Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: Ostatni tom Harrego Pottera :)  (Przeczytany 53295 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Ostatni tom Harrego Pottera :)
« : 2007-07-20, 12:06 »
dziś w nocy wchodzi do księgarń - na razie oczywiście wersja anglojęzyczna ;)




 Więcej o ksiażce za onetem:

Cytuj
Wielki finał Harry'ego Pottera
Michiko Kaukutani

Nareszcie jest: ostateczne starcie między Harrym Potterem, Chłopcem, Który Przeżył, Wybrańcem, "symbolem nadziei" świata Czarodziejów i świata Mugoli; a Lordem Voldemortem, Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, nikczemnym przywódcą śmierciożerców i niedoszłym władcą świata. Dobro przeciwko Złu. Miłość przeciwko Nienawiści. Szukający przeciwko Czarnemu Panu.

Monumentalna, czarowna epopeja J.K. Rowling, powstająca od 10 lat, jest głęboko zakorzeniona w literackiej tradycji i hollywoodzkich sagach – od greckich mitów po Dickensa, od Tolkiena po "Gwiezdne wojny". Wierna tym korzeniom nie kończy się modernistyczną dwuznacznością a lá "Rodzina Soprano", ale solidnym, tradycyjnym zamknięciem: wielki ekran, bicie serca, mrożące krew w żyłach starcie i epilog, który jasno opisuje losy bohaterów.

Dotarcie do finału nie idzie idealnie gładko – ostatnia cześć książki pełna jest nierównych akapitów naświetlających akcję i niepozbawiona niezgrabnych dygresji, jednak podsumowanie całego cyklu i determinacja w prowadzeniu głównych postaci przekonują i sprawiają, że niektóre spekulacje sprzed publikacji wydają się zwyczajnie głupie.

Z każdą kolejną częścią saga o Potterze stawała się coraz mroczniejsza, a ten tom (którego kopię kupiłam w Nowym Jorku we środę, choć teoretycznie nie wolno go publikować przed północą z piątku na sobotę) nie jest wyjątkiem. Choć zaskakująco elastyczny język Rowling nadal bez trudu przemieszcza się między nastoletnim sarkazmem Rona a rosnącą powagą Harryego, młodzieńczym entuzjazmem a zagadnieniami filozoficznymi, "Harry Potter and the Deathly Hollows" jest przede wszystkim ponurą książką o ostatecznej inicjacji Harry’ego do złożoności i smutku wieku dorosłego.

Od swoich pierwszych dni w Hogwarcie, zielonooki chłopiec nosił brzemię bycia Wybrańcem, radził sobie jak mógł z oczekiwaniami i obowiązkami płynącymi z tej roli. W ostatnim tomie ewidentnie jest bardziej Henrykiem V niż księciem Halem, bardziej królem Arturem niż giermkiem Wartem. Wesołe gry quidditcha ustąpiły miejsca prawdziwej wojnie i Harry często żałuje, że jest de facto przywódcą ruchu oporu, obarczonym przerażającymi obowiązkami, a nie zwykłym, nastoletnim chłopcem, który może swobodnie romansować z Ginny Weasley i spędzać czas z przyjaciółmi.

Harry stracił już rodziców, chrzestnego ojca Syriusza i nauczyciela, profesora Dumbledora (wszyscy dawniej wspierali go swoją radą), a w tym tomie ofiary mnożą się z denerwującą częstotliwością: co najmniej sześć znajomych postaci traci życie, a o wiele więcej poddawanych jest torturom i odnosi rany. Voldemort i jego stronnicy infiltrują Hogwart i Ministerstwo Magii, siejąc spustoszenie i grozę zarówno wśród czarodziejów, jak między Mugolami; członkowie rozmaitych społeczności, w tym skrzaty, gobliny i centaury muszą opowiedzieć się po jednej ze stron.

Nie dziwi zatem, że Harry poddaje się czasem rozczarowaniu i wątpliwościom. Nadal ma problemy z utrzymaniem na wodzy swojego temperamentu. Kiedy wraz z Ronem i Hermioną szuka brakujących horkruksów (zaklętych przedmiotów, w których Voldemort skrył części swojej duszy, i które Harry musi zniszczyć zanim podejmie próbę zabicia Czarnego Pana), dosłownie wkracza w leśne ciemności, gdzie musi walczyć nie tylko ze śmierciożercami, ale też z własną pychą i rozpaczą.

Dziwna telepatyczna łączność między Harrym a Voldemortem (symbolizowana przez bliznę w kształcie błyskawicy pozostałą po ataku Czarnego Pana z czasów, kiedy Harry był niemowlęciem) wydaje się wzmacniać, dzięki czemu chłopiec dowiaduje się o miejscach pobytu i planach swojego wroga, ale też zbliża go jeszcze bardziej ku ciemności. Jeden z kluczowych punktów zwrotnych akcji następuje, kiedy Harry musi podjąć decyzję, czy kontynuować poszukiwanie horkruksów (taką misję powierzył mu przed śmiercią Dumbledore), czy raczej udać się na poszukiwanie trzech magicznych przedmiotów, znanych jako Świętości (Hallows), które podobno dają właścicielowi władzę nad śmiercią.

Perypetie Harry’ego zbliżają go do finałowego starcia z największym wrogiem, ale też odsyłają w przeszłość, do domu w Dolinie Godryka, w którym zginęli jego rodzice. Dowie się tam więcej o historii własnej rodziny, ale też o równie tajemniczej historii rodziny Dumbledora. Będzie ponadto zmuszony ważyć braterstwo i niezależność, wolną wolę i przeznaczenie, a także radzić sobie z własnymi słabościami i niedoskonałością innych.

W całej książce roi się od niejednoznaczności. Dowiadujemy się, że dobrotliwy Dumbledore, złowrogi Sewerus Snape, a nawet okropny mugolski kuzyn Dudley Dursley mogą się okazać bardziej złożonymi postaciami niż mogło się początkowo wydawać; że wszyscy, podobnie jak Harry, mają ukryte strony osobowości, i że to dokonywane wybory, bardziej niż talent czy predyspozycje, mają kluczowe znaczenie.

Jest wielką zasługą Rowling, że udaje jej się uczynić Harry’ego równocześnie nastolatkiem, którego dobrze znamy (radzącym sobie z banalnymi frustracjami nauki i randkowania), jak i epickim bohaterem spokrewnionym ze wszystkimi - od młodego króla Artura po Spider-Mana i Luke’a Skywalkera. Ten sam talent pozwolił jej stworzyć narrację, w której bez trudu mieszają się aluzje do Homera, Miltona, Szekspira i Kafki, z głupawymi dziecięcymi żartami na temat cukierków o smaku wymiotów. Ta narracja splata mrowie literackich gatunków (od powieści młodzieżowych, przez kryminał, po epopeję) w opowieść, która mogłaby być idealną ilustracją dla słownika mitycznych archetypów Josepha Campbella.

J.K. Rowling stworzyła świat tak pełen szczegółów, jak Oz L. Franka Bauma, albo Śródziemie J.R.R. Tolkiena, wymyślony z detalami odnośnie jego historii, rytuałów i zasad - tak, że można go uznać za alternatywny wszechświat. Może właśnie to jest powodem, dla którego książki o Harrym Potterze mają tak zagorzałych zwolenników i doczekały się tak żarliwej egzegezy.

W tym ostatecznym tomie czytelnik zdaje sobie sprawę, że drobne zdarzenia i poboczne wątki z wcześniejszych części (ukryte wśród mnóstwa ślepych zaułków) są nicią prowadzącą do rozwiązania, że Rowling poskładała fragmenty układanki z dickensowskim talentem i zacięciem. Przedmioty i zaklęcia z poprzednich książek (takie jak peleryna-niewidka, eliksir wielosokowy, myślodsiewnia Dumbledora, czy latający motocykl Syriusza) odegrają w tym tomie ważną rolę, podobnie jak znane wcześniej postacie, na przykład skrzat Zgredek albo wytwórca różdżek, Ollivander.

Świat Harry'ego Pottera jest miejscem, gdzie to, co przyziemne i cudowne, zwyczajne i nierealne żyje obok siebie. Samochody mogą tu latać, sowy doręczają pocztę, malowidła przemawiają, a w lustrze odbijają się najskrytsze ludzkie tęsknoty. Czytelnicy bez trudu rozpoznają tę rzeczywistość. Śmierć i codzienne nieszczęścia są tu nieuniknione, a ludzkie życie określane jest przez miłość, stratę i nadzieję – dokładnie tak samo, jak w naszym śmiertelnym świecie.


Michiko Kaukutani

źródło: The New York Times
2007-07-19
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #1 : 2007-07-20, 12:23 »
Jeśli chodzi o mnie, nie mogę się już doczekać tej książki, ale to tylko dlatego, że chcę się dowiedzieć, jak się skończy cała seria Harry'ego Pottera. Na pewno poczekam do polskiej premiery (ach, kiedy to będzie?), nie będę czytać książki po angielsku, jak to było z szóstą częścią - przeczytałam z bratem dwa rozdziały, potem już nam się nie chciało, a książka kosztowała 100 zł... Teraz jeszcze leży na półce, może kiedyś ją przeczytam w całości po angielsku, żeby mieć z niej jakiś pożytek. ;)
Słyszałam, że ktoś niedawno założył stronę, nie wiadomo jak, nie wiadomo skąd miał te informacje, ale na tej stronie napisał, jak skończy się Harry Potter. Podobno stronę od razu zablokowano. :evil:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #2 : 2007-07-20, 12:29 »
Polska premiera jest zapowiedziana jakoś na styczeń, o ile dobrze mnie poinformowano ;)
Również z niecierpliwością oczekuję na polskie wydanie, ponieważ po angielsku to musiałabym jeszcze słownik obok miec, a wtedy bardziej skupiłabym się na tłumaczeniu niż na czytaniu.
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #2 : 2007-07-20, 12:29 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #3 : 2007-07-20, 12:53 »
Znajac zycie, za nim ta ksiazka wpadnie w moje lapki, wszyscy na okolo beda gadac o zakonczeniu i nie bede miala zadnej przyjemnosci z czytania :P.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #4 : 2007-07-20, 12:55 »
Czekam baaaardzo niecierpliwie na ostatnią część. Pewnie pójde na premiere w nocy tak jak ostatnio :D Choćbym bardzo chciała (a nie chce) nie przeczytam po angielsku bo angielskiego nie znam :P
Nawet nie sprawdzam i nie szukam w necie o książce bo znajde coś czego nie chce znaleźć i będzie wałek :P
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #5 : 2007-07-20, 13:02 »
U nas,książka,dopiero w lutym... :bigcry: - nie ma,chyba możliwości,żeby przez ten czas,czegoś się nie dowiedzieć....To skandal,że musimy tak długo czekać..... :roll:

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #6 : 2007-07-20, 13:24 »
To co wkleiłam to raczej opis ogólny ostatniego tomu - oddajacy klimat tam panujący, i oceniający - nie ma tam ujawnionych tresci, które zepsułyby przyjemnośc czytania :)
Mimo, ze autorka opisuje ksiazkę, nie podaje zadnych szczegółów. Po przeczytaniu tego artykułu - nie wiem w zasadzie niczego nowego ale przypomniałam sobie głowne wątki i szczegóły poprzednich tomów, które tu będą miec zapewne znaczenie :)

Polecam wszystkim, którzy przeskoczyli wzrokiem  - mnie ten opis bardzo podekscytował  i oczywiscie tez czekam na wersję polskojezyczną :)

Lisie - u nas mamy bardzo dobrego tłumacza, a te ksiażki nie sa łatwe ze względu na wieloznaczność wyrazów wymyślanych przez Rowling.  Uwazam, ze warto poczekać - ja ostatni tom przeczytałam przed polskojezyczną premierą - tłumaczony przez kogoś kto wrzucał poszczególne rozdziały w net - i teraz żałuje że tak czytałam - wersja oryginalna od legalnego tłumacza  jest o niebo lepsza - warto poczekac i dac mu czas :D
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #7 : 2007-07-20, 13:32 »
Ja czytałem :P - ale,ja niecierpliwy jestem,więc raczej wcześniej się dowiem,co i jak... :oops:

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #8 : 2007-07-20, 13:33 »
Mnie aż rwie do hp 7 ^^ a moja mum miałą dziś w ręce angielską
Nie mogę się doczekać... chyba po angielsku przeczytam tą książke, choć nie najlepiej u mnie z tym językiem, ale bardzo źle nie jest
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #8 : 2007-07-20, 13:33 »

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #9 : 2007-07-20, 13:48 »
Ja gdzieś pewnie za dwa lata przeczytam kiedy będzie w bibliotece publicznej i kiedy akurat trafie że nikt nie wyporzyczył. :(
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #10 : 2007-07-20, 13:51 »
Mia przecierz w necie zawsze możesz znaleźć e-booka, choc ja nie lubie tej formy książki, bo czytanie traci swoją magię, bo nie czujesz tego zapachu papieru i nie czujesz kartek pod palcami, nie możesz się wygodnie położyć i czytać do 23 przy świetle lampki... xD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #11 : 2007-07-20, 14:02 »
Też nie lubię e-booków, nie czytałam nigdy, ale mój brat cały czas czyta książki na komputerze. :|
Mi chyba nie kupią HP 7, będę musiała pożyczyć od kuzynki, albo czekać, aż będzie w bibliotece...
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #12 : 2007-07-20, 14:04 »
Mi powiedziała mama że kupi, tylko polska wersja wychodzi gdzieś 26 stycznia :((
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #13 : 2007-07-20, 14:04 »
Ja mam,wszystkie poprzednie tomy HP,jak i wszystkie,dotychczasowe filmy.Nie wytrzymałbym,gdybym musiał czekać w bibliotece....

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #14 : 2007-07-20, 14:08 »
ja też bym nie wytrzymała bym tak długo, nie wiem czy wytrzymam do tego stycznia
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #14 : 2007-07-20, 14:08 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #15 : 2007-07-20, 14:09 »
Mam wszystkie tomy prócz Czary Ognia, wszystkie w twardych oprawach (nienawidze książek w miękkiej okładce) Wie ktoś ile ma mieć stron? Zastanawiam sie jak szybko przeczytam :D Ostatnia zajęła mi 5 dni po kilka godzinek dziennie :P
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #16 : 2007-07-20, 14:12 »
Ninek 750 coś chyba 753, lub 783
mi dwa dni zajął
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #17 : 2007-07-20, 14:15 »
Ja słyszałem,że ok.800 stron.Też sobie,chyba zacznę kupować w twardej oprawie,bo w miękkiej,mi się niszczą,ale w twardej,chyba gorzej się czyta?.Ja, " Czarę Ognia ",czytałem,przez 12 godzin,bez przerwy... :P :oops:

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #18 : 2007-07-20, 14:17 »
Ja mam wszystkie próć pierwszej w miękkiej
mi pasuje czytać i w tej i wtej okładce
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #19 : 2007-07-20, 14:20 »
Ja mam tylko 1 część w miękkiej oprawie i dwie szóste (angielską i polską wersję) w twardych oprawach...
Poza tym wszystkie książki wypożyczałam z biblioteki, albo od kuzynki pożyczałam.
Nie jestem aż taką wielką Potteromanką (kiedyś byłam, oj tak...), żebym przez cały czas się zamartwiała, jak dużo czasu jeszcze do premiery. Dopiero jak byłam w kinie na Shreku 3 i wszędzie było pełno plakatów z "HP i Zakonu Feniksa", wtedy sobie przypomniałam, że istnieje coś takiego jak Harry Potter. ;)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #20 : 2007-07-20, 14:22 »
niedługo zaczne chyba odliczać czas do premiery polskiej wersji xD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #20 : 2007-07-20, 14:22 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #21 : 2007-07-20, 14:29 »
Ania, ty... ty potteromanko, ty! :P
A jak myślicie, czy Harry Potter umrze? :evil:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #22 : 2007-07-20, 14:35 »
A jak myślicie, czy Harry Potter umrze? :evil:
Tak. :D

a ja mam I tom w twardej oprawie,a 6 w miękkiej. II tom też w miękkiej wypożyczałam, a reszty nie czytałam, bo jeśli chodzi o czytanie HP to taki ze mnie maniak, że aż żal :P
jakoś zawsze bardziej ciągnęło mnie do filmów...
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #23 : 2007-07-20, 14:37 »
http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/potter-w-polskich-ksiegarniach,947050  Kaczka - to nie Czytałaś najlepszych książek: " Czary Ognia " i " Więżnia Azkabanu " - filmy nie są,nawet w połowie tak dobre,jak książki....A,kto zbiera naklejki do albumu z " Zakonu Feniksa "?. :P Ja,mam nadzieję,że Harry nie zginie,ale,jeżeli zginie Ron,lub Hermina,to nie wiem,czy Harry,miałby nadal żyć...

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #24 : 2007-07-20, 14:47 »
Umra dwaj bohaterowie :D. Ja mam wszystkie ksiazki i ta takze musze kupic.
No i blagam Was o jedno - nie spoilerujcie ;_;.
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #25 : 2007-07-20, 14:53 »
lisie, wiesz ile razy miałam zamiar to nadrobic? Ale tak jakoś... nie idzie mi, noo :P
Domyślam się, że filmy nie są idealnie rewelacyjne jak książka, no ale... żaden film na podstawie książki nakręcony nie jest idealny.
Pisze, że polska wersja wyjdzie w październiku? Nie wiem której wersji bardziej wierzyc...
to w końcu w styczniu czy w październiku?!

Jul, spoilery są złe xD
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #26 : 2007-07-20, 15:04 »
A,gdzie pisze,że w pazżdzierniku?... :mysli: - A! - pisze w artykule - nie doczytałem..... :oops:

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #27 : 2007-07-20, 15:07 »
od razu mówię, artykułu nie przeczytałam po przypadkowym zerknięciu na jedno zdanie. wybacz, Nefra.. :P ;)

ja osobiście od półtora tygodnia żyję Potterem.. i jutro jadę do Empiku go zakupić najwcześniej, jak się da. kit, że pewnie przez pierwsze paręnaście stron będę co 2 sekundy zaglądać do słownika - podobno wystarczy załapać te podstawowe 'powiedział, rzekł, odparł, odpowiedział' i jakoś samo idzie.. :P

mam propozycję.. jeśli ktoś coś wie, spoilery piszmy proszę tylko w ten sposób:
Cytuj
jakiś tekst
kod do tego:
[quote][color=yellow]jakiś tekst[/color][/quote]po prostu wiem, jak wkurza, gdy nie chcesz czytać spoilerów a mimowolnie rzucasz okiem na jakiś tekst i się nadziewasz..

edit: skoro Nefra dała okładkę wersji anglojęzycznej dziecięcej, ja dam amerykańską {i zarazem naszą :P} i wersję angielską dla dorosłych. :]
amerykańska:
przód - http://media.mugglenet.com/i//dhcovers/hp7childus.jpg
cała - http://media.mugglenet.com/i//dhcovers/dhusfull.jpg

angielska dla dorosłych - http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/hp7adultuk.jpg
edit2: widzę, że coś z angielską dla dorosłych jest nie tak, informuję, że kombinuję na temat. :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #27 : 2007-07-20, 15:07 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #28 : 2007-07-20, 15:24 »
No,ta okładka jest dużo lepsza,od tej na górze - tamta,jest,taka....karykaturalna?...

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #29 : 2007-07-20, 15:30 »
Czym sie rozni wersja dla doroslych od tej dla dzieci? W Polsce tez beda takie podzialy? :P
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 28 zapytaniami.