Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 161   Do dołu

Autor Wątek: JAMNICZKI!!!  (Przeczytany 202670 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #60 : 2003-10-10, 21:46 »
ale to nie miało być obraźliwe dla właścicieli, chyba tylko dla tych którzy uważają że mają super rasowe pieski. I to mnie wkurza, że idzie z takim jamnikiem który tylko długością jamnika przypomina i będzie każdemu mówił że ma pięknego rasowego ale bez rodowodu psa. Nie miałam zamiaru obrażać psów, nie wyzywam ich itd. Jeśli Cię uraziłam to przepraszam... mnie nie denerwują te psy, przecież nic takiego nie napisałam, mnie denerwuje większość ich właścicieli... naprawdę przepraszam, nie wiedziałam że ktoś to tak odbierze :/.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #61 : 2003-10-10, 21:52 »
DZIĘKUJĘ LAWENDO
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #62 : 2003-10-10, 21:59 »
Ewa - ja Cię bardzo proszę, wyłącz ten capslok, bo zgodnie z netykieta oznacza on krzyk. A ciągły krzyk w stosunku do współrozmówców jest niekulturalny.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #62 : 2003-10-10, 21:59 »

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #63 : 2003-10-10, 23:55 »
Przepraszam bardzo ale ja zawsze piszę dużymi literkami nie wiedziałam że to oznacza krzyk .Dlatego zdziwiło mnie to że Myszka napisała że krzyczę.Wszystkich w takim razie przepraszam za mój krzyk ale to było nie świadome. ;)
Zapisane

Ania-Zabrze

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #64 : 2003-10-11, 08:25 »
EWASARA jamnika masz słodkiego... nie czytałam dokładnie tego tematu ale jeśli pies nie ma udokumentowanego pochodzenia i swoich przodków czyli poprostu jst bez rodowodu to jest Kundelkiem... hm... albo inaczej.. jest mieszany z tą daną rasą którą przypomina... a Jamnika masz przesłodkiego .. ;)
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #65 : 2003-10-11, 15:31 »
Norris wszystko wporządku :D Ja pooprostu kocham piechy i troche źle to odebrałam.   fajnie ze już w żyjecie w zgodzie :) i sie nie kłócicie.
 Znacie jakieś fajne stronki z jamnikami?
Moja Kaja ostatnio miała cieczke! udrenka wychodzenia z psem kiedy ma cieczke tym bardziej zenie chcieliśmy jej dopuścić bo i tak za duzo psów mieszka na uicy i w skroniskach! chociaz mialiśmy pare osób która by chciała pieski ale zdecydowaliśmy sie nie dopuszczać jej ! osoby które chca pieski niech wezmą je ze schroniska!  
Prawde mówiąc to myslałam, ze moja kaja jest bezpłodna! Od trzech lat nie miała cieczki ani zastrzyków przeciw niej (tylkow młodości dawaliśmy jej zastrzyki)
Ale gdy miała niecałe 1,5 roku to miała chorą macice i jak potem nie dostawała cieczki to myśleliśmy że jest niepłodna. A tu ostatnio  (chyba 4 tygodnie temu)  dostała cieczke. Dobrze ze to juz koniec tej cieczki:/
Ale sie rozpisałam o tej cieczce
to ja kończe :)  pa pozdroffka @ll!!!
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #66 : 2003-10-12, 10:22 »
no to sie cieszę Lawenda :). I jeszcze raz przepraszam.

moja suka też miała niedawno cieczkę... matko, coś strasznego... tyle psów od których nie można się odpędzić a do tego jeszcze puszczalska suka która nie chce współpracować przy odganianiu kawalerów :P. A wiecie co? WETERYNARZ próbował nas namówić na szczeniaki :grr:, mówił że znajdzie rasowego psa i na szczeniaki też znajdzie kupców itd. itp. Wrr strasznie byłam wściekła na niego! Wszyscy tylko o jednym myślą - zrobić, zarobić! Eh... szkoda słów... na szczęście tylko teraz był ten kłopot z cieczką, bo dajemy jej zastrzyki, ale teraz musiała być przerwa... myślałam że nie będzie tak tragicznie ale się myliłam - nigdy więcej cieczki :). Pozdrawiam
Zapisane

myszka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #67 : 2003-10-12, 11:03 »
Norris, uważajcie z tymi zastrzykami :? Pomyślcie lepiej o sterylizacji, gdyż zastrzyki potrafią mieć bardzo złe skutki uboczne - ropomacicze, rak sutków, cukrzyca - to tylko niektóre z nich.

Co do weterynarza, a raczej "weterynarza" - zrezygnowałabym szybko z jego usług. To jakiś konował i kretyn, a nie lekarz. Słyszałam podobną historię na jakimś forum, z tym, że o kotach - dziewczyna miała ładną kotkę, co prawda nierasową, ale o wyglądzie zbliżonym do rasowca - "wet" namawiał ją na pokrycie kocurem jego znajomych, bo "jest ciekawy co wyjdzie" :grr: Dodał bardzo łaskawie, że jeśli nie znajdą się chętni na kotki, to on je promocyjnie za darmo uśpi :? Bez komentarza. Na studiach wet. powinien być egzamin z miłości do zwierząt i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #68 : 2003-10-12, 17:44 »
Myszko po pierwsze: jeżeli naprawdę za tymi zastrzykami kryją się takie konsekwencje, to pewnie zrezygnujemy, ale sterylizacja odpada bo już nawet mieliśmy wyznaczony termin, wszystko gotowe, jesteśmy, weterynarz bada psa... i proszę, nie da rady, bo serce może nie wytrzymać. Tak się psinka denerwowała :(. Oczywiście mogliśmy zaryzykować, ale... no cóż...

po drugie: z weterynarza nie zrezygnujemy, bo to NAPEWNO najlepszy weterynarz w rzeszowie - co do tego nie mam wątpliwości - wyleczył już dużo znajomych psów ze śmiertelnych chorób, albo w ogóle nie każe sobie płacić albo tylko symboliczną sumę, i po prostu jestem pewna że to weterynarz z powołania, nawet jeśli wtedy strzelił taką gafę. To co podałaś było straszne, nam tylko to zaproponował nie mówiąc "ciekawe czy szczeniaki będą wyglądały jak pinczery czy jak sznaucery", nie proponując także darmowego usypiania. Mimo tego co zaproponował uważam że takiego weterynarza to tylko ze świeczką szukać, tymbardziej że dwa poprzednie moje pieski umarły właśnie przez weterynarzy!! A do tego mam pełne zaufanie i napewno go nie zmienię.
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #68 : 2003-10-12, 17:44 »

myszka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #69 : 2003-10-12, 17:54 »
A co z narkozą wziewną? Ona jest stworzona specjalnie dla psów starych i z problemami zdrowotnymi, można w każdej chwili przerwać podawanie.
IMHO, nie świadczy to dobrze o lekarzu, że nie powiadomił was o konsekwencjach zastrzyków hormonalnych, tym bardziej, że nie są to zjawiska marginalne, ale wręcz pewne przy stosowaniu tych środków...
No i z całym szacunkiem - ja do weta z takim podejściem do rozmnażania na pewno bym już nie poszła - to nie jest zwykła gafa, tylko bardzo idiotyczny pomysł. Oczywiście, to twoja decyzja.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #70 : 2003-10-12, 18:07 »
zapytam się o narkozę wziewną :).

hmm... wiesz, teraz może wyjdzie na to że to ja się niczym nie przejmuję i nie słucham, ale nie jestem pewna na 100% czy nie mówił o konsekwencjach zastrzyków, moze po prostu zapomniałam albo rzeczywiście nie usłyszałam... nie wykluczam oczywiście możliwości że to jednak on nam nic nie powiedział :?.

zrozum Myszko, tak samo jak Ty uważam że to co wtedy zaproponował było idiotyczne i miałam go wtedy ochotę conajmniej walnąć, ale oprócz tego jest naprawdę bardzo, bardzo dobrym lekarzem i napewno z niego nie zrezygnuję...
Zapisane

myszka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #71 : 2003-10-12, 18:17 »
Jak mówię - to jest twoja decyzja :) Fakt, że ktoś jest - delikatnie mówiąc - nierozsądny, nie wyklucza, że może poza tym być dobrym fachowcem. Tym bardziej, że pewnie w Rzeszowie nie ma aż tak wielkiego wyboru wetów?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #72 : 2003-10-12, 18:33 »
zależy co masz na myśli pisząc "wielki wybór", bo trochę 'tego' w rzeszowie jest ;)... Poza tym, na dwóch "weterynarzach" się już zawiodłam i to poważnie, a jestem przekonana że obecnemu mogę bez obaw powierzyć zdrowie mojego psa, więc i tak nie będę nikogo innego szukać ;).
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #73 : 2003-10-12, 21:04 »
Myszko moja sonitka Kaja właśnie miala ropomacicze, byl to dla niej i dla nas trudny okres! od kiedy to sie zdazylo niedostala zadnego zastrzyku ani cieczki! dopiero ostatnio byla jej piersza w zyciu cieczka a ma 6 latek!
Norris skoro jesteś tak "przywiązana" to tegio weta to ok lecz u niego dalej swojego pieska. Tylko bądźostrożna! mi nigdy na całe szczęscie weterynarz nic takiego nie zaproponował i niech lepiej nieproponuje booooooo..........nie ręcze za siebie:):):)
paaa
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #74 : 2003-10-13, 10:13 »
a i małe pytanie co znacie jakieś stronki z jamnikami ???
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #74 : 2003-10-13, 10:13 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #75 : 2003-10-13, 13:30 »
Lawendo o co Ci chodzi z tym "bądź ostrożna"? Jeśli chodzi o jego propozycję, możesz być spokojna, nie damy się namówić. Oprócz tego chyba przy każdym weterynarzu jakieś ryzyko jest... nikt nie wie wszystkiego... ale ze wszystkich weterynarzy z jakimi miałam do czynienia ten jest zdecydowanie najlepszy. Poprzedni weterynarz mojej suczki nawet nie zaszczepił jej na wszystko, brakowało chyba dwóch chorób i jak ją kupiliśmy to jeszcze musieliśmy to nadrobić. Dwa moje poprzednie psy umarły przez weterynarzy, a co powiecie na takiego który podczas szczepienia psa pali papierosa? Ehh...

znam tylko jedną, ale za to według mnie baaardzo dobrą stronę o jamnikach: http://swiatjamnika.prv.pl :)
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #76 : 2003-10-13, 16:54 »
tak chopdzi mi oto zebyś nigdy nie zgodziła sie na taka propozycje... cóż.......u nas weterynarze sa jacy sa. Dakładnie jest u nas trzech wetów z tym ze dwaj maja razem zakład. No więc gdy poszłam raz to tego co ma osobno zakład z uszami mojej suni (widziałam ze ma problem bo to strasznie wyglądało) to stwierdził ze jest wporzątku i tylko jej przemył uszy.... wiec poszłam do następnego weterynarza(ci co maja razm zakład ale pracują na zmianę) noi jeden z nich stwierdził ze ma grzybice, i dał jej zastrzyk, gdy poszłam na kolejny zastrzyk to był następny weterynarz i stwierdził ze mój piez ma zapalenie uszu;/ ja mówiłamze jak byłam ostatnio to wet mi powiedział ze Kaja ma grzybice...... i skończyło sie na zastrzyku kolejym:/
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #77 : 2003-10-13, 17:18 »
o matko, współczuję takich weterynarzy... no to ten mój naprawdę w takim razie jest geniuszem ;), bo u mojego psa od razu rozpoznał chorobę uszu (zapalenie) i bardzo szybko wyleczył, nawet nawrotów nie ma :), nawet jak było tylko podejrzenie że mój pies ma kaszel kennelowy to od razu zaczęło się leczenie i do niczego nie doszło :), i jak już pisałam wyleczył kilka znajomych psów ze śmiertelnych (zaawansowanych) chorób itp. Po prostu extra lekarz. Nie ma się o co martwić, nie zgodzimy się na tę propozycję, napewno!

Lawenda, czym karmisz swojego pieska?
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #78 : 2003-10-13, 18:00 »
Naszczęście moja Kaja też została wyleczona z choroby uszu i  sie narazie nie nawraca (i całe szczeście)
Jeżeli chodzi czym karmie swojego psa:) To można powiedzieć ze prawie wszystkim! Staram sie jej dawac mało karm słyszałam ze większość karm wyżera wątrobe...u nas cięzko znaleźć jakąś dobą karme (z tych droższych). Kaja dostaje i mięso surowe i warzywa i nieraz nawet ziemniaki z sosem (wiem ze nie wolno dawać psu zemniaków dlatego kaja zadko je je) je częśto na obiat to co my. np. jest makaron z sosem i miesem to ona dostaje to samo. Fakt sorówki jej nie dajemy do jej obiadu bo i tak ich nie je ;/  musze ją dokarmiac wazywami o tak jak mam to dam:)
Moja Kaja nie chce jeść zup;/ nie moge jej przekonać (ona jest taka rozpieszczona) jak btyła mała to jadła wszystko teraz je wybrane posiłki :)
A wy czym karmicie swoje pieski???
pozdrawiam
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #79 : 2003-10-13, 18:06 »
Aha i ta stronka która podałas jest super :)
nzacie jeszcze jakieś??
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #80 : 2003-10-13, 18:34 »
hmm dlaczego nie wolno dawac psu ziemniakow? Zadnych? Moj pies czasem dostaje i nic mu sie nie dzieje po nich ;). Ale najczesciej jesli chodzi o pokarm gotowany to dostaje makaron albo kasze i gotowane mieso drobiowe, a miedzy posilkami warzywka i raz na tydzien albo dwa jakas kosc. Jesli chodzi o suche karmy to dzisiaj kupilam Royal Canin i juz na 100% na tym zostajemy, wczesniej dawalam jej Purine Dog Chow ale nie polska (ktorej sklad odkad wykupilo Nestle stal sie watpliwy :|), tylko wloska Purine z dobrymi skladnikami. A tak w ogole to opowiedz cos o swojej suni, co najbardziej lubi robic, w jakim jest wieku itp. :). Pozdrawiam :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #80 : 2003-10-13, 18:34 »

myszka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #81 : 2003-10-13, 20:02 »
Ziemniaki można dawać, ale psy je kiepsko przyswajają - czerpią z nich mało wartości odżywczych.
Zapisane

siba

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #82 : 2003-10-13, 20:22 »
Lawanda- tu mozesz sobie cos wybrac : http://jamniki.toplista.pl/?we=heinisch&kod=683931
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #83 : 2003-10-13, 20:49 »
Siba - dziękuje za topliste :) och tutaj to ja sobie posiedze dużej.
Norris - psy mozesz ziemniaki dawać ale nie za często. Moja Kaja chyba najbardziej lubi spać i sie wylegiwać. Uwielbia gdy sie ją drapie za uszkiem albo po rzuszku. Wogóle to lubi przeróżne piszczoty:)  Ale oprócz tego to lubi spacerować i bawić sie. Ma tyle zabawek....ale najbardziej to lubi sie "gryść" ze mną:)  Kaja ma już 6 lat :) ale jest żywa jak 2 letni pies:) fakt troche bardziej leniwa  i szybciej nudza sie jej zabawy bo sie zmęczyła:):)  A ty Norris opowiedz cos o swoim piesku:) Wogóle to wszyscy opowiedźcie o swoich pieskach :)
pozdrawiam:)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #84 : 2003-10-13, 21:35 »
Cześć wszystkim.Dawno nie czytałam waszych postów ale nadrobiłam braki.Moja jamniczka jest takim leniem że na spacer wybiega biegiem a jeszcze szybciej z niego wraca i hop pod kocyk [7LAT].A moja 12 letnia sunia Sara bardzo lubi się bawić i czasem tak szaleje że nikt by nie pomyślał że to tak wiekowy piesek.Ziemniaki nie powinno się dawać pieskom bo mają problemy z przetrawieniem ich.Ale czasami to chyba nic im nie będzie.Co sądzicie o karmieniu surowym mięskiem ,oczywiście nie cały czas .Moje suczki bardzo je lubią zwłaszcza gdy nie mają apetytu to tylko na takie jedzanie mogę je namówić.Pozdrowienia dla Wszystkich.
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #85 : 2003-10-14, 09:23 »
hej! JEzeli chodzi o karmienie psa surowym mięskiem to można im od czasu do czasu dać surowe mięseczko! moja Kaja tez bardzo je lubi! Ale wiem ze nie można go dawać za często bo to ponodź wywołuje wscieklizne;/ (ale ja tego nie jestem pewna) moze wy wiecie dokładnie???
Zapisane

myszka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #86 : 2003-10-14, 09:30 »
Co za bzdura :| A jak myślisz, jakie jest pożywienie psa w naturze? Gotowane ptaszki i Eukanuba z drzewa? ;) Muszę przyznać, że w dziedzinie znanych mi durnowatych wymysłów ludzkich, ten o surowym mięsie jest chyba najdurniejszy (znam wersję z wywoływaniem wścieklizny, agresji, oraz filcowaniem sierści!) Tak naprawdę surowe mięso, kości, z warzywami, do tego jajka, to najzdrowsze, najbardziej naturalne jedzenie jakie możesz podać psu (i na świecie powraca się do tego sposobu żywienia po okresie zachłyśnięcia się wygodą suchej karmy - patrz dieta BARF).
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #87 : 2003-10-14, 09:37 »
hehe napisałam przecież ze nie jestem pewna! no tak ale kości przecież ranią jelito gdupe psom? tak kiedys powiedziała mi Olga na gg! czy to prawda! wyskoczyła do mnie z wielkim byntem kiedy powiedziałam ze daje Kaji kości!
pa
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #87 : 2003-10-14, 09:37 »

myszka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #88 : 2003-10-14, 09:53 »
Kości drobiowe, zwłaszcza te długie, które pękają na ostre odłamki, owszem, mogą poranić. Kości gotowane są też bardziej niebezpieczne od surowych, bo po ugotowaniu są twardsze i właśnie pękają w nienaturalny sposób.  

Wiem, że w diecie Barf podaje się też kości zmielone razem z mięsem (np. z korpusów kurzych) :)
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #89 : 2003-10-14, 09:57 »
aha :)  hehe ja daje kajce jezeli chodzi o kości to pozwalam jej np. u nożki kurczaka to daje jej tylko obgryź boki :) nio  :) jejku moja sonitka teraz tak slicznie sie wyleguje :o  :wink:
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 161   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 27 zapytaniami.