Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chore uszy!!  (Przeczytany 5325 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamila

  • Gość
Chore uszy!!
« : 2002-07-29, 22:10 »
Jak mam wyleczyc chore uszy u mojego psa?Podajcie jakies leki?Dziekuje pozdrawiam 8)
Zapisane

MKM

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #1 : 2002-07-29, 23:28 »
spaniel rodziców ze względu na długie uszy ma je często zaczerwienione...związuja mu je wtedy ( w ramach lepszej filtracji :)) i wkraplają korple do uszu dostępne w aptecr, czasem choroba spowodowana była ciałem obcym w uchu ( i tu konieczna pomoc weta)...więc wszystko zależy od rodzaju choroby...ja osobiście wybrałabym się raczej do weterynarza...wiele razy przekonywałam się bowiem, że czym wcześniej tym lepiej, żeby nie okazało się póxniej że to oś poważniejszego
pozdrawiam
Zapisane

Kobietka_22

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #2 : 2002-07-29, 23:40 »
Raczej radziła bym wybrać się do weterynarza. Co rozumiesz przez chore uszy? Drapie sie, trze głową czy może sączy mu się jakaś wydzielina?
Chorób uszu jest wiele poczynając od świerzbowca poprzez grzyby, bakterie aż do alergi. Idz do weta on fachowym okiem postawi diagnozę lub zrobi wymaz. Póki co możesz kupić OTOSOL (dostępny w lecznicach lub aptekach z lekami weterynaryjnymi) wkropl mu po kilka kropel do środka a nastęnie wacikiem do uszu, tez nasączonym preparatem, wyczyść je. To mu przyniesie ulgę. Po wyleczeniu (ale wizyta u weta jest wskazana) stosuj preparat profilaktycznie. OTOSOL nie jest drogi. kosztuje do 10 PLN a pozwoli ci utrzymać psie uszy w czystości.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Core uszy!!
« Odpowiedz #2 : 2002-07-29, 23:40 »

Monik@

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #3 : 2002-07-30, 09:30 »
Ludzie nie dawajcie jej żadnych rad, z chorym psem się idzie do lekarza a nie leczy samemu i czeka, aż ogłuchnie.
Zapisane

kamila

  • Gość
do moniki
« Odpowiedź #4 : 2002-07-30, 10:42 »
Po pierwsze chciałąm zasiegnąc rad od was a po drugie z psiakiem bylam juz u weta.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Core uszy!!
« Odpowiedź #5 : 2002-07-30, 13:09 »
Co konkretnie pieskowi dolega? I co zalecił wet? Pytam, bo ciekawa jestem, czy to samo było z moją sunią  :wink:

Może jak podasz te dwie podstawowe informacje, znajdzie się ktoś, kto ma ten sam problem, i powie, jak sobie z nim poradził  :arrow:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kamila

  • Gość
odp
« Odpowiedź #6 : 2002-07-30, 14:24 »
ma zapalenie ucha środkowego!
A wet przepisał mojej suni atecortin ktory jej nie pomaga moze wy macie jakies dobre leki na ta dolegliwosc?
Zapisane

Monik@

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #7 : 2002-07-31, 07:23 »
Kamila proponuję zmienić weta na porządnego, który da porządny antybiotyk. Widziałam już psa z niewyleczonym zapaleniem ucha środkowego. Skończyło się porażeniem nerwów i skutek był taki, że pies trzymał głowę odwróconą o 180 stopni. Tzn. dolną szczęką do góry.
Naprawdę proponuję zmienić lekarza bo z tą chorobą nie ma żartów.
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #8 : 2003-10-11, 15:39 »
jeżeli byłaś u weta to napewno ci \cos poradził. Jak mój piesek miał chore uszy to miałam krople i maści  (raz miałam jeden rodzaj potem drugi i nic)
potem przepisał mi jeszcze jedne krople i uczy mojego pieska sa zdrowwe :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Core uszy!!
« Odpowiedz #8 : 2003-10-11, 15:39 »

Apiska

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #9 : 2003-10-11, 19:07 »
mój Apis ma często problemy z uszkami :( Taki urok beagle'i. Ma alergie, ale jak coś sie pojawia ide do weta i dostaje zastrzyki i mu przechodzi. Ta alergia ujawnia mu sie co jakieś 3 miesiaco, chociaż teraz naarzie sie nie pojawiła pfu pfu pfu(odpukać w niemalowane grewno) :)
Zapisane

carragan

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #10 : 2003-10-11, 19:45 »
proponuje udac sie do kolejnego weta ktory sprawy niezbagatelizuje i nie stwierdzi ze z "pierdolami to nie ma po co przylazic"
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #11 : 2003-10-11, 20:20 »
z tymi uszami to same problemy tym bardziej z spemi o długich uszach!
Zapisane

Apiska

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #12 : 2003-10-12, 10:54 »
Lawenda zgadzam sie..........Wiesz jak ma Apich....Kaja w sumie ma króciutkie uszka, ale też ma problemy-w sumie to mysliwiciec nie? Jak sie dobiora razem na łące to Apis jej nie daruje hehe. Biedna Kajutka :)
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #13 : 2003-10-13, 09:50 »
moj opiesek ma uszy jak jamnik :) wiec ci sie wydaje Apisko ze ma krótkie dlatego bo Apis ma chyba dwa albo 3 razy dłuższe :):)):):) No ale moja kaja to ma u Apiska przechlapane bo jak APis dorwie Kaje to ciągnie ja za te uszy :):):):) hehe
Zapisane

Tonks

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #14 : 2003-10-13, 15:29 »
Nigdy nie myjesz uszu swojego pieska to zacznij ja mu myje i jest spoko
Zapisane

Forum Zwierzaki

Core uszy!!
« Odpowiedz #14 : 2003-10-13, 15:29 »

Apiska

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #15 : 2003-10-13, 16:41 »
hehe No ale chyba za to również Kaja uwielbia Apiska cio hehe :) Ale chyba nie poiwesz, ze sie nie lubią? :o
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #16 : 2003-10-13, 18:02 »
jasne ze sie lubią:)
Interesująca do kogo było to ze nie myje uszu swojemu psu??????
Zapisane

Tonks

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #17 : 2003-10-13, 19:00 »
do Kamili chyba
a Tak wogóle to gdy ja myje swojego psa to myjego całego używam do tego róznych preparatów najczęściej z firmy IV SAN BERNARD  lub
Jean Pierre Hery
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #18 : 2003-10-13, 20:51 »
tak wogóle jak częśto powinno sie czyścić psu uszy???
Zapisane

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
Core uszy!!
« Odpowiedź #19 : 2003-10-14, 00:25 »
Gdy mojej coś się dzieje z uszami od razu ide do weta
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #20 : 2003-10-14, 09:29 »
ja tez lece do weta jak coś jest nie tak! ale teraz moja sonitka ma zdrowe uszy :) :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Core uszy!!
« Odpowiedz #20 : 2003-10-14, 09:29 »

_Karolina_

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #21 : 2003-10-23, 18:59 »
Wiece, że mojej suni nigdy uszka nie chorowały(puk puk w niemalowane :) ) raz miała jak to wet określił choroba grypopodobna miała gorączkę i chodziła bidulka cała roztrzęsiona, ale cieszy się pełnym zdrowiem :-)))
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #22 : 2003-10-25, 19:03 »
to dobrze ze twój piesek jest zdrowy :)
Zapisane

onka

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #23 : 2003-10-26, 00:15 »
Cytat: lawenda
tak wogóle jak częśto powinno sie czyścić psu uszy???


tak często jak są brudne :?:
ja mojemu psu czyszczę jeden dwa razy w tygodniu, zalezy od tego w jakim są stanie
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Re: odp
« Odpowiedź #24 : 2003-10-26, 08:29 »
Cytat: kamila
ma zapalenie ucha środkowego!
A wet przepisał mojej suni atecortin ktory jej nie pomaga moze wy macie jakies dobre leki na ta dolegliwosc?

A jak długo podajesz ten lek psu ??   Może za wczesnie oceniać, czy lek pomaga czy też nie.   Może warto zmienić weta ?
Nie uzyskasz pomocy przez internet, bo nie mamy nawet możliwości obejrzenia psa. Mało tego nie podajesz żadnych faktów, objawów i zachowania psa. Kochanie, tylko wet pomoże Twojemu psu.
Zapisane

lawenda

  • Gość
Core uszy!!
« Odpowiedź #25 : 2003-10-27, 09:28 »
niio tak ale przecież jak sie czayści uszy psa to można mu coś tam uszkodzić;/ ja staram sie czyścic mojemu pieskowi uszy bardzo delikatnie (miała już problemy z uszkami  :(
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.18 sekund z 27 zapytaniami.