :wink:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #24 : 2004-03-22, 09:21 »
Jaka pasta Gimpeta Ash? Na co? Ja też mam kittena i jeszcze nie we wszystkim zorientowana jestem :oops:
Zapisane

Ash

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #25 : 2004-03-22, 09:26 »
Pasta odklaczajaca Malt-Soft (lub Malt-Soft Extra, ciutke udoskonalona, tej uzywam) firmy Gimpet. Zdaje sie, ze dziewczyny pisaly o niej wyzej: to pasta z naturalnych skladnikow wprowadzajaca wlosy w poslizg  :lol: generalnie jej dzialanie polega na zapobieganiu odkladaniu sie klebkow siersci w zoladku kota. Dajesz codziennie kotu troche i luzik  :wink:

Jesli chodzi o sucha karme daje moim RC kitten albo Hill's kitten. Poki rosna nie chce kombinowac, jak przestana byc kittenkami to pomysle o jakims suchym am-am na klaki. Choc nie wiem wlasciwie czy jest sens... skoro pasta dobrze dziala... :mysli:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #26 : 2004-03-22, 09:31 »
Moja też je Hillsa i RC na zmianę jej daję żeby się nie znudziło. Nie miała jeszcze problemów z kłaczkami ale chyba nabędę, bo lepiej na zimne dmuchać :wink:
Zapisane

Ash

  • Gość
Kot mi rzyga :/
« Odpowiedź #27 : 2004-03-22, 09:38 »
Slusznie, lepiej dmuchac  ;) taka pasta akurat nie szkodzi, a zapobiegniesz komplikacjom  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot mi rzyga :/
« Odpowiedz #27 : 2004-03-22, 09:38 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.