Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)  (Przeczytany 11550 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*~Dominisia~*

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« : 2004-08-11, 15:20 »
No więc coś uzbierałam :lol: Mam w katalogu wystawowym z Chojnic spis ras jakie były, no i uzbierało sie kilka ras najpopularniejszych :)

Napisze rase i sztuki (ile było sztuk danej rasy na krajowej wystawie w Chojnicach 1.08.04 : (bede pisac od 15 sztuk)

American Stafordshire terier (Amstaf) - 20
Beagle - 28
Berneński Pies pasterski - 17
Doberman - 15
Golden retriever - 28
Labrador retriever - 39
Mops - 17
Owczarek niemiecki - 28
Rottweiler - 16
Siberian Husky - 15
Yorkshire terier - 25

Ja wiem, ze to jest tylko na wystawie w Chojnicach, ale sami zobaczcie i pomyslcie :)
Najpopularniejsze psy to : labrador, golden, york, Beagle, amstaf i dalej bernenczyk, husky, on, rott itd.
Zapisane

milka004

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #1 : 2004-08-11, 15:29 »
Najczesciej najwiecej jest labradorow, goldenow i owczarkow niemieckich.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #2 : 2004-08-11, 15:32 »
Cytat: milka004
Najczesciej najwiecej jest labradorow, goldenow i owczarkow niemieckich.


i beaglow :) gwarantuje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #2 : 2004-08-11, 15:32 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #3 : 2004-08-11, 15:39 »
Amstafy - najpopularniejsze.
20 amstafów w Chojnicach to bardzo mało, żadko jest ich tak mało. W bytomiu na krajówce było ponad 80.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

*~Dominisia~*

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #4 : 2004-08-11, 15:42 »
Wierzę, ze było ich duzo, ale jednak chyba goldeny, labradory i beagle przejęły pierwsze miejsce, tak sądzę.

Co na to inni? :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #5 : 2004-08-11, 15:46 »
Wystarczy popatrzyć na ulice. Przynajmniej goldenów, labków, beagli są pojedyncze psy, a ast to co chwilę można spotkać. Oczywiście większość z nich to " niby AST", a ja wcale z tego faktu się nie cieszę, z popularności nie ma nic dobrego.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

onka

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #6 : 2004-08-11, 15:47 »
jak tak patrze na katalogi zawsze to goldenów, labków i amstafków jest zawsze najwięcej potem beagle, owczarki niem, jorki
ale np grzywaczy teraz w Sopocie bedzie 45! a nie jest to popularna rasa  :roll:  jak na razie nie była
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #7 : 2004-08-11, 15:53 »
onka
No nie byla :) W chojnicach kilka.
Ale u nas na ulicach to mniej amstafow, ale zato goldeny, labradory i beagle
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #8 : 2004-08-11, 15:56 »
Żadna rasa w spisie mnie nie zdziwiła poza mopsami.

Wcale nie widuje aż tak wielu amstaffów (a zwracam na to uwagę), naj więcej owczarkó niemieskich i ich mieczanek... oraz yorki i jamniki...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #8 : 2004-08-11, 15:56 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #9 : 2004-08-11, 15:59 »
popularność jest zła :( wykupi Ci takie dresisko biednego AST-a na pchlim targu potem chodzi i szpanuje, kiedy pies dorośnie spuszcza go ze smyczy pies terroryzuje okolice, potem niedajboże kogoś zaatakuje a potem społeczeństwo wrzuca wszytskie amstafy do jednego wora :(
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #10 : 2004-08-11, 16:10 »
Ja na ulicach widuję rzeczywiście więcej AST niż Labków, Goldenków.
Popularne też teraz stają się Beagle.

A co do samej popularności ras... to naprawdę NIC dobrego, pseudohodowcy 'produkują' :( masowo psy tej rasy, aby nastarczyć ich tyle ile potrzeba.. :roll: (czyli dla wieeelu ludzi zainteresowanych popularną w tym okresie rasą).

Na zjawisko popularności danej rasy mają bardzo duży wpływ często MEDIA. Przykład np. film "Lessie wróć', "101 Dalmatyńczyków', 'Bethoveen" itp. Na szczęście te rasy psów nie są już popularne, większość ludzi zapomniała o tych filmach, a teraz mają inne rasy.
Dzieje się tak dlatego, że w filmach występują psy wyszkolone, takie, które potrafią 'wszystko' :? Ludzie myślą, że jak pies danej rasy w filmie czy bajce potrafi przynosić telefon, piwo, otwierać lodówkę itp. to w rzeczywistości też tak będzie. :roll:
Nie zdają sobie sprawy z tego, że po pierwsze - psy grające w filmach były bardzo długo szkolone, po drugie - pies to nie tylko "ciu-ciu-ciu-ciu", ale obowiązki, najpierw muszą nauczyć psa załatwiania się na dworzu, podstawowych komend etc, a to wymaga dużo CZASU i PRACY (!!). No i kolejna rzecz - jak wezmą psa z pseudohodowli to ten psiak może mieć już spaczony charakter, który ni jak ma się do charakteru określonego we wzorcu rasy. :roll:

No i to by było na tyle, popularność ZAWSZE jest ze szkodą dla rasy!! :(

Sorki, że troszkę odbiegłam od tematu i wyraziłam swoje zdanie na temat ogólnie popularności. :oops:

Dalma
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #11 : 2004-08-11, 16:29 »
u mnie jest hodowla goldenów i labków i samych labków też, ale nie widuje ich zbyt często. jest też trochę "luźnych sztuk", są cocerki, onki, berneńczyki, pare beagli, i z 5 seterków w tym jeden to Sobotnia Noc z hodowlli koło warszay, a przynajmniej tak jaą przedstawił właściciel  :wink:
Zapisane

Weronyka

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #12 : 2004-08-11, 17:03 »
U mnie jakiś rok  temu królowały ON'ki, po nich syberiany, następnie asty, a teraz zaóważyłam wielkie zainteresowanie pekińczykami.  
Może odbiegne od tematu, ale zastanawiam się nad tym, co dzieje się z tymi psami później  :?: . Oglądamy na ulicach gdy jest moda na daną rase pełno ludzi np. z Syberianami, nagle nie widuje się ich tyle  :?: pozostają tylko niektóre, te które trafiły na dobrych właścicieli. A co dzieje się z resztą????
Druga kwestia, to skąd bierze się moda na daną rase??? Rozumiem gdy moda się pojawia, bo akurat modny jest film np o dalmatyńczykach (101,102 dalmatyńczyki)itp. filmy i ludzie kupują tej rasy psy, bo uważają, żę ich też będzie taki mądry bez szkolenia tylko sam z siebie  :roll: .  Ale skąd biorą się mody na rasy, które nie są pokazywane w mediach, jak np. pekińczyki????
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #13 : 2004-08-11, 17:03 »
Dalmafreciak ładnie to ujęłaś i zgadzam się z tym w zupełności, wkurzają mnie ludzi którzy mówią do mojego psa ,,usiądź sobie" , ,,idź tam" , ,,przynieś mi patyk" , a potem mówią ale głupi nie rozumie :grr:  a kiedy ja  tłumaczę że go nauczyłam takich komend: ,,siad", ,,aport", ,,równaj"mówią ale przecież to to samo  :?  a potem słyszę na spacerach jak drą sie na swoje psiaki , a te bidule nie wiedzą o co chodzi i jeszcze dostają za to lanie :(
normalnie scyzoryk się w kieszeni otwiera  :twisted:
a dzieje się tak dlatgo że jak oglądali te filmy które wymieniłaś myślą ,,o jaki pies, chłopak powiedział: sprowadź pomoc a ten poleciał po pogotowie, kupie sobie takiego"  :(  nie rozumieją że psa trzeba wszystkiego nauczyć, pokazać...
też odbiegłam od tematu  :wink:
Zapisane

golden

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #14 : 2004-08-11, 17:11 »
w katalogu wystaw zawsze najwiecej jest goldenow, labradorow, owczarkow niemieckich. Ale na ulicach? Ja najwiecej widze amstaffow, owczarkow niemieckiech i jamnikow :wink:

Byly tez rasy, ktore byly bardzo modne okresowo, np jak moda byla czyms wywolana. Dalmatynczyk - film "101 dalmatynczykow"; Collie - film "Lassie wroc!"; Pudle - byl taki czas, ze na co drugiej reklamie telewizyjnej byl pies tej rasy, kazda elegancka "dama" pokazywala sie z pudlem; Westie - w Wielkiej Brytanii szal na te rase zapanowal w czasie, gdy emitowane byly reklamy jednej marki samochodu; teraz w naszym kraju zaczyna panowac moda na bobtaile, a wszystko za sprawa reklam farb ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #14 : 2004-08-11, 17:11 »

Mlody

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #15 : 2004-08-11, 17:14 »
A sheltie na wystawach jest bardzo malutko i.... dobrze  8)
Zapisane

golden

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #16 : 2004-08-11, 17:18 »
jak to ktoś powiedział "popularność jest przekleństwem dla rasy" - dużo w tym prawdy :|
Zapisane

Roxette

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #17 : 2004-08-11, 17:42 »
Jest mi smutno z powodu takiej popularności beagle'i :(  :(  :( Zwrócmy uwagę co się stało z modnymi rasami z poprzednich lat :cry:  :cry:  :cry: ALE JA :wink:  POWTARZAM NIE KUPIŁAM TEGO PSA,PONIEWAZ BYŁ MODNY :wink: Wcześniej nie widziałam ani JEDNEGO beagle'a :wink: W mojej dzielnicy jest tylko jeden beagle---->RIGER :wink:
Zapisane

Monika Z

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #18 : 2004-08-11, 18:08 »
W moim mieście są takie psy rasowe i w takich ilościach:
- Labradory : 3 ( W mojej dzielnicy dwa, mój i sąsiada)
- Goldeny: 2
- Beagle: 2
- Briard: 2
- Kaukaski:2
- York: 2
- Pekińczyki: 5
- Mops:1
- Sznaucery (licze wszystkie razem, olbrzymie średnie i małe) : 5
- Owczarki 5
- Haski: 3
A cała reszta to mieszańce.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #19 : 2004-08-11, 18:51 »
Ehh.. z ta popularnoscia zle sie dzieje, ojj zle... :? Szczegolnie ubolewam nad beaglami, bo np. uwazam,ze wiecej zlego stanie sie od popularnosci beaglowi, niz np. yorkowi... chodzi tu glownie o kwestie ruchu- pewnie z polowa beagli cierpi, bo ma za malo spacerkow...
Ale co mozemy zrobic, aby przeciwdzialac popularnosci rasy ? (nie chodzi mi ttylko o beagle, ale rozne psy) ... bo to NIGDY nie bedzie dobre dla psow..!
Moja Afra tez nie byla kupiona pod wplywem popularnosci... wtedy szczerzer mowiac beagli bylo bardzo malo, i ciezko bylo znalezc hodowle, ktora mialaby akurat szczeniaki, a nie za pol roku czy cos kolo tego (ale coz, ja czekalam... ;) )
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #20 : 2004-08-11, 19:03 »
A u mnie
(w moim osiedlu)
Yorkshire-2
Owczarki niemieckie-6
Sznaucery-6
Dobermany-2
Boksery-4

a tak to mieszance
Jak kupowalam moja kore to niewiedzialam ze ludzie po mnie spapuguja ja kupilam kore bo akuret ta rasa byla is cool :wink:

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #20 : 2004-08-11, 19:03 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #21 : 2004-08-11, 19:07 »
najpopularniejsze obecnie są chyba właśnie beagle, sznaucery (głównie miniaturki), jamniki, cocker spaniele, husky, collie... owczarki niemieckie to standart, chyba cały czas są tak samo popularne... popularność to coś strasznego dla rasy...
Zapisane

Roxette

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #22 : 2004-08-11, 19:14 »
Ludzie mówią,że cocker spaniele ang. są głupie,agresywne :(  :( A czemu?Z powodu mody........ :(........mnożenia się jak chwastów nielegalnych,niekontrolowanych hodowli..........
Zapisane

Alii

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #23 : 2004-08-11, 19:20 »
Cytat: Roxette
Ludzie mówią,że cocker spaniele ang. są głupie,agresywne :(  :( A czemu?Z powodu mody........ :(........mnożenia się jak chwastów nielegalnych,niekontrolowanych hodowli..........


U mnie na osiedlu mówią, że psy tej rasy są strasznie hałąśliwe i jak dowiedzieli sie, że chcę kupić psa to mówili, że każdego tylko nie tego :(
Zapisane

Roxette

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #24 : 2004-08-11, 19:26 »
Ja miałam cockera przez 8 lat i absolutnie nie zauważyłam, aby był hałaśliwy.Jakieś bzdury ci ludzie wygadują :wink:  W porównaniu z beagle'm to aniołek :wink:
Zapisane

Aagata

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #25 : 2004-08-11, 19:27 »
Zobaczymy co będzie u mnie na krajówce :?

Najczęsciej widuję, amstaffy, a raczej ich "podróbki" czyli "mieszanki wybuchowe", które startują w walkach psów :? a "właściciele" szkolą je na przypadkowo spotkanych pieskach :grr: a później się wszyscy dzwią, skąd ta niechęć do akurat tej rasy? chyba nie muszę odpowiadać...:/

Biedne są te nasze zwierzaki :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #26 : 2004-08-11, 19:44 »
moim zdaniem najpopularniejsze sa yorki, dalmatynczyki, amstaffy, onki, goldeny i laby.. biedne :(

Cytuj

A co do samej popularności ras... to naprawdę NIC dobrego, pseudohodowcy 'produkują'  masowo psy tej rasy, aby nastarczyć ich tyle ile potrzeba..  (czyli dla wieeelu ludzi zainteresowanych popularną w tym okresie rasą).


przeciez sama kupilas psa od pseudohodowcy.. nie rozumiem Cie w tym momencie :roll: :?

Cytuj

Ludzie myślą, że jak pies danej rasy w filmie czy bajce potrafi przynosić telefon, piwo, otwierać lodówkę itp. to w rzeczywistości też tak będzie.  
Nie zdają sobie sprawy z tego, że po pierwsze - psy grające w filmach były bardzo długo szkolone, po drugie - pies to nie tylko "ciu-ciu-ciu-ciu", ale obowiązki, najpierw muszą nauczyć psa załatwiania się na dworzu, podstawowych komend etc, a to wymaga dużo CZASU i PRACY (!!). No i kolejna rzecz - jak wezmą psa z pseudohodowli to ten psiak może mieć już spaczony charakter, który ni jak ma się do charakteru określonego we wzorcu rasy.  


z tym sie zgadzam w zupelnosci.. ale az dziw bierze, ze niektorzy sa tak glupi zeby tak myslec o wszystkich psach danej rasy ktora np wystepowala w filmie.. :shock:
Zapisane

sugar

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #27 : 2004-08-11, 19:45 »
Według mnie najpopularniejsze rasy to labrador retriever, golden retriever, owczarki niemieckie, rottveilery, yorki, amstafy, whippety coraz bardziej i afgany, berneńczyki, beagle, chińskie grzywacze wchodzą w modę, sznaucery, boksery, dobermany, husky, westie, mopsy.....i duzo duzo innych.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #27 : 2004-08-11, 19:45 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #28 : 2004-08-11, 20:15 »
tak się przedstawia liczba zgłoszonych psów na wystawę rzeszowską (która odbędzie się 22 sierpnia) (mam nadzieję że się nie pomyliłam w liczeniu):

briard - 10
owczarek niemiecki - 56 :shock:
berneński pies pasterski - 31
boksery (wszystkie) - 16
sznaucery min. (wszystkie) - 26
amstaff - 23
west highland white terrier - 19
york - 10
alaskan malamute - 13
husky - 11
beagle - 13
ogar polski - 14
golden retriver - 12
labrador retriver - 30
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #29 : 2004-08-11, 20:23 »
Sądzę, że moja sunia ma u mnie dobrze, a wtedy nie wiedziałam nic o rodowodzie...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 27 zapytaniami.