Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Talci sterylka  (Przeczytany 3738 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KasiKz

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #30 : 2004-02-26, 12:59 »
Cytat: Myszka.xww
Cytat: Skarb
Myślałam tylko, że zrobi się jakaś osowiała no i, że może przytyć (suka moich rodziców po sterylce zrobiła się jak mała szafa ale już trochę zrzuciła na szczęście),


Niestety, tycie wielkiego zwiazku z kastracją nie ma :bezsilny: Niekastrowane też można utuczyć :P


Ale faktem jest, że mają większe apetyty  :wink:  Ale żeby utrzymać kota przy odpowiedniej wadze to nie jest żaden problem  :P
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Talci sterylka
« Odpowiedź #31 : 2004-02-26, 13:26 »
eee tam, wieksze :P Simba cały czas taki sam :lol:  Rolek też :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sal

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #32 : 2004-02-26, 14:02 »
A Dyziek niestety nie... ;)
Duuuuuży kot się z niego zrobił. I cięzki. Ale nie panikuję, bo jest szybki, zwinny, bawi się jak zwykle, więc chyba nie musze go odchudzać?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Talci sterylka
« Odpowiedz #32 : 2004-02-26, 14:02 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Talci sterylka
« Odpowiedź #33 : 2004-02-26, 14:08 »
Chyba są jakieś dietetyczne karmy dla kotów? Kolega kiedys taką karmił straaasznie grubego rottweilera. Ale Daisy nad  RC nawet kręci noskiem zjada jak dopiero jak zobaczy, że nic innego nie dostanie(czasem uświadamia to sobie dopiero po godzinie, a przez ten czas prosi...) :roll: ale zapycha jak wariatka :wink:
A zresztą, ja się zawsze martwię na zapas, na razie jest maleńka i chłopa jej się nie chce ;)
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #34 : 2004-02-26, 20:41 »
Lucjan też jest zwinny, lubi się bawić i w ogóle, ale ciałka mu przybyło. Jest wielki, umięśniony, ciężki i nawet troszkę sadełka na brzusiu się pokazało ;)
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #35 : 2004-02-27, 05:45 »
własnie się moja pani wet dzisiaj pytała czy mi kicie po sterylce przytyły i czy mają większy apetyt....no i fakt że mają i troszke przytyły..choć zawsze były pulchniutkie (a przynajmniej sprawiają takie wrażenie bo mają bardzo puszyste futerko)... podobno i sterylka i kastracja mają wpływ na wage ze względu na zmiany hormonalne jakie po takim zabiegu zachodzą ,poza tym niektórzy "weci" zwłaszcza po kastracji zalecją żeby podawać kotu kilka razy karme z hormonami i jak się jej poda troche za dużo to też koty mogą po niej przytyć...kot mojej przyjaciółki po kastracji dostawał właśnie taką karme tylko że ona oczywiście nie doczytała i podawał ją chyba z miesiąc....teraz kot wygląda jak mały miś...na szczęście w jego przypadku poza znacznym wzrostem masy ciała nie miało to żadnych konsekwencji (choć róznie to w takich przypadkach bywa)
Zapisane

Ash

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #36 : 2004-02-27, 07:50 »
Moja Mycha po sterylce nie ma wcale wiekszego apetytu. Nawet nie przytyla - ba, schudla raczej, ale to przez Pchelke. Pchelka bowiem po sterylce najpierw nabierala apetytu coraz bardziej (przed operacja byla niejadkiem), az dostala kompletnego amoku na punkcie zarcia. Zre jak maszyna, rabie co sie da - no i obzera biedna poczciwa Myche  :roll: Musze pilnowac ich jak jedza, zeby Pchla nie pozarla wszystkiego...
Zapisane

myszka

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #37 : 2004-02-27, 09:35 »
Cytuj

karme z hormonami


Jezus Maria - a to co za pomysł? Jeśli chodzi o "karmę dla kastratów", to nie zawiera ona żadnych hormonów...
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #38 : 2004-02-27, 11:38 »
Ja miałam ostatnio rozterki dotyczące karm dla kastratów. Ostatecznie doszłam do wniosku, że jeżeli Luckowi służy dotychczasowa karma to nie będę jej zmieniać na tą dla kastratów, tylko ograniczę ilość karmy w miseczce. Często chcemy dobrze i możemy przedobrzyć  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Talci sterylka
« Odpowiedz #38 : 2004-02-27, 11:38 »

Sal

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #39 : 2004-02-27, 12:51 »
Ja posłuchałam Myszek i nie zamierzam podawac takich karm, skoro koty są zdrowe. Bo, jak zrozumiałam, podaje się je tylko kastratom z problemami moczowymi.
Zapisane

Maxim

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #40 : 2004-02-27, 21:16 »
Cytat: KasiKz
Ja miałam ostatnio rozterki dotyczące karm dla kastratów. Ostatecznie doszłam do wniosku, że jeżeli Luckowi służy dotychczasowa karma to nie będę jej zmieniać na tą dla kastratów, tylko ograniczę ilość karmy w miseczce. Często chcemy dobrze i możemy przedobrzyć  :)


Zgadzam się , nie można dopuścić  do nadwagi bo zrobimy zwierzęciu dużą krzywdę. Moja wetka ostatnio mi powiedziała, że przekarmiony kot to duże prawdopodobieństwo cukrzycy i chorób nerek , które są trudne i długotrwałe w leczeniu. Więc lepiej wsypać do miseczki mniej, choć serce boli.  ;)  
Natomiast co do karmy dla kastratów to myślę , że podawanie jej w celach profilaktycznych nie ma sensu. Zazwyczaj te karmy podwyższają poziom ph moczu. Mój kastrat w grudniu miał problemy z układem moczowym. Po zbadaniu moczu okazało sie , że jego ph wynosi 7, czyli zasadowe. W takim środowisku wytwarzają się kamienie tzw. struwity, które miał mój kot. W jego przypadku mocz trzeba było wręcz zakwasić. Dostawał specjalną pastę , która obniżała ph. Oprócz tego karmiony był specjalną karmę leczniczą RC dla kotów ze struwitami, która pomaga w rozbijaniu takich kamieni. Takiej karmy nie można kupić w żadnym sklepie, tylko u lekarzy wet.
Jest też drugi rodzaj kamieni , kamienie szczawianowe, które wytrącają się w środowisku kwaśnym.
 Więc zdrowym kastratom powinnno się jedynie pilnować wagi  :)
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #41 : 2004-02-28, 07:26 »
Cytat: myszka
Cytuj

karme z hormonami


Jezus Maria - a to co za pomysł? Jeśli chodzi o "karmę dla kastratów", to nie zawiera ona żadnych hormonów...


myszka ja nie jestem spacjalistka w kawestii kastracji kotów (nigdy nie kastrowałam kota) koleżanka która miała 2 kastraty powiedział mi że dawała jakąś specjalną karme która zawierała hormony...może coś mi żle powiedziała  a ja jak już pisałam nie mam doświadczenia z kastratami....

jeśli cos pokręciłam to sorry...
Zapisane

myszka

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #42 : 2004-02-28, 09:03 »
Chyba chodziło o karmę zmieniającą pH moczu - tak, jak już napisano wyżej, ona może tylko zaszkodzić. Niestety wielu wetów i właścicieli ulega marketingowi, najbardziej dziwię się wetom, oni powinni przecież pamiętać, że te karmy zakwaszają mocz, a przecież kamienie są nie tylko zasadowe, ale i szczawianowe - przy czym szczawiany są jeszcze gorsze...
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #43 : 2004-03-01, 05:02 »
myszka całkiem mozliwe....kumpela mi to kiedyś mówiła a że ona jest lekko zwieszona i zawsze coś jej się pokręci to potem takie są skutki :P ....poprosze moją panią wet żeby mnie oświeciła o cio biega....
Zapisane

Sal

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #44 : 2004-03-01, 08:38 »
Przywiozłam od mamy wagę łazienkową, żeby zważyc moje kociambry. :)
Dyziek waży 5 kg, a Krawatek 4 kg.
Dyziek jest dorosły, a mały nie ma jeszcze roku.
Jak oceniacie ich wagę?
Bo ja myślę, że wszystko jest ok.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Talci sterylka
« Odpowiedz #44 : 2004-03-01, 08:38 »

KasiKz

  • Gość
Talci sterylka
« Odpowiedź #45 : 2004-03-01, 09:55 »
Lucek waży ponad 6 kilo... i uważam, że to jest stanowczo za dużo jak na niego...  :roll:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 26 zapytaniami.