Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Goryl znający język migowy  (Przeczytany 6739 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Goryl znający język migowy
« : 2005-02-25, 08:44 »
Wczoraj (nie pamiętam na jakim programie) oglądałam wiadomości o takim gorylu co nauczono język migowy :O I był to reportaż z takim pytaniem:,,Czy zwierzęta znające język migowy są dla nas niebezpieczne?'' Lub coś w tym stylu
I była tam mowa o gorylu co nazywał się KIKO no i dla pracowniczek rozkazał językiem migowym rozebrać się do nagaa!! Pracowniczki się zbuntowały i nie wykonały jego polecenia za to zostały zwolnione!!
Czy może kiedyś słyszeliście o tym gorylu??
Już kilka razy mowa była o nim że jest taki wyjątkowy że umie się posługiwać tym językiem i rozmawia z ludzmi..

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #1 : 2005-02-25, 14:37 »
o matko zboczony goryl... owszem to bardzo cenne badanie... ale nie powinni uczyc goryla po migowemu >>> ja słyszałem o orangutanie co mówi po migowemu
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #2 : 2005-02-25, 17:51 »
Cytuj

Już kilka razy mowa była o nim że jest taki wyjątkowy że umie się posługiwać tym językiem i rozmawia z ludzmi..

Wow
ja bym sie z nim dogadala znam migowy
umiem jezyk migowy po angielsku i po polsku
a ten goryl troszke zboczonh

Forum Zwierzaki

Goryl znający język migowy
« Odpowiedz #2 : 2005-02-25, 17:51 »

bagsiks

  • Gość
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #3 : 2005-02-25, 18:47 »
ja o takim nieslycszalem mysle ze bardzo dlugo trzeba bylo by go tego uczyc he he  :P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #4 : 2005-02-25, 19:32 »
myśle, że to robienie krzywdy zwierzęciu... i pracowniczkom  ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #5 : 2005-02-25, 21:15 »
Hej czy zastanawialiście się kiedyś co by było jakby goryle między sobą posługiwały się językiem migowym  :shock: To dopiero było by badanie...  Nie wiem jak można lubić małpy dla mnie są obrzydliwe (na serio! chociaż wiem że są podobne do ludzi) ale nawet ich zachowanie jest takie nienormalne moim zdaniem.. -może są zbyt podobne do ludzi  :P

Raffy

  • Gość
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #6 : 2005-02-25, 22:42 »
Cytat: ^kora^

ja bym sie z nim dogadala znam migowy
umiem jezyk migowy po angielsku i po polsku


ja tez :hehe:

cały goryl  :wink:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #7 : 2005-02-26, 19:30 »
Cytat: 0Aisha0
Hej czy zastanawialiście się kiedyś co by było jakby goryle między sobą posługiwały się językiem migowym  :shock: To dopiero było by badanie...  Nie wiem jak można lubić małpy dla mnie są obrzydliwe (na serio! chociaż wiem że są podobne do ludzi) ale nawet ich zachowanie jest takie nienormalne moim zdaniem.. -może są zbyt podobne do ludzi  :P

Zachowanie ich jest jak najbardziej normalne i tym różnią się od niektórych ludzi. Ta słynna gorylica ma na imię Koko. Nauka języka migowego małp wcale nie trwa tak długo. Badania te są bardzo ważne, gdyż dzięki nim możemy się z nimi porozumieć.  Nie ma języka migowego polskiego, angielskiego czy niemieckiego. Istnieje tylko jeden, uniwersalny język migowy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Flaś

  • Gość
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #8 : 2005-02-27, 01:31 »
:hahaha:
Kazał się rozebrac? :hahaha:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Goryl znający język migowy
« Odpowiedz #8 : 2005-02-27, 01:31 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #9 : 2005-02-27, 10:53 »
Cytuj

 
Kazał się rozebrac?

wyobraz sobie ze ty tam jestes :lol:

Galago De Codi

  • Gość
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #10 : 2005-03-01, 15:23 »
!!!!
W latach 80 prowadzono projekt AMI - gorylica została wypuszczona na wolnosc (umiała 600znaków), i tam nauczyla swoje dziecko paru slowek z migowego...
Co ciekawe podobno tworzyla abstrakcyjne wyrazy, Arbuz - "cukierkowy owoc" itd... ale nigdzie nie mogę znalezc potwierdzenia tego. Byly to przypisy do ksiazki sf opartej po kawałkach na faktach, więc chyba fakt..

  Tak czy inaczej zwierzęta te dowiodły ze myślą ABSTRAKCYJNIE, a to znaczy ze są inteligentne. Ta małpa podobno opowiadała o swoich snach.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #11 : 2005-03-02, 07:56 »
Bardzo ciekawe....
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #12 : 2005-03-02, 09:42 »
Cytuj
W latach 80 prowadzono projekt AMI - gorylica została wypuszczona na wolnosc (umiała 600znaków), i tam nauczyla swoje dziecko paru slowek z migowego...

kilka lat temu oglądałam program w którym o tym mówili. niestety niewiele z niego pamiętam ale niewątpliwie jest to ciekawa obserwacja i wiele nam mówi o naszych "braciach" :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #13 : 2005-03-06, 21:36 »
Cytat: pao
Cytuj
W latach 80 prowadzono projekt AMI - gorylica została wypuszczona na wolnosc (umiała 600znaków), i tam nauczyla swoje dziecko paru slowek z migowego...

kilka lat temu oglądałam program w którym o tym mówili. niestety niewiele z niego pamiętam ale niewątpliwie jest to ciekawa obserwacja i wiele nam mówi o naszych "braciach" :)
...
których zabijamy jak tylko mamy okazje...   :grr:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Cieciorka

  • Gość
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #14 : 2005-03-10, 22:06 »
Wow! Fajne :P
W latach sześćdziesiątych nastąpił prawdziwy przełom: Beatrice i Allen Gardnerowie z Uniwersytetu stanu Nevada wpadli na pomysł wykorzystania w swoich eksperymentach znacznie bardziej przystępnego dla małp języka migowego (American Sign Language - ameslan). Podopieczna Gardnerów, Washoe, po dwóch latach treningu opanowała 40 znaków, w trzy lata później korzystała już w swoich konwersacjach z imponującej liczby 160 znaków. Tak oto pierwszy na świecie szympans zaczął porozumiewać się po ludzku. Po Washoe przyszła kolej na następne "mówiące" szympansice: Lanę, posługującą się tzw. Yerkish, sztucznym językiem złożonym z symboli podświetlanych na elektronicznej konsoli, oraz Sarę, używającą różnokształtnych plastikowych żetonów.

Znalazłam w internecie ^

A poza tym to słyszałam, że kiedyś niby jakiś koń umiał odpowiedzieć na większość pytań z np. arytmetyki lub ortografii, wystukując kopytem ustalone jakimś kodem, litery. Co się okazało?
Koń wyczuwał emocje właściciela, gdy ten myślał, że np: "już dobrze" to wtedy koń przestawał stukać. Po prostu dobry obserwator, a nie znawca języka lub arytmetyki :P

Mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Goryl znający język migowy
« Odpowiedz #14 : 2005-03-10, 22:06 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #15 : 2005-03-12, 19:15 »
Ten koń nazywał się Mądry Hans i sporo namieszał w badaniach nad zachowaniami zwierząt.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #16 : 2005-03-13, 17:49 »
Nie wiem, czy to o tego konia chodziło, ale słyszałam o takim, który umiał liczyć. Właściciel pytał np. " ile jest dwa plus dwa?", a koń 4 razy stukał kopytkiem. Okazało się, że bystry zwierzak zauważał nieznaczny i bezwiedny ruch głowy człowieka w odpowiednim momencie. Tak czy siak, mądre zwierzę!  :)
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #17 : 2005-03-13, 19:23 »
Cytat: IBDG
Nie wiem, czy to o tego konia chodziło, ale słyszałam o takim, który umiał liczyć. Właściciel pytał np. " ile jest dwa plus dwa?", a koń 4 razy stukał kopytkiem. Okazało się, że bystry zwierzak zauważał nieznaczny i bezwiedny ruch głowy człowieka w odpowiednim momencie. Tak czy siak, mądre zwierzę!  :)

Chodziło właśnie o tego konia. Zebrała się wtedy nawet specjalna komisja, która miała całą sprawę wyjaśnić. Nie doszła ona do żadnych wniosków. Sprawę rozwiązał młody uczony(nazwiska nie pamiętam). Właściciel do końca życia nie pogodził się z prawdą.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Cieciorka

  • Gość
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #18 : 2005-03-13, 20:50 »
Cytuj

Pracowniczki się zbuntowały i nie wykonały jego polecenia za to zostały zwolnione!!

Zastanawiam się czemu pracowniczki zostały zwolnione... :shock: Bez przesady... :?
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #19 : 2005-03-29, 18:04 »
Teges... to ten goryl jest lepszy od psa Arliego któy umiał pisac na maszynie  :)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #20 : 2005-05-24, 21:20 »
o Boseh! :lol:
kazal sie rozebrac :lol:
sorra nie moge sie powstrzymac :lol:

biedne pracowniczki,
ale za co je zwolnili!!!!!?
ale oni porabani!
za to ze nie chcialy sie rozebrac!?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Goryl znający język migowy
« Odpowiedz #20 : 2005-05-24, 21:20 »

iwa

  • Gość
Odp: Goryl znający język migowy
« Odpowiedź #21 : 2005-06-26, 16:36 »
jakby nie było język migowy zaczął się od małp!!! to one pierwsze zaczęły go używać. był kiedyś taki film- chłopiec niesłyszący dogadywał się z migającą małpą!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 26 zapytaniami.