Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: podłoże  (Przeczytany 830 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
podłoże
« : 2004-01-23, 14:54 »
jezeli mam zwirek to nie trzeba kamieni pod spod? czytalam w ksiazce ze trzeba kamienie na dno , potem piasek, jak sadzicie? z czego mam w koncu zrobic podloze?
Zapisane

Morticia

  • Gość
podłoże
« Odpowiedź #1 : 2004-01-23, 15:00 »
Ja nigdy nie słyszałam o czymś takim Sprawdziłam w 2 tzw fachowych książkach i nic takiego nie ma Jeśli to ma być akwarium słodkowodne  to żwirek wystarczy Nie wiem jakoś nie mogę wyobrazić sobie bezpośrednio kamieni na dnie akwarium :roll:
Zapisane

Żabka

  • Gość
podłoże
« Odpowiedź #2 : 2004-01-23, 15:44 »
Hmm... Ja mam sam żwirek, bez żadnego piasku i jest dobrze...
Zapisane

Forum Zwierzaki

podłoże
« Odpowiedz #2 : 2004-01-23, 15:44 »

futermelok

  • Gość
podłoże
« Odpowiedź #3 : 2004-01-23, 16:12 »
emyla pewnie wyczytalas to w bardzo satarych ksiazkach wiesz z tym podlozem to nie jest taka prosta sprawa. To zalezy jakie rosliny chcesz uprawiac. Podloze moze byc bardzo ruzne i zalezy to od preferencji roslin które chcesz tam umiescic i to co czytalas z kamieniami na dnie sprawdza sie do niektórych roslin mozna tez dawac torf mieszany z piskiem i na to zwirek lub dla niektórych roslin nawet sam torf.
Mysle jednak ze nie zamierzasz sie zajac profesjonalna uprawa roslin i chcesz poprostu miec zwykle najbardziej pospolite roslinki dla takich wystarczy sam zwykly zwirek, polecam drobny taki o granulacji nie przekraczajacej ok 3 mm taki najlepiej zda egzamin. Aha zalezy tez jakie gatunki ryb chcesz umiecic w akwa bo jedne lubia np. sam piasek i tez dobrze by bylo dobrac kolor zwirku w zaleznosci od spodziewanych gatunków rybek.
Ps napisz jakie mniej wiecej roslinki chcesz tam posadzic i jakie rybki to ci pomoge w doborze najbardzziej odpowiedniego podloza.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
podłoże
« Odpowiedź #4 : 2004-01-23, 19:38 »
tzn nad roslinkami sie specjalnie nie zastanawialam musze popastrzec jakie w sklepie beda do sprzedarzy, a z rybek to neonki -moze, gupiki, kirysek, glonojady, mieczyki i moze jeszcze cus
Zapisane

futermelok

  • Gość
podłoże
« Odpowiedź #5 : 2004-01-23, 21:29 »
Ok to chyba do tego wystarczy sam zwirek wybierz taki wmiare drobny o ziarnach do 3 mm i dobrze by bylo gdyby byl w miare mozliwosci ciemny to na jego tle beda sie lepiej prezentowac rybki i beda mialy bardziej intensywne kolory
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
podłoże
« Odpowiedź #6 : 2004-01-24, 13:47 »
dzieki za pomoc  :)
Zapisane

futermelok

  • Gość
podłoże
« Odpowiedź #7 : 2004-01-24, 13:55 »
Ok nie ma sprawy.
Powodzenia w zakladaniu podwodnego swiata
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 23 zapytaniami.