Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...  (Przeczytany 32409 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Gdy tylko wzięłam Mike ze schroniska (około 1,5 miesiąca temu) walczymy ze swiądem i łupieżem. Miała nawet pobierany wymaz ze skóry, który nic nie wskazuje. Kąpałam ją szamponem hipoalergicznym od weta, dostaje tabletki na skórę, biotynę również doraźnie jej podaję. Polepszyło się jedynie to że zniknęły strupy, nie ma łysienia tych okolic które wydrapuje. Byłam również u behawiorysty w schronisku, uważa że pies może mieć jeszcze stres przez zmianę środowiska. Mice łupież wyskakuje gdy tylko ma sytacje stresową - weterynarz, odwiedziny w schronisku, styczność z czymś czego się boi, np. obcy facet, duży pies - zawsze wtedy szczeka.

Jedzenie sama jej przygotowuję, rzadko dostaje karme bo po prostu jej nie je nawet przez 3 dni.

Niepokoi mnie samo drapanie, sama się głowię czy to jej kiedyś przejdzie. Miała również badania na pasożyty, opróżnianie gruczołów bo jej się nazbierało tam syfu co też może być przyczyną łupieżu. Mogę również podawać jej krople do wody na stres, jednak ona z miski wodę częściej wylewa niż pije i to jest ból :(

Na kontrolę idziemy po moim powrocie z Wrocławia bo wyjeżdżam. Mam nadzieję do tego czasu to wszystko się uspokoi, jak na razie nie jest tak źle, jednak ten świąd przyjemny dla niej nie jest, a nie mogę patrzeć jak pies się męczy kilkanaście razy dziennie drapiąc się po swędzącej skórze.
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #1 : 2012-08-15, 09:35 »
Problem polega na tym by ustalić co jest pierwsze jajko czy kura:-) Zdecydowana większość przypadków łojotoku (czyli łupierzu) ma charakter wtórny i związana jest z np zapaleniem skóry. Przypuszczam, że pierwotnym problemem jest choroba której objawem jest świąd a łojotok jest wtórny w stosunku do niej. Najpierw więc należy ustalić jaka to choroba zapalno-świądowa jest odpowiedzialna za objawy świądu u psa
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #2 : 2012-08-15, 13:48 »
Zadan preparat nie pomaga natychmiast - trzeba czasu.
Jesli piesek nie ma pchel, mozna tez przypuszczac, ze to alergia pokarmowa. Skoro nie chce jesc suchej karmy- nie dawaj jej.
Gotuj jej podroby z ryzem, zobacz czy nie lubi surowego mięsa. Jak reaguje na bialy serek . Raz w tygodniu dalabym jej surowe żółtko. Mozna tez kupic MegaVit, a do jedzenia dodaj łyżeczke oleju np rzepakowego lub smalcu.  Mozliwe ,ze sunię trzeba niejako natłuscic od srodka :) Czy jest zabzpieczona przed pchlami ? Strupki moga sugerowac uczulenie na ugryzienie jednej pchly. Sprobuj zastosowac to co napisalam i daj jej 2 tygodnie czasu- powinna nastapic poprawa.
 Przeciwłupieżowo dziala też szampon Nizoral, ale jego odpowiednik Zoxin jest tanszy :) Do kupienia w aptece.
Do ostatniego plukania dodaj odrobine octu. W ciągu 2-4 tygodni problem powinien przestac istniec :)
Unikaj karmienia wędlinami.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedz #2 : 2012-08-15, 13:48 »

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #3 : 2012-08-15, 15:35 »
Muszę się wtrącić i to bardzo nie stosujcie nigdy szamponów dla ludzi u psów!!!!! Jako dermatolga zawsze mnie to martwi (nawet denerwuje). Szampony przeznaczone dla ludzi mają odmienne pH (kwaśne) odczyn skóry u psów jest inny (obojętny) Zastosowani ludzkich szamponów prowadzi do zaburzenia odczynu i np to zmian w filmie skórnym a w dalszej konsekwencji do łojotoku. Poza tym mechanizm łojotoku u ludzi i psów jest inny!!! Nizoral zawiera w swoim składzie jako substancje czynną ketokonazol i zabija drożdże na powierzchni skóry podczas gdy łojotok u psów zwykle nie ma nic wspólnego z namnożeniem się drożdży z rodzaju Malassezia a jeśli już to jest to namnożenie wtórne i na to są odpowiednie szampony z ketokonazolem o obojętnym odczynie przeznaczonym dla psów
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #4 : 2012-08-15, 19:38 »
To szampon leczniczy, jego zaletą jest niewatpliwie nizsza cena niż ten o ktorym jesteś łaskaw pisac. Zresztą - nawet nie podaleś nazwy.
Szampon  w każdym razie jest skuteczny i likwiduje łupież takze u psa. Stosowalam go u przygarnietego kundelka i ma teraz zdrowa, błyszczącą sierść.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #5 : 2012-08-15, 19:53 »
Nazw nie będę wymieniał bo nie chodzi mi o reklamowanie produktów (to niech doradzi lekarz) Szamponów przewłojotokowych jest na rynku wiele (najskuteczniejsze moim zdaniem są np te które zawierają swerulity kto sie para weterynarią będzie widział o jakie produkty chodzi) są NAPEWNO bardziej odpowiednie do leczenia zaburzeń kerałojotokowych niż przeznaczony do czego innego szampon Nizoral. (Prosze mi zaufać po prostu zajmuje się tą dziedziną weterynarii)  Poza tym jeszcze raz użyje truizmu może jednak najpierw postawić rozpoznanie co tak naprawde dolega psu? Ja wspominałem większość przypadków zaburzeń rogowacenia ma jednak charakter wtórny. A może przyczyna jest tak banalna jak inwazja pasożytnicza np(Cheyletiella spp)? Co do ceny nizoral nie jest wcale tani i bez problemu za ta kwotę da się znaleźć szampon leczniczy dla psa (zależnie od firmy od 20 kliku zł do nawet 50 za butelkę 200-250ml), niektóre są sprzedawane w saszetkach w cenie kliku zl za saszetkę
« Ostatnia zmiana: 2012-08-15, 23:10 autor marwet »
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #6 : 2012-08-15, 22:53 »
No proszę , to znaczy ,ze mojej kundelce się niechcaco udało :)
Ale jakbym z każdym łupiezem latala po wetach to juz chyba na karme by zabraklo, więc chodze tylko z tym z czym wiem,ze sobie nie poradze :) Tym sposobem mam psiury nakarmione, zdrowe i zadbane :) I bez łupiezu :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #7 : 2012-08-15, 23:13 »
i bardzo dobrze nie chodzi o to by z byle powodu iść do lekarza, ale tu mamy również do czynienia dodatkowo ze świądem i problem trwa dosyć długi. A czy się udało? kto wie co było przyczyna łojotoku u Pani psa, może miał nadmierne namnożenie drożdżaków ? Wówczas pomógł.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #8 : 2012-08-16, 09:43 »
I ja się wystraszyłam w pierwszej chwili po przeczytaniu o Nizoralu czy innym ludzkim szamponie dla psa... Od zawsze miałam wpojone, ze dla psa wyłącznie psi szampon, a w razie jego braku-szare mydło. Ale pogrzebałam w necie i trafiłam na to:

http://www.bangla.pl/opinie/p4680/janssen-nizoral-szampon

Moja kochana psina często bawi się z innymi psami. Niestety złapała jakiegoś grzyba i śierść zaczeła wypadać jej garściami. Normalnie zaczeło się od łysych placy na pysku, a skończyło na całych łysych pachach i brzuchu. Toneliśmy dosłownie w sierści. Byliśmy z partnerem przerażeni, bo akurat córeczka się urodziła. Weterynarz zaleciła nam właśnie Nizoral. Mieliśmy kąpać psa co 2/3 dni, a później raz w tygodniu. Zalecenie szczerze mnie zdziwiło, dopóki nie przeczytałam ulotki.
Już po pierwszej kąpieli psu przestała lecieć sierść, a później było tylko lepiej. Dziś pies jest całkowicie zdrowy.


:mysli:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedz #8 : 2012-08-16, 09:43 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #9 : 2012-08-16, 11:25 »
Nizoral przy grzybie to nieco inna bajka niz jakikolwiek ludzki szampon przy problemach dermatologicznych na tle alergicznym.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #10 : 2012-08-16, 13:40 »
To szampon leczniczy , dziala dobrze i na ludzki i na psi łupież .
Problem rozwiazuje bez skutkow ubocznych.
Więc nie rozumiem tylu zastrzezen. Bezzasadnych moim skromnym zdaniem.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #11 : 2012-08-16, 14:30 »
Jestem lekarzem weterynarii zajmuje się dermatologią weterynaryjną od 12 lat,  jestem autorem ponad 100 publikacji i kilku podręczników z tego zakresu, ucze tego przedmiotu na uniwesytecie od kilku lat zajmuje sie badaniem problemów bariery skórnej i w tym odczynu skóry i stąd są moje zastrzeżenia . Wypowiadam się jako specjalista z tego zakresu. Jeszcze raz powtarzam, że problem łojotoku u psów i ludzi jest odmienny. Nizoral zawiera ketokonazol substancje przecigrzybicza  i stąd może być używany u psów z problemami związanymi z grzybicami, Nadmienie, że nie jest to produkt zarejestrowany do stosowania u zwierząt.Co do skutków ubocznych wiele razy obserwowałem skutki uboczne po jego zastosowaniem u psów łącznie kontaktowym zapaleniem skóry
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #12 : 2012-08-16, 17:11 »
Maja suka ma podobne problemy. Łupierz pojawia się tylko w czasie stresu i nie stanowi problemu. Problem to swędząca skóra na plecach i łapach. Pojawiły się strupki. Wet stawiał na alergię na pchły, ale Magia ma obrożę przeciwpchelną i pcheł nie ma. Pchał nie mają też moje koty, u których nie stosuję żadnych preparatów na pchły i kleszcze. Po kąpielach w szamponie Hexoderm + leki przeciwświądowe strupki zniknęły. Początkowo pomogło, ale teraz Magia znowu się drapie. Na skórze nie ma żadnych zmian, jedynie między palcami ma zaczerwienienia.
Zastanawiam się czy to może być uczulenie na preparat na kleszcze?
Alergia pokarmowa odpada, zmieniałam karmy (kurczak, jagnięcina, ryba) i nic nie pomagało.
W poprzednim roku drapanie było dużo mniejsze. Jedynie w zimie drapania nie zaobserwowałam, ale w tym roku jest dużo gorzej.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #13 : 2012-08-16, 20:22 »


Poza alergia pokarmową (której nie można wykluczyć na 100% na tym etapie) i alergicznym pchlim zapaleniem skóry trzecią bardzo ważna choroba alergiczna jest atopowe zapalenie skóry. Uważam, że należny bardzo rozważyć ja w diagnostyce różnicowej u psa. Za choroba wskazuje ustąpicie świądu po daniu glikokortykosteroidów gdyż to zapewne ten lek był podany jak również lokalizacja zmian na dystalnych odcinkach kończyn. Diagnostyka i leczenie choroby przekracza objętość posta proszę zasugerował by lekarz uwzględnił chorobę w diagnostyce różnicowej.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #14 : 2012-08-16, 22:21 »
obroza przeciwpchelna nie gwarantuje niemania pchel, są takie ktore sa bezpieczne, ale malo skuteczne, sa tez skuteczne, ale moga powodowac alergie.
Sprobuj zmienic karmę.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedz #14 : 2012-08-16, 22:21 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #15 : 2012-08-17, 15:43 »
Sprobuj zmienic karmę.
tylko na jaką, bo już wiele testowałam.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #16 : 2012-08-17, 17:19 »
Dietę można zmienić, ale zapewne niewieel to pomoże ponieważ przyczyna nie jest raczej alergia pokarmowa ponieważ świąd ma charakter sezonowy, poza tym poddaje się leczeniu farmakologicznemu co nie występuje w przypadku alergii pokarmowej.  Jeśli chesz zmienić dietę to an hypoalergiczna ja stosuje zwykle royala hypoalergenic (lub analergenic) lub eucanupe dermatosis Ale jak pisałem nie tędy droga należy według wszelkiego prawdopodobieństwa leczyć AZS
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #17 : 2012-08-18, 16:44 »
tylko na jaką, bo już wiele testowałam.
A jak testowalas ? Bo czy karma jest odpowiednia to mozna powiedziec po, mnimium 2 tygodniach stosowania.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #18 : 2012-08-18, 19:32 »
Alergia pokarmowa odpada, zmieniałam karmy (kurczak, jagnięcina, ryba) i nic nie pomagało.
karmy jadła długo, ponieważ zawsze kupuję worki 15 kg. mogę wypróbować jeszcze domowego jedzenia.
Na razie muszę psa wytrymować, ponieważ weci od razu chcą ją golić, żeby lepiej widzieć skórę.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #19 : 2012-08-18, 22:11 »
Widzę , że moje rozpoznanie  nikogo nie satysfakcjonuje choć nawet statystycznie rzecz biorąc AZS występuje częściej niż Alergia pokarmowa (choć powszechne jest też współwystępowanie tych dwóch chorób) dodam więc jeszcze, że efekty diety hypoalergicznej pojawią się po 6-8 tygodniach (i musi być to dieta hypoalergiczna czyli w przypadku użycia diety komercyjnej musi mieć aznaczone ze jest dietą hypoalergiczna czy np roayal hypoalergenic, analergenic, hilsz/d, eucanuba dermatosis) jej stosowania nie wcześniej i oczywiście wyłącznie u zwierząt któremu maja alergie pokarmową. Trymowanie jest pięknym sposobem na podrażnienie skóry i nasilenie świądu
_____
Marwet, dermatologia weterynaryjna.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #20 : 2012-08-19, 20:41 »
Marwet, nie twierdzę że nie masz racji, wet też nie brał pod uwagę alergii pokarmowej. Odpowiedziałam tylko na post powyżej, że rodzaj karmy nic nie zmienił.
Trymowanie, owszem podrażnia skórę, ale potem łatwiej jest cokolwiek zaobserwować. Łatwiej też zastosować jakieś leczenie, bo nawet szampon z trudem dociera do skóry przy takim owłosieniu. A martwe włosy na psie tez są denerwujące.
Trymowania nie da się uniknąć, po tym mamy spokój na długo.
Dzisiaj był jakiś dobry dzień, bo wcale nie było drapania. :) ale może to tylko zbieg okoliczności i brak czasu, bo wokół wiele się działo.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedz #20 : 2012-08-19, 20:41 »

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #21 : 2012-08-20, 14:18 »
W przypadku gdy świąd jest niewielkiego stopnia, jeśli wiele się dzieje - czyli pies jest stale zajęty świąd nie będzie widoczny. Najlepiej jest obserwować zachowanie w czasie gdy pies nic nie robi. Dlatego świąd nasila się np wieczorem. Jeśli samo zaabsorbowanie psa innymi zajęciami jest wystarczające by świąd nie był obserwowany to problem nie jest poważny. W takiej sytuacji nie zalecałbym leczenie ogólnoustrojego a jedynie stosowanie np szamponów przeciwświądowych (nie ma obawy dotrą podczas kąpieli do skóry nawet przy gęstym włosie). Może warto zmienić dietę nie na typowo hypoalergiczna ale np na skin suport. Zaleciłbym również suplementacje wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Silnego świądu nie przerwą i same w sobie pomagają tylko w kilkunastu procentach przypadkach ale za to są całkiem nieszkodliwe :-)
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #22 : 2012-08-21, 09:41 »
Teraz nie napisze nazwy (ulotka została u rodziców), ale wet polecił jakiś suplement diety, w saszetkach do dodawania do karmy.
Prawie codziennie daję do karmy mielone siemię lniane zaparzone.
Już sama nie wiem czy problem jest duży czy nie. Nieraz Magia nie da się dotknąć bo od razu zaczyna się drapać. Na szczęście ostatnio jest lepiej.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #23 : 2012-08-21, 11:41 »
lepsze byłby gotowe produkty zawierające kawy tłuszczowe, ponieważ sa one płynne więc proszek raczej ich nie zawiera, ja używam Efa oile i vetoskin  oraz dermanorm pierwszy jest w płynie pozostałe w kapsułkach wiec można wybrać co łatwiej podać. zwykle psy chętnie jedzą. Efekty podawania kwasów tłuszczowych sa niestety powolne, zwykle używam je w terapii skojarzonej z innymi lekami stopniowo wycofując leki silniej działające pozostawiając kwasy tłuszczowe, (o ile oczywiście się da)
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #24 : 2012-08-24, 00:13 »
Nie było mnie a tu takie kłótnie... No dobra.

Mice wg moich rodziców (jest teraz z nimi bo ja wyjechałam po drugiego psa) nie drapie się już, a jak tak to bardzo rzadko. Łupieżu nie ma, jedynie w sytuacjach stresowych. Więc nic z domowego jedzenia widocznie jej nie uczula. Moim zdaniem po prostu musi się zaadoptować z otoczeniem, już byłam u behawiorysty i będziemy kontynuować wizyty aż psu w miare nie przejdzie stres.

Co do karmy - nie zje nic, próbowałam roayala, eukanube, hill'sa, purine. Jeszcze kupiłam kilowy worek na próbe belcando dla wybrednych psiaków bezzbożowy do zalewania również ciepłą wodą aby był sosik. Moja pierwsza psica rzuca się na tą karmę ze smakiem (no cóż, palętała się 2,5miesiąca po śmietnikach to teraz zje wszystko) więc zobaczymy jak mojej Mice zasmakuje. Karme i tak musi jeść, bo często mnie nie ma w domu, też nie mam czasu stać godzinami nad kuchenką i gotować...

Mika jest odpchlona, odrobaczona, strupy miała ewidentnie od drapania. Miała szampon dermatologiczny, musiałam ją kąpać co dwa dni, w dodatku dostaje biotynę i od weta jakieś tableteczki miała z tranem i czymś tam (nie podam teraz nazwy bo jestem daleko od domu).

Myślałam jeszcze nad samym tranem, weterynarz polecał mi coś uspokajającego dla psa, bo rzeczywiście jest ciągle podekscytowana wszystkim, więc trudno mi nawet powiedzieć kiedy wpada w stres. Wiem, że boi się schroniska (łupież jej odrazu wyszedł jak tam byłam z nią), weterynarza i obcych facetów.

Wrócę do domu w niedziele to napiszę jak wygląda, 20kg karmy stoi i nie ma kto jej zjeść ;)
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #25 : 2012-08-30, 22:27 »
i jak rozwija się sprawa? czy dalej jest łupież i świąd?
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #26 : 2012-08-31, 10:52 »
Świąd nie, ale łupież czasami występuje... Dalej daje jej biotyne i karme bezzbożową + gotuje.
Pies ma zapalenie trzeciej powieki, możliwe że od wody, bo lubi nurkować nawet we wiaderku z wodą. Z oczkami jest już o wiele lepiej, bo ma krople, na razie jest leczenie zachowawcze bo pani wet. powiedziała że trudno to wyleczyć tak zwyczajnie i można się przy tym długo męczyć :roll:

Mimo iż mój drugi pies był 2,5 miesiąca za domem, błąkał się nie wiadomo gdzie, jadł ze śmietników, itp. To w porównaniu do Miki - ma miększą sierść, nie ma łupiezu, wyniki badań krwi bardzo dobre, nagle cudownie ozdrowiał, itd.

Z chorowitkami w domu ciężko, no ale jakoś staram się opanować sytuacje
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #27 : 2012-08-31, 19:27 »
 A ja tu przeczytalam, jak pewna osoba poradzila sobie ze świądem i łupieżem u swojego psa :
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6710,barwnie-o-barf-ie.html 
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedz #27 : 2012-08-31, 19:27 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #28 : 2012-08-31, 19:40 »
Bianka była kiedyś na Barfie, ale przez to okropnie szybko tyła... psom podaję dwa razy w tygodniu surowe mięso, jednak nie zjedzą warzywek z surowym, tylko z gotowanym i męcz się człowieku :roll:
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...
« Odpowiedź #29 : 2012-09-06, 13:29 »
nie żebym miał cokolwiek przeciwko BARF, bo to dobry choć trudny sposób żywienia ale na alergię jako taką pomóc nie może ponieważ istota alergii w tym pokarmowej jest uczulanie się na białko określonego rodzaju, czyli jak pies uczulony jest np na białko wołowe to będzie miał objawy niezlezienie od tego czy białko to będzie w karmie komercyjnej, w przygotowanej diecie czy tez dostanie stek od teściowej z obiadu. wiec leczenie alergia to nie tedy droga, ale ponieważ tego typu dieta zapewnia właściwe składniki odżywcze może być pomocna w przypadku innych problemów np na tle niedoborowym. Łojotok rozwija się przecież w przypadku gdy w diecie brakuje np cynku miedzi witaminy a, D witamin z grupy b. i nie koniecznie może być brak ich w karmie bo można np zablokować dostępność cynku w karmie poprzez niewłaściwe komponowanie składników
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 32 zapytaniami.