Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Stara ciężarna sunia i nowy domownik  (Przeczytany 940 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majtuta

  • Gość
Stara ciężarna sunia i nowy domownik
« : 2006-02-20, 16:16 »
Mam kilka pytań na które nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej i wiarygodnej odpowiedzi więc może Państwo mi pomogą:

- Pierwsze pytanie dotyczy suni w wieku ok 4-6 lat (przybłędy, kundelka najprawdopodobniej już po kilku miotach) której i tym razem nie udało się upilnować i spodziewa sie malych. Czym może grozić ciąża w takim wieku i z taką intensywnścią( najprawdopodobniej szczeniła się po każdej cieczce). I czy tak starego i zmęczonego tułaczym życiem psa można bezpiecznie wysterylizować?

- Drugie pytanie odnośnie nowego kompana owej Snuni, także przybłedy ( Moja Babcia mieszka przy drodze do lasku i conajmniej raz w miesiącu odwozimy jakieś szceniaczki zostawione na pastwe losu, albo psy odwiązane od drzew do schronisk albo w dobre łapki - Chamstwo i bezmyślność ludzka nie zna granic!!!!!!!!! ....ale nie o tym miałam pisać). Te najstarsze i najbardziej "mizerne" psiaki zostawiamy u nas na podkarmienie i "podkochanie " :-)
i tak właśnie zamieszkał z nami Dredzik - najłagodniejszy piesek świata, nieśmiały jak dziecko :-). Mam więc pytanie : czy sunia w ciązy i pies w jednej budzie to oby napewno bezpieczny pomysł? Sąsiadka nakarmiła babcie jakąć historią jak to psy zagryzają młode i szczerze troszke sie o nasze przyszłe maleństwa martwimy, czy jest to możliwe i czy często zdarzają sie takie wypadki? Jak im zaradziś? czy koniecznie trzeba odseparować pieski?

- A może ktoś z Państwa chciałby zaopiekować się tym małym ale nie najmłodszym potworkiem :-) A może znacie jakiś sposób,może stronkę w necie na której można zamieścić ogłoszonko i oddać Dredka w dobre ręce? Bardzo mi zależy szczególnie na tym "w dobre ręce" bo to naprawde wyjątkowy psina  :-) 

Z góry dziekuje za odpowiedzi i rady :-)

Pozdrawiam
Marta
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Stara ciężarna sunia i nowy domownik
« Odpowiedź #1 : 2006-02-20, 16:21 »
Mam nadzieje, ze mod linka nie usunie- na forum [....]anii, na psach w potrzebie zamiesc informacje o psiakach- www.[....]ania.pl/forum :)
Nie wydaje mi sie, zeby pies stanowil zagrozenie dla szczeniat, zlwaszcza jezeli jest taki, jakim go opisujesz :)

Biedna suczka, ja proponuje ja wysterylizowac najszybciej jak sie tylko da. Oczywiscie, kazdy miot byl dla jej organizmu ogromnym obciazeniem, zwlaszcza w takiej czestotliwosci :( 3mam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze, i zeby udalo sie znalezc nowe domki dla psaikow.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Stara ciężarna sunia i nowy domownik
« Odpowiedź #2 : 2006-02-20, 16:53 »
co do sterylizacji - nigdy nie jest za późno, właściwie to lepiej dla niej bedzie.

co do towarzysza - nie radz e, trzymac go z nia na czas porodu i odchowywania szczeniakow - to czy samiec zrobiłby krzywde szczeniakom to tylko i wylacznie cecha osobnicza - wieksze zagrozenie jest dla niego ze strony matki.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Stara ciężarna sunia i nowy domownik
« Odpowiedz #2 : 2006-02-20, 16:53 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Stara ciężarna sunia i nowy domownik
« Odpowiedź #3 : 2006-02-20, 19:45 »

- Pierwsze pytanie dotyczy suni w wieku ok 4-6 lat (przybłędy, kundelka najprawdopodobniej już po kilku miotach) której i tym razem nie udało się upilnować i spodziewa sie malych. Czym może grozić ci±ża w takim wieku i z tak± intensywn¶ci±( najprawdopodobniej szczeniła się po każdej cieczce). I czy tak starego i zmęczonego tułaczym życiem psa można bezpiecznie wysterylizować?


Jak najbardziej sunie bedzie można wysterylizować, proponuje już teraz przejść się do weterynarza i się dokładnie wypytać kiedy ;)


- Drugie pytanie odno¶nie nowego kompana owej Snuni, także przybłedy ( Moja Babcia mieszka przy drodze do lasku i conajmniej raz w miesi±cu odwozimy jakie¶ szceniaczki zostawione na pastwe losu, albo psy odwi±zane od drzew do schronisk albo w dobre łapki - Chamstwo i bezmy¶lno¶ć ludzka nie zna granic!!!!!!!!! ....ale nie o tym miałam pisać). Te najstarsze i najbardziej "mizerne" psiaki zostawiamy u nas na podkarmienie i "podkochanie " :-)
i tak wła¶nie zamieszkał z nami Dredzik - najłagodniejszy piesek ¶wiata, nie¶miały jak dziecko :-). Mam więc pytanie : czy sunia w ci±zy i pies w jednej budzie to oby napewno bezpieczny pomysł? S±siadka nakarmiła babcie jak±ć histori± jak to psy zagryzaj± młode i szczerze troszke sie o nasze przyszłe maleństwa martwimy, czy jest to możliwe i czy często zdarzaj± sie takie wypadki? Jak im zaradzi¶? czy koniecznie trzeba odseparować pieski?

Pies i sunia nie powinny sobie przeszkadzać ale w jednej budzie nie radze ich trzymać. Sunia przed i w czasie porodu będzie potrzebowała spokoju. Nie wiadomo też jak ona może traktować pieska kiedy przyjdą szczeniaczki ;)


Proponuje także przejść się jeszcze do weterynarza i poprostu podpytać się o witaminki które suńce by się przydały itp ;) i ogólnie po informacje jak się nią opiekować :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nanami

  • Gość
Odp: Stara ciężarna sunia i nowy domownik
« Odpowiedź #4 : 2006-02-20, 22:02 »
Ad 1 - jeśli rodziła juz wiele razy, to kolejna ciąza we własciwie jeszcze nie starym wieku powinna przejsc spokojnie. Jednak nalezy pamietac, ze jej ciało jest juz troszke wykonczone ciągłymi ciązami... Jednakze jesli jest zdrowa, to nie ma zadnych przeszkód i tez tak radze by ją wysterylizowac.

Ad 2 - psy samce róznie reagują. Niektóre wpasowują sie w role dobrego wujka i pomagają suce odchowywac szczeniaki, inne potrafią byc agresywne i zagryzc młode. Dodatkowo suka sama zapewne wygoni samca gdy zacznie sie zblizac termin porodu - instynkt nakazuje suce by sama sie szczeniła, bez towarzystwa innych psów, sama musi odchowac młode w pierwszych miesiacach zycia bez dopuszczania ich do innych psów.

Ad 3 - mozna tez dac na www.szukamdomu.anv.pl
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 25 zapytaniami.