Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?  (Przeczytany 12498 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« : 2014-02-04, 12:02 »
Dzień dobry!
Mam problem z żywieniem mojego malamuta. Od niedawna karmię go Canin Medium Adult ale dobrze tej karmy nie znosi. Cały czas - albo nie dojada albo roznosi po całym pokoju "rzadki" efekt trawienia karmy. Znajomy kupił sobie ostatnio karmę APL Mother&puppy dla swojego szczeniaka. Bardzo sobie chwali. Czy zatem korzystaliście z APL Adult Big Dog 10 kg - dla psa dorosłego dużych ras?
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #1 : 2014-02-04, 13:51 »
Patrząc na jej skład, nie podałabym tego swojemu psu. Może niesłusznie, ale określenie "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (drób i wołowina)", bez wyszczególnienia ile i czego dokładnie nie przemawia do mnie. Poza tym na drugim i trzecim miejscu wymienione są kukurydza i mąka pszenna, które w karmie są absolutnie zbędne. Poza tym przy psie, który tak bardzo źle znosi inną karmę bardzo ostrożnie kupowałabym kolejną (a już na pewno nie cały wór 10 kg). Poszukaj karm weterynaryjnych (np. Hills) dla psów z problemami z przewodem pokarmowym, ewentualnie jakieś karmy z grupy bezzbożowych - orijen albo niektóre wersje acany.
Zapisane

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #2 : 2014-02-04, 14:33 »
Cholipa. Był przed momentem u mnie kolega który używa APL i wspólnie przed momentem kupiliśmy Big Doga na proszę nie spamować Myślę, że jak jutro dojdzie paka będę mógł coś więcej napisać. W sumie przekonał mnie ostatecznie (siebie zresztą też) tym, że jego weterynarz polecał mu wcześniej suplementy APL. Wkrótce będzie wielka recenzja ;)
« Ostatnia zmiana: 2014-02-04, 15:47 autor IBDG »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedz #2 : 2014-02-04, 14:33 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #3 : 2014-02-04, 15:49 »
Wygląda na to, że kolega przyszedł troszkę pospamować, ale raczej nie wyszło... :P Chamsti skrytykowała, ja wyrzuciłam link... Heh, trudne jest życie spamera... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #4 : 2014-02-05, 10:19 »
oj! Bardzo przepraszam! Obiecuję poprawę :)
Zapisane

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #5 : 2014-02-19, 08:48 »
Zgodnie z obietnicą przesyłam moje przemyślenia dotyczące karmy APL Big Dog, która właśnie się skończyła. Byłem przygotowany na to, że będzie trzeba podawać karmę stopniowo - w połączeniu z poprzednią karmą. Max jednak od razu zaskoczył i łapczywie wcinał jedzenie. Chamsti pisała o "mięsie i produktach pochodzenia mięsnego". Dzwoniłem do opiekunki województwa - przez telefon bez problemu podają skład % mięsa w karmie, o którym nie napiszę bo znowu ktoś mnie posądzi o spamowanie. Dodam jeszcze, że organizm Max-a zaczął prawidłowo trawić jedzenie a zyskała na tym niesamowicie podłoga w moim pokoju ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #6 : 2014-02-20, 14:38 »
bez problemu podają skład % mięsa w karmie, o którym nie napiszę bo znowu ktoś mnie posądzi o spamowanie.
Napisz, napisz... Tylko bez "sklepowych" linków proszę ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #7 : 2014-02-20, 20:11 »
Do mnie nie przemawiają karmy, które nie mają podanej informacji na opakowaniu ;) Przez telefon każde kłamstwo można wcisnąć i nie ma na to dowodu, nie ma szans na weryfikację i pociągnięcie do odpowiedzialności w razie niezgodności (chyba, że nagrywasz rozmowę, ale wtedy musisz rozmówcę o tym poinformować).
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #8 : 2014-02-21, 16:51 »
A pewnie, że to nie wygląda profesjonalnie. Bo niby czemu producent miałby ukrywać skład produktu, chyba robi się to tylko w przypadku, gdy jest on niezbyt ciekawy... Inaczej wytwórca chwali się, że wyprodukował dobrą rzecz. Ale ciekawe, co nam Kamil tu napisze ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedz #8 : 2014-02-21, 16:51 »

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #9 : 2014-06-02, 15:27 »
Profesjonalizm objawia się chociażby w tym,że producent informuje o pełnym składzie karmy,natomiast w wielu przypadkach jest tak,że mamy wymienioną jej procentowa zawartość w  postaci składników,ale po obliczeniu wychodzi,ze razem wszystkiego jest około 60-70%,wiec o z resztą? Zwracajmy na to szczególną uwagę.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

sebastian86

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #10 : 2015-03-18, 11:39 »
Po części potwierdzam to co przedmówcy napisali, lecz chciałbym tutaj dorzucić parę groszy, bo sam korzystam z karm APL i jestem z niej zadowolony, a już mówię dlaczego :). A mianowicie zacząłem analizować składy no i w suchej karmie APL jest duża zawartość białka co świadczy że mięsa jest na pewno więcej niż tego białka, a analizowałem skład np znanej marki Royal ale czytając go w języku oryginalnym, w jakim producent drukuje etykiety, czyli w języku Angielskim i nie doczytałem się wzmianki że tam jakiekolwiek mięso się znajduje. Do tego często z zagranicznych koncernów jak są tłumaczone składy popełniane są błędy i piszą o mięsie zamiast o mączce mięsno-kostnej, a z racji że APL jest Polską firmą to wiem że tutaj błędów w tłumaczeniu nie ma i dlatego kupuję tą karmę bo skład jest zadowalający i do tego wiem że zawiera mięso.
Zapisane

Kropki-i-laty_pl

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy miał ktoś już suchą karmę APL ?
« Odpowiedź #11 : 2015-04-07, 14:48 »
Akurat tutaj nie mam zdania bo nie podawaliśmy swojemu psu tej karmy,mogę natomiast z czystym sumieniem polecić 1st Choice, u nas sprawdza się znakomicie i sunia zjada ją z ogromnym apetytem:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.