Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Znaleziony zraniony zajączek  (Przeczytany 6127 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

baku

  • *
  • Wiadomości: 6
Znaleziony zraniony zajączek
« : 2013-03-23, 10:14 »
Witam wszystkich miłośników zwierząt. Na poczatku dodam, ze dzisiaj minela pierwsza noc zajaczka i ma sie dobrze, wlasnie był karmiony mlekiem wymieszanym z wodą. Prosze przeczytać cały post i powiedzieć mi czy zabrać go do weterynarza?


Wczoraj ok godz 23:30 poszedłem odprowadzić swoją dziewczyne na taxówke na swoja ulice, taxowka miala podjechac pod dom (mam 60m wjazdek z kamieni pod dom) ale nie mogła wyjechac bo było za ślisko. I się okazało, że to nie przypadek, ze nie mogla wyjechac bo gdyby wyjechała to malutenki zajaczek byłby pod jej kołami. Wyszlismy z domu po 30m zauważyłem duzego zajaca ktory dziwnie sie zachowywał, niby uciekał, niby nie. Szybko okazało się dlaczego tak się zachowywał. Na śladach po oponach na lodzie lezał malutenki zajaczek w plamie krwi, był bardzo przemarznięty, Odprowadziłem dziewczyne na taxowke i pobieglem po pudelko do domu, zabrałem zajączka, zachowywał sie jakby nie żyl(nie udawal) byl taki przemarzneity i i mokry ale widzialem ze oddycha. Gdy szedlem z nim do domu zauwazyłem labladora bez zadnego wlasciciela ktory szedł wlasnie moim wjazdem i warczał, szczekał na mnie (cholera wie czy to nie winowacja). Przez tego psa jestem juz pewny, ze dobrze zrobilem bo gdyby nie zamarzł gdybym go zostawił matce to lablador by się nim zajął. Wyłożyłem mu pudeleczko cieplym materiałem wsadziłem go tam i polzoylem niedaleko kaloryfera, żeby sie ogrzał po godzince juz stanał w normalnej pozycji (wczesniej lezal na boku, biedny). Myślałem, że zajeczyca go dopiero urodziła lecz szybko zauwazyłem, ze zajaczek nie ma wiecej niz polowy przedniej ławki, zakrwawił ten material na tyle, ze go zmieniłem. Nie zwazylem go, bo nie chcialem go urazic i tak byl w niesamowitym szoku, ale jest wielkosci polowy dłoni. Po dzisiejszej nocy zauwazyłem , ze chyba wylizał/zjadł to co mu zastapiło łapke. ogolnie na poczatku tlumaczylismy sobie z mama, że to moze pepowina owinieta wokol łapki, ale niestety się tak nie okazało.. Malutki nabiera sił, popija mleczka, łapki juz nie widać i mu nie krwawi. Żal mi strasznie jego mamy, poniewaz odrazu po tym jak przynioslem go do domu i moja mama sie nim zajała, poszedłem z mysla ze moze jakims cudem uda mi sie zlapac duzego zajaca i wziasc go do domu, zajac nadał był blisko miejsca akcji, ale gdy mnie zobaczył to uciekł. Zastanawiałem się długo nad tym czy dobrze zrobilem, zabierajac go do domu. Ale jestem pewny, zeby zamarzł, a gdyby nie zamarzł to psy by go zaatakowały lub przejechało auto, ciezko byloby go zobaczyć z auta, a leżał idealnie na sladach opon ktorymi jezdza moi sasiedzi, rodzicie, bracia. Przeczytałem poradnik Arkady i jak nabierze sił mam zamiar mu dać mieszanki typu: pół porcji mleka skondensowanego,
jedno żółtko jajka, pół filiżanki wody,  łyżeczka do
 herbaty miodu, jedna łyżeczka do herbaty witamin dla dzieci. Narazie jest karmiony samym krowim mlekiem <kupnym;/> i wodą, jest moze jakas lepsza alternatywa? Dodam jeszcze, ze napewno duzy zajac siedział przy małym z 10-15 min bo widziałem go z dziewczyna przez okno gdy czekalismy az taxi podjedzie pod dom.

Ciekawi mnie bardzo jego historia, może zajeczyca go przenosiła i ja pies zaatakował, może pies wyjął młode i polozyl na drodze? jak myslicie? Dodam tylko, ze łapka jest uszkodzona, reszta jest wporzadku. Bez uroku ten maluch ;)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #1 : 2013-03-23, 17:48 »
Zabrać do dobrego weterynarza. Nie dojdziemy teraz, co się rzeczywiście wydarzyło. To sprawa o mniejszym ciężarze znaczeniowym. Ważniejsze jest zdrowie i przeżycie zajączka.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #2 : 2013-03-23, 19:08 »
I jak malec?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedz #2 : 2013-03-23, 19:08 »

baku

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #3 : 2013-03-24, 01:26 »
Polepszyło mu się, dzisiaj był 4x karmiony i za kazdym razem choc pare kropelek, ale wypil mleko. Nie widac rany po łapce. Nie chcialem go jeszcze bardziej stresowac wiec dzisiaj spokojnie nabierał sił. W pon pojdę z nim do weterynarza.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #4 : 2013-03-24, 10:49 »
Pisz nam, co się dzieje. Trzymamy kciuki za zwierzaczka... Szczęście, że na Was trafił...
Zapisane
IBDG Wrocław

baku

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #5 : 2013-03-24, 20:48 »
zajaczek dzisiaj wypil duzo chetniej mleko rozwodnione z woda, ożył, zaczał się myć i poruszać!;) Lecz martwi mnie to, że nie widzę ani kupek, ani sików zajączka.
Zapisane

baku

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #6 : 2013-03-27, 00:14 »
wszystko dobrze z zajaczkiem, duzo je, ostatnio zaczal uciekac z pudelka, nie poszedlem do weterynarza bo widac poprawe ;)
Zapisane

baku

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #7 : 2013-03-27, 22:44 »
wydawalo sie wszystko wporzadku z  zajaczkiem pił mleko uht,załatwiał się, a dzisiaj go strasznie powyginało. Prosze mi powiedziec co sie dzieje?!
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #8 : 2013-03-28, 16:08 »
Najlepszym rozwiązaniem jest pilne zgłoszenie się do weterynarza.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedz #8 : 2013-03-28, 16:08 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #9 : 2013-03-28, 17:18 »
Bez weta ani rusz... Zwierzak cierpi... :(
Zapisane
IBDG Wrocław

baku

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #10 : 2013-03-28, 19:39 »
Niestety wszystko bylo wporzadku do wieczora, ok 22 zauwazylismy, ze zajaczkowi coś się dzieje. Probowalem go jeszcze nakarmic mlekiem, dodalem tluszczu, witamin ale juz nie byl wstanie pic. Dostal paralizu. Przykryłem go sciereczka i ustawilem budzik na 8 zeby jechac do weterynarza, niestety rano juz był na drugiej stronie. Szkoda bardzo bo był słodziaczek i juz myslelismy, ze uda nam sie go utrzymać.. Od soboty do wtorku z nim było ok, wydawalo się, że jest aż za żywy i tu jeden dzien nam zabral ucieche..

na koniec chcialbym dodac, ze zajaca jak karmic to nie zwyklym mlekiem uht lecz dodac do tego mleko skondensowane. Zastanawiam się czy to nie był czasem powod i czuje sie winny, niestety.. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #11 : 2013-03-29, 09:24 »
Niewłaściwe mleko przyczyną paraliżu? Nie sądzę, aby było powodem odejścia zajączka.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #12 : 2013-03-29, 09:26 »
Jak mi przykro... Wielka szkoda, że się nie udało... :(
Zapisane
IBDG Wrocław

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: Znaleziony zraniony zajączek
« Odpowiedź #13 : 2013-04-04, 17:31 »
Pewnie zator pourazowy. Szkoda. W takich sytuacjach pamiętaj że najważniejsze że zrobiliśmy co mogliśmy i że nie damy tak samo za wygraną następnym razem...  8)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 25 zapytaniami.