Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czym sie karmi drozda ??  (Przeczytany 13349 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jiriki

  • Gość
Czym sie karmi drozda ??
« : 2004-06-23, 14:24 »
Kilka tygodni temu znalezlismy malego kwiczola ( taki drozd ;) i nie moge znalezc nigdzie jaka toto powinno miec diete, poczatki mamy juz za soba... juz trudno ja ( to ze to dziewczyna jest zupelnie szacunkowe bo u kwiczolow nie ma roznic ;) nazwac pisklakiem. Z tego co wiem dorosly ptak zjada robaczki i inne takie ale bardzo trudno je dostac, a ptaszek ma taki spust ze lapanie na bierzaco nie wchodzi w gre... na razie dostaje troche miesa troche robakow ale ma coraz luzniejsza kupe... czy to normalne u takich ptakow ?? Kiedys czytalem ze gwarek ma bardzo luzna, a jak inne robakozerne ?? Poradzcie cos :) Bo Dorota jest glodna  :) jak zwykle  :lol:
Zapisane

Essi

  • Gość
Czym sie karmi drozda ??
« Odpowiedź #1 : 2004-06-23, 17:59 »
Idź do Bio-fila tuż przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, kupisz tam tanie jak barszcz larwy mączników (miarka, ok. 120 sztuk=2 zł). Ptaki bardziej owadożerne można karmić mieszankami jajecznymi i nabiałowymi, przepisy znajdziesz tutaj, suszonymi kiełżami (małe skorupiaki, pokarm dla żółwi). Ponadto poza gotowymi pokarmami dla miękkojadów (można dostać m.in. w sklepie zoo na Bożego Ciała) nic już nie przychodzi mi do głowy.
Zapisane

*Fieldfare*

  • Gość
Czym sie karmi drozda ??
« Odpowiedź #2 : 2004-06-23, 18:49 »
Miałam u siebie małego kwiczoła, którego udało mi się wychować karmiąc go dżdżownicami (ze sklepu wędkarskiego a potem z właśnego kompostu), oraz tak jak napisała Essi - larwami mącznika. Te drugie wydają się jadnak bardziej pożywne  :) . Możesz także przygotować dla ptaśka mieszankę pomysłu Desselbergera i Rogaczewskiej. Podaję przepis:
- 10 dkg bialego sera półtlustego
- duża łyżka maki ryżowej
- duża lyżka mąki kukurydzianej
- mała łyzeczka glukozy
- pół tabletki multiwtaminy (koniecznie bez oslonki jesli taka jest na
tabletce)

Po wymieszaniu wszytkich skladnikow ugnieść je do konsystencji
plasteliny. W zaleznosci od potrzeb - dla uzyskania wlasciwej
konsystencji dodać mąki ryżowej i kukurydzianej lub mleka. Do karmienia
formowac male kulki (wielkosci groszku lub mniejsze). Przy karmieniu
uwazać aby ptak przełykał pokarm.
Powodzenia  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym sie karmi drozda ??
« Odpowiedz #2 : 2004-06-23, 18:49 »

Shadow_evelyn

  • Gość
Czym sie karmi drozda ??
« Odpowiedź #3 : 2004-06-26, 21:58 »
Jak wygląda piskle Drozda skoro o tym mowa??:/ bo dziś widziałam takiego maluszka i nie jestem pewna... Czy to normalne że siedział sam na parapecie nisko położonego okna?? Było to piskle mające już piórka, w paru miejscach puch i nie uciekało przed nami ludźmi?? :roll:
Zapisane

Jiriki

  • Gość
Czym sie karmi drozda ??
« Odpowiedź #4 : 2004-06-28, 14:24 »
Bardzo bardzo diekuje za porady :) zwlaszcza za przepis... zdazylem go wykonac i podac jeden posilek tuz przed tym jak Dorota wybrala wolnosc  :cry: Mam nadzieje ze byla w wystarczajaco dobrej formie zeby sobie poradzic Jeszcze raz dziekuje  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 23 zapytaniami.