Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Małe kotki są!  (Przeczytany 4895 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszka

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #30 : 2003-04-21, 19:39 »
Wiktoria - kilka słów na temat niestosowności porównania bezdomnych kotów z dziećmi z domów dziecka. Po pierwsze: ludzie płodząc dzieci teoretycznie wiedzą co robią i sami biorą za siebie odpowiedzialność. Jeśli wiedzą że nie stać ich na dziecko - nie sprawiają go sobie. Koty nie potrafią myśleć w ten sposób. Po drugie: większość dzieci w domach dziecka to sieroty "społeczne" - mają rodziców, ktorym zostały odebrane, ale ci rodzice swoimi prawami rodzicielskimi blokują możliwą adopcję. Kotki nie mają nikogo.
Zapisane

Axel

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #31 : 2003-04-21, 20:12 »
Cytat: myszka
Wiktoria - kilka słów na temat niestosowności porównania bezdomnych kotów z dziećmi z domów dziecka. Po pierwsze: ludzie płodząc dzieci teoretycznie wiedzą co robią i sami biorą za siebie odpowiedzialność. Jeśli wiedzą że nie stać ich na dziecko - nie sprawiają go sobie. Koty nie potrafią myśleć w ten sposób. Po drugie: większość dzieci w domach dziecka to sieroty "społeczne" - mają rodziców, ktorym zostały odebrane, ale ci rodzice swoimi prawami rodzicielskimi blokują możliwą adopcję. Kotki nie mają nikogo.


Właśnie, to, to
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe kotki są!
« Odpowiedź #32 : 2003-04-21, 20:45 »
Cytat: myszka
Wiktoria - kilka słów na temat niestosowności porównania bezdomnych kotów z dziećmi z domów dziecka. Po pierwsze: ludzie płodząc dzieci teoretycznie wiedzą co robią i sami biorą za siebie odpowiedzialność. Jeśli wiedzą że nie stać ich na dziecko - nie sprawiają go sobie. Koty nie potrafią myśleć w ten sposób. Po drugie: większość dzieci w domach dziecka to sieroty "społeczne" - mają rodziców, ktorym zostały odebrane, ale ci rodzice swoimi prawami rodzicielskimi blokują możliwą adopcję. Kotki nie mają nikogo.


Masz rację myszko, przekonałaś mnie- przyznaję Ci rację. Ale to nie zmienia faktu że cieszę się z narodzin tych kotków.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe kotki są!
« Odpowiedz #32 : 2003-04-21, 20:45 »

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #33 : 2003-04-23, 11:13 »
Kurczę... Może udałoby się coś załatwić, ale łatwiej byłoby, gdyby były dostępne zdjęcia kotków...

Aha, i jak w końcu z tą płcią :?:
Zapisane

Karen

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #34 : 2003-04-23, 11:51 »
,,.....ludzie płodząc dzieci teoretycznie wiedzą co robią i sami biorą za siebie odpowiedzialność. Jeśli wiedzą że nie stać ich na dziecko - nie sprawiają go sobie...''

no teraz to mnie rozbawiło
1. TEORETYCZNIE - to dobre słowo
2. sami biorą odpowiedzialność - tak tak sami - tylko domy dziecka również pekaja w szwach!!!!
3. nie sprawiaja go sobie - no to już totalna bzdura, przejrzyj myszko statystyki, ile jest w polsce wykonywanych zabiegów aborcji, to jest to twoje nie sprawiaja go sobie???????

Z obserwacji naszego kochanego świata widać dokładnie jak mają dzieci!!!! - tylko trzeba chcieć patrzeć!!!!!
Zapisane

myszka

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #35 : 2003-04-23, 11:55 »
Właśnie dlatego teoretycznie, Karen, że domy dziecka też pękają w szwach. I nawet tych dzieci nie można stamtąd wydobyć, ponieważ rodzice mają prawa rodzicielskie, tylko zablokowane. Nie od dziś twierdzę, że sterylizacja ludzi też by się przydała, jakieś testy czy ktoś powinien być płodny :roll: A co do aborcji - to też forma niesprawiania sobie potomstwa, czy komuś to się podoba czy nie, nikt tego zabiegu dla przyjemności nie przechodzi.
Zapisane

Karen

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #36 : 2003-04-23, 12:01 »
jeżeli TO TEŻ FORMA - to dlaczego nie topić niechcianych kotów
Wiesz Myszko, dla mnie to nie jest forma!!!!!!
i nie utopiłam w życiu nawet kota!!!!!
Dla ludzi cywilizowanych są inne metody, tak jak dla zwierzaków sterylizacja.
Zapisane

myszka

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #37 : 2003-04-23, 12:11 »
Topienia kotów też nie polecam - miałabym nawet opory przed sterylizacją aborcyjną - ale niektóre karmicielki praktykują to, kiedy nie zdążą z inną antykoncepcją, a przyjście na świat kociaków byłoby zdecydowanie większym złem... Owszem, cywilizowani ludzie mają inne środki i na pewno nikt nie stosuje aborcji jako jedynego! Inna sprawa to: zawodność środkow, brak odpowiedniej edukacji w tym zakresie. Aborcja jest ostatecznością, ale w każdym calu jest formą "niesprawiania sobie dziecka", patrząc całkowicie obiektywnie. Jest to na pewno metoda drastyczna, bardzo kontrowersyjna, ale w przypadku kiedy mamy wybór: matka urodzi i udusi, utopi, wyrzuci na śmietnik, a pozwolić na aborcję - co jest mniejszym złem? Ale to nie jest forum na tego typu rozważania. Czysto obiektywnie, aborcja też jest formą decyzji o niesprawianiu sobie dziecka gdy nie ma na nie warunków.
Całym sercem popieram sterylizację, nierozmnażanie zwierząt, a dygresja dotycząca ludzi była tylko i wyłącznie odpowiedzią na tekst Wiktorii, że w takim razie nie powinno sie miec dzieci, bo są i w domach dziecka. Porównanie niestosowne, z powodów ktore wymieniłam.
Zapisane

Karen

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #38 : 2003-04-23, 12:15 »
8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe kotki są!
« Odpowiedz #38 : 2003-04-23, 12:15 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe kotki są!
« Odpowiedź #39 : 2003-04-23, 19:07 »
Cytat: Izoniusz
Kurczę... Może udałoby się coś załatwić, ale łatwiej byłoby, gdyby były dostępne zdjęcia kotków...

Aha, i jak w końcu z tą płcią :?:


Płcią? Moich?

Masz taki emblem jak Duszek...proszę...zmień go...

P.S. Dzięki Karen- ona zmieniła!! Dzięx!
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #40 : 2003-04-23, 21:11 »
Z góry przepraszam za poniższe, musiałam...

Cytat: myszka
(...) Jest to na pewno metoda drastyczna,
bardzo kontrowersyjna, ale w przypadku kiedy mamy wybór: matka urodzi i udusi, utopi, wyrzuci na śmietnik, a pozwolić na aborcję -
co jest mniejszym złem?


Przepraszam, że się wtrącam. Wiem, że jest to forum o tematyce duużo bardziej zwierzęcej niż ludzkiej, przynajmniej jeśli chodzi o te sprawy, ale mam jedno zastrzeżenie... Według większości ludzi (w tym mnie), dziecko od samej chwili poczęcia żyje. Aborcja jest w tym wypadku odebraniem mu życia. Niezależnie zatem, czy dana matka zdecyduje się na aborcję, czy też po urodzeniu dziecka utopi/udusi, lub w jeszcze jakiś inny sposób pozbawi je tego życia,  nie ma tu mniejszego, bądź większego zła. "Obydwa" rozwiązania są odebraniem dziecku/człowiekowi życia, niezależnie od jego wieku, obydwa rozwiązania są tak samo przerażająco złe!...


Przepraszam, że to napisałam, bo to forum i ten wątek nie do tego służy, ale skoro już tematyka aborcji została poruszona, musiałam zareagować... Wybaczcie, ale jak to napisałaś myszko, brak odpowiedniej edukacji w tym zakresie... (Co prawda zwrot ten został użyty w nieco innych okolicznościach, ale pozwoliłam sobie go użyć...). Pomyślałam, że mam moralny obowiązek zaregować.

Nie bierzcie mnie proszę, za jakąś wariatkę, czy dewotkę, i wybacz myszko, że napisałam to niejako "przeciw" Tobie, nie chcę wszczynać z nikim kłótni czy sporów, nie chcę nikogo denerwować... ale takie jest moje zdanie. Prawdopodobnie więcej na temat aborcji, czy inny "nie-zwierzęcy" temat się tu nie odezwę, ale...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe kotki są!
« Odpowiedź #41 : 2003-04-23, 21:31 »
Cytat: Izoniusz

Przepraszam, że się wtrącam.


Przecież po to tu jesteś, nie przepraszaj za każdym razem, bo Ci następujące klawisze: "p", "r", "z", "e", "a", "s", "m" odpadną :lol:
Zapisane

kareena

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #42 : 2003-04-23, 21:34 »
to będzie używała klawisze s, o , r , y :P

a tak propos Izoniusz, uważam że napisałaś to bardzo delikatnie i myszka na pewno nie poczuje sie urażona :)
Zapisane

Saba

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #43 : 2003-04-23, 21:35 »
ALbo zostaną ocenzorowane :)
Na temat aborcji już się nie wypowiadam, ale ponieważ troszkę schodzimy z tematu to pozwolę sobie zauważyć, że Izoniusz to prepiękne imie dla kotucha :) A ja na poczatku myslalam, ze to twoje :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #44 : 2003-04-23, 21:47 »
Izoniusz to nie tylko piekne imie ale takze przepiekny kot..szczegolnie ze ubarwieniem przypomina moja kotke :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe kotki są!
« Odpowiedz #44 : 2003-04-23, 21:47 »

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #45 : 2003-04-23, 23:11 »
Cytat: Wiktoria
Przecież po to tu jesteś, nie przepraszaj za każdym razem, bo Ci następujące klawisze: "p", "r", "z", "e", "a", "s", "m" odpadną :lol:


Cytat: kareena
to będzie używała klawisze s, o , r , y :P

a tak propos Izoniusz, uważam że napisałaś to bardzo delikatnie i myszka na pewno nie poczuje sie urażona :)


Dzięki Wam za wyrozumiałość :D A tak BTW, to przy prawie każdym użyciu słowa przepraszam zastanawiałam się, czy samym tym słowem Was nie zanudzę... :lol:
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #46 : 2003-04-23, 23:14 »
Cytat: Saba
ALbo zostaną ocenzorowane :)
Na temat aborcji już się nie wypowiadam, ale ponieważ troszkę schodzimy z tematu to pozwolę sobie zauważyć, że Izoniusz to prepiękne imie dla kotucha :) A ja na poczatku myslalam, ze to twoje :)


Sorki za to, że piszę post pod postem, ale chciałam jeszcze podziękować Sabie :wink:
Zapisane

Karen

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #47 : 2003-04-24, 09:11 »
Wiktoria
Kto? co zmienił? biega o ten emblemat który wymieniłam? qrcze nie zaskakuję?
Zapisane

kareena

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #48 : 2003-04-24, 09:15 »
Wiktorii chodziło o to że zmieniłaś emblemat i ci podziękowała :)  a to "ona zmieniła" było skierowane do Izoniusza. tak myślę :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe kotki są!
« Odpowiedź #49 : 2003-04-24, 14:40 »
Cytat: kareena
Wiktorii chodziło o to że zmieniłaś emblemat i ci podziękowała :)  a to "ona zmieniła" było skierowane do Izoniusza. tak myślę :)


Zgadza się :wink:
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #50 : 2003-04-24, 19:36 »
:-) Chciałam jeszcze podziękować !_Emilce_!, oczywiście co do Izoniusza. Jak każdy chyba miłośnik/"właściciel" ;) zwierzaka, lubię się nim chwalić i lubię, gdy ktoś go chwali ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe kotki są!
« Odpowiedz #50 : 2003-04-24, 19:36 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe kotki są!
« Odpowiedź #51 : 2003-04-24, 20:10 »
Cytat: Izoniusz
:-) Chciałam jeszcze podziękować !_Emilce_!, oczywiście co do Izoniusza. Jak każdy chyba miłośnik/"właściciel" ;) zwierzaka, lubię się nim chwalić i lubię, gdy ktoś go chwali ;)


No pewnie! BTW- dzięki za zmianę emblematu :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #52 : 2003-04-24, 20:27 »
a co do emblematu (to znowu padnie komplemnet..tak to juz z emna jets ;) :P) Bardzo ciekawy :) :wink:
Zapisane

kareena

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #53 : 2003-04-24, 21:18 »
Emilka ty komplemenciaro... może i mi coś miłego powiedz (np. że mam pięęękne żółte oczy... ;) )
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #54 : 2003-04-26, 00:16 »
Kareena ma śliczne oczy ;) Wyjątkowe, nietypowe... !_Emilce_! jeszcze raz dzięki ;) Ale ten emblemat taki tymczasowy zupełnie... Później, to dopiero będzie!

Aha, i "sorx" za niejaką pomoc przy swego rodzaju zmianie tematyki wątku  :lol:
Zapisane

kareena

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #55 : 2003-04-26, 11:57 »
<udawana skromność> taak? naprawde???? dzięki :oops:</udawana skromność>  :lol:

a tak serio - thanx ;)
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #56 : 2003-04-26, 12:43 »
Wiecie co? Powoli zbaczamy z tematu... Adminowi i Moderatorom się to nie spodoba... Tak więc-jak w końcu z tymi kociakami :?: :lol:
Zapisane

Izoniusz

  • Gość
Małe kotki są!
« Odpowiedź #57 : 2003-05-04, 11:16 »
Ej! Ja pisałam to na serio! Wiktorio-masz już zdjęcia tych kotków :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe kotki są!
« Odpowiedz #57 : 2003-05-04, 11:16 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe kotki są!
« Odpowiedź #58 : 2003-05-06, 19:08 »
Cytat: Izoniusz
Ej! Ja pisałam to na serio! Wiktorio-masz już zdjęcia tych kotków :?:


nie mam :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Małe kotki są!
« Odpowiedź #59 : 2003-05-11, 20:46 »
Jest jeden kotek......

nawet nie wiem który:(
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 28 zapytaniami.