Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: Welonek!  (Przeczytany 18320 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #90 : 2003-08-19, 19:48 »
Czy nie skonczylismy tego tematu? Podala wymiary i juz nie mam zamiaru wiecej tu pisac, odwalcie sie ode mnie. Niech wam bedzie, ze klamie, nie wiem jak wam udowodnbic, ze mam takie akwarium. Podalam wymiary, tylko pomylilo mi sie wysokosc, szerokosc i dlugosc, ale wymiary sa prawdziwe. A z rezta, moge przeciez narazie trzymac welonki w mniejszym akwarium, bo onie nie maja jeszcze do ****** 20 cm! Tak harpia, w jeden dzien, te rybki urosnal w niewyobrazalne rozmiary...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #91 : 2003-08-19, 19:52 »
"Mam duże akwarium w którym je trzymam, ale przecież mogę je teraz trzymać w małym"

Zaprzeczasz sama sobie...
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #92 : 2003-08-19, 19:55 »
Eh, ty tez dokladnie czytala? Mam dwa akwaria.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welonek!
« Odpowiedz #92 : 2003-08-19, 19:55 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #93 : 2003-08-19, 20:21 »
nie no, w takim razie to TY chyba niedokładnie myślisz...

najpierw mówisz że masz 14 litrów. Później, że masz jeszcze drugie, 50 l. - dobra. Ale nagle 50l. zamienia się w 100, a później w 400....

 :roll:  :roll:  :roll:
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #94 : 2003-08-19, 21:28 »
Hehehe- aż mi się chce śmiać;)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #95 : 2003-08-20, 09:36 »
Bo ACME kocha wszystkie zwierzątka
Zapisane

szynszylka

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #96 : 2003-09-21, 22:39 »
wiecie co?Tak sobie tutaj calkiem przypadkiem zajrzalam,z czystej ciekawosci i zaczełam czytac wszystkie posty od samego poczatu i o ile sie nie myle ta cala AFERA trwa juz jakis czas.Ludzie jak to czytam to wydaje mi sie ze jestem w przedszkolu,totalnie! czy nie mozna bylo tego zakonczyc juz dawno temu.Dziewczyna pisze cala zadwolona ze kupila sobie welonka i pyta was o rade.Wy zamiast jej odpowidziec,poradzic,przeciez juz zwierzak jest,wiec klotnie nie maja sensu.Po prostu tzrba udzielad porad zeby rybce bylo jak najlepiej a wy sie klocicie o AKWARIUM ludzie swieci,Ona wcale nie powiedziala ze kupuje 3 rybki!Jak na razie jest jedna,chciala dokupic jej kompana,oki.Mowila ze ma wieksze akwarium niz 14l tez oki.Jak nie jest wtajemniczona w akwarystyke to nie zna sie,nie wie tak na oko ile moze miec litrow dany zbiornik.to wy macie jej w tym pomoc,a wy co?specjalisci???? tylko na nia krzyczycie ,oj chwili sie chwali.Mamy tutaj sobie pomagac,nawiazywac przyjaznie a nie szukac wrogow.Pozdrawiam forumowiczow serdecznie
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #97 : 2003-09-21, 22:59 »
Szynszylko malutka rada, no dwie.
Po pierwsze przeczytaj listy Anilewe i dopiero potem osądzaj.
Po drugie radze podciągnąć sie w akwarystyki, chociaż dla zrozumienia mojego zdenerwowania, podpowiem Ci, karaś ozdobny to ryba którą japończycy "udoskonalali" od wieków, mamy przez to różne formy barwne i fizyczne tej ryby, drugą stroną medalu jest straszliwie szybka przemiana materii u karasi, łopatologicznie ile zje tyle lub nawet więcej wydali, dorosła, zdrowa ryba mierzy ponad 20cm długości, wyobraź sobie takie 3 ryby w akwarium no dajmy 50l. to mniej więcej 50x30x40 czyli dwie długości ryby, wymiary dla jedego karasia to co najmnie 45l. w takim akwarium można utrzymać w miare stabilne warunki przez co ryba jest zdrowsza i żyje bezstresowo, teraz pomyśl jak żyje sie 3 takim rybom w 50l. to woła o pomste do nieba. Ona nie wykręci się stwierdzeniem "sa małe" dobrze ale rybie tak jak szczeniakowi trzeba wtedy szczególnej pielęgnacji żeby wyrosła na zdrową i dorodną.
Szynszylko ja bardzo chętnie pomagam ale nie osobą które fukają jak koty na taką pomoc, a że mnie ponosi? w kontakcie z taką zawziętością inaczej sie nieda.
Szkoda mi tych ryb, szczerze.
Zapisane

szynszylka

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #98 : 2003-09-21, 23:12 »
wiem co to welonki i karasie,maja strasznie szybko przemiania meterii zgadza sie;-)ale wiesz co mozesz przeczytac sobie jeszcze raz pierwszy post tej dziewczyny?tak bez emocji;-) zauwazysz ze ona wcale nie mowi o tym ze kupuje 3 rybki tylko jak na razie ma 1.sama uwazam ze im wieksze akwarium tym lepiej bo lepsza rownowaga biologiczna itd.Wiec z dwojga zlego ja bym starala sie napisac jej jak najwiecej rad zeby tej rybce dobrze sie zylo a nie tylko ja atakowala.Fakt zle zrobila ze kupila rybke zamiast o niej poczytac i poptac itd.Ale rybka juz jest a oddac jej do sklepu chyba nie mozna,bo zwrotow nie przyhmuja prawda .pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welonek!
« Odpowiedz #98 : 2003-09-21, 23:12 »

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #99 : 2003-09-21, 23:44 »
Teraz mam 3 rybki w na razie 80l akwarium, gdy podrasna i beda mialy conajmniej 5 cm kupie im wieksze. Moze ze 150, moze 200l akwarium. Ja i tak nie rozumiem, czumu ty tak na mnie najezdzalas, jakbys doszukiwala sie bledu w kazdej mojej wypowiedzi, bledu czy podstepu :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #100 : 2003-09-22, 14:16 »
No więc jednak kłamałaś! I jak mamy Ci teraz zaufać?
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #101 : 2003-09-22, 18:08 »
eh, przeczytaj zablokowany temat o mnie :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #102 : 2003-09-23, 16:50 »
Przeczytałam, ale nie uzyskałam odpowiedzi na zadane przeze mnie powyżej pytanie...
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #103 : 2003-09-23, 18:21 »
Nie klamalam, ale z reszta to nie wazne, co da klutnia? Kiedys byly w tym 450l, ale jednak wzielam je do mniejszego. Ale jejku, nie trzeba sie znowu llucic, a z reszta ja juz mam dosc klutni, wiec teraz juz odpowiadac nie bede.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #104 : 2003-10-02, 17:00 »
To nie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welonek!
« Odpowiedz #104 : 2003-10-02, 17:00 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #105 : 2003-10-02, 17:22 »
Twoja sprawa czy forumowicze beda ci ufac czy nie..
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #106 : 2003-10-02, 18:20 »
Wlasnie, to moja sprawa, wiec nie wiem po co sie wtracacie :/ (to byly mije ostatnie slowa)
Zapisane

CjS

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #107 : 2003-10-03, 13:31 »
Oj oj oj.... Czlowieka myslacego byscie zakatowali a o rybki sie sprzeczacie  :? ??.Nie mowie ze mi nie jest zal zwierzat ale idziecie nad staw bierzecie wedke i lowicie o wiele razy wieksze karasie okonie itd. One sa raczej madrzejsze od tych z akwarium a pozniej wsadzacie je do wanny badz do czegos innego zeby sie meczyly w wodzie wodociagowej i sie onie nie martwicie . Prawda dziewczyna zle postapila ale wy zachowujecie sie podobnie  :?  :grr: . Nie bede dalej wnikal w ten temat ale zastanowcie sie czy wy nie jestescie lepsi??  :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #108 : 2003-10-08, 20:36 »
Po pierwsze- mów za siebie. JA nie łowię, bo uważam to za zabijanie.
Zapisane

Michcio

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #109 : 2003-10-08, 23:44 »
a ja łowię i sie przyznaję ale niezabijam przy tym no cóż każdy robi to co lubi
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #110 : 2003-10-09, 16:51 »
Michcio.. Jak można łowić a nie zabijać? Nawet jeśli wypuszczasz te ryby, to kaleczysz je tak że pewnie większość z nich ginie. Harpia na przykład łowi i jest świadoma tego że łowi po to aby zjeść, i to popieram.. Ale łowienie dla rozrywki, żeby potem wypuscic okaleczona rybe..

Jak mozna LOWIC a nie ZABIJAC? Wytlumacz mi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welonek!
« Odpowiedz #110 : 2003-10-09, 16:51 »

Asmi

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #111 : 2003-10-09, 19:47 »
Cytat: Wiktoria
Michcio.. Jak można łowić a nie zabijać? Nawet jeśli wypuszczasz te ryby, to kaleczysz je tak że pewnie większość z nich ginie. Harpia na przykład łowi i jest świadoma tego że łowi po to aby zjeść, i to popieram.. Ale łowienie dla rozrywki, żeby potem wypuscic okaleczona rybe..

Jak mozna LOWIC a nie ZABIJAC? Wytlumacz mi.


Lowiac na harpun, a potem wypuscic rybe to moze byc tak jak mowisz. Lowiac natomiast na wedke rybe zdejmuje sie z haczyka i rana po haczyku szybko sie zagoi. Tak samo jak u ludzi. Wypuszczajac rybe z haczykiem w pysku potrafi ona w ciagu kilku dni pozbyc sie go.
A jak mozna lowic i nie zabijac? Wychodzi na to, ze mozna. Ludzie robia to dla sportu. Niestety brutalnego sportu. Tak juz sie nasz swiat poukladal, ze takimi postami nic sie nie wskura. Niestety.
Ja tez wedkuje i zadnej ryby przeze mnie zlowionej nie zjadlem. Poprostu nie lubie ryb. Ale nie oznacza to, ze je wypuszczalem. Moja familia je lubi i dlatego ryby zabieralem ze soba. Oczywiscie wymiarowe.
Zapisane

Michcio

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #112 : 2003-10-10, 13:18 »
Otóż tak wiem czy ryba ginie bo łowie na swoim stwie i tak czy siak by w końcu wypłyneła i jeszcze tak nie było że by wypłyneła.ryby które wiem ze umrą albo będa trwale okaleczone zjadam nap.kiedy zachacze dosyć ostro o płuca.ale gsy przebije wargę pószczam bo wiem że będzie żyć.A ja również tak jak harpia w pewnym sensie żeby zjeść ale głównie w wyminionych przypadkach.Ale jeśli ktoś u mnie chce na obiad rybke to ide nadstawik i łowie
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #113 : 2003-10-10, 19:10 »
i co, nie lowisz moze dla przyjemnosci?

..."ryby które wiem ze umrą albo będa trwale okaleczone zjadam nap.kiedy zachacze dosyć ostro o płuca.ale gsy przebije wargę pószczam bo wiem że będzie żyć"....
..."jeśli ktoś u mnie chce na obiad rybke to ide nadstawik i lowie"...

Ladne kwiatki... A ktos na ktoryms temacie narzekal na wedkarzy "bo przeciez mozna w sklepie kupic i to nawet zywa"...

Ladne kwiatki.....
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #114 : 2003-10-10, 19:25 »
Te a ty sie miałaś nie odzywać, chwalisz sie już w dwóch postach i co? nęci nęci.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #115 : 2003-10-10, 19:47 »
Nie, nie chwale sie, ale tak juz wypisujecie, ze musialam sie wypowiedziec.

Ja nie lowie i i strzelam do zwierzat, a ty lowisz, taka 'super' pani jestes, ktora wszystko zawsze najwiecej i najlepiej wie, no coz, jak chcesz dalej tak mysl, ale ja tak myslec nie bede, a dyskusji nie mam zamiaru znowu zaczynac, poprostu w koncu ktos musial sie odwazyc i ci nawyliczac, zebys nie czula sie taka super jak ci sie wydaje. A ze popadlo na mnie, bo ja zle sie czuje, jak nie napisze co mysle, wiec musialam byc to ja. Nie lubie takich ludzi, a takich na forum nie braknie, co siedza cichutko i jak zobacza, ze 3/4 forum idzie w jedna strone to ona sie tez przylaczy, zeby pokazac, ze ona tez jest super i ona tez tyle wie. Noc oz, jelsi sie zdenerwowalas, to osiagnelam polowe mojego sukcesu, noc zo, jesli mycha ma zamiar zamknac ten temat, ze wzgledu n to, ze sie osmielilam ci wygarnac, to niech zamyka, w koncu ty jestes juz mieszkancem tego forum, a ja glupim weteramen, co ja moge wiedziec?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #116 : 2003-10-10, 20:02 »
Oj boże boże myślisz że mam sie "tym" zdenerwować? człowieku mnie to śmieszy. Powiem ci jaka jest różnica między łowienie a zabijaniem zwierząt dla sportu.
Po pierwsze może niewiesz ale jest coś takiego jak koło wędkarskie gdzie ludzie dbają o zbiornik, zarybiają, karmią a dopiero łowią, nigdy nie łowiłam na dzikim jeziorze tylko i wyłącznie na stawach hodowlanych gdzie rybe sie złowi nie wypuszcza i płaci za nią, bardziej leniwi ludzie po prostu kupują rybe w sklepie (tam też protestuj) ja mam świadomość że jest świeża.
Ciekawe czy wasze "kółka" tak dbają o zwierzyne łowną (jezu jakie słowo) ciekawe czy zwierzęta są wychowywane potem puszczane pod lufe myśliwego.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #117 : 2003-10-10, 20:06 »
A przepraszam bardzo, myslistwo na tym samym polega. Dokarmiasz zwierzeta a pozniej je 'lowisz' najslabsze. Czyz nie tak? Z waszych wypowiedzi o myslistwie, moge sadzic, ze wiecie tyle co nic na ten temat. Dobra nie zmieniam, tematu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Welonek!
« Odpowiedz #117 : 2003-10-10, 20:06 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Welonek!
« Odpowiedź #118 : 2003-10-10, 20:15 »
Cytat: Anilewe
A przepraszam bardzo, myslistwo na tym samym polega. Dokarmiasz zwierzeta a pozniej je 'lowisz' najslabsze. Czyz nie tak?

Nie nie tak, przeczytaj jeszcze raz co napisałam ryby sie hoduje po to żeby potem poszły albo do sklepu albo zostały złowione przez wędkarzy, czy zwierzęta sie hoduje? nie to są dzikie stworzenia a dokarmianie w zime nie uprawnia do pozbawiania życia i wcale nie najsłabszych a najsilniejszych i najokazalszych, ciekawe jaka osoba zjadła by bez strachu mięso ze słabego kozła? przecież mógłby być chory.
Pozatym trofea nie przedstawiają słabeuszy.
Po drugie dzikie jeziora sie zarybia czy wy wpuszczacie zwierzęta do lasów? sarny, dziki, jelenie? Nieee tylko zaganiacie a jak potem będzie można było dzika oglądać tylko na obrazkach to sie obudzicie.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Welonek!
« Odpowiedź #119 : 2003-10-10, 20:26 »
"najsilniejszych i najokazalszych" czy ty wiesz co piszesz? nic a nic nie znasz sie na myslistwie, to ze mysliwi, bardzo zadko tak robia, bo moze sie zdazyc, ze nie przyjrza sie dokladnie zwierzynie i przez pomylke strzela zdrowego a nie chorego, ale to sa przypadki, czasem im sie zdazy, to nie znaczy, ze myslistwo jest be.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 27 zapytaniami.