Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 29   Do dołu

Autor Wątek: Wilki !!!  (Przeczytany 177001 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kate and Tupcia and Fokus

  • Gość
Wilki !!!
« : 2004-08-31, 18:38 »
Kto z was lubi wilki ?! Bo ja lubię je bardzo !!!
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #1 : 2004-09-01, 11:49 »
Uwielbiam te zwierzęta!!! Było już kilka tematów o nich....
Zapisane

Nanami

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #2 : 2004-09-01, 12:01 »
Ja takze kocham wilki! Nawet teraz sobie sciagnełam starą gre "Wolf" i w nią gram  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #2 : 2004-09-01, 12:01 »

misiakonisia

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #3 : 2004-09-01, 13:23 »
wilki...hm... przecież to przodkowie WSZYSTKICH psów, nawet ratlerków ;)
ja tez kocham wlki bo maja baaardzo ciekawą osobowoćś!! :wink:
Zapisane

Achaja

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #4 : 2004-09-01, 14:24 »
KOCHAM JE! KOCHAM JE! I JESZCZE RAZ KOCHAM JE  8)!
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #5 : 2004-09-09, 19:50 »
Wilki mnie bardzo fascynują ;) To świetne zwierzęta, ta ich dzikość, ach :wink:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Wilki !!!
« Odpowiedź #6 : 2004-09-09, 20:55 »
Wilki, jak każde psowate, bardzo mnie interesują.  :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

rosa_wyzel

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #7 : 2004-11-21, 13:18 »
wilki to moje ulubione zwierzęta.
Zapisane

Malwina

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #8 : 2004-11-21, 14:53 »
Bardzo lubie te zwierzatka sa dla mnie pelne tajemniczosci  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #8 : 2004-11-21, 14:53 »

Ania M

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #9 : 2004-11-21, 16:22 »
Wilki są super. To od nich się zaczęło to, że pokochałam Husky!!!
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #10 : 2004-11-27, 14:15 »
wolves the best !!!! :evill:
Zapisane

Raven

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #11 : 2004-11-27, 22:08 »
Są tajemnicze, nieposkromione, wolne...
Są symbolem "leśnej wolności"... władców lasów...
Potrafią kochać, tęsknić... Często wyją do księżyca ze smutku po stracie partnera lub partnerki...
Zapisane

Ellen

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #12 : 2004-11-28, 16:20 »
Uwielbiam wilki :kocham: Coz, nie mialam z nimi kontaktu na zywo, ale od programow przyrodniczych z wilkami nie moge sie oderwac...
Zapisane

Hard

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #13 : 2004-11-28, 16:40 »
Są super
Zapisane

Malwina

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #14 : 2004-12-04, 20:16 »
Hmmm a moze napiszemy cos o ich zwyczajach ?? Np. o ich wyciu co wiecie na ten temat ?? :P Bo mnie zawsze to ciekawilo poniewaz zawsze slysze co innego i nie moge nic zapamietac  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #14 : 2004-12-04, 20:16 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #15 : 2004-12-05, 12:19 »
JA też lubie Wilki. Uważam że są najbardziej naturalne że nie są ,,kombinowane" przez człowieka.
Ładne są równierz Husky czyli tak jakby udomowiony Wilk.

A co do ich zwyczajów to napewno prowadzą skryty tryb życia mimo że są to zwierząta stadne to bardzo dobrze się kryją i naprawde ciężko je zobaczyć, i są napewno mądrymi i przebiegłymi zwierzętami.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wilki !!!
« Odpowiedź #16 : 2004-12-05, 19:31 »
Cytat: Malwina
Hmmm a moze napiszemy cos o ich zwyczajach ?? Np. o ich wyciu co wiecie na ten temat ?? :P Bo mnie zawsze to ciekawilo poniewaz zawsze slysze co innego i nie moge nic zapamietac  :(

Wilki wyjąc zwołują całe stado np. przed polowaniem. Wycie służy również informacji innym członkom stada, gdzie dany wilk się znajduje. Jest to jeden ze sposobów ich komunikowania się.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Malwina

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #17 : 2004-12-05, 19:36 »
Achaaa wielkie dzieki !! Teraz chyba zapamietam  ;)
A znacie jakies inne specyficzne dla wilkow zachowania ??
 :?
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #18 : 2004-12-06, 14:45 »
to wycie ..........hałuuuuuuuuuuuuuuuuu.................... :)
Zapisane

Raven

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #19 : 2004-12-07, 18:23 »
Ale niestety wielu ludzi wciąż uwarza je za groźne, niebezpieczne, pożerające ludzi potwory. Przez bajki do straszenia dzieci stały się "czarnymi charakterami"  :P A przecież są pięknymi, wiernymi zwierzętami... :kocham:
Zapisane

Malwina

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #20 : 2004-12-10, 22:08 »
Maja swoje "tradycje" i sa bardzo rodzinne bo wkoncu zyja w stadzie gdzie czuja sie bezpiecznie  :P jak w prawdziwj wielkiej rodzince...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #20 : 2004-12-10, 22:08 »

Blackall

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #21 : 2004-12-11, 19:37 »
Fajne są, takie duże psy :P
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #22 : 2004-12-17, 23:24 »
Zachowania wilkow: jest tak, ze sobie wilki walcza o dominacje i, podobnie jak psy (a raczej psy podobnie jak wilki) kiedy sie wycofuja, rezygnuja i wiedza, ze przegraja to staraja sie skulic do jak najmniejszych rozmiarow, zeby pokazac swoja uleglosc. Czytalam o tym w jednej ksiazce, pewnie to wszystkim znane  :P
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #23 : 2004-12-18, 12:28 »
Wiecie to co ludzie mówią to niech sobie mówią. Telewizja jest taka że zawsze sobie znajdzie temat do negowania kogoś lub coś.
A już od bardzo długiego czasu jest opinia że wilki są groźne dlatego że np. polują i żyją w grupie (watachy) i że są jakimiś wcieleniami zła.
Wcale to nie prawda dlatego że jak się im w droge nie wchodzi to można nawet przejść koonich i nic nam nie zrobią, ale jak wiadomo ludzi lubią draźnić siebie i zwierzęta a wiadomo że Wilk też się boi jak ktoś go zaczepia.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #24 : 2004-12-18, 13:13 »
Cytuj

Telewizja jest taka że zawsze sobie znajdzie temat do negowania kogoś lub coś.

Ale na szczęście coraz rzadziej spotykam sie z wyklinaniem wilków. Uwielbiam oglądać piękne programy przyrodnicze, które ukazują je w zupełnie innym świetle niż przewrażliwione starowinki. Opowiadają o ich obyczajach, uczuciach, zaletach...
To naprawdę cudowne "leśne psy"... :D
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #25 : 2004-12-18, 14:19 »
No to nie jesteś sama.
Ja też w telewizji oglądam tylko wiadomosci, programy lub filmy dokumentalne i to wszystko bo wszystko inne to bzdura.

A co do ,,leśnych psów" to według mnie Wilki są wogule pierwszymi psami które były na świecie są najbardziej naturalne, najbardziej pochodzą od samego stwurcy czyli Boga.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #26 : 2004-12-20, 13:43 »
Ze strony http://www.wilki.most.org.pl/ (polecam!):
Niestety wilki na dużych obszarach są zagrożone wyginięciem. Przyczyną tego jest działalność człowieka (zajmowanie coraz większych obszarów oraz wybijanie wilków). W Polsce wilki były tępione jako zagrożenie dla zwierzyny łownej i zwierząt gospodarskich. Niestety obecnie wiele osób chce tępić wilki uznając je jako zagrożenie dla zwierząt hodowlanych. Tak naprawdę jednak zwierzęta te najczęściej zabijają zdziczałe psy lub wilki, które jako szczeniaki zostały wybrane z gniazd i wychowały się u człowieka (nie boją się ludzi). Zdarza się też, że zwierzęta te zabijają sami właściciele po to by dostać odszkodowanie. Przed nielicznymi wypadkami atakowania zwierząt hodowlanych można się ustrzec za pomocą odpowiednich metod (odpowiedni dozór, psy pasterskie, fladry) dla tego tępienie wilków jest pozbawione sensu. Obecnie w Polsce wilk znajduje się pod ochroną. Mimo to wilki i tak często giną w sidłach kłusowników. Zdarza się też wybieranie młodych wilczków z gniazd i ich mordowanie. Przyczyną tego faktu jest nieświadomość ludzi, co do zwyczajów i sposobów polowania tych zwierząt. Uważa się je za krwiożercze bestie, które polują dla samej przyjemności. (a tak robią tylko ludzie). Ostatnio wojewoda podkarpacki wystąpił do ministra o zgodę na odstrzał 50 wilków (jest to bardzo dużo w stosunku do populacji żyjącej w Polsce) na szczęście wniosek został odrzucony.
Zapisane

Malwina

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #27 : 2004-12-21, 12:34 »
To jest wlasnie ta ludzka glopota i chec pieniedzy a moze nawet wladzy ??!!! Tak samo jest ze wszystkimi zwierzetami pod ochrona , nikt nie zwaza na fakt ze te zwierzeta zagrozone sa wyginieciem ....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #27 : 2004-12-21, 12:34 »

Raven

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #28 : 2004-12-21, 12:40 »
Ludziom sie wydaje, że sa władcami ziemi... Ale zapominają, że każdego króla da się zdetronizować...  :ogien:   Myślę, że kiedyś nadejdzie taki dzień...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #29 : 2004-12-29, 18:52 »
Mam fioła na punkcie wilków... Staram się dowiedzieć o nich wszystkiego co tylko możliwe, marzę o psie rasy saarloswolfhound (niech ktoś mi tylko powie że husky bardziejwilka przypomina...) a tera akurat piszę referat na temat wilków...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1] 2 3 ... 29   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.211 sekund z 27 zapytaniami.