Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 161   Do dołu

Autor Wątek: JAMNICZKI!!!  (Przeczytany 202653 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

aneta

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #90 : 2003-10-14, 12:30 »
No i jestem  :wink:
Cytat: lawenda
pozwalam jej np. u nożki kurczaka to daje jej tylko obgryź boki  

U nas jest to samo  :) [/quote]
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #91 : 2003-10-14, 12:35 »
:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #92 : 2003-10-14, 12:42 »
my nie dajemy psu kości drobiowych, tylko tak jak Wy dajemy jej te boki do obgryzienia :), a z całych kości to nawet nie wiem jakie dajemy ;), w każdym razie nie drobiowe, a psu nic po nich nie jest, chociaż dostaje je już bardzo długo.

Ara (mój pies) najbardziej lubi chyba spać, oprócz tego jeść, i szaleć na spacerach (kopać dołki, aportować, albo... pilnować królika mojej koleżanki), chociaż teraz gdy robi się coraz zimniej nie ma za bardzo na to ochoty ;).

kupiłam dziś mojemu psu kolejny łańcuszek :). Zobaczymy czy się sprawdzi :). Uwielbiam kupować takie rzeczy, a jeszcze bardziej uwielbiam buszować po sklepach specjalistycznych z różnymi artykułami dla psów, mogłabym tak całymi dniami ;).
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #92 : 2003-10-14, 12:42 »

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #93 : 2003-10-14, 12:50 »
Ja też lubie kupywać kajce r.óżne zeczy! ale najbardziej smakołyki bo ona za nimi przepada:)  Kupiłam jej takie witaminki w tabletkach ale ona nie chce ich wziąsc. PAkowałam jej juz do jedzenia ale ona i tak znajdzie ta tabletke i ją wypluje ;) jak moge jej dawac te tabletki? rozuszczać z woda?? paa
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #94 : 2003-10-14, 13:00 »
może rozkruszaj do jedzonka, albo zawiń w żółty ser albo szynkę, może da się oszukać i zje ;). Albo kup jej witaminy w takiej jakby maści :) oczywiście do jedzenia, łatwiej się daje bo możesz rozpaplać :P z łatwością w jedzeniu albo posmarować jej tym język i będzie musiała zjeść :lol:. Ara miała takie jak była szczeniakiem, potem się jej znudziło i nie chciała jeść, poza tym ma skłonności do tycia a to jest bardzo kaloryczne więc nawet nie możemy jej tego dawać. Aha, smakuje i pachnie jak czekolada, więc uczta dla łasuchów :lol:. Albo ewentualnie szantaż - jak już nic nie działa, to siłą :lol:... czasem nie ma wyjścia ;)...

też lubię kupować smakołyki, ale nie mogę... bo od razu brzuszek w dół, a musimy trzymać linię ;). Eh, niestety :(... cała tresura, zabawa, wszystko odbywa się bez nagród... tylko pieszczoty i całusy :P.
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #95 : 2003-10-14, 15:56 »
Z tymi tabletkami zawsze jest problem zwłaszcza jeśli piesek jest chory.Wtedy trzeba podać odpowiednią dawkę a pies jak na złość większą część wypl€wa albo piana z pyszczka wypływa.Ja zawijam w surowe mięsko czyli w coś co moje pieski lubią najbardziej i zawsze to działa.Ale dzisiaj moja KORA przesadziła.Mojej córeczce zagryzła chomika na jej łóżku.A najgorsze było to że to ona to zobaczyła.Była straszna tragedia.Ale na psa nie mogę być zła bo to pies  myśliwski .Sama jestem winna bo żle zabezpieczyłam terarium.Ale zapewniam że to nie przez surowe mięsko bo moja 12 letnia sunia nigdy nic nie zabiła .A jamnik już dobierał się nie raz.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #96 : 2003-10-14, 16:40 »
o matko...... ja bym się chyba zabiła jakby mój pies spróbował coś zrobić jakiemukolwiek zwierzakowi, a jakby zagryzł naszego królika to by tego nie przeżyl :grr: :P. Też mam psa który kiedyś polował na szczury (tzn. ogólnie rasa a nie mój pies ;) ) i ma żyłkę myśliwego, ale on wprost uwielbia malutkie gryzonie i króliki, szczególnie naszego i królika mojej koleżanki którego całymi dniami może pilnować na podwórku żeby nic mu się nie stało. Nic się nie dało zareagować?? Przecież to tylko jamnik, nie dało się go odciągnąć od bidulka?? Łeeeeeee :cry: :cry:
Zapisane

siba

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #97 : 2003-10-14, 16:59 »
Wiekszosc jamnikow niestety ma instynkt mordercy wobec gryzoni, moj mial na sumieniu nasza swinke morska i dwie myszki , szczura ochronila klatka a kanarek( chociaz to nie gryzon) tak mu sie szczesliwie ulozyl w pyszczku , ze wyszedl z tego calo a wypadly mu ze stresu piorka. Dzikich myszy nie zlicze.
A jeszcze wracajac do wygladu rasowych jamnikow- moj mial rodowod i nawet byl wystawiany a czesto zdazalo mi sie slyszec- o jaki ladny kundelek . Byl jamnikiem z bialymi latkami  :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #98 : 2003-10-14, 17:10 »
właśnie mi się przypomniało jak kiedyś wpadł do pokoju w którym akurat był nasz królik rozszalały jamnik sąsiadki. Biedny króliczek, ile się stresu najadł :( :(. A takiego dzikiego psa nigdy nie widziałam... z drugiej strony inny pies sąsiadki, kundelek który z jamnikiem nie ma nic wspólnego gonił królika koleżanki, biedny, napewno najdał się więcej stresu niż mój :( - więc to chyba kwestia przyzwyczajenia psa, choć wygląda na to że jamniki mają po prostu takie hobby :lol:.
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #98 : 2003-10-14, 17:10 »

LiNkSa

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #99 : 2003-10-14, 17:40 »
Ja mam Filipa - jamnika standardowego krótkowłosego :)
Waży 13 kg i ma 1 rok z miesiącem :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #100 : 2003-10-14, 17:47 »
a ja jak taki rodzynek dyskutuje w temacie który właściciwie nie powinien mnie interesować :mrgreen:. Wyganiacie :mrgreen: ?
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #101 : 2003-10-14, 19:27 »
Moja jamniczka gdy była malutkim pieskiem właśnie miałam króliczka oby dwa zwierzaczki dałam na balkon żeby się trochę pobawiły.Niestety ten mały szkrab dorosłego królika tak wymęczył że z dorodnego króla została mokra wymemlana skórka.Oczywiście że żył ale co to było za życie.Musiałam go wykompać i docucić od tamtej pory już nie pozwoliłam się jej do króla zbliżać .Nie przypuszczałam że taki szkrab może tak załatwić królika.Jeszcze gdy miała parę miesięcy mój synek bawił się z myszką na dywanie i pomimo mojego upominania Mati nie upilnował myszki .Piesek był szybszy.Ale takie pomysły miały tylko moje jamniki pinczerki nigdy nic nie zrobiły małym współmieszkańcom.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #102 : 2003-10-14, 20:23 »
bo pinczerki to dobre pieski :lol: - a miniaturki czy srednie??
Zapisane

siba

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #103 : 2003-10-14, 20:30 »
Cytat: LiNkSa
Ja mam Filipa - jamnika standardowego krótkowłosego :)
Waży 13 kg i ma 1 rok z miesiącem :)

No to chlopak chyba lubi jesc  :D
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #104 : 2003-10-14, 21:01 »
Pinczerki to rasa od której zaczełam mieć pieska moja pierwsza sunia nazywała się Muszka a potem Diana były to miniat.pinczerki.A dotej pory moja teściowa ma sunię po mojej pierwszej suczce wiekowy piesek.Zrobiła się siwa jak bałwanek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #104 : 2003-10-14, 21:01 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #105 : 2003-10-14, 21:09 »
szkoda ze nie srednie ;) ale trudno. Masz ich zdjecia?? Chetnie bym je zobaczyla :).



Cytuj
standardowy od 6.5 do 7kg, max. 9kg


oj lubi jesc, lubi... skoro wazy dwa razy tyle ile powinien...
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #106 : 2003-10-14, 21:28 »
Diana była czarna podpalana a Muszka ruda.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #107 : 2003-10-14, 21:36 »
to macie adresy dwoch zdjęc Ary jakby ktos chciał sobie zobaczyć tego mojego potwora :lol: :

http://arianell.w.interia.pl/02.jpg - pelen radosci pies :) to zdjecie jest w albumie na tym forum

http://arianell.w.interia.pl/04.jpg - w pozie wystawowej, troszke nie wyszlo :)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #108 : 2003-10-15, 12:00 »
To jest właśnie pinczerek moja Muszka właśnie takie miała pieski jedna sunia jest u mojej teściowej do dzisiaj ma na imię Fifcia.To nie jest zdięcie mojego pieska bo wtedy byłam dzieckiem i nie robiłam jeszcze zdięć.Suczka ma 14 lat i kolor trochę zmieniła na biały .
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #109 : 2003-10-15, 15:16 »
Witamy Linksa na forum :)
Moja Kaja nigdy nie zjadła ani nie zagryzła ządnego stworzenia:) hehe chociaz instynkt to ona ma ! Kiedyś na łące jak byłysmy to pobiegła za sarną:) ale ja sie za nia nalatałam....:P
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #110 : 2003-10-15, 15:23 »
moja Ara kiedyś upolowała kreta... ale aż się go przestraszyła, i nic mu nie zrobiła :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #110 : 2003-10-15, 15:23 »

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #111 : 2003-10-16, 15:59 »
moj piesek udaje groźna aale tak nbaprawce to sie strasznie boi. Z daleka szczeka jak opentana na większego psa a gdy ten pies podejdzie to ucieka jak najdalej:)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #112 : 2003-10-16, 18:35 »
Wy też nie możecie wysyłać zdięć swoich pupili ?Czy to tylko u mnie?Moja Kora niestety niczego się nie boi czy to małe czy duże.Zupełnie nadawała by się na polowania mimo wszystko dużo w niej prawdziwej krwi jamniczej.Uwielbia tapczany ale kiedy trzeba popracować to też jest gotowa .Co prawda że nie koniecznie na domowe zwierzaczki ale instynkt ....co poradzić.Najgorsze było to że musiała to zobaczyć mała dziewczynka i teraz boi się wchodzić do swojego pokoju i śpi ze mną.Wszędzie widzi porozrywanego chomika.A niedaj boże coś czerwonego to szaleje .
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #113 : 2003-10-16, 19:44 »
Oj biedna dziewczyna;( No ale przecież jamnik ma taki instynkt (chociaz mój pies to jest zbyt rozpieszczony:)) taki pieszczoszek:) KOCHAM JĄ:):)
Zapisane

siba

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #114 : 2003-10-17, 14:25 »
No tak dla dziecka to musial byc duzy wstrzas, szkoda . Ale najczesciej , dzieci dosc szybko zapominaja, moze kupisz jej identycznego i powiesz , ze to tamten naprawiony( ze pan doktor posklejal , albo pozszywal) , czy cos w tym rodzaju. Zalezy oczywicie ile ma lat .
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #115 : 2003-10-17, 15:00 »
własnie to dobry pomysł tylko zalezy od wieku....
Zapisane

EWASARA

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #116 : 2003-10-17, 19:01 »
Nie przyszło mi do głowy posklejanie chomika ale kupiłam jej 2 nowe na pocieszenie.Ipomogło chociaż po tym szoku krzyczała żeby oddać wszystkie zwierzątka jakie mamy w domu komuś.A najbardziej bała się Kory ,to było straszne.
Zapisane

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #117 : 2003-10-17, 19:23 »
to straszne ale to chyba normalne że dzieci tak reaguja, wkońcu przezyło szok:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAMNICZKI!!!
« Odpowiedz #117 : 2003-10-17, 19:23 »

lawenda

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #118 : 2003-10-18, 11:28 »
witam was......znowu tutaj cisza jest....ojoj......czemu?
musimy o czymś se tu pogadacd tylko o czym?????????:)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
JAMNICZKI!!!
« Odpowiedź #119 : 2003-10-18, 12:10 »
Piewrszy arz się odzywam na pieskach więc witam was :D
ja mam Kabiego-karłowaty szorskowłosy jamnior :D
bardzo lubi kopać, nie cierpi za to wody. uwielbia jeść :) Już ma 10 lat więc staruszek jes ale nadal zachowuje się jak szczeniaczek :) Niestety nie mam zdjęcia na kompie
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 161   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.