Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY  (Przeczytany 5374 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Busia

  • Gość
Mój królik Alex ma prawie 4 lata. Prawdopodobnie ma sparaliżowaną lewą połowę ciała. Chodziłam z nim do weta i już jest o wiele lepiej: je i biega - prawie wyrdrowiał. Od niedawna zauważyłam że ma słaby wzrok. Miesiąc temu zobaczyłam jego wielki ząb. Wcześniej był biały a teraz robi się bronzowawy. Ma problem z łapaniem jedzenia. Jego dolny ząb dotyka mu prawie do nosa. Nie wiem czy mam iść z nim do weterynarza ponieważ słyszałam że królika usypia się na chwilę i piłuję ząb. Jednak nie chce żeby go usypiano. Weterynarz nie chce podjąć się żadnej operacji, bo królik jest stary. Pozatym ma przechyloną głowę. Boję się że może umrzeć przez to ponieważ nie będzie mugł jeść. :help:. Zgóry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Prosze o pomoc weterynarzy i właścicieli króliczków.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY
« Odpowiedź #1 : 2008-01-23, 16:15 »
zaczne od teo ze 4 letni krolik nie jest stary - jest w sile wieku, kroliki zyja jakies 8 - 10 lat. Kolejna sprawa - do przyciecia zebow nie daje sie narkozy - chyba ze trzeba zab calkowicie usunac. Nastepne - jesli zostawisz krolika takk jak jest - ZDECHNIE z twojej winy z glodu. No i jeszcze - wiek NIGDY nie jest przeciwwskaaniem do narkozy jesli chodzi o sprawy od ktorych zalezy zycie czy zdrowie zwierzecia. a wet, ktory twierdzi ze jest i twierdzi ze 4 letni krolik jet stary, jest najzwyczajniej w swiecie osobikiem, ktory nie ma zielonego pojecia o krolikach.

ogolnie rzecz biorac - MUSISZ isc do weta, ktory MUSI cos z tymm zrobic. Byle nie do tego, ktory twierdzi ze krolik w sile wieku jest stary....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Busia

  • Gość
Odp: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY
« Odpowiedź #2 : 2008-01-23, 20:52 »
Chodzi o to że ma sparalirzowaną jedną strone ciała dlatego nie chcą robić operacji. Paralirz "skraca jego życie".
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY
« Odpowiedz #2 : 2008-01-23, 20:52 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY
« Odpowiedź #3 : 2008-01-23, 21:45 »
to, ze nie bedzie zyl niewiadomo jak dlugo ze wzgedu na zaburzenia czucia (co tak naprawde potwierdzone nie jest - przy dobrej opiece nie powinno miec to wpywu a dlugosc zycia, choc przyczyna owego paralizu tez jest tu istotna) nie oznacza ze starzeje sie szybciej niz zdrowy krolik - nie oznacza to rowniez ze przez to nie mozna go ratowac. Zaslanianie sie wiekiem czy kalectwem zwierzecia swiadczy o braku kompetencji danego weta
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY
« Odpowiedź #4 : 2008-02-11, 18:59 »
Ee.. przecież zęby się obcina.. ja z moim królikiem raz w miesiącu chodzę na ścinanie zębów (ma króliczą wadę zgryzu i sam ich nie ściara). Nie można ich poprostu obciąć..?
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY
« Odpowiedź #5 : 2008-02-12, 11:46 »
Ee.. przecież zęby się obcina.. ja z moim królikiem raz w miesiącu chodzę na ścinanie zębów (ma króliczą wadę zgryzu i sam ich nie ściara). Nie można ich poprostu obciąć..?

obcinac mozna - jednak sa sytuacje (ipodejrzewam, ze to wlasnie taka sytuacja) gdy trzeba zab calkowicie usunac....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Boją się że zdechnie! Jego wielki ząb i ... POMOCY
« Odpowiedź #6 : 2008-02-12, 17:35 »
obcinac mozna - jednak sa sytuacje (ipodejrzewam, ze to wlasnie taka sytuacja) gdy trzeba zab calkowicie usunac....
no mój królik sobie ząbka wyrwał jak kraty gryzł.
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 26 zapytaniami.