Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Sucha karma  (Przeczytany 35966 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #30 : 2006-01-10, 18:55 »
Jak karmie dwa razy dziennie sucha,dwarazy w tygodniu sucha rozmoczona z ryżem i marchewką i raz w tygodniu kurczak marchewka ryż to dobrze czy coś zmienić?
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #31 : 2006-01-10, 19:01 »
Nie mieszaj suchej z ryzem na raz. Mozesz podawac np. zamiast tego rano sucha, a wieczorem gotowana ;)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #32 : 2006-01-10, 19:15 »
ja rozmoczoną ok.5 godz od cedzam i widelcem dusze i mieszam z ryżem i marchewką same tak 2x w tygodniu. Nie rozmoczoną suchą podaje bez niczego
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #32 : 2006-01-10, 19:15 »

Bafiunia

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #33 : 2006-01-12, 15:08 »
Jak możesz moczyć suchą karmę? SUCHA karma ma być podawana psu jako sucha!!
- - i tak z czystej ciekawości - czym zalewasz suchą karmę? - -
Jedzenie pieska można urozmaicić rónego rodzju mięsem czy podrobami.
 
Polecam dodawanie czeronych buraczków do ryżu i mięsa  -  moja sunia je uwielbia.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #34 : 2006-01-12, 15:21 »
Mozna moczyc psu sucha karme, tyle ze przydaloby sie wtedy codziennie myc mu zabki :lol:
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #35 : 2006-01-12, 15:35 »
Ale jaki jest sens kupowania suchej karmy i moczenia jej skoro można kupić np. jedzenie w puszce.
I dalej upieram się przy tym, że niepowinno się moczyć suchej karmy
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #36 : 2006-01-12, 15:38 »
Hmm, puszki sa ogolnie bardzo malo polecane.
Ja ttez nie widze powodu do moczenia psu suchego. Chyba ze sa jakies wskazania ku temu, albo chcemy psa zachecic do jedzenia(ja kilka razy tak musialam zorbic, tyle ze zalewalam odrobinke woda i dodawalam oliwki czy jogurtu tak, ze karma przeszla smakiem).
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #37 : 2006-01-12, 17:01 »
Puszek w żadnym wypadku nie polecam. Nie jestem również zwolenniczką żywienia psa tylko i wyłącznie suchym pokarmem.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #38 : 2006-01-12, 20:03 »
Ja zywie glownie suchym, najchetniej zywilabyum barfem, no ale...;) Raz czy dwa arzy w tygodniu robie im pozywna papeczkę, od czasu do czasu się gotuje :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #38 : 2006-01-12, 20:03 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #39 : 2006-01-13, 15:14 »
Ja jestem zwolenniczką karmienia tylko suchą karmą + jakieś normalne smakołyki.
Niestety mój pies nie zje samej suchej karmy, wiec dodaje mu troche mięsa lub polewam rosołem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Bafiunia

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #40 : 2006-01-13, 18:40 »
Pamiętajcie: sucha, a sucha - to duża różnica.
Żywienie psa suchą karmą z supermarketu na pewno prędzej czy później odbije się na zdrowiu psiaka.
Żywienie psa drogą karmą to koszty bardzo porównywalne z żywieniem posiłkami przygotowywanymi samemu.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #41 : 2006-01-13, 19:02 »
Bafiunia, nie zawsze. Wiele psów żywiąca się odpadkami dożywa w zdrowiu sędziwego wieku, tak samo jest z psami jedzącymi suche z marketu. :P
Tylko, że lepiej nie ryzykować i karmić psa wartościowym jedzeniem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Bafiunia

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #42 : 2006-01-13, 22:02 »
Zwróć uwagę na psa żywionego odpadkmi - jaką ma sierść, zęby itp. Znam sunie, która karmiona jest karmą z marketu ma 3 lata, a wygląda jak miałaby 8- 9 .  :P
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #43 : 2006-01-15, 12:07 »
Ale kazdy pies reaguje inaczej. Ja miałam przez 12 lat psa, który jadł wszystko, czyli kasze z mięsem i dodatkami typu warzywa i wszystko co zostało z obiadu, karme z marketu i co znalazł na dworze. Miał piękną sierść i białe zęby jak u młodego psa. :D
No ale to nie znaczy, że polecam taką dietę. :P po prostu to było ponad 10 lat temu i nie było dostępnych tyle dobrych karm, a i wiedza na temat żywienia psów nie była taka jak teraz.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #44 : 2006-01-16, 11:06 »
ja przechodze na 2 razowe karmienie dajemy Simbie purine pro-plan z lososiem dla pswo wrazliwych..odkad je purine przestal sie drapac i siersc sie polepszyla..
mam zamiar dawac mu o 8 i o 19..co sadzicie o takich porach? nie za DUZY ODSTEP?
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #44 : 2006-01-16, 11:06 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #45 : 2006-01-16, 20:16 »
teoretycznie drugi posiłek powinien być wcześniej, ale mój pies jadł po 7 i o 20 i było dobrze.
Teraz dostaje ok. 7, a drugi w zaleznosci od apetytu i nieraz dostaje jeszcze trzeci.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #46 : 2006-01-16, 20:28 »
no ja tez chcialam zawsze dawac mu 3 posilki ale po co?
lepiej skoro ma dostac 400 gram to podzielic to na 2..a po poludniu to on sobie bryka na wolnosci w ogrodzie wiec ten srodkowy posilek jeszcze by mu problemy z zoladkiem spowodowal bo po poludniu zawsze sie rusza...

aha i czy to prawda ze trzeba z psem wyjsc na spacer przed posilkiem a nie po?
ja dotychczas zawsze wychodzilam po posilku. Ale moze z doroslym psem to juz troche inaczej i lepiej jest przed posilkiem?
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #47 : 2006-01-16, 20:56 »
Mój pies zawsze dostaje po spacerze, bo dla niego jedzenia jest na samym końcu w hierarchi ważności :lol: więc on jak ma pełny pęcherz to nic nie zje.
Teraz dostaje 3 posiłki, bo jest bardzo chudy i jak ma ochote na jedzenie to dostaje, ale z regóły je 2 razy. Jak się wybiega to zawsze ma większy apetyt.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #48 : 2006-01-16, 22:48 »
a co sie stalo ze schudl? az tak?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #49 : 2006-01-17, 13:39 »
od grudnia choruje na nerki, dlatego też musiałam zmienić karme na weterynaryjną a eukanuba ma worki tylko 5 kg. więc bardziej opłaca mi się kupowac Royala. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #50 : 2006-01-17, 14:03 »
bidulka..jak idzie leczenie?
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #50 : 2006-01-17, 14:03 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #51 : 2006-01-17, 14:16 »
po mału, ale w dobrym kierunku :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #52 : 2006-01-17, 16:03 »
to najwazniejsze :) a powiedz mi tak dla ciekawosci i uprzedzenia innych jak sie przejawia choroba nerek, jak wpadliscie na to
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #53 : 2006-01-17, 17:47 »
Niestety nawet wet nie wiedział, że to nerki. Dopiero jak już nerki były w fatalnym stanie, zaczeły sie wymioty i zroblilśmy badanie krwi - podwyższony mocznik i kreatynina. Weci nie wiedzieli co się z nerkami dzieje i podawali tylko kroplówki. Po tygodniu takiego "leczenia" pies był w fatalnym stanie, organizm był tak zatruty, ze pies nie mógł nic jeść ani pić, bo cały czas wymitował, był słaby - nawet serce zaczeło wysiadac. Dopiero wtedy pojechałam do naprawde dobrej lecznicy i tam odpowiednio zajeli sie psem. Zrobili psu usg i okazało sie, ze to zapalenie nerek i pęcherza. Po serii zastrzyków, potem tabletek Raptus czuje się już bardzo dobrze, badania krwi robimy co 2 tygodnie i za kazdym razem widać poprawe.
nie wiem na jakim poziomie kreatynina przestanie spadać, ale już do konca zycia bedziemy musieli robić badania kontrolne i przestrzegać dietę (jak najmniej białka).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #54 : 2006-01-17, 19:54 »
:( wiec trzymam kciuki za psiaczka..a dzisiaj pierwszy raz moj Simba odstal 2 posilki zamiast trzech i wybralam pory 7 i 18...troche dziwnie bo on zawsze przy naszej kolacji lezy sobie z boku i juz czeka na swoj posilek ktory zawsze nastepowal po naszym..a teraz nagle on juz zjadl i spi a my jeszcze nie...
jak polozy sie w kuchni i bedzie czekal na posilek to chyba dam mu ciasteczko ten jego smakolyk...zeby go nie zawiesc... :)
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

kate8828

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #55 : 2006-01-23, 10:12 »
To zalezy jak żarłoczny jest twój owczarek, moj pies ma cały czas sucha karme w misce i je ile chce, ale kotce musze posiłkowac bo inaczej jadłaby jadła az by  pekła. To zalezy jaki jest twój pies.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-24, 15:08 autor kate8828 »
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #56 : 2006-01-23, 21:56 »
Jak możesz moczyć suchą karmę? SUCHA karma ma być podawana psu jako sucha!!
- - i tak z czystej ciekawości - czym zalewasz suchą karmę? - -
Jedzenie pieska można urozmaicić rónego rodzju mięsem czy podrobami.
 
Polecam dodawanie czeronych buraczków do ryżu i mięsa  -  moja sunia je uwielbia.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hahaha kto ci powiedział ze nie można moczyć rozbawiłaś mnie tym postem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #57 : 2008-02-03, 13:16 »
Odświeżam temat,bo...mam pewien problem.

Po przeczytaniu PEWNEGO artykułu na temat produkcji karm i wypowiedzi pewnych ludzi na pewnym forum( :P) już sama nie wiem co mam o tym myśleć. Komu wierzyć.
Mój pies je zarówno suche karmy ( różniaste,aktualnie royal,ale szybko się skończy) jak i gotowane(raz dziennie karma ,raz gotowane,no mniej-więcej). Nie zrezygnuję z karmienia karmą z wielu przyczyn,jednak chciała bym wybrać 'najmniejsze zło',we wszystkim jest jakaś chemia itd.,tak naprawdę nawet my nie wiemy co jemy,jednak nie chciała bym sie przyczyniać do cierpienia zwierząt kupując karmę firmy,która w brutalny sposób testuje ją na nich..Choć tego także naprawdę nikt nie wie.
Przymierzam się do zrobienia większych karmowych zakupów na krakvet.pl,kupiła bym karmy może ze3 firm,jednak nie mogę się zdecydować. Mam 4letniego cavaliera,problemów zdrowotnych raczej nie ma,no może szybciej niż przeciętnie odkłada się u niego kamień nazębny..Jakie z tych : http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-c-23_25.html karm wybrać? PODOBNO BEWI DOG i BELCANDO nie testują..ale kto ich tam wie..
A ma może ktoś z Was informacje na temat tego,które z tych firm są Kanadyjskie? Przyznam,ze mam jakieś uprzedzenia do wszystkich kanadyjskich karm,może niesłusznie..

Zainteresowały mnie : Belcando, Best Choice, Bewi Dog, Mera Dog, Nutra Gold, Nutram, Nutro Choice oraz OIB CAN .

żadnej z tych karm jeszcze mój pies nie jadł,może ktoś wie gdzie mogę się zgłosić z prośbą o jakieś próbki?
Macie jakieś doświadczenia z tymi karmami?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sucha karma
« Odpowiedz #57 : 2008-02-03, 13:16 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #58 : 2008-02-03, 20:01 »
Po pierwsze, na zwierzętach testują kosmetyki, które na pewno używasz i pewien znaczek na opakowaniu nie jest gwarancją że to było testowane na zwierzętach.
Wiadomo tylko że eukanuba testuje swoje karmy na psach (najczęściej beagle) i prawdopodobnie hill's, czego nie potwierdzę. I nie potwierdzę czy tak dzieje się też w Polsce, czy gdzie indziej.
Każde zło może być mniejsze, tylko pamiętaj nigdy nie mamy pewności co nasze psy jedzą, mimo że są zdrowe i mają błyszczącą sierść. Jeżeli chcesz aby twój pies jadł karmę, nie możesz mu tak często zmieniać, co dla żołądka twojego pupila jest męczące. Biegunki, wymioty, itp. Pies powinien mieć stałą karmę, zmieniać powinniśmy bardzo rzadko.

Co do twojego pytania o kanadyjskie karmy. Nutra Nuggets, Nutram, Nutro Choice, Nutra Gold, Acana, K-9, Pet time, Happy Paws - nie wiem czy czegoś nie pominęłam

Z tych karm co wymieniłaś, mam do czynienia z Nutram. Na karmę nie narzekamy, dla nas jest świetna. Jednak psiakowi powoli się nudzi, bo około 1,5 roku ją je. Dlatego kupiliśmy hill'sa i czekamy na wprowadzenie nowej karmy ;)

 
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Sucha karma
« Odpowiedź #59 : 2008-02-03, 21:20 »
Jeżeli chcesz aby twój pies jadł karmę, nie możesz mu tak często zmieniać, co dla żołądka twojego pupila jest męczące. Biegunki, wymioty, itp. Pies powinien mieć stałą karmę, zmieniać powinniśmy bardzo rzadko.
 
Rozumiem,ale aktualnie nadal jesteśmy w fazie testowania różnych karm,co psu najlepiej służy..Choć przyznam,że już sama nie wiem i to się robi trochę bez sensu.. :roll:  :P
Ale kupowaliśmy worek ok.3 kg i jak zmienialiśmy firmę to w miarę stopniowo(tak więc nie było nagłych zmian,pies raczej nie miał biegunek itp.)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 29 zapytaniami.