Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nie wiem co się dzieje  (Przeczytany 971 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
nie wiem co się dzieje
« : 2004-10-12, 21:41 »
wyszłąm teraz z łazienki i patrzę pies jakby zwymiotować chce ale jakby nie dał rady ; jest takie wzdychnięcie i potem próba cofnięcia żarcia ale on to połyka zpowrotem, myślałam że może mu coś utknęło jakaś kość czy co ale 1) siostra mówi że on teraz spał 2) zaglądałam mu do pyska to nic  nie widać ale jak za pierwszym razem to omało mi palca nie przegryzł tak te zęby ścisnął żebym mu nie otwierała
co to może być? spróbuję jeszcze raz mu zajrzeć do pyska trwa to jakieś kilka minut, raz słabiej raz mocniej mu się to robi
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #1 : 2004-10-12, 21:48 »
Może się udławił???

Elfi

  • Gość
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #2 : 2004-10-12, 21:51 »
Może pies sie przeziębił??? Czasami kaszel u psa tak może wygladac. Jak moj byl przeziębiony wlasnie mniej wiecej tak to wygladało jak to opsujesz. Może mieć tez bol gardła. Jeżeli nie przejdzie idx do lekarza.
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wiem co się dzieje
« Odpowiedz #2 : 2004-10-12, 21:51 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #3 : 2004-10-12, 22:03 »
na razie przed chwilą się uspokoił mam nadzieję że to nie wróci
jak dałam mu wody to pił więc chyba go gardło nie boli ale może to kaszel, tylko kiedy on miał mi się przeziębić jeżeli ostatnio mamy krótkie spacery bo i tak nie zwraca uwagi na nic tylko wypatruje suki koleżanki która ma cieczkę więc na takie godzinne spacery znim nie chodzę na razie
mam nadzieję że to coś było tymczasowe i więcej się nie powtórzy, Tobi siośka teraz swoją szmatę więc chyba będzie dobrze
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #4 : 2004-10-12, 22:04 »
Emyla, Elfi dobrze prawi. Moze byc infekcja gardla. Gardlo jest wtedy mocno podraznione i wywoluje wlasnie taka reakcje. Byc moze ytkwil kawalek jedzenia. Wet niestety musi ocenic.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #5 : 2004-10-12, 22:08 »
ale rozumiecie że mój pies ma taką "chorobę sierocą" i se wsadza kawałek szmaty do pyska i ją "siośka" tak jak szczeniak cyckę :D  i teraz to robi więc go gardło nie może boleć bo ta szmata zajmuje mu cały pysk a jakby go gardło bolało to by tego nie robił
było to coś tymczasowego ale jak się powtórzy to lecę do weta
Zapisane

Elfi

  • Gość
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #6 : 2004-10-12, 22:29 »
Cytuj

 mój pies ma taką "chorobę sierocą"

 :shock: nigdy o takim czyms nie słyszałam!
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #7 : 2004-10-13, 01:40 »
a ja mam nadziej ze to nie zacztki skretu zoladka?
pozdrawiam

Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #8 : 2004-10-13, 06:34 »
Cytat: Elfi
Cytuj

 mój pies ma taką "chorobę sierocą"

 :shock: nigdy o takim czyms nie słyszałam!


Bo to ludzka chorka... wątpie czy u psów też coś takiego jest... :lol:

Wpisz sobie to hasło w sieci to ci wyskoczy...

Na pewno widziałaś takich ludzi z chorobą sierocą... oni się tak "gibają" przód-tył...
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wiem co się dzieje
« Odpowiedz #8 : 2004-10-13, 06:34 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #9 : 2004-10-13, 08:53 »
bo o tak w cudzysłowiu tą chorobę nazwałam bo my tak w domu na niego mówimy bo on za wcześnie od matki został odłączony i uważa teraz że szmata to jego matka

nie no tylko nie skręt żóładka a od czego to  się bierze? od złego żywienia?
Zapisane

julia_mrm

  • Gość
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #10 : 2004-10-13, 09:20 »
UWAZAM ZE PO PROSTU KOSC MU STANELA I SIE ZADLAWIL :cry:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #11 : 2004-10-13, 14:11 »
Emyla, jak się teraz czuje Tobi?
Moja sunia też tak kiedyś miała, wyglądało to jak dławienie się, ale nie powtarzało się, także nie było to nic poważnego.

Tak jak dziewczyny pisały może to być też przeziębienie, ale wtedy to 'zachowanie' mogłabyś zaobserwować też dzisiaj, nie byłoby to jednorazowe. No i wtedy powinnaś pójść z nim do weta. Ale myślę, że już wszystko OK :)

Jeśli chodzi o skręt żołądka (wspomniała o tym Betty).
Jest kilka czynników, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia skrętu u psów. Najważniejszym z nich jest wielkość i budowa klatki piersiowej u psa. Czyli największe ryzyko wystąpienia tej choroby jest u ras dużych o szerokiej klatce piersiowej.
Np. dog niemieski, bernardyn, seter irlandzki, nowofunland. Ale niektóre mniejsze rasy także są w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia tej choroby. (np. basset, jamnik).
Jeśli pies je na podwyższeniu to także zwiększa się ryzyko wystąpienia skrętu żołądka (dlatego wiele osób odradza używanie 'stoliczków'). No i ilość posiłków spożywanych przez psa w ciągu dnia też ma znaczenie. Psy, które jedzą tylko raz, za to dużą porcję jedzenia są narażone i mogą zachorować na skręt żołądka. Dlatego powinno się dorosłego psa karmić dwa lub trzy razy podając mniejsze porcje. Wtedy żołądek nie jest tak obciążony.
Kolejna ważna rzecz to odpoczynek po posiłku (czyli nie od razu ciągniemy psa na spacer, żeby sobie 'strawił to co zjadł') i spokój podczas jedzenia (nie przeszkadzamy psu, nie rozpraszamy), trzeba psiakowi pozwolić powoli zjeść. :)
To co wymieniłam to najważniejsze czynniki, ale nie wszystkie.

A tutaj bardzo ciekawy artykuł (który polecam do przeczytania) o skręcie i rozszerzeniu żoładka. http://www.vetserwis.pl/skret.html

To by było na tyle.
Myślę, że z Tobim już jest wszystko dobrze :wink:

Dalma i Maja
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #12 : 2004-10-13, 18:16 »
Dalmafreciak dzięki za artykuł o skręcie żołądka ale raczej na 90% wykluczam to
piechu ma już się lepiej rano tylko zwymiotował trochę ale tylko śliną a teraz jest zadowolony i na szczęście nic mu nie dolega ale jeszcze go poobserwuję :)
Zapisane

Elfi

  • Gość
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #13 : 2004-10-13, 18:44 »
Cytuj

Bo to ludzka chorka... wątpie czy u psów też coś takiego jest...  

Wpisz sobie to hasło w sieci to ci wyskoczy

Właśnie o psy mi chodziło, przecież nie prawimy tu o ludziach.
Zapisane

Tika

  • Gość
nie wiem co się dzieje
« Odpowiedź #14 : 2004-10-15, 19:16 »
Cytat: Elfi
Cytuj

Bo to ludzka chorka... wątpie czy u psów też coś takiego jest...  

Wpisz sobie to hasło w sieci to ci wyskoczy

Właśnie o psy mi chodziło, przecież nie prawimy tu o ludziach.


Koty jak są za szybko odłączone od matki to czasem mają chorobę sierocą :( , więc myślę, że niestety psiaki też mogą ją mieć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

nie wiem co się dzieje
« Odpowiedz #14 : 2004-10-15, 19:16 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.