Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój gupik dziwnie się zachowuje...  (Przeczytany 4576 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« : 2004-02-04, 14:53 »
wczoraj zauwazylam ze siedzi w kącie koło lapmy, dzisiej chowa sie za roślinkami, płetwe ogonową ma jakby niecałkowicie rozłozoną i na dodatek wydaje mi sie ze do plywanie uzywa tylko tej pletwy ogonowej i jednej! przy głowie, myslalam ze po nocy znajde ja martwa ale jeszcze sie trzyma
Zapisane

futermelok

  • Gość
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #1 : 2004-02-04, 15:10 »
twoja ryba nie tyle dziwnie sie zachowuje co jest napewno chora ale nie podalas zbyt duzo szcególowych informacji na temat objawów choroby wiec ciezko stwierdzic co mu jest
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #2 : 2004-02-04, 20:19 »
tak mysle ze jest chora tylko na co?   jak "stoi" w miejscu to cialo jej porusza sie to w prawo to w lewo jakby nie mogla "stac" prosto tak jak inne ryby
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedz #2 : 2004-02-04, 20:19 »

Asmi

  • Gość
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #3 : 2004-02-04, 20:27 »
Na to co napisalas to moge odpowiedziec, ze moze wlasnie sluchasz muzyki i rybka kolysze sie w jej rytm :lol: .
Jak napisal futermelok za malo opisalas objawy. A ze stoi i sie kiwa to nic nikomu nie powie. Kazdy ktos pisze z prosba pomocy jej rybce powinien podawac jak najwiecej szczegolow dotyczacych rybki, a takze akwarium (parametry wody, zwlaszcza NO3, pH).
Zapisane

futermelok

  • Gość
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #4 : 2004-02-04, 20:50 »
Cytat: Asmi
Kazdy ktos pisze z prosba pomocy jej rybce powinien podawac jak najwiecej szczegolow dotyczacych rybki, a takze akwarium (parametry wody, zwlaszcza NO3, pH).

Swieta racja nawet bardzo doswiadzceni akwarysci nie rozpoznaja choroby tak na odleglos, po podaniu tak malo szczególów.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #5 : 2004-02-05, 20:18 »
nie ma wiecej objawow, moze naprawde rybka tanczy  :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #6 : 2004-02-05, 20:27 »
emyla, w takim razie opisz jakie masz akwarium, obsade, filtracje, czym karmisz, itepe, itede
Zapisane

futermelok

  • Gość
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #7 : 2004-02-05, 21:54 »
Przepraszam nie chce byc zlosliwy ale co ma do rzeczy, jakie emyla ma akwarium, obsade czym karmi itp.
Moim zdaniem tym sie zadnej choroby nie zdiagnozuje. Ja was czasem nie rozumiem chcecie pomagac na siłe a zabardzo sie na tym nie znacie czasem poprostu ryby zdychaja i nie mozna okreslic dokladnej przyczyny jednoznacznie zdiagnozowac choroby, do tego potrzeba szczogólowych badan np. mikroskopowych wymazów i posiewów i nie jest to takie latwe jak sie wam wydaje a wy byscie chcieli zeby wam ktos powiedzial ze rybka jest chora na to i na to. a Podajecie jakies malo szczególowe opisy objawów. TAK SIE POPROSTU NIE DA.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #8 : 2004-02-05, 22:02 »
tak futermelok ma racje nei da sie ot tak zdiagnozowac i to nie tylko u ryb tylko u roznych zwierzat a pzotym szczegoly typu :zauwazylam ze siedzi w kącie koło lapmy, dzisiej chowa sie za roślinkami, płetwe ogonową ma jakby niecałkowicie rozłozoną i na dodatek wydaje mi sie ze do plywanie uzywa tylko tej pletwy ogonowej i jedne                    nie zaduzo mowia :(
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedz #8 : 2004-02-05, 22:02 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #9 : 2004-02-07, 21:13 »
dobra nic wiecej nie pisze na ten temat  ZAMYKAM TEN TEMAT
Zapisane

futermelok

  • Gość
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #10 : 2004-02-08, 11:39 »
emyla to nie tak ze ty zamykasz temat i masz nie pisac i prosic o porade, tylko postaraj sie zaobserwowac cos wiecej jakies bardziej konkretne szczególy bo im wiecej napiszesz tym bedziemy ci w stanie lepiej zdiagnozowac chorobe
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Mój gupik dziwnie się zachowuje...
« Odpowiedź #11 : 2004-02-10, 19:28 »
no ale nie ma wiecej szczegółów a teraz już druga samica gupika tak samo dziwnie plywa  tak jakby jej droga byla litera S, ale niewiem moze one tak sie zachowują
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.