Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Prostata  (Przeczytany 950 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Prostata
« : 2005-01-19, 15:15 »
Przy ostatniej wizycie u weterynarza, stwierdził on, że mój wyżeł ma prostatę. Nie jest to jeszcze zaawansowane, ale gdy będą jakieś problemy mamy się udać do niego ponownie.

Jak to jest z tąchorobą? Co to wogóle jest (no w sumie wiem... ;)), jak się objawia, jakie powoduje problemy, jak się ją leczy, czy jest niebezpieczna itd.
Zapisane

aneta

  • Gość
Prostata
« Odpowiedź #1 : 2005-01-19, 15:47 »
:hmn: Cos mi sie obilo o uszy ze jak pies ma prostate to trzeba go wykastrowac...
A w vet serwisie takie go czegos nie ma jak prostata? :hmn:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Prostata
« Odpowiedź #2 : 2005-01-19, 16:52 »
Ni ma tam nic :( Albo tylko ja nie znalazłam  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prostata
« Odpowiedz #2 : 2005-01-19, 16:52 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Prostata
« Odpowiedź #3 : 2005-01-19, 18:18 »
Na jakiej podstawie wet to stwierdził? Czy podczas rutynowych badań, a może pies miał jakieś nietypowe obiawy?
Mój pies ostatnio ma problemy z pęcherzem moczowym i zastanawiam się nad przyczynami. Oczywiscie niedługo wizyta u weta, ale pierwszy pojedzie kotek.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Wiedźma

  • Gość
Prostata
« Odpowiedź #4 : 2005-01-19, 18:31 »
Cytuj

że mój wyżeł ma prostatę

Prostate to ma kazdy pies (i nie tylko pies zreszta ;) ) plci meskiej  :lol:

A co do leczenia. Pol roku temu odkrylismy powiekszona prostate u Maksia (pies mojego TZa), a objawialo sie to u niego delikatnym krwawieniem. Poszlismy do weta, ktory od razu rzucil podejrzenie na prostate, wymacal psa, zrobil usg - diagnoza sie potwierdzila.
Wet zaproponowal najpierw leczenie farmakologiczne, ale od razu powiedzial, ze prawdopodobnie trzeba bedzie psa wyciac i rzeczywiscie tak sie w koncu skonczylo. I po problemie ;)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Prostata
« Odpowiedź #5 : 2005-01-19, 19:34 »
Wiedźma, tym krwawieniem utwierdziłaś mnie w moich przekonaniach.  :roll:  Raptus ma takie obiawy bardzo żadko, ale jednak są. Więc postaram się jek najszybciej jechać do weta. Czy wycięcie oznacza wycięcie gruczołu czy psa sie tez kastruje?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Wiedźma

  • Gość
Prostata
« Odpowiedź #6 : 2005-01-19, 19:43 »
Maksio zostal wykastrowany. Co tam z gruczolem to jakos nie dopytywalam  :oops: , ale moge sie dowiedziec.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Prostata
« Odpowiedź #7 : 2005-01-19, 20:01 »
No tak tak Wiedźma, powiększona prostata  ;)

Wet stwierdził, jak poszliśmy z Renim do weta, gdy miał problemy z kręgosłupem. Chyba to coś poważnego :( Oby nie dysplazja  :szok2:  Poprostu pomacał gdzie trzeba i już wiedział  ;)

Czyli kastracja i to powinno załatwić sprawę?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.165 sekund z 25 zapytaniami.