Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Bojowniki  (Przeczytany 66287 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfka Nenar

  • Gość
Bojowniki
« : 2002-07-19, 15:36 »
Według mnie te ryby są najwspanialszymi rybami. Nie tylko ze względu na kolory jakimi się mienią, ale jaka ryba potrafi żyć ( na wolności) w odcisku ludzkiej stopy, albo w szklance. Niestety są użądzane walki tych ryb (oczywiście nie legalnie). Takich to tylko pod mur i :evil: .
Zapisane

Klaudusia

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #1 : 2002-07-19, 18:37 »
:evil: -zgadzam się z Tobą!!!Jak tak można!Sama mam bojownika i wiem,jakie to wspaniałe zwierzę...i jakie waleczne!Musiałam go oddzielić od moich gupików :roll: odgryzał im ogonki!Bojowniki to moim zdaniem najładniejsze rybki!
Zapisane

Virge

  • Gość
Re: Bojowniki
« Odpowiedź #2 : 2002-07-19, 23:41 »
Cytat: elfblondyn
(...)ale jaka ryba potrafi żyć ( na wolności) w odcisku ludzkiej stopy, albo w szklance.(..)


Niestety nawet w zoologicznych często można spotkać bojowniki trzymane w małych plastykowych kubeczkach - a nie jest to dobre miejsce dla jakiejkolwiek rybki (zresztą podobnie kula).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Bojowniki
« Odpowiedz #2 : 2002-07-19, 23:41 »

Elfka Nenar

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #3 : 2002-07-21, 14:23 »
bojowniki i tak mało się ruszają. I obgryzają wszystkie rybki. 8)
Zapisane

alf

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #4 : 2002-07-21, 17:50 »
jeśli bojownik ma duże akwarium to nie koniecznie musi obgryzać ,w małym inne rybki nie maja gdzie przed nim uciec ale w dużym  :wink:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #5 : 2002-07-21, 21:14 »
W każdym obgryza, bo jego akwarium to jego terytorium i tylko płeć przciwną bojownika w okresie godów zniesie.
Zapisane

pop

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #6 : 2002-08-09, 20:21 »
nieprawda bojownik w dużym akwarium sie poprostu gubi a atakuje głównie samce ze swojego gatunku choć w nawet niewielkim akwarium (ok 30-50l) można trzymać kilkanaście bojowników z dużą przewagą samic tylko reszta samców poza dominantem nie wygląda zaciekawie bo w większości przyjmują barwy samicy więc efekt słabiutki a ponadto w akwarium bojownik nie będzie miał tak pięknych płetw jak hodoway w szklance a ja polecam wam zrobienie sobie tarła bojownika (może na początku nie utrzymacie młodych ale zawsze jest co oglądać) natomiast co do agresywności to wpuśćie bojownnika do np pyszczaków i wtedy :evil: albo do pawiookich
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #7 : 2002-08-11, 13:31 »
Akurat. Moja koleżanka miał duże akwarium z kilkoma ryba. Po pewnym czasie został tylko bojownik i welona, która też ledwo dychała. A poza tym wiele czytałam o tych zwierzętach i wiele osób które znam mają bojowniki i każda by powiedziała to samo co ja :!!!:  :!!!:  :!!!:
Zapisane

Seader

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #8 : 2002-08-11, 15:16 »
Ja w moim drugim akwarim (20 l) mam bojownika, pare miesięcy temu wrzuciłem do niego młode, 2 tyg gupiki było ich około 15, w tym akwarium mam też brzankę i neonke. Wszystkie żyją ze sobą w zgocie, już przez kilka miesięcy. Chociaż kiedy kupiłem tego bojownika wydawał mi sie troche dziwny, jak wsadziłem go do większego akwarium, to inne ryby go atakowały! , a on chował sie pod roślinami, do teraz ma postrzepiony ogon :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojowniki
« Odpowiedz #8 : 2002-08-11, 15:16 »

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #9 : 2002-08-11, 19:23 »
Welon i bojownik w jednym zbiorniku to zbrodnia w biały dzień... welony są zimnowodne, bojowniki typowo tropikalne... poczytajcie o doborze gatunków ryb zanim je kupicie...
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #10 : 2002-08-11, 23:55 »
Obydwa gatunki jej zdechły. najpierw welona, potem bojownik. U mni bojowniki są długowieczne jeśli najpierw najpierw nie wyskoczą. 4 lata miałam jednego, a ten nie wiem ile pożyje, a mam nadzieję, że jeszcze dłużej. Bo jeden mi wyskoczył :(
Zapisane

Majk

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #11 : 2002-08-12, 19:09 »
hmmmmm.... Mam pytanie. Czy mozna trzymać w akwarium bojowniki?? Ale takim prostokątnym (16 L) I do niedawna rzyły tam rybki (min. Gupiki) Z grzałką i Brzęczkiem?? :?
Zapisane

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #12 : 2002-08-12, 19:25 »
Możesz tam trzymać jednego bojownika, nie musi być napowietrzania bo to ryba labiryntowa - tylko koniecznie musi być przykryte akwarium bo się może przeziebić - no i ogrzewane (tak ze 28 stopni).
Zapisane

pop

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #13 : 2002-08-12, 19:45 »
lub zrób przegródki w tym akwariumi wtedy możesz trzymać więcej bojowników(każdy pojedyńczo oczywiście)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Benio
« Odpowiedź #14 : 2002-08-26, 20:17 »
:?: Mój bojownik niedługo będzie miał 3 latka i zawsze był bardzo grzeczny, nie atakuje innych rybek, jest spokojny i milutki. Pozatym mieszkał jakiś czas z welonką ale niezbyt mu odpowiadało jej towarzystwo. Welonka była zbyt ruchliwa, więc Benio musiał siedziec w kącie. Kupiłam duże akwarium (60 l) i inne rybki. Teraz Benio jest duży i zdrowy, chociaz chorował na pleśniawkę (przez nią nie widzi na jedno oko). Mój bojownik bardzo lubi siedziec i odpoczywac na filtrze a wasz?
 :idea:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Benio
« Odpowiedz #14 : 2002-08-26, 20:17 »

Elfka Nenar

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #15 : 2002-10-17, 16:21 »
To twój okaz jest wyjątkowo spokojny
Zapisane

emila__

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #16 : 2002-12-24, 11:26 »
NA pewno mi nie uwierzycie... ale trudno...

kupiłam sobie bojownika, był bardzo spokojny, pływał w akwa 56 litrów razem z mieczykami, molinezjami, skalarami, glonojadem, sumikiem i kiryskami. Postanowiłam kupić mu panne (w nagrode) przeniosłam ich do akwa 20 litrów i po niedługim czasie samczyk zbudował gniazdo. Narodziło się stadko bojownikow i po pół roku pięć samców (reszta była agresywna) i trzy samiczki przeniosłam do akwa 56 litrów. I CO??? żyją sobie bracia i siostry w zgodzie... jak kupie skaner to zrobie zdjęcie i tu wkleje... normalnie extra to wygląda... polecam taki ,,eksperyment"
Zapisane

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #17 : 2002-12-24, 13:09 »
OOO - niesamowite! Chętnie popatrzę na takie zgodne stadko - tylko zbiornik jak na skalary troszkę malutki wiesz...
Zapisane

emila__

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #18 : 2002-12-24, 15:13 »
wiedziałam że nie uwierzycie  :cry:  

ale trudno... musze zrobić to zdjęcie, tylko gorzej ze skanerem...

w sklepie mówili że w 56 litrach może być 6 skalarów...  ja mam dwa
Zapisane

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #19 : 2002-12-24, 22:38 »
... w takim razie przykro mi że muszę to napisać... ale w sklepie zrobili Cię w przysłowiowego "balona" - albo po prostu nic a nic nie wiedzą o rybach - tyle że trudnią się handlem i zależy im (jak wielu innym niestety) jedynie na pozbyciu się towaru. Skalar to duża ryba - na jednego osobnika musi przypadać minimum 40 litrów, zbiornik musi być wysoki - ponad 45 cm, inaczej to dla skalarów męczarnia... Mam prośbę - poczytaj o akwarystyce na dobrych serwisach akwarystycznych, no i owymaganiach ryb - a nie sugeruj się zdaniem pseudo-znawców handlarzy... to wyjdzie na dobre rybkom.
Zapisane

emila__

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #20 : 2002-12-25, 11:57 »
więc w takim razie oddam skalarki koleżance... a jak kupie większe akwa to zabiore je... dzięki za rade...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojowniki
« Odpowiedz #20 : 2002-12-25, 11:57 »

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #21 : 2002-12-25, 12:07 »
:) Bardzo się cieszę że tak podeszłaś do moich rad - niektórzy niestety się odwracają i twierdzą że robią prawidłowo - jeśli Twoje skalarki to maleństwa a naprawdę planujesz kupic większe akwarium, to może nie musisz ich oddawać tylko po prostu troszkę poczekają - byle by nie musiały czekać aż do momentu osiągnięcia pokaźnych rozmiarów... ( z resztą w zbyt małym zbiorniku duże rybki nie rozwijają się prawidłowo...) dla 2 skalarów i reszty towarzystwa wystarczyłoby około 150 litrów - to wcale nie jest wielkie akwa... postaraj się :) Pozdrawiam!
Zapisane

emila__

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #22 : 2002-12-25, 17:17 »
narazie je przechowam bo planuje kupić akwa 200litrów, one nie są dorosłe jeszcze nie da sie u niuch płci określić, facet w sklepie mówił że za rok albo półtorej będą takie jak dłoń... więc narazie mogą być w 56 litrach... ale to się zmeini...  8)

jeszcze raz dzieki za rade...  :)   :)   :)
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #23 : 2003-01-03, 18:28 »
czy moglabym prosic o troche wiecej informaji o hodowli tych rybkof ;) bo chcialabym zakupic..ale..chodzi mi bardziej o tylko jedna sztuke..
Zapisane

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #24 : 2003-01-03, 20:19 »
O jakich rybkach myślisz? ... jeśli chodzi o trzymanie w akwarium tylko jednej sztuki z gatunku to nie jest to dobry pomysł... nawet bojownik tak naprawdę powinien być w towarzystwie dwóch, trzech samiczek...
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #25 : 2003-01-03, 21:41 »
wlasnie chodzi mi o bojowniki
Zapisane

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #26 : 2003-01-03, 22:39 »
Aha ;) Bojownik wpsanialy, bojownik syjamski - najpopularniejszy: to tak jak napisałam wyżej - najlepiej jest je hodować w haremie - czyli jeden samiec na kilka samiczek. Zbiornik nie musi być duży - powiedzmy że będzie to 1+2 - czyli trzy rybki - wystarczy wtedy około 50-60 litrów. Akwarium powinno być częściowo zarośnięte roślinkami, tak żeby samiczki mogły się ewentualnie skryć przed zbyt napastliwym samcem. Woda musi być ogrzewana do około 25-28 stopni i filtrowana. Napowietrzanie nie jest konieczne bo bojowniki oddychaja powietrzem atmosferycznym - i tu uwaga: akwarium musi być przykryte pokrywą, ponieważ powietrze nad lustrem wody nie może być zimne... inaczej rybki się moga przeziebić. Ponieważ będą w zbiorniku roslinki to oczywiscie warto zadbac o oświetlenie, ale uwaga 2: dobrze jest zapewnić również zacienione miejsca bo ryby te nie przepadają za jaskrawym światłem. Ph w granicach 6,5-7,2...
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #27 : 2003-01-03, 23:05 »
ale to bedzie oznaczac ze bojowniki mi sie rozmnoza????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojowniki
« Odpowiedz #27 : 2003-01-03, 23:05 »

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #28 : 2003-01-04, 12:28 »
Jak im zapewnisz dobre warunki to oczywiście - tyle że wcale nie musisz młodych odławiać... to nie znaczy że masz od razu założyć hodowlę i kilka zbiorników...
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #29 : 2003-01-04, 12:36 »
tzn. ze beda zjadac mlode rybki?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 31 zapytaniami.