Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??  (Przeczytany 23958 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #30 : 2008-08-08, 10:46 »
Tak jeszcze chciałam zaznaczyć,że Nicoole "już niedługo skończy 16lat" (jak sama napisała w innym wątku) ,więc w ogóle nie wiem jakim prawem poucza mnie jako "starsza i doświadczona" :lol:.


J a nie wyobrażam sobie,że mogła bym założyć kolczatkę mojemu cavalierowi O_o No ale widać w takim razie nie mogę go nauczyć chodzić przy nodze,bo można to osiągnąć tylko przy uzyciu kolczatki :lol: :roll:.

PS: Kola,widzę,że już mnie ubiegłaś z tym wiekiem .
xD.
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #31 : 2008-08-08, 15:11 »
Kolczatka dobra rzecz..Ale ludzie wykorzystują bezmyślnie! Kolczatki nie używa się wychodząc z psem na siku! Używa się jej rzadko, tylko i wyłącznie podczas nauki! Słyszałam jeszcze takie coś..można robić tak:
Złapać obrożę pieska jedną ręką, a w drugiej nieść smakołyka. Psa prowadzić przy swojej nodze i machać mu przed nosem smakołykiem, robić zakręty itp. no i ciągle mówić "równaj"
Później to się powtarza, już bez trzymania obroży,a poźniej piesek ma reagować sam na słowo "równaj"

Przeczytałam to w pewnej książce..ponoć dobra metoda, ale ja nigdy tego nie próbowałam, bo mój piesek od razu by mi palce odgryzł :P Ale Wy możecie spróbować! :)
Acha, pieskowi oczywiście należy dać samkołyk pod koniec ćwiczenia.

Co o tym myślicie?
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #32 : 2008-08-08, 19:55 »
93dn93 ja tak robiłam ze słowem "noga" bo do zawodów miałam przystępować.
Bez przemocy, bez bezsensownego krzywdzenia psa, budując wieź.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedz #32 : 2008-08-08, 19:55 »

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #33 : 2008-09-11, 00:13 »
Ja akurat nie miałam problemów z nauką chodzenia przy nodze :) po prostu trzymałam krótko smycz i tyle, a że piesek był strasznie spokojny jak go kupiłam to szybko załapał. Teraz tylko gdy się zbytnio wychyli wystarczy, ze pociągne lekko smycz i wraca na swoje miejsce :)
Zapisane

tauzen

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #34 : 2010-03-07, 19:17 »
mam więc do was moi drodzy pytanie, co było pierwowzorem kolczatki? Już wam odpowiadam... zęby suki. Suka przygryzała kłami kark szczeniaka by ten był jej posłuszny... kolczatka symuluje zęby suki
Zapisane

monia13100

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #35 : 2010-03-14, 13:16 »
witam, jestem nowa. Mam identyczny problem z psem. Guido to 7-miesięczn​y owczarek niemiecki.N​ie można z nim normalnie wyjść na spacer- ciągnie, szarpie, wchodzi pod nogi. Mimoże się dusi to i tak ciągnie. Jak zobaczy psa to wręcz idzie na tylnych łapach i ujada. Co robić?
Zapisane

Anonim

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #36 : 2013-12-06, 09:19 »
Moim zdaniem psa trzeba od malutkiego uczyć chodzenia przy nodze tym bardziej jak ktoś mieszka w mieście. Wieś to inna sprawa, pies może się wyszaleć na wolnych terenach, bo ma dużo przestrzeni  :)
Zapisane

Emilia5004

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #37 : 2013-12-06, 09:23 »
Zgadzam się, ale to zależy od osobowości psa bo nawet na wsi może kogoś ugryźć.  :D
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedź #38 : 2013-12-09, 16:42 »
Kupic szelki. Dac mu się też wybiegac, pobawić z kumplami.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze??
« Odpowiedz #38 : 2013-12-09, 16:42 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 26 zapytaniami.