Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciekawe spotkanie  (Przeczytany 76795 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #30 : 2007-09-02, 18:56 »
ja widziałam pełno zwierzaków (chyba dlatego ze na wiosce mieszkam ;p )np. sarny ;raz stałam 20m od nich,młode jelonki,bażanty,kaczki krzyżówki, łyski,łabędzie,myszołowy,jastrzębia,raz młodego kruka widziałam,w lesie widziałam taka brązową małą jaszczurkę nazwy nie znam,padalce, na moim podwórku widzę czasami jeże,zaskrońce,na wiosnę widzę jaszczurki zwinki, rożne żabki i ropuchy,myszy,nornice,rok temu szczury, a ok.3lata temu na ogrodzie gdzie znajdował sie kompost były smużki takie fajne myszki w paseczki, oj dużo tego bylo  :roll: niestety lisy jak widziałam to tylko martwe  :( ;(             
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #31 : 2007-09-07, 14:10 »
ostatnio widziałam sarne, chwile się jej przyglądałam bo nie uciekła i tyłek uciekajacego zająca :P znaczy uciekał niestety i nie przyjżałam mu się
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #32 : 2007-09-12, 07:56 »
wczoraj widziałam za moim oknem dwie pustułki, fajnie zawisają w powietrzu i maja taki (powtarzam sie znowu) fajny odglos :)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #32 : 2007-09-12, 07:56 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #33 : 2007-09-12, 17:38 »
a ja dziś spotkałąm dwie takie wrdene małpy w parku xDD
a tak naprawdę to jakieś krukowate mi nad głową przeleciało, ale jakieś 10 cm nade mną
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #34 : 2007-09-29, 19:11 »
Na spacerach często spotykam sarny - stada po ok 20-30 sztuk. Zajęcy też pełno - kiedyś jeden biegł pędęm do mnie i moich psów (spuszczone), ja krzyczałam, żeby go odstraszyć, on dalej biegł prosto na mnie. Wystraszyłam się , że jest chory na wściekliznę. :P Jakieś 5 m ode mnie odwrócił się i uciekł. Psy na szczęście go nie zauważyły. W zimie widzę b. dużo zajęcy.
Widziałam również dziko żyjące lisy, krety (na moim ogrodzie :)), coś w deseń kuny/łasicy biegającej po ogrodzie (sporo tego w polach), różne dzikie ptaki - bażanty, bociany, łabędzie, kaczki (i takie mniejsze czarne "kaczki" na wodzie), jastrzębie i takie, których szczerze móiąc nie znam. :P Widziałam również wiewiórki w lasach, pełno mysz w polach (moje psy niestety lubują się w ich wykopywaniu :roll: ), nornic, różnych węży, padalce, jaszczurki, żaby i inne tego typu.
A z tych większych zwierzątek... musiałabym pomyśleć. :P Wkażdym bądź razie widziałam małpy, jaguary, lwy, hieny, wilki i takie tam... w zoo. :P

btw.
Nawet kiedyś uchwyciłam niezłe stadko saren... ;)

Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #35 : 2007-09-29, 19:30 »
hes gdzie mieszkasz? ja chce tam gdzie ty!!
ja widziałam sarny ale albo pojedyńcze, parki no niekiedy 5 zwierząt w stadzie. tak jak już pisałam, dziś jeszcze jakiegoś grapieżnego ptaka ale nie mam pojęcia co to było

hes ja chce mieć takie spotkania jak ty buu
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #36 : 2007-09-29, 19:44 »
Ja mieszkam niedaleko Wrocławia. Mała wiocha, wiec nazwy nie skojarzysz. ;)
Sarny się tam bardzo dobrze czują, mają sporo pól, lasów, zagajników no i raczej zero wrogów, prócz ludzi. Dlatego spotykam tak liczne stada.
Ogólnie w polach na które chodzę na spacery jest b. dużo saren, zajęcy, myszy i kaczek.

Ale szczerze mówiąc i tak wolałabym mieszkać gdzie indziej, bardziej w góry (choć do gór pierwszych lepszych mam 20 minut rowerem...)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #37 : 2007-09-29, 19:49 »
Lisy...fajnie - też,tak chcę..... ;( ;(
Hes - widujesz zające,i to w dużych ilościach?... :shock:....a,także bażanty?...... :shock:.....

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #38 : 2007-09-29, 20:00 »
Zajęcy widuję baaaardzo dużo. Kiedyś nawet koleżanki pies rozkopał norę zajęcy i jednego wytargał (maluszka). :( Niedawno coś - podejrzewam że zając - ugryzł w nochal mojego psa, bo wkładał go tam gdzie nie trzeba ;-)) A tak to non-stop na przemian z sarnami widzę zajączki.
Bażantów mniej, ale zdarza się. Nawet na obrzeżach (działkach) sąsiedniego miasta... ;)
Lisy sporadycznie, niestety. Do dzisiaj jest w polach taka ogromna nora, kiedyś lisy w niej mieszkały, dzisiaj nie wiem, czy nadal mieszkają.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #38 : 2007-09-29, 20:00 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #39 : 2007-09-29, 20:12 »
ja bym zawsze miała ze sobą aparat, tylko wtedy zwierzęta się chowają buu tak przynajmiej miałam że nawet mało ptaków było
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #40 : 2007-09-29, 20:17 »
Ha! - a tak myśliwi narzekają na to,ze zajęcy mało i zwalają winę,na lisy....
Hmmm.....ciekawe,czemu lisów jest mało,skoro w okolicach Wrocławia,zawsze ich dużo było....może,myśliwi wybili?..... :roll: ;(

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #41 : 2007-09-29, 20:59 »
może są ale nie pokazują sietak czesto, może im tam coś nie odpowiada. jak na takie tereny to ja tez widziałam zające, a co chwila jest droga, niby pola są, nawe dużo ale jednak...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #42 : 2007-09-29, 21:02 »
Cytuj
może im tam coś nie odpowiada

Raczej,nie - list są znane z tego,że mogą żyć wszędzie - wszystko im odpowiada,bo świetnie się dostosowują,do zmiennych warunków.;)

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #43 : 2007-09-29, 21:13 »
Ja się chyba domyślam dlaczego tak mało tych lisów jest. :( Bo niektóre podkradały kury i inne małe zwierzątka... i wiadomo jaki skutek tego jest...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #44 : 2007-09-29, 21:38 »
Tak jak pisałem - myśliwi,lub rolnicy z widłami...... :roll: :(
Hmmm.......kury,tak - ale,jakie " inne małe zwierzątka "?...... :mysli:

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #44 : 2007-09-29, 21:38 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #45 : 2007-09-29, 22:35 »
może im tam coś nie odpowiada
Bo niektóre podkradały kury i inne małe zwierzątka... i wiadomo jaki skutek tego jest...
mniej więcej o to mi chodziło, inne mało zwierzątka? coś w stylu króliki, inne(niż kury) ptactwo
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #46 : 2007-09-29, 22:37 »
No króliki, kaczki, gęsi itd.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #47 : 2007-09-29, 23:01 »
Aha.....kaczki,gęsi,króliki - to normalne - ale,wystarczy dobre zabezpieczenie,ogrodzenie,siatka - najlepiej,zrobione tak,żeby zwierz się nie mógł podkopać.
A w ogóle,to teraz lis szuka jedzenia,coraz częściej w śmietnikach.

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #48 : 2007-09-29, 23:20 »
Lisie, gdyby to pojmowali ludzie z wiochy to byłoby cudownie. Ale niestety do niektórych argumenty nie docierają i ich zwierzęta mogą latać po całej wiosce (kiedyś świnia ze mną na spacer poszła :lol: :lol :lol: )
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #49 : 2007-09-29, 23:25 »
Ech...co racja,to racja..... :roll: ;(

Cytuj
(kiedyś świnia ze mną na spacer poszła

 :lol: :lol:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #50 : 2007-09-29, 23:29 »
bo oni myślą że ich kury są podpisane i lis przeczyta "nie ruszać to należy do człowieka" lub "to nie jest łatwa zdobycz dla ciebie, zostaw" albo podobne. kot nie wie że nie wolno łapać myszy w akwarium, tak samo lis nie wie ze nie wolno kury czy innego wolnego i nieprzystosowanego zwierzaka
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #50 : 2007-09-29, 23:29 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #51 : 2007-09-30, 20:31 »
Hes te dziwne "czarne kaczki" to były kokoszki albo łyski należące do rodziny chruścieli. Kokoszki mają żółte dzioby i czerwone płytki rogowe nad czołem. Łyski natomiast posiadają białe dzioby i takież same płytki rogowe.
« Ostatnia zmiana: 2007-10-01, 18:03 autor zoolog »
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #52 : 2007-10-02, 18:08 »
Dokładnie jak Renia pisze, przecież zwierzęta to nie ludzie i nie wiedzą co jest dozwolone, a co nie.

Zoologu, dzięki, ja nie znam na ptakach, szczerze móiąc nie interesują mnie, ale zawsze warto wiedzieć. :) Tamte miały z tego co pamiętam pomarańczowe dzioby, niektóre z takimi nawet czerwonymi paskami między nozdrzami i na czole...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #53 : 2007-10-06, 10:51 »
Ja wczoraj na przerwie oparłam się o parapet, i wtedy padał deszcz i tak sobie patrze, a smoknięta wiewiórka próbowała wdrapać się na okno :P
Ale w końcu się nie wdrapała i pobiegła gdzieś :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #54 : 2007-10-06, 13:30 »
ja dziś tez wiewiórke widziałam ;) a ostatnio koło koni wiewiórka biegała a potem jeszcze fajnego jeża, wartwie się o jeże które przed zimą nie bedą ważyły 0,5kg :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #55 : 2007-10-06, 15:07 »
dzisiaj widziałam dwa kruki :kocham: (pierwszy raz je widzę w mojej wiosce), latały centralnie nad moim podwórkiem i tak fajnie krakały  :roll: , bo tak to je zwykle widziałam ponad 10km od mojej wioski(tylko że bardzo rzadko)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #56 : 2007-10-07, 18:47 »
Ja dzisiaj znów widziałam wiewiórkę, ale w parku ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Akane

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #57 : 2007-10-17, 15:14 »
Ahh, ja dzisiaj jestem tak szczęśliwa(a to dziwne, bo zwykle mam szczęście kiedy założę taki łańcuszek z japońskim znakiem "szczęście" a dzisiaj go nie wzięłam :lol:), że muszę się z Wami tym podzielić :) . Moja droga w stronę szkoły wygląda niezbyt ciekawie. Po drodze jest taki park(ale wcale nie jest przyjemny, okropne okolice!) i jeszcze taki cmentarz jakiś innych wyznawców. Naprawdę gęsiej skórki można dostać... Ale dzisiaj spotkało mnie coś cudownego.Tak sobie idę a tu nagle mi wiewiórka przebiega! i wsiuu przez ulicę(ale taką gdzie samochody prawie w ogóle nie jeżdżą). A potem przeszła przez ogrodzenie do takiego właśnie parku. I miałam cudowne warunki do obserwacji. Trzymała w pyszczku jakiegoś żołędzia i tak słodko wyglądała jak stawała na dwóch łapkach  :kocham: Szkoda, że nie miałam aparatu(chociaż w komórce) to nie było by problemu ze zrobieniem zdjęcia, bo naprawdę długo ją obserwowałam. Jeny jaka ona była śliiiiiiczna, taki biały fartuszek i ta ruda kiteczka... a jak zagrzebywała tego żołędzia .... cuuuuudoooo ;)

Ekhem nie wiedziałam, że o jednej wiewiórce można się tak rozpisać, ale cóż... To nie jest jedyny powód mojego szczęścia dzisiaj, ale takie jakby dopełnienie :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #57 : 2007-10-17, 15:14 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #58 : 2007-10-17, 15:54 »
Fajna,obserwacja. :P :spoko:

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #59 : 2007-10-17, 17:07 »
Ahh, ja dzisiaj jestem tak szczęśliwa(a to dziwne, bo zwykle mam szczęście kiedy założę taki łańcuszek z japońskim znakiem "szczęście" a dzisiaj go nie wzięłam :lol:), że muszę się z Wami tym podzielić :) . Moja droga w stronę szkoły wygląda niezbyt ciekawie. Po drodze jest taki park(ale wcale nie jest przyjemny, okropne okolice!) i jeszcze taki cmentarz jakiś innych wyznawców. Naprawdę gęsiej skórki można dostać...
Ja jak przez miasto idę do szkoły to mam dwa zakłady pogrzebowe po drodze xP
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 31 zapytaniami.