Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Samczyk czy samiczka?  (Przeczytany 10274 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaja888

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« : 2004-10-25, 14:36 »
Chciałabym do mojej gromadki przygarnąć jeszcze kotka.Wiem już nawet skąd go wezmę (takie biedne maluszki, bezpańskie). Napiszcie mi proszę, kogo radzicie - kotkę czy kocurka?
Zapisane

halina

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-25, 15:05 »
a masz juz samiczkę (i) czy samczyka(i)? ;)
Zapisane

Sal

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-25, 15:29 »
Szczerze mówiąc, nie ma to żadnego znaczenia.
Chociaż ja głosuję  ;)  za samczykami, bo sama mam i wiem, jakie są cudne.
Ale przecież kociczki też są równie cudne.  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-25, 15:29 »

halina

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-25, 15:40 »
Sal to było do mnie??  :?: Jezeli tak to wiem, ze nie ma zadnego znaczenia ale tak po prostu chcialam wiedziec ;) ale ja bym chyba wolała samiczkę :)  8)
Zapisane

Maxim

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-25, 19:58 »
Moim zdaniem to rzeczywiście nie ma to znaczenia , bo przecież każdy kot niezależnie od płci to odrębny charakter , ale osobiście stawiam na faceta  ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-25, 21:47 »
Kaja, nikt Ci nie doradzi, w przypadku kotow tak jak w przypadku innych zwierzat kazdy ma swoje wlasne preferencje, wybierz to, co Ci bardziej odpowiada ;) A tak naprawde to faktycznie nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, bo jak napisala Maxim i tak kazdy kot ma swoj odrebny charakter ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-26, 08:24 »
to już zależy od ciebie :) ja kiedyś miałam tylko kotke i uważałam,że kotki to są najpiękniejsze i wogóle,a kocury to takie zbóje duże ;) a potem troche podrosłam i zobaczyłam,że kot to kot i jest kochany zawsze :wink: a teraz to i tak nie maja pomponikow (koty rzecz jasna),wiec sa jak dziewczynki.

wazne zeby pomoc kotu!!!!!!!a czy to kotka,czy kocurek :roll:
Zapisane

Sal

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-26, 08:54 »
Cytat: halina
Sal to było do mnie??  :?: Jezeli tak to wiem, ze nie ma zadnego znaczenia ale tak po prostu chcialam wiedziec ;) ale ja bym chyba wolała samiczkę :)  8)


To była odpowiedż na pytanie Kaji.
Zapisane

halina

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #8 : 2004-10-26, 16:35 »
aha, no to w takim razie nie potrzebnie sie odzywałam :oops:  :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-26, 16:35 »

Kaja888

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-27, 11:16 »
NO ic, zobaczę w takim razie jakie koty siedzą u pani doktor w lecznicy i jak któryś mi się spodoba to biorę  :) Tylko, że to są takie kociaki z ulicy, nie wiem czy to bezpiecznie takiego brać. Co sądzicie?
Zapisane

Sal

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-27, 13:08 »
Ja swojego Ptysia wzięłam z lecznicy.
Z tym, że ja dostałam kota "gotowego"  ;) : odrobaczonego, wykąpanego, nakarmionego, z bezpłatnymi usługami weterynaryjnymi przez całe jego życie. Właśnie dlatego, że wzięłam podrzutka.  :wink:

Ja myśle, że bezpiecznie jest wziąć kota z lecznicy. Dogadaj się z panią wet, skoro ją lubisz, żeby kota "przygotowała" do wydania (jak mojego Ptysia).


Inna sprawa, że jest to kolejna lecznica, do ktorej, jak widzę, trafiają podrzucone bezdomne zwierzaki...  :(
Zapisane

Emilka

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #11 : 2004-10-27, 15:44 »
jasne, moje koty wszystkie byly wziete z ulicy i mam teraz najcudowniejsze zwierzaki na swiecie ;)
Zapisane

Ellen

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #12 : 2004-10-27, 16:05 »
Wez wez :) Plec nie ma znaczenia... chociaz ja wole kocurki  :wink: (i latwiej ciachnac)
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #13 : 2004-10-28, 00:55 »
A ja mam i to i to :lol:  Po co wybierac plec?? Po co wybierac kociaka?? Niech kociak wybierze Ciebie ;)
Zapisane

Kaja888

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #14 : 2004-10-28, 13:53 »
Byłam w lecznicy, ale nie mogłam dziś za bardzo pogadać, bo pewna bokserka miała mieć za chwilę cesarskie cięcie i wszyscy bardzo byli zaamgażowani w przygorowania. Spróbuję innym razem  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedz #14 : 2004-10-28, 13:53 »

Hermi93:D

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-06, 15:21 »
wybierz sama
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-06, 17:49 »
No niby samiczki są podobno łagodniejsze, ale np moja Kocia raczej nie jest z tych łagodnych. Ale ja wyboru nie miałam bo ją znalazłam, a własciwie ona znalazła mnie :)
Zapisane
BC + koci podrostek

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-06, 19:31 »
a ja mam i to i to i u mnie kocurek jest najbardziej towarzyski i pragnacy pieszczot, a kociczki wola sie bawic niz wskakiwac na kolana. i u mojej znajomej tez tak jest ze to kocurki sa wiekszymi przylepami, wiec moze cos w tym jest...
co nie zmienia faktu,ze kazdy kot to indywidualista i plec nie determinuje mu do konca charakteru
Zapisane

Eli

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #18 : 2004-11-06, 22:51 »
Cytat: Ekoteczka
.Ale ja wyboru nie miałam bo ją znalazłam, a własciwie ona znalazła mnie :)


Ja miałam podobnie :lol:
Miałam wziąść dziką koteczke, prawie perską, ale nie dała się złapać. Już szłam do domu kiedy moja ''teściowa'' powiedziała, czy może nie chce ''Wojtusia'' (bo tak Olimp sie nazywał :lol: ) nno i poszłam go zobaczyć. Widziałam go wczesniej raz w życiu, był maleńki, bardzo. Od wszystkich uciekał, a mi dal wziąść się na rece. Ujął mnie tym. Zakochałam sie w nim, tyle ze nie mogłam wziąść kota wtedy do domu.
No cóz, potem sie udało.
Nie pomyslalam od razu o nim bo chciałam mieć kotke. Miała sie nazywac Soya, albo Oda. Nie było w planach kocura. No cóż. Widocznie los tak chciał, żeby Olimp był ze mną :-)
Zapisane

myszka

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-07, 00:07 »
Cytat: Ekoteczka
No niby samiczki są podobno łagodniejsze, ale np moja Kocia raczej nie jest z tych łagodnych


Stereotyp. W zasadzie z obserwacji wynika, że dokładnie odwrotnie, większość kocurków jest milsza od panienek kocich :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #20 : 2004-11-07, 00:32 »
ja mam kicie  i jesem zacwycowa pozatym masz pokazny róznno wilkosciowy zapas gryzoni.. musisz wziasc kotke kocurka spokojnego by nie straszył chomika swinki i królika i  myszoskoczków :) wez malucha aby traktował na równi  bieganie korlika i swinki ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedz #20 : 2004-11-07, 00:32 »

Sal

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #21 : 2004-11-08, 08:36 »
Cytat: myszka
W zasadzie z obserwacji wynika, że dokładnie odwrotnie, większość kocurków jest milsza od panienek kocich :)


"Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się...
Czy dobrze jest, czy może jest juz źle..."  :P
Zapisane

Kaja888

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #22 : 2004-11-09, 09:25 »
dzis wolonatriusze maja przywiesc jakieś koty - zobaczymy co będzie. Może którys nie pojedzie do Konstancina ...  :roll: tylko zostanie u mnie  :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #23 : 2004-11-09, 14:25 »
Trzymam kciuki za domek u ciebie.
Na pewno którys sobie ciebie wybierze.  :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #24 : 2004-11-09, 16:21 »
Cytuj
musisz wziasc kotke kocurka spokojnego by nie straszył chomika swinki i królika i
Juz o tym pisałam ale napiszę bo to dziwne. Moja Kocia boi sie chomika od czasu kiedy chciała go powąchać przez kratki a on ją ugryzł w nosek.  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

malpkaw

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #25 : 2004-11-16, 21:29 »
ja mam kocura i jest leniwy ciagle spi i je ale jak sie bawi o namaxa i fajnie sie wkurza jak mu dokuczamy  :wink:
Zapisane

Mariejo

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #26 : 2004-11-19, 18:08 »
Zawsze mialam koty i uwazam ze kot jest milszy a poza tym latwiej go wykastrowac tzn jest mniej komplikacji. Obecnie mam 2 RUS.
Zapisane

Raven

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #27 : 2004-11-20, 12:55 »
Kaja888, czy kotek wychodziłby na dwór? Bo trzeba też poruszyć kwestię, nie tyle co charakteru, ale co utrzymania. Nie wykastrowany kocurek może obsiusiać Ci każdy kąt. Nawet jeśli nie ma w pobliżu konkurenta do terytorium. Jeśli wychodzi, to kocur może wychodzić w poszukiwaniu dziewczyny :)  Najczęściej kocury uciekają  i wracają dopiero po wielu dniach. Możne kota wykastrować i uniknie się m.in. zapachów w mieszkaniu.
Kotki zaś są nieznośne podczas mrauków - grona kawalerów pod oknem to nic przyjemnego...
Sterylizacja kotki jest droższa od kastracji kocura, ale samczyki muszą potem dostawać specjalną karmę dla kastratów i zauważyłam, że większość ma obwisłe brzuchy (ale to juz tylko moje spostrzeżenia).
Charakter nie koniecznie zależy od płci. Tak jak ludzie, koty mają odmienne usposobienia. Niby kobiety są delikatne, wrażliwe, domatorki ale jak wiemy nie zawsze tak jest :)  (nie biorąc pod uwagę emancypacji).
Musisz przeanalizować wszystkie ZA i PRZECIW  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedz #27 : 2004-11-20, 12:55 »

Naomi151

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #28 : 2004-11-20, 13:14 »
Ja miałam i kotke i kocurka. I jest mi obojętna płeć kota. Mój Dakar był bardzo towarzyski, uwielbiał się bawić ze wszystkimi: z kotami, psami, ludźmi i często przychodził na kolana żeby go głaskać. Natomiast Kiara była bardziej niezależna i bardziej strachliwa, ale uwielbiałam w niej to że akceptowała tylko mnie i moją rodzinę, też często chciała się bawić z nammi uwielbiała być głaskana i brana na ręce, ale była bardzo nieufna wobec obcych i jeżeli ktoś inny chciał ją głaskać nie należący do rodziny to często obrywał z pazurków:). Teraz mam znowu samczyka i też ma całkiem inny charakter od tamtych kotóow. Więc myślę żę to chyba nie zależy od płci.
Zapisane

Raven

  • Gość
Samczyk czy samiczka?
« Odpowiedź #29 : 2004-11-20, 13:19 »
Cytuj

akceptowała tylko mnie i moją rodzinę, też często chciała się bawić z nammi uwielbiała być głaskana i brana na ręce, ale była bardzo nieufna wobec obcych i jeżeli ktoś inny chciał ją głaskać nie należący do rodziny to często obrywał z pazurków.

Wykapana Myszka!!!  8)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 28 zapytaniami.