Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Choroba lokomocyjna  (Przeczytany 1052 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Choroba lokomocyjna
« : 2005-05-09, 09:06 »
No właśnie jakie srodki mozna stosowac u psów z chorobą lokomocyjna? Moj niestety ja ma, a moaj rodzina prowadzi taki tryb zycia ze psy czasem musza jezdzic samochodem. Pytalam w zoologiku i byly tam takie tabletki, tylko ze byly dosc drogie (1,50 zł /szt.). No i jesli nie znajde niz tanszego to bede musiala tamte mu kupowac. I tak w ogole, to psom nie mozna podawac takich "ludzkich" lekarstw  ? Jesli ktos z was, tez ma do czynienia z choroba lokomocyjna u psa, to piszcie jak sobie z tym radzicie.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #1 : 2005-05-09, 09:48 »
Hmmm... poczukaj jeszcze na forum, bo pewnie o tym było... Pamiętaj zeby nei kamić psa przed podróżą, to po raz, po dwa lepiej iść po radę do weta jak do zoologa, o trzy wydaje mi się że ludźkie tabletki mogą być... Mój pies bierze ludźkie na uspokojenie przepisane przez weta...

P. S. Ja za trzy tabletki uspokające na Sylwestra zapłaciłam duuużo więcej, pamiętma, że matka dałam mi 10zł a potem musiałam donosić jeszcze...
Zapisane

Elitesse

  • Gość
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #2 : 2005-05-09, 10:28 »
hmmm 1,50 to jest duzo ?? yhm...

psob mozna podawac aviorarin lub relanium - tak radzi moj wet, ja na swoich nie probowalam bo na szczescie one kochaja jezdzic autem i nie mam z nimi problemow
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedz #2 : 2005-05-09, 10:28 »

Meggy

  • Gość
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #3 : 2005-05-09, 10:33 »
Zobacz tutaj,może znajdziesz coś interesującego:
http://www.basza.div.pl/apteczka.html
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #4 : 2005-05-09, 11:22 »
"bo na szczescie one kochaja jezdzic autem"

To czy pies lubi jazdę a to co ma w żołądku ma mało ze sobą wsólnego, wiem po sobie... :P Twoje psy nie mają choroby lokomacyjne i do tego lubią jeździć... :P
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #5 : 2005-05-09, 22:56 »
Do weta i tak się niedlugo wybieram, więc spytam. Elitesse samo pojedyncze 1,50 zł to oczywiscie nieduzo.Ale biorac pod uwage ze moj pies kilka razy w tygodniu mialby brac 2 takie tabletki (w ta i z powrotem - chyba przed kazda jazda wtedy trzeba dawac?) to juz troche wychodzi, nawet do 40 zł miesiecznie, czyli prawie koszt miesiecznego wyzywienia psa.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Bonsai

  • Gość
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #6 : 2005-05-10, 18:32 »
Ja tego problemu nie mam - pies sam siępakuje do auta, tak kocha te przejażdżki. Ale pies mojej koleżanki miał straszną chorobę lokomocyjną... Używała aviomarinu, no i skutkowało...
tarunia - no coś za coś.... Leki rzeczywiście są drogie i nic się na to nie poradzi.... :/ Ale jeśli miałoby to dać jakieś efekty, to chyba warto, nie? :)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #7 : 2005-05-10, 19:35 »
No pewnie Bonsai ze jesli nie znajde nic tanszego a tez skutecznego to zdecyduje sie na te tabletki z zoologika. Zreszta napisalam to juz w pierwszym poscie. A mój pies pomimo choroby lokomocyjnej tez kocha jazde samochodem - chetnie wskakuje do srodka i grzecznie sobie lezy  lub oglada widoki przez okno w czasie jazdy.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #8 : 2005-05-10, 20:46 »
Moja na szczęście nie ma :) Wprost przeciwnie - uwielbia jeździć samochodem. Jak widzi, że wsiadamy, to ze szczęścia sama wskakuje i od razu się lokuje przy oknie, bacznie wszystko obserwując. Więc Wam nie powiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedz #8 : 2005-05-10, 20:46 »

Kamila

  • Gość
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #9 : 2005-05-10, 21:11 »
Moj nie ma ale nie dajemy mu jesc przed wyjazdem ;)
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #10 : 2005-05-11, 15:29 »
Pomysł z wożeniem psa "na głodniaka" jest dobry, gdyż wypełnienie żołądka sprzyja powstawaniu nudności. Należy jednak pamiętać o tym, że żołądek opróżnia się w ciągu góra dwóch godzin od spożycia posiłku, więc zbyt długa głodówka nie ma sensu.
Uznaje się, że choroba lokomocyjna ma podłoże głównie emocjonalne, więc oprócz zapewnienia zwierzęciu komfortu fizycznego (tzn. przestrzeń, sprzyjająca temperatura) należy mu również zapewnić komfort psychiczny - głaskać, uspakajać.
Nie ma na naszym rynku leków weterynaryjnych służacych bezpośrednio do zwalczania choroby lokomocyjnej u psów. Można stosować preparaty uspakajające, ale nie są one pożądane na dłuższą metę, gdyż zaburzają proces uczenia. W rezultacie zwierzę nie choruje gdy jest na lekach, ale bez nich zawsze będzie niespokojne i skłonne do wymiotowania.
Nie polecam też stosowania preparatów ludzkich, np. Aviomarinu, gdyż mechanizm powstawania odruchu wymiotnego jest inny u psów niż u ludzi.
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Choroba lokomocyjna
« Odpowiedź #11 : 2005-05-11, 15:55 »
ami wet kiedys też mówił że aviomarin można :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.