Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak oswoić ryżowce .? proszę o pomoc ;(  (Przeczytany 4437 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kotek625

  • *
  • Wiadomości: 1
Jak oswoić ryżowce .? proszę o pomoc ;(
« : 2011-06-14, 12:53 »
Hej, mam parkę ryżowców od ponad 2 tygodni i one nadal się prawie wszystkiego boją. Tzn. Samiczkę można pogłaskać, ona do mnie podchodzi (ale to po pewnym czasie, bo jak włożę rękę to tak od razu nie podejdzie, musi upłynąć conajmniej 10 min.)itp, ale samiec to wpada w szał jak włożę ręke do klatki.
Nie wiem co mam robić ;( cały czas do nich gadam, śpiewam itp.  Cała rodzina do nich rozmawia itp.

Mam te ptaki od hodowcy, nie ze sklepu i ten pan od hodowli mówił że już po 2 tygodniach powinny już tak się nie bać (np. powinny wchodzić na rękę, dawać się głaskać, nie szaleć jak podejdzie się do klatki, a tu nic . . . .  ;( )
Co mam robić   ?
Pomóżciee .! ;D
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jak oswoić ryżowce .? proszę o pomoc ;(
« Odpowiedź #1 : 2011-06-14, 16:58 »
Miałam kiedyś taki problem z papugą.wkładałam dłoń do klatki i sypałam na nią ulubione smakołyki ptaka.powoli podchodziła.nabierała zaufania.pozwalalam jej zjeść i zejść z mojej ręki.dopiero po jakimś czasie ją dotknęłam.musisz oswajać je stopniowo 
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 24 zapytaniami.