Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu

Autor Wątek: Szczenna sunia - proszę o porady  (Przeczytany 21875 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #150 : 2006-04-21, 14:25 »
pieniądze wyłożyła moja siostra i ona też podpisywała umowe - ojciec posłużył tylko jako towarzystwo dorosłego i dowóz... Przez lata potem wypominała, że zapłaciła za tego psa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #151 : 2006-04-21, 14:39 »
Czy umowy nie powinny podpisywać pełnoletnie osoby?
Z tego co się oriętuję taka umowa ma charkter prawny.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #152 : 2006-04-21, 14:42 »
teoretycznie powinny - tak samo jak w rodowodzie powinien byc wpisany moj ojciec, nie wiem dokladnie czemu to tak wyszlo i w jaki sposob - jednak moja siostra figuruje jako wlascicielka.

chociaz w sumie w tym przypadku to czy wogole istnieje umowa, zalezy tylko od hodowcy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #152 : 2006-04-21, 14:42 »

kate8828

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #153 : 2006-04-21, 19:21 »
Mój Kaprys też ma w rodowodzie mnie a jak go kupowalismy miałam 7 lat i byłam najmłodszą zarejestrowana w zwiazku w warszawie włascicielką yorkshire terriera, moj kolega ma teraz 12 lat i jest włascicielem gończego polskiego też on jest w rodowodzie jako własciciel tak samo jak ja i on w książeczce zdrowia za włascieli jestesmy wpisani my niepełnoletni.
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #154 : 2006-04-21, 20:51 »
Nie chodzi mi o to kto jest właścicielem tylko kto podpisuje umowe kupna - sprzedaży. Moja sunia nie ma dotej pory wpisanego właściciela w książeczce. Książeczka jest tylko dla Ciebie.
Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że dobry hodowca nie sprzeda psa dziecku.
To tak samo jakby sprzedać dziecku samochód.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #155 : 2006-04-21, 20:58 »
Trochę odbiegniemy od tematu, ale trudno...
Członkiem ZK może zostać osoba niepełnoletnia po skończeniu 16 lat. Więc jak to jest z młodszymi osobami? Czy wystarczy zgoda rodziców? Czy jakoś inaczej to się załatwia?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #156 : 2006-04-21, 21:03 »
Cytuj
Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że dobry hodowca nie sprzeda psa dziecku.
To tak samo jakby sprzedać dziecku samochód.

Bafiunia, to chyba jednak troszkę inaczej. Kiedy kupujesz samochód musisz spisać umowę bo jest ci ona niezbędna do rejestracji itd. bez niej po prostu nie będzie twoją własnością. Pies to co innego, nikt nie przyjdzie przecież do ciebie i nie poprosi o pokazanie aktu własności :) Więc taka umowa nie jest traktowana jak dokument prawny. Przecież rodowód psa nie zależy od włąściciela, choćby nie wiem jak się starał ;p
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

whiper

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #157 : 2006-04-21, 21:51 »
Członkiem ZKwPL może być osoba powyżej 18 roku życia, lub 16 - za zgodą rodziców.
Dlaczego są młodsi właściciele czworonogów? Bo przymykają na to oko.

Trzecia,
rodowód to ważny dokument dla psa... np.gdy zgłaszasz psa na wystawe musisz dołączyć jego kserokopie. To coś jak dowód osobisty.

Niektóre dzieci są bardziej odpowiedzialne od iwleu dorosłych...

Iras, z Twojej Siostry to widzę rośnie ambitna psiara... miło czytać.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #158 : 2006-04-21, 21:59 »
Cytuj
Nie chodzi mi o to kto jest właścicielem tylko kto podpisuje umowe kupna - sprzedaży.

w przypadku psa - jak już pisałam, umowa kupna to tylko i wyłacznie wola hodowcy - umowa kupna może byc podpisana przez kogokolwiek - chodzi w tym przypadku o to jedynie, by osoba która psa kupiła godnie go traktowała itp.

Co do mojej siostry - pare ładnych lat temu odwidziało jej się to już...  w tej chwili należy do osób którym psa bym nie powierzyła...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #158 : 2006-04-21, 21:59 »

Trzecia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 638
  • Robię to co lubię, lubię robić to co kocham...
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #159 : 2006-04-21, 22:06 »
Cytuj
rodowód to ważny dokument dla psa... np.gdy zgłaszasz psa na wystawe musisz dołączyć jego kserokopie. To coś jak dowód osobisty.

Jasne Whipet! Mi chodziło po prostu że nawet jeśli figuruje w nim osoba niepełnoletnia jest on dalej prawomocny w przeciwieństwie do innych umów..  :)
Zapisane
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies. . .

George Vest

whiper

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #160 : 2006-04-21, 22:18 »
Co do mojej siostry - pare ładnych lat temu odwidziało jej się to już...  w tej chwili należy do osób którym psa bym nie powierzyła...
bywa.szkoda.

Trzecia, ok, ok :)
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #161 : 2006-04-22, 09:52 »
Bafiunia wiem że ksiażeczka jest tylko dla mnie ale mój yorkshire terrier rasowy ma w rodowodzie także moje imie i nazwisko jednak umowe podpisywała moja mama lub tata już nie pamietam ale wiem ze nie bylam to ja ja jestem tylko jako własciciel w rodowodzie no i w ksiażeczce....

Co do tego członkiem zk to macie racje że osoba powyżej 18 lub 16 za zgodą jednak np. w kocim związku może to byc osoba jeszcze młodsza....a dokładnie nie wiem chyba tam jest 14...

A dochodzac do tematu mam nadzieje że nie bedziesz juz rozmanazała swojego kundla, bo mieszańcem możemy nazwac psa kiedy ma rodzicow rasowych ale nie tej samej rasy np. mieszaniec pudla i jamnika ale jak bedzie nn top kundel..............chyba że twoja jest mieszańcem no ale mniejsza o to rasowy-rodowodowy lub mieszaniec\kundelek ale w tym wypadku schronisko ale schroniskowce kastrują...tak jest np. u nas na Paluchu moja kol. ma sunie i musiała poczekac na jej odbiór dopiero jak skończyli zbaieg i była już po kastracji mogła ja wziąśc do domu:)
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #162 : 2006-04-22, 11:09 »
chyba po sterylizacji
chyba, że była twardą suką z jajami ;p
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #163 : 2006-04-22, 11:59 »
Nie, po kastracji ;)
Kastracja to wycięcie jajników i macicy u suki (kotki) lub jajek u psa (kota), tak się po prostu przyjęło, że kastorwać można tylko samce - a to nieprawda ;)
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #164 : 2006-04-22, 14:18 »
Przyznaję rację. Choć przyjęlo sie, że suki sie sterylizuje, a psy kastruje  :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #164 : 2006-04-22, 14:18 »

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #165 : 2006-04-26, 23:11 »
ale wprawdzie poprawnie mówi się sterylizacja osobników płi żeńskiej...
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #166 : 2006-04-28, 21:57 »
Fido czytając kolejny Twój post zaczynam wątpić w to, że masz 16 lat :)
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #167 : 2006-04-28, 23:31 »
Bafiunia a ja czytając Twoje wszystkie posty też wątpie żę jesteś pełnoletnia.. :P

To w takim razie proszę was o konkretną odpowiedź: Dlaczego niektórzy ludzie mówią że kastracja suki to inaczej sterylizacja/ Dlaczego nie można zastąpić słowa kastracja suczki jako poprostu sterylizacja jeśli te słowo jest jednoznaczne?/ I ostatnie pytanie: Czy używanie słowa sterylizacja jest w jakiś sposób nieprawidłowe?
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #169 : 2006-04-29, 23:42 »
Czyli streulizacja to inaczej kastracja ale prawda jest taka że każdy mówi jak chce a i tak wszystko jest wiadome, i co bafiuniu może jednak się zgodzisz na sterylizacje tym bardziej że  napewno zdązyłąś wyczytaćwady i zalety kastracji.


A i bym zapomniał: dziękuje za stronkę, bardzo przydatna i na dodatek ciekawa :)
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 26 zapytaniami.