Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Sterylizacja  (Przeczytany 4081 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
Sterylizacja
« : 2004-02-28, 01:01 »
:) wet w piasecznie stwerdzil ze zabieg sterylizacji powinno przeprowadzic sie po pierwszym miocie kotki
sprzedawczyni wsklepie ze po dwuch trzeh rujach  
kto ma racje.... :roll:
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #1 : 2004-02-28, 07:38 »
moim zdanie nikt....może troche lepiej jak kotka jest dorosła ale chyba to bez znaczenia....ja 2 kotki sterylizowałam przed 8 miesiącem życia a wiec przez pierwszą rują i wszystko z nimi jest ok (dla porówninia sterylizowałam też kotke po 2 miotach i było tak samo jak u kotek które nigdy nie mialy dzieci) nie wydaje mi się żeby to miało aż taki wpływ....będzie dzisiaj u mnie moja pani wet to się zapytam....
Zapisane

myszka

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #2 : 2004-02-28, 08:59 »
Wet powinien wrócić na studia. Pani jest już bliższa prawdy, ale też nie do końca. Na pewno żadnego miotu, natomiast co do tego, kiedy - zdania są podzielone. Jedna szkoła mówi o momencie po pierwszej rui. Inna - o zaczekaniu jeśli to możliwe do ok. 2 lat życia. Kolejna - o sterylizacji jeszcze przed pierwszą rują, co podobno całkowicie eliminuje ryzyko wystąpienia raka sutka.
Poczytaj www.vetserwis.pl
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sterylizacja
« Odpowiedz #2 : 2004-02-28, 08:59 »

KasiKz

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #3 : 2004-02-28, 12:46 »
Ja bym nie czekała na żadne mioty i brała kotę na sterylkę ;)
A weta zmień!
Zapisane

Emilka

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #4 : 2004-02-28, 14:34 »
Jeden wet u nas twierdzil ze hormony sie bardziej 'oplacaja' (chyba dla niego) i sa zdrowsze niz sterylka  :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #5 : 2004-02-28, 14:42 »
No dla niego się na pewno bardziej opłacają. A późniejsze leczenie cukrzycy, guzów, operacja na zropiałej macicy - to dopiero żyła złota :?
Zapisane

Maxim

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #6 : 2004-02-28, 18:17 »
Sterylka po pierwszym miocie :shock: Według tego weta to każdy właściciel koty, który chce ją wysterylizować,  na siłę musiałby ją pokryć czy chce tego chce  czy nie .  :hmmm: Trochę to bez sensu
.
Zapisane

Johny

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #7 : 2004-02-28, 18:33 »
To jest wet,który hołduje przesądom,kotka nie musi mieć małych dla zdrowia,to przez to jest tyle bezdomnych zwierząt,dla niego liczy się tylko kasa,zmień weta
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Sterylizacja
« Odpowiedź #8 : 2004-02-28, 18:58 »
zmien weta!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sterylizacja
« Odpowiedz #8 : 2004-02-28, 18:58 »

Kira

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #9 : 2004-02-29, 00:12 »
Cytat: =VioaoiV=
zmien weta!!!!!!!!

:) tak chyba zrobie...napewno,... :)
Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze :lol:  :wink:
Zapisane

anneri

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #10 : 2004-02-29, 10:32 »
Moja kotka zostala wysterylizowana po kilku rujkach, ale dlatego ze nie moglam przekonac mojej mamy do zabiegu. W koncu sie udalo i kicia sie juz nie meczy, jest normalnym zdrowym kotem :)
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #11 : 2004-02-29, 12:59 »
Cytat: anneri
Moja kotka zostala wysterylizowana po kilku rujkach, ale dlatego ze nie moglam przekonac mojej mamy do zabiegu. W koncu sie udalo i kicia sie juz nie meczy, jest normalnym zdrowym kotem :)


A mama zadowolona?? I jak ją przekonałaś??
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #12 : 2004-03-01, 05:16 »
moja pani wet powiedziała że to tak na prawde bez znaczenia....jeśli zabieg wykonany jest prawidłowo itd. to nie bedzie potem żadnych komplikacji bez względu na wiek(oczywiście od dolnej granicy wieku umożliwiającej operacje), przebyte ciąże czy ruje ....
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #13 : 2004-03-01, 09:59 »
Ostatnio jak byłam u weta z Talcią, to dowiedziałam się, że u starszych kotek jest nawet ciut łatwiej, bo jej narządy są ciut większe i lepiej się zabieg wykonuje  :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #14 : 2004-03-07, 16:18 »
:) dziekuje...za rady.... :roll:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sterylizacja
« Odpowiedz #14 : 2004-03-07, 16:18 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sterylizacja
« Odpowiedź #15 : 2004-03-10, 09:48 »
Sterylke można przeprowadzić nawet w trakcie (poczatku) pierwszej rujki. Pamiętaj że ruja u kotki może przerodzić sie w ruje permanentną a wtedy dopiero zaczunają sie schody, najpierw trzeba ruje wyciszać hormonami (znałam kotke która miała takowa ruje i po podaniu hormonów jej orgaznim wydalał swoje aby zneutranizować nadmiar tamtych, bawili sie tak ponad 3 miesiace) dopiero potem przeprowadza sie sterylizacje.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #16 : 2004-03-10, 13:00 »
Moze niech sie ten wet wysterylizuje po pierwszym miocie  :grr: A co potem z kocietami? Pewnie do uspienia, bo z tego tez kasa. Ech...  :?
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #17 : 2004-03-18, 17:28 »
ja moją Kiti wysterylizowalam po pierwszej rui i jest jej dobrze :)
Zapisane

Kochatka

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #18 : 2004-03-21, 09:14 »
Swoją drogą to straszne , że niektórzy weterynarze zdają się być zupełnie nieprzygotowani do wykonywania pracy                          
Cytat: myszka
Wet powinien wrócić na studia.

Ja spotkałam TECHNIKA WETERYNARII!!
Nie oceniam nikogo po wykształceniu, ale do takiego zawodu to powinny przygotowywać porządne studia!!
Wyobrażacie sobie lekarza po tecnikum??
Strasznie trudno znależć takiego naprawdę dobrego weterynarza, według mnie!!Niektórzy to mi bardziej rzeźników przypominają!!
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #19 : 2004-03-22, 02:44 »
nom to fakt że po zastrzykach mogą się pojawić ajkieś paskudne choroby więc lepsza sterylka..czym szybciej tym lepiej (choć bez przesady)....ja coprawda mojej nowej kotce musiałam najpierw dać zastrzyk bo jest mimo swoich ok 6 miesięcy okropnie mała no i jeszcze troszke za młoda ale jak troche podrośnie to na pewno się na zabieg zdecyduje...w sumie to zastrzyka dałam tak na zapas (mimo że kicia teoretycznie powinna mieć pierwszą ruje ok 8 iesiąca ale ponieważ to "znajda" to nie można precyzyjnie określić jej wieku a mam w domu rówież kocury więc zastrzyka był "na wszelki wypadek")
Zapisane

Ax

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #20 : 2004-03-22, 19:07 »
oczwyście, że nie czekac... :roll:

a co ja mam powiedzieć głupawej kuzynce, która razi swojemi dziadziow, żeby czekał ze sterylką, aż kota urodzi pierwsze koty, bo inaczej będzie mieć ciążę urojoną? :roll: I opowiada, że jakaś tam suczka nie miała psów i traktuje zabawki jak psy :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sterylizacja
« Odpowiedz #20 : 2004-03-22, 19:07 »

pokemon

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #21 : 2004-03-24, 10:58 »
Sterylizacja-im szybciej tym lepiej, na zachodzie zalecają sterylizację już 3 miesięcznych kociczek.
Zapisane

myszka

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #22 : 2004-03-24, 11:16 »
Cytat: Axell
a co ja mam powiedzieć głupawej kuzynce, która razi swojemi dziadziow, żeby czekał ze sterylką, aż kota urodzi pierwsze koty, bo inaczej będzie mieć ciążę urojoną? :roll: I opowiada, że jakaś tam suczka nie miała psów i traktuje zabawki jak psy :?


Przede wszystkim powiedz jej, ze koty to nie psy, u suk ciaza urojona to praktycznie norma fizjologiczna, u kotow zdarza sie bardzo rzadko.
Zapisane

aniczek

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #23 : 2004-03-25, 17:57 »
A ja oglądałam dziś film o kotach w ameryce... Jest ich około 60 milionów . Tam są sterylizowane wszystkie kocięta, kotki starsze, młodsze. Byle by się tylko nie rozmnażały. Lepsze to niż ich tępienie.  :roll: Pozdrawiam Kota.
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #24 : 2004-03-26, 02:55 »
też ten film oglądałam...bardzo fajny...

aniczku własnie po to je sterylizują żeby nie tępić i trzeba przyznać że tam to jest na prawde dobrze zorganizowane...można im jedynie pogratulować...
Zapisane

Sal

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #25 : 2004-03-26, 08:20 »
Film oglądałam w pracy!
Niestety nie cały
Zadzwoniła do mnie mama, cała w euforii, że Dwójka nadaje wspaniały film o kotach.
Rzeczywiście, rewelacja. :wink:
Szkoda, że o takiej porze nadawali, bo nie mogłam obejrzec całego.
Zapisane

Kochatka

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #26 : 2004-03-26, 15:03 »
film też oglądałam, powinni więcej takich puszczać :wink:
a tak przy okazji to mam pytanko;czy można jakoś stwierdzić w warunkach domowych czy kotka jest wysterylizowana??Ja nie mam pojęcia bo moje koteczki są jeszcze przed zabiegiem!
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #27 : 2004-03-27, 03:29 »
kochatko poszukaj długiej blizny na brzuchu...jest tylko pewne "ale" jeśli nawet była sterylka to blizna mogła prawie zupełnie zniknąć i możesz nie zauważyć lub jeśli jest blizna to niekoniecznie musi być po sterylizacji....wydaje mi się że to jedynie wet może stwierdzić....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sterylizacja
« Odpowiedz #27 : 2004-03-27, 03:29 »

Olka1992

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #28 : 2004-03-27, 09:07 »
Dobra, a teraz mam ważne pytanie: JAK PRZEKONAĆ RODZICÓW DO STERYLIZACJI??????.

Ok. 9 miesięcy temu zaczęła do nas przychodzić bura kotka (dzika), my ją karmiliśmy i opiekowaliśmy się nią. A potem miała kocięta (prawdopodobnie jak do nas przyszła była już w ciąży). 3 kocięta- 2 kotki i kocur. I ja chcę je zabrać na kastrację i sterylizację ale moi rodzice mają strasznie staroświeckie poglądy na ten temat. Teraz widzę, że kocury zaczynają się do nich dobierać!!!! Ja nie chcę następnych kotów (8 to już dość). I jeszcze tak się boję, że onme są już w ciąży! Błagam pomóżcie!
Zapisane

myszka

  • Gość
Sterylizacja
« Odpowiedź #29 : 2004-03-27, 09:09 »
Blizna poza tym nie musi być długa i na brzuchu. Moja kotka była cięta z boku, a blizna ma długość jakichś 5 cm, teraz już chyba bym jej nie znalazła pod włosami... Chyba tylko przez RTG da się stwierdzić co jest w środku, a czego nie ma ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 28 zapytaniami.