Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z Aksolotlem  (Przeczytany 5151 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Taika

  • *
  • Wiadomości: 3
Problem z Aksolotlem
« : 2009-07-06, 21:27 »
Witam. Jestem nowa na forum. Potrzebuje pilnie pomocy w sprawie mojego kochanego Aksolotla. Stał się bardzo osowiały, nic nie je, a woda w akwarium wynosi minimalnie 18 max. 24. Gdy tylko uda mi się zbić temperaturę, ta szybko wzrasta. Próbowałam różnych środków. Wkładałam lód, worki z lodem oraz butelkę z zamrożona wodą (tak mi poleciła pani w sklepie zoologicznym). Muszę jeszcze dodać, że zwierzak ma zamglone oczy, zaś woda w akwa jest czysta i przejrzysta. Jeśli potrzebujecie jeszcze jakiś informacji to piszcie. Z góry dziękuje za pomoc, bardzo zależy mi na zdrowiu Wiktora.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Problem z Aksolotlem
« Odpowiedź #1 : 2009-07-06, 21:51 »
Do lodówki go?

Na forach bardziej terrarystycznych jest osoba o nicku trzcinka3 czy jakoś tak: o aksach wie mnóstwo, odszukaj ją, powinna znać receptę na ten problem.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Taika

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z Aksolotlem
« Odpowiedź #2 : 2009-07-06, 21:57 »
Właśnie chciałam tak zrobić. Jednak wszyscy mi ten sposób odradzają.

Edit: przed chwilą zaobserwowałam, że oczy płaza lekko się poprawiły.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z Aksolotlem
« Odpowiedz #2 : 2009-07-06, 21:57 »

Taika

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z Aksolotlem
« Odpowiedź #3 : 2009-07-19, 22:51 »
Mam kolejny problem. Skrzela mojego Aksolotla zawinęły się do przodu. Co może to oznaczać? Oczy ma już normalne, zaczął jeść, niestety tylko te skrzela mnie niepokoją...
Zapisane

tomasz88

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z Aksolotlem
« Odpowiedź #4 : 2010-12-03, 22:59 »
Witam;)
temperatura max ma wynosic 22 stopnie dla nich,wiec jak wacha Ci sie az do 24 to moze to byc przyczyna ich "zamulenia" ,sprawdz tez czy woda jest dobrze napowietrzana,wiem ze aksolotle moga same pobierac tlen podplywajac do tafli wody,ale lepiej jak jest jakis napowietrzacz:)Poza tym w wodzie z podwyzszona temp i mala iloscia tlenu ich skrzela maleja i zwierze moze sie udusic;(
Zapisane

natala87

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Problem z Aksolotlem
« Odpowiedź #5 : 2011-01-09, 12:00 »
Witam. Mam problem. Na początku grudnia kupiłam od znajomej aksolotla, szybko jej si,ę znudził a ja o tym zwierzaku marzyłam od dawna. Po prawej stronie na brzuchu ma zabliźnioną rankę, widać ją do dziś. Trzymała go w niewielkim akwarium, w którym podłożem był zielony żwirek rzeczny dość spory. Ja natomiast kupiłam mu akwarium 200l, ma filtr aquaell fun, oświetlenie 2*30 watt, zmieniłam także podłoże na piasek kwarcowy 0,1-0,3 mm. W akwarium mam też rybki danio i neonki, którymi się żywi daję mu też mrożony pokarm np. ochotkę. Problem polega na tym, że ax się nie wypróżnia. Czy przyczyną tego jest to że mógł połknąć ten żwirek, który zapchał mu jelita? Jak mu pomóc??? Dodam tylko, że nie ma zbytnio apetytu, 1 rybkę je na tydzień. Prawie cały czas siedzi na podłożu. Choć wieczorem lubi pływać i broić :) Świetlówki rzadko są włączone. Filtr chodzi cały czas. Wodę przed napełnieniem akwarium odstawiam na 24 godz. Bardzo proszę o odpowiedzi co może być przyczyną jego zachowania, niewyprózniania, jak mu pomóc!!! Z góry dziękuję za wszelką pomoc!!!
Zapisane

danio5113

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Problem z Aksolotlem
« Odpowiedź #6 : 2011-08-10, 18:07 »
witam aksolotl nie powinien mieć dogrzewania światłem ani grzałki bo możesz go ugotować
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.34 sekund z 27 zapytaniami.