Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: objawy padaczki  (Przeczytany 2510 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Saba

  • Gość
objawy padaczki
« : 2004-03-11, 21:45 »
Czy mozecie opisac mi objawy padaczki u psa :?: Interesuja mnie nie tylko ksiazkowe definicje, ale cos z czym byc moze sie spotkaliscie osobiscie. Tzn jesli wasz piesek ma padaczke to jak to wyglada, czy na poczatku bylo tak samo, czy moze cos sie zmienilo.
Zapisane

Weronyka

  • Gość
objawy padaczki
« Odpowiedź #1 : 2004-03-12, 08:34 »
Mój teść i kuzyn mają psy, które miały padaczkę. Wyglądało to tak, że pies nagle padał na ziemię i trząsł się cały, trwało to czasami chwilkę, a czasami nawet 20min. Oba psy są już wyleczone  :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
objawy padaczki
« Odpowiedź #2 : 2004-03-12, 15:46 »
Ataki padaczkowe bywają naprawd różne. Hanka najpierw sztywniała - zaczynało się od skurczu mięśni w tylnych łapach, co zmuszało ją do siadu - musiało jej to sprawiać ból, bo popiskiwała. Potem zaczynała powoli tracić świadomość wyprężając ciało (odchylanie głowy w tył i sztywnienie przednich łap) aż do przewrotki - najczęściej na bok. Mogą wystąpić drżenia mięśni, ale nie koniecznie. U Hanki najczęściej ich nie było. Kończyło się na wysztywnieniu i utracie świadomości. Ataki trwały od kilku do kilkunastu minut.
To była padaczka nabyta - po nerwowej odmianie nosówki.
W tej chwili ataki ustały - ostatni jakieś dwa - trzy lata temu.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

objawy padaczki
« Odpowiedz #2 : 2004-03-12, 15:46 »

Husky13

  • Gość
objawy padaczki
« Odpowiedź #3 : 2004-03-12, 16:54 »
A ja nawet niewiedzialem ze psy maja padaczke :oops:  Ale w koncu niemam psa to jak moge wiedziec??:P
Zapisane

Flaś

  • Gość
objawy padaczki
« Odpowiedź #4 : 2004-03-12, 19:34 »
Normalnie, interesujac się psami .... :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
objawy padaczki
« Odpowiedź #5 : 2004-03-12, 20:45 »
Ja słyszałam o naprawdę różnych objawach - najlżejsze ataki podobno potrafią wyglądać tak, jakby pies po prostu na chwilę "tracił kontakt" z rzeczywistością...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.