Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Syberyjskie nie uczulają?  (Przeczytany 1649 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« : 2004-10-18, 15:08 »
Przeczytałam w aukcji na allegro, że koty syberyjskie nie uczulają. Czy to prawda? Jakośnie chce mi się w to wierzyć, pewnie napisali to żeby prędzel sprzedać koty. Biedaki pewnie trafią do niewłaściwych włascicieli, którzy z powodu uczulenia będą je musieli oddać...
Zapisane

Eli

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-18, 16:09 »
Ogólnie uczelenie można mieć na wszystko. Jeśli chodzi o koty, to z tego co wiem, to na mocz. Niesądze żeby mocz syberyjskich kotów miała jakiś inny skład, bo jest to niemożliwe.

Jeżeli się myle, to mam nadzieje że szybko mnie ktoś poprawi
Zapisane

Tofifi

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-18, 21:23 »
Z tego co wiem,a czytałam o tym z pierwszej ręki czyli od hodowców kotów syberyjskich, to własnie te nie uczulaja.Na ogół powodem uczulenia bywa raczej sierść - tak jest w moim przypadku.Dlatego przy wyborze kota musiałam się tym kierować. Miałam do wyboru albo koty bez siersci :shock: albo syberyjskie.Wybrałam syberyjskiego i rzeczywiście mnie nie uczula :wink:

Poza tym jest boskim puchatkiem, zupełnie obłędnie miękka i delikatna sierść :D
Jak ja to mowie:jest miekka jak kacuska ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-18, 21:23 »

Ax

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-19, 14:44 »
Tofifi- wybacz, ale opowiadasz głupoty.
Po pierwsze- alergen znajduje się w ślinie kotów...
Po drugie Sfinksy, które nazwałaś 'kotem bez sierści' też uczulają i sierść nie ma tu żadnego znaczenia
Zapisane

Emilka

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-19, 15:15 »
Cytat: Ax
Tofifi- wybacz, ale opowiadasz głupoty.
Po pierwsze- alergen znajduje się w ślinie kotów...

Ax.. nie tylko alergeny rowniez znajduja sie w siersci zwierzat
Cytuj
Po drugie Sfinksy, które nazwałaś 'kotem bez sierści' też uczulają i sierść nie ma tu żadnego znaczenia


owszem ma! w przypadku kiedy alergia wywolana jest kocia sierscia,
tak samo jest w przypadku psow np. sznaucery czy yorki nie uczulaja gdyz maja inna strukture wlosa niz inne psie rasy

zanim zaczniesz nie madrzyc uwazaj zebykogos bezpodstawnie nie obrazic  :?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-19, 18:03 »
Siersc jako taka niezmiernie rzadko uczula. Alergeny wystepuja glownie w slinie, wydzielinach skory i zluszczonym naskorku. To tak zwane uczulenie na siers, to nic innego, jak alergia na powyzsze, ktore znajduja sie glownie w siersci (koty sie wylizuja).

Syberyjskie uczulaja tak jak kazde inne koty, tak samo persy, norwegi czy MCO. Oraz brytyjczyki, syjamy, bengalskie i pozostale.

Stwierdzenie, ze koty rasy XX nie uczulaja, jest niczym innym jak chwytem reklamowym, efektem czego sa ogloszenia "oddam kota rasy XX z powodu alergii".
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Tofifi

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-19, 19:10 »
Cytat: Ax
Tofifi- wybacz, ale opowiadasz głupoty.
Po pierwsze- alergen znajduje się w ślinie kotów...
Po drugie Sfinksy, które nazwałaś 'kotem bez sierści' też uczulają i sierść nie ma tu żadnego znaczenia


Wybaczam, lecz glupoty to tak nie do końca są. Badania alergiczne, które robiłam wykazały uczulenie na sierść (być może są to elementy o których mowiła Myszka.xww -ale jednak znajdujace sie na niej), wiec może Ax zastanów się zanim coś powiesz. A jeśli chodzi o "koty bez siersci" to raczej podeszlam do tego żartobliwie-bez sierści, bo nie mam pojęcia czy  tz. Sfinksy nie uczulają.

W takim razie nie wiem jak wytłumaczyć to, że nie uczula mnie sierści mojego kota???Może to sprawa osobnicza???
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-19, 19:15 »
Owszem, jest to sprawa osobnicza
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ax

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #8 : 2004-10-19, 19:24 »
Cytat: Tofifi
Cytat: Ax
Tofifi- wybacz, ale opowiadasz głupoty.
Po pierwsze- alergen znajduje się w ślinie kotów...
Po drugie Sfinksy, które nazwałaś 'kotem bez sierści' też uczulają i sierść nie ma tu żadnego znaczenia


Wybaczam, [..]W takim razie nie wiem jak wytłumaczyć to, że nie uczula mnie sierści mojego kota???Może to sprawa osobnicza???

Ale co? przeiceż napisałm prawdę i potwierdziła ją Myszka.xww, która jest specjalistą od kotów :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-19, 19:24 »

Tofifi

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-19, 19:43 »
Napisałaś:
Cytat: Ax
Tofifi- wybacz, ale opowiadasz głupoty.


Więc napisałam poprostu w tym samym tonie i tyle:
Cytat: Tofifi
Wybaczam, [...]


Cytat: Ax
Ale co? przeiceż napisałm prawdę i potwierdziła ją Myszka.xww, która jest specjalistą od kotów :roll:


Prawda prawdą, ale Myszka nie wykluczyła uczulenie na sierści, choć jest ona rzadkością-ja należe do tych wyjątków widocznie.
Zapisane

Ax

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-19, 19:54 »
sorry, nie zrozumiałam 8)
I wierzę, że jesteś jednym z nielicznych :)
Zapisane

Tofifi

  • Gość
Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #11 : 2004-10-19, 20:06 »
niestety w słowie pisanym łatwo o nieporozumienia  8)
Zapisane

bida

  • Gość
Odp: Syberyjskie nie uczulają?
« Odpowiedź #12 : 2006-02-06, 15:25 »
szczerze powiem ze po kilku pierwszych postach nie chcialo mi sie juz dalej czytac
piszecie ze to nie prawda ale czy WY ktorzy tak twierdzicie macie koty tej rasy?
ja mam i stwierdzam ze nie uczulaja
bo jak mozna nazwac to ze osoba ktora wystarczy ze przebywa chwile w pomieszczeniu gdzie był kot od razu dostaje uczulenia a umnie siedzi prawie 24/ dobe i nic .............. - w takim razi prosze o uswiadominie bo chyba czegos nie rozumiem
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.