Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu

Autor Wątek: wasze pierwsze kroki w jeździectwie  (Przeczytany 70066 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #120 : 2007-08-14, 10:26 »
pierwszych galopów nie zapomina sie nigdy ....
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Trinity...

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #121 : 2007-08-14, 21:42 »
pierwszych galopów nie zapomina sie nigdy ....

tak? ja nie pamiętam :P
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #122 : 2007-08-15, 08:41 »
Trinity ja pamiętam doskonale choć wówczas byłam małą dziewczynką......pamiętam swoje wrażenia i emocje  no i konia oczywiście :P
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #122 : 2007-08-15, 08:41 »

Pantera

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #123 : 2007-08-15, 17:44 »
pierwsza jazda...lonża oczywiście :D najlepsze było to że kompletnie nie kumałam o co chodzi w wypychaniu przez konia i anglezowałam w stępie xDDDDD kurcze fajne były początki :D
Zapisane

Atthis

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #124 : 2007-08-16, 16:59 »
Pierwsza jazda: 15 minut na ląży "żeby zatrzymać konia robisz tak... a żeby ruszyć tak.. tal się anglezuje.. ładnie, tylko jeszcze wyczuj rytm konia.. dobra, to teraz poćwiczysz bez ląży.. Osiodłajcie mi żabę.." :D potem były spore problemy ze skręcaniem, bo konia za luźno trzymałam i "rusz się ty wstrętny uparty bydlaku bo ja nie chcę jechac prosto cholero jedna!" albo "eeej.. ale on chce mi ugryźć trampka!"  :) i jeszcze pocieszające słowa od trenera "nawet siedmiolatek panuje nad tym koniem, a ty sobie nie radzisz?!" :D
Ale chyba długo będę to wspominać miło te pierwsze jazdy ;D
Zapisane

Pantera

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #125 : 2007-08-17, 07:48 »
ej no co nie było chyba aż tak źle nie? xDDDD ale początki każdy ma podobne :P
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #126 : 2007-08-17, 09:55 »
No moja pierwsza jazda.....bez lonży. Już kapałam się o co chodzi w kłusie, było mi miło. Tylko potem wszystko bolało ;p
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Atthis

  • Gość
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #127 : 2007-08-20, 16:48 »
Źle nie było, ale połowa "personelu" momentami stała przy ogrodzeniu i miała niezły ubaw ;-) a na końcu instruktor stwierdził, że jak tak będę z tym koniem rozmawiać, to on będzie mógł ze mną do matury przystąpić i zda ją z wyróżnieniem. ;/ A ja poprostu konikowi tłumaczyłam ładnie, co ma robić ;D
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #128 : 2007-08-31, 09:30 »
Źle nie było, ale połowa "personelu" momentami stała przy ogrodzeniu i miała niezły ubaw ;-) a na końcu instruktor stwierdził, że jak tak będę z tym koniem rozmawiać, to on będzie mógł ze mną do matury przystąpić i zda ją z wyróżnieniem. ;/ A ja poprostu konikowi tłumaczyłam ładnie, co ma robić ;D

U mnie nie tylko personel, kupa niemców stoi i się patrzy co robisz :/  Ja też rozmawiam z koniem, jak czyszczę moją klacz to muszę ją uspokajać bo jest bardzo, bardzo nerwowa. Kopie, gryzie itp.
Jak mało do niej gadam to ma focha :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #128 : 2007-08-31, 09:30 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #129 : 2007-08-31, 10:59 »
Ale to normalne u koniarzy,ze gadają z koniem xD ja potrafie gadać do konia przez godzine na jeździe xD czasem jak mnie koń wkw to i go wyzwe,ale zaraz tuli tul;i i jst ok xP.
No cóż gadanie do konia to norma xD Nic w tym dziwnego ;p
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #130 : 2007-08-31, 16:27 »
Ja dziś paplałam o szkole :P
No moją starą kobyłę będę kozjarzyć (nie tę kopiącą wredotkę :P) z pierwszą lekcją jazdy, pierwszym kłusem, galopem i pierwszym skokiem.
Dziś uczyłam się z przyjaciółką skakać.... przeszkody oczywiście niskie :) no od czegoś trzeba przecież zacząć :D
i skakałyśmy, dobrze nam poszło :) Nie zzuciłysmy żadnego drąga, nawet nie dotknęłyśmy, konie przeskoczyły a nami nie rzucało :jupi:
Panowałyśmy nad sobą :) i nad koniem :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #131 : 2007-08-31, 16:34 »
A krw mój kon dzisiaj stwierdził ze nie bedzie skakac  :| ostatnio wymiatałysmy do metra i szereg i linie a  dzisiaj zaczeło sie psuc juz na poczatku i głupiego krzyzaka z galopu nie chciała skoczyc. Ja sie usztywniłam ona sie usztywniła i normalnie łeb do góry pare fuli przed skokiem galop ile fabryka dała i na honiec hamulec.. :|  usztywnienie trzymało nas juz do konca jazdy i przejechała szereg ze 2 razy ok (tylko ze miał moze ze 40 cm  :roll: ) pare razy mało sie nie zabijajac,duzo razy wyłamując a raz to nawet wolała skoczyc odkosa który był wyzszy ,niz głupiego krzyzaka który był chyba najmneijszy z mozliwych  :roll:
oj cofam sie cofam laski nie wiem czy to wszystko ma jakis sens  :help:
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #132 : 2007-08-31, 16:46 »
Koń mojej przyjaciółki... ech taka fajna klacz ale jak mówiłaś... wcześniej galop jak można potem hamulec  :(
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #133 : 2007-09-23, 17:07 »
Zdawał ktos moze na srebrna odznake?
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #134 : 2007-10-11, 17:02 »
kurka, tak mi dobrze szlo, a od czasu kiedy pani zmienila mi konia na takiego "twardego" nie moge klusa wysiedziec. Podskakuje jak pileczka :/ wszystko w sumie dobrze-step, klus anglezowany, galop-dobrze, tylko ten klus cwiczebny ;/
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #134 : 2007-10-11, 17:02 »

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #135 : 2007-10-11, 21:43 »
KoChAm KonICzki!!! jezdzilam jakis czas na klaczy wlasnie strasznie sztywnej i niewygodnej, masakrycznie wybijającej i na dodatek plochliwej. A przesiadalam sie z bardzo wygodnych miskow. Na początku latalam po siodle w cwiczebnym jak na krześle elektrycznym, bo prawe mowiac sie balam jeszcze, ze zacznie swirowac (szczegolnie na poczatku,jak miala jeszcze zrebaka). Po jakims czasie po prostu zaufalam jej, rozluznilam sie, juz nie siedzialam spieta i przez caly swiczebny skupialam sie na tym, bo byc rozluzniona. Na poczatku odchylalam sie dotylu mocniej, zeby troche mniej trzęslo, ale pozniej juz normalnie siedzialam ;)
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #136 : 2007-10-14, 19:26 »
KK (przepraszam,że w skrócie ;) )
Daj sobie i nowemu czworonogowi czasu ;]
Ja tak miałam jak przeszłam z Rogera albo kogoś tam na Kabałę.
Z twargedo pyska na miękki pysk
Też musiałam sobie dać czasu,żeby sie z kobyłą dogadać,bo początki były koszmarne, ale żeśmy się dogadały i całkiem nieźle sobie radziłyśmy ,ale i tak wole twardsze konie xD ;]
A później dostałam znowu `twardszy` pysk, ale u mnie to łatwiejsze było i znowu Kabała i tak w kołko dlatego teraz mi łatwoej zmieniać konie [;
Daj sobie czasu i otwórz się na konika a zobaczysz efekty ;]
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #137 : 2007-10-15, 10:59 »
o mnie trener kiedyś mówił lekka rączka :P dawali mi koniska zaszarpane w pysku bym je "zmiękczyła " hi hi   może tez dlatego czesto dostawałam młode konie :P albo takie które na mocniejsze działanie ręką dęba stawały :p 
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #138 : 2007-10-15, 15:04 »
heh konik jest przecudny-kara klaczka bardzo milutki charakter i wogole bardzo fajny kon. Tylko ze twardy :) ale bede probowala sie bardziej wyluzowac na koniu :) zobaczymy co z tej wspolpracy bedzie :) jutro jade do koni to bede probowac :) w sumie jutro mialam nie jhezdzic, ale pogoda jest tak cudna ze wsiade ;)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #139 : 2007-10-16, 17:15 »
No rzeczywiscie najwazniejsze to rozluźnienie  :)  Mój dawny instruktor,kochany człowiek,zawsze mówił: "doł z cementu,góra z gumy" moze nie dosłownie :P ale :
-dosiad stabilny,pupa przyklejona do siodła,cała noga pociągnięta w dół,wtedy pięta sama w dół sie ustawi(nie siedz jak na kibelku  :P musisz siedziec w jednej lini,jakby ktos zabrał spod Ciebie konia zebys spadła na dwie nogi i nie gibła sie w zadną strone)
-dół musisz miec przyklejony do siodła,zeby nie skakac koniowi po grzbiecie jak piłeczka,więc jak nie mozesz wstarczająco rozluźnic dosiadu-nadrabiaj mięsniami brzucha i kręgosłupa-na prawde pomaga nawet na najgorszych koniach :)
-plecy proste mimo wszystko,takto sie wszytsko posypie jak sie bedziesz garbic
-ręka spokojnie,to chyba najwazniejsze

U mnie w jednej stajni większosc koni jest cudownie miękkich(głównie dlatego ze zadko jeżdżone,no i wikeszosc po jednej matce i po ogierach które tez były/są cudne)
W drugiej stajni- konie rekreacyjne,róznej budowy,najbardziej niewygodny jest xo,wynika to z budowy i z jego ogolnego usztywnienia. Jechałam na nim moje pierwsze zawody ujezdzeniowe (masohistka hehe,na tak twardym koniu :P wszytsko było w  cwiczebnym) towarzyskie co prawda ale jednak,wygrałam niższą klase wtedy.
Pozniej tez pare razy jezdziłam na nim zawody,czesto tez go brałam na trening uj takze wszytsko da sie przezyc :)
a ostatnio go wziełam na oklep bo był zapoprezony,myslalam ze postępuje całą godzine ale dało rade wytrzymac(był nawet lepszy niz z siodłem)dużo kłusa,dużo galopu,nawet sobie porobiłam mocno wyciągniety klus na przekątnej,łopatki,zady, przejscia kłus-stój,galop-stęp,wolty w galopie,kontrgalop.
Takze próbuj a na pewno uda Ci sie zgrać z tą kobyłką :)
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #140 : 2007-10-19, 14:44 »
Laski, 4 listopada termin na brązową!! Ale mam nerwa, heh :P
Ps. A i byłam na Huberrusie... Lisa nie złapałam, nawet nie goniłam :P, ale było świetnie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #140 : 2007-10-19, 14:44 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #141 : 2007-10-19, 19:34 »
Ja brązową zdaje dopiero w przyszłym roku, o ile sobie koniowego znajde <:P Bo nie wiem czy mi z rekreacji użyczą xD
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #142 : 2007-10-19, 19:34 »
Kurde i zrobilo mi sie powtorzenie <:P
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #143 : 2007-10-20, 17:10 »
Wczoraj skoki. Co prawda do bani, ale na tam epsutym koniku to i tak fajnie, że coś skoczyła...
Dzisiaj nieplanowany teren. Mr Cornellito, ahh ten galop :P Było super, prowadziłam zastęp, kuń szedł super ale troszke do przodu no i w galopie sobie poszalał :D
Za to jestem niezmiernie zła i śmiertelnie obrażona na naszego małego kucyka. Masakra. Zdarłam sobie gardło przez niego i sie przezielilam, a ile nerwow mi naszarpał! Juz nie wiem czy kiedyś powiem, ze jest slodki :P
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #144 : 2007-10-22, 19:20 »
Matko jak ja bym poskakała sobie [; tylko coś nie trafiam na treningi skokowe xD
Ciągle tlyko ujeżdżenie i ujeżdżenie ;P
Od tygodnia w stajni nei bylam =.= Bede dopiero za 2 tyg =.=
Grrr.
A konia do dzierżawy nadal brak xD
Coś we Wro nie moge znalezc konia pod dzierżawe <:P
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #145 : 2007-10-23, 18:21 »
Dzisiaj troche wyl;uzowalam, odchylilam sie do tylu, (prawie spadlam :D) i wsysiedzialam wkoncy ten cwiczebny :D i konica wogole jakos dzisiaj fajnie chodzila :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #146 : 2007-11-05, 21:19 »
bo sie rozluźniełaś, nie byłaś spięta to i ona się rozluźniła :)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #147 : 2007-11-05, 21:26 »
Tak ja wczoraj się wybrałam......... trafiłam na swoją kochaną wierzgającą, kopiącą, gryzącą małpę.... :P i było miło.
Na niej zawsze usiedziałam galop, ćwiczebny, półsiad mi wychodzi coraz lepiej :O nie mam już do niego siły, nie potrafię się utrzymać tak.......chyba ze wsadzę tyłek nad przedni łęk, wtedy to bez problemu :P

Uff dobrze że nie byłam na innej klaczy, znów przez 4 dni łaziłabym jakoś dziwnie....jest twarda jak deska, i strasznie na niej telepie, nawet jak jadę bardzo wolno ćwiczebnym to i tak jak piłeczka się odbijam.... :/

Kocham Koniczki gratulacje :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedz #147 : 2007-11-05, 21:26 »

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #148 : 2007-11-06, 13:29 »
Polsiad w galopie jest super, tylko wodze na kontakt musza byc bo inaczej kon zacznie zasuwac jak rakieta :D przynajmniej folbluty tak maja :D
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: wasze pierwsze kroki w jeździectwie
« Odpowiedź #149 : 2007-11-06, 16:47 »
Noo szalejecie dziołszki widze  :D
U mnie i u koni tez sie troche ostatnio działo w sumie:
Był egzamin an odznake,dogbrze ze nie zdawałam bo bym nie zdała tymbardziej na rekreancie ;p z 3/4 osób oblało ! a zawsze wszywcxy zdawali prawie.Ja mam brązową ale chciałam an srebrna ale w sumie po co mi.
Byłam tez na hubertusie,moim piwreszym konia drugim,było suuuper chopciaz gonitwa baaardzo krótko.moze to i lepiej bo konia troche oszczedzałam bo po kontuzji.niby trener mówił ze moge trcoeh poszalec ale po co ma kon kulec zrowu pozniej.Ale napalony był ze ja nie moge,jak sie okazało beigal na wyscigach keidys :D pobrykał na poczatku całkiem  konkretnie,jakby jeszcze troche dowalil to bym sie peewnie nie utrzymała,raz pooooszlismy bez kontroli zupelnie az wiatr we włsoach gdyby nie to ze miałam kask :D ale fajnie było,polecam no i koniowi chyba tez sie podobało bo chodził o wiele lepiej niz normalnie.
Tylko kurde ja juz nie wyrabiam z ta szkoła...chciałabym byc czw,sob-trening skoki,w pt uj co 2 tyg.Do tego jeszcze niedziela 2 młode konie pojezdzic w innej stajni,dojazd,cos tam zrobic wiec schodzi cały dzien....A gdzie nauka,korepetycje,znajomi itp :|
no ale trudno trezba sie poswiecac bo kocham to niesamowicie :D
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.264 sekund z 31 zapytaniami.