Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Narzeczona nie cierpi mojego psa  (Przeczytany 36103 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #30 : 2011-11-09, 08:39 »
"masturbujmy" sie wiec  razem :P
Ale orgia :shock: ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #31 : 2011-11-09, 11:31 »
kudre nie wiem co się tu dzieje, ale uciekam, co by sie nie zgorszyć :o :)
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #32 : 2011-11-09, 13:45 »
Lepiej 'masturbować się' losem, niż zabijaniem. To drugie dopiero jest chore i odrażające.
Tak samo odrazające jest skazywanie starszego psa na poniewierke bo sie nie lubi sprzatac domu . Zwierzęta maja emocje , umieja wspolczuc, przywiązują się i odczuwają cierpienie jak kazdy z nas. Kto tego nie rozumie - nie zrozumie tez ludzkiego cierpienia.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedz #32 : 2011-11-09, 13:45 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #33 : 2011-11-09, 14:52 »
Wszystko co piszecie jest oczywiście prawdą, ale w dzisiejszym świecie empatia
= słabość. Niektórzy nie chcą być słabi. Ludzie nie współczuja sobie nawzajem, nie zwracają uwagi na cudze uczucia. A zwierze?? Zwierzę to przedmiot. Fajny, bo rusza się, żyje. Dzieci cieszą się przez kilka dni nową zabawką, ale kiedy zaczyna chorować, przeszkadza w wyjazdach, brudzi to trzeba się go pozbyć. Niestety tak to widzi większa część społeczeństwa, czyli osoby, dla których my jesteśmy nienormalni. Ale ja tam wolę sswoją nienormalność i mam gdzieś komentarze " biegasz z tym psem do weterynarza jakby to dziecko było. przecież on i tak niedługo zdechnie. Szkoda czasu i kasy". Na szczęście Wy także jesteście takimi "świrami" (w poztywnym,przynajmniej dla mnie, tego słowa znaczeniu), więc wiem, że nie jestem jedynym dziwakiem. Fajnie, że Kuba tu trafił. Znalazł sporo osób tak nienormalnych jak on
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #34 : 2011-11-09, 16:52 »
ja pamietam jak walczyłam o zycie mojego poprzedniego psa i uwierzcie mi podjelam decyzje zo uspieniu z bolem serca, ale jak Dinus dostal ostatni atak to spojrzał mi w oczy i wiedzialam ze chce odjesc byla 23 wezwalysmy weta do domu umarl w swoim domku bezpieczny ja sie do niego przytulilam i na dowidzenia poweidzialam ze go kocham...i zasnąl
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #35 : 2011-11-09, 17:11 »
Wszystko co piszecie jest oczywiście prawdą, ale w dzisiejszym świecie empatia
= słabość.

Mi powiedziano jeszcze inaczej:

Cytuj
Wrażliwość (bo modna „empatia” oznacza zupełnie co innego) jest największym wrogiem wiedzy, a wiedza praktyczna wrogiem wiedzy teoretycznej.

czyli my nie odczuwany empatii, tylko wrażliwość a to nie to samo, bo wrażliwość jest wrogiem wiedzy
człowiek praktyczny, podchodzący do problemu z chłodną głową, nie poddaje się emocjom i załatwia sprawy bez emocji - jak trzeba coś zabić to zabija, wydaje zgodę na zabicie, itp.
ja zaliczam się właśnie do tej grupy " nawiedzonych ", którzy kierują się emocjami, wrażliwością, dlatego jestem zaliczany do wrogów polskiej przyrody, bo każdy ekolog, przyrodnik wie, że zwierzęta trzeba zabijać aby chronić inne zwierzęta i dobro człowieka a kto tego nie rozumie jest wrogiem ochrony przyrody, bo zabijanie zwierząt to " czynna ochrona przyrody " - " ku chwale przyrody ", właśnie.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #36 : 2011-11-09, 17:14 »
Więc ja cieszę się Lisie, że nie jestem ekologiem
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #37 : 2011-11-09, 17:45 »
Kazdy myslacy człowiek jest po częsci ekologiem, bo myslenie " a po nas choćby potop " nie jest mysleniem perspektywicznym, dlugofalowym, a tylko ta umiejetnosc odroznia nas od zwierzat.
I dlatego uwazam Lisie, ze jestes nie tylko wrazliwy, ale i empatyczny:)
A i pewnie,ze dobrze, ze Kuba tu trafil, jesli jeszcze wyciagnie wnioski z naszej dyskusji - moze wybierze tak,ze się nie unieszczęśliwi :) I będzie rano mogl patrzec w lustro bez zalu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #38 : 2011-11-09, 19:25 »
Tak samo odrazające jest skazywanie starszego psa na poniewierke bo sie nie lubi sprzatac domu .
Ale tu nie było mowy o wywaleniu psa na ulicę, tylko o szukaniu dobrego domu... Nie demonizujmy, proszę... Jeszcze raz podkreślam, nie wymagajmy od każdego, by czuł dokładnie to, co my... Wielu z nas urodziło się w domach, w których zwierz był jednym z domowników, ale nie wszystkim tak się życie ułożyło... I mogą nie rozumieć tego, co dla nas jest oczywiste. Niektórym po prostu trzeba czasu, by zmienić nastawienie.

Cytat: diuna
Kto tego nie rozumie - nie zrozumie tez ludzkiego cierpienia.
Niekoniecznie prawda... Są ludzie, tak bardzo przekonani o wyjątkowości rodzaju ludzkiego, że 'zamykają się' na resztę świata... Człowiek ma duszę :roll: uczucia, emocje... I tylko czlowiek... Bo jest wybrany przez Boga, stworzony na jego podobieństwo, ple, ple, ple... Takie ograniczenie, wynikające z religijnego zadęcia... Omamieni religijnymi fantazjami nie rozumieją świata, na którym żyją... Nie twierdzę, że każdy religijny człowiek taki jest, absolutnie, jednak wielu tak właśnie myśli.

Wrażliwość przeszkodą w zdobywaniu wiedzy... Najlepszym przykładem takich 'postępowych twardzieli' byli hitlerowscy lekarze w obozach koncentracyjnych... Ci się nie patyczkowali, poszerzali swoja wiedzę bez skrupułów i na żywca... Ci, którzy wrażliwość uznają za wadę, powinni wylądować na stole takiego chłodnego i pozbawionego emocji, za to żądnego weryfikacji wiedzy teoretycznej doktorka... Doktor Mengele by ich tak oporządził, ze odechciałoby się im wiedzy, a zatęskniliby za tą lekceważoną wrażliwością czy empatią... Własnego tyłka juz tak łatwo się nie poświęca ku chwale wiedzy i postępu... Co innego cudze cierpienie, co innego własne... I tu właśnie empatia się kłania...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedz #38 : 2011-11-09, 19:25 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #39 : 2011-11-09, 20:05 »

Niekoniecznie prawda... Są ludzie, tak bardzo przekonani o wyjątkowości rodzaju ludzkiego, że 'zamykają się' na resztę świata... Człowiek ma duszę :roll: uczucia, emocje... I tylko czlowiek... Bo jest wybrany przez Boga, stworzony na jego podobieństwo, ple, ple, ple... Takie ograniczenie, wynikające z religijnego zadęcia... Omamieni religijnymi fantazjami nie rozumieją świata, na którym żyją... Nie twierdzę, że każdy religijny człowiek taki jest, absolutnie, jednak wielu tak właśnie myśli.


Nie wszyscy, przykład mojej, skromnej osoby - choć nie jestem zbyt religijny, po prostu jestem wierzący ;)

Co do wrażliwości i wiedzy - wiedza niekoniecznie oznacza inteligencję, można przeczytać dziesiątki książek i nie zmądrzeć ani o jotę
moi rozmówcy twierdzą, że brak emocji, wrażliwości wyostrza myślenie i dlatego człowiek niepoddający się emocjom, podchodzący chłodno do zagadnienia jest profesjonalistą - z jednej strony to prawda, bo, np. rozbrajając bombę trzeba trzymać emocję na smyczy i trzeźwo myśleć
tyle że ja uważam, że w przypadku zwierząt nie można wyłączyć emocji, uczuć, wrażliwości bo są to żywe, czujące istoty a nie kawał kłody, itp. ( choć i kłoda jest żywa ), choć jeden z forumowiczów apelował już o to, żeby ze mną nie dyskutować, bo jestem przeciwny zabijaniu zwierząt nawet wtedy, gdy prowadzi ono do poprawy losu zwierząt i ich ochrony
czyli, człowiek z zimną głową ma lepiej, łatwiej - niestety, ja nie potrafię taki być ...

Wiedza także nie jest konieczna, aby decydować o losie zwierząt:

Cytuj
Otóż najpiekniejsze w łowiectwie jest to, że uwzględnia ono twarde realia. Czyli najbardziej egoistyczny ludzki interes. Jeśli zabraknie zwierzyny, nie będzie do czego strzelać. Proste jak drut. Dlatego też łowiectwo gromadzi różne charaktery - jedni są tylko i aż strzelaczami bez przyrodniczego zacięcia, inni kierują się bardziej szlachetnymi pobudkami. Co nie zmienia faktu, że całej tej zróżnicowanej ferajnie zależy na jednym: aby zwierz był. I na dobrą sprawę wszystko to robią za... pasztet. Najzabawniejszym jest, że suma tych wszystkich egoizmów wychodzi zwierzynie na dobre. Przeważnie. I dlatego też łowiectwo się sprawdza.

ja interpretuję to tak, że można być człowiekiem niewykształconym, bez wiedzy przyrodniczej, żeby decydować o losie dzikich zwierząt, bo najważniejszy jest " ludzki egoizm " i wystarczy być " tylko i aż " strzelaczem, bo najważniejsze jest to, żeby było do czego strzelać.

Tak więc, człowiek bez emocji, bez wrażliwości może opierać się na egoiźmie i cyferkach, dobrze człowieka i ekonomii - reszta to " nawiedzeni ".

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #40 : 2011-11-09, 20:10 »
mnie się tam moje "nawiedzenie" podobuje
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #41 : 2011-11-10, 09:25 »
Nie wszyscy, przykład mojej, skromnej osoby - choć nie jestem zbyt religijny, po prostu jestem wierzący ;)
Może należysz do tych, którzy wierzą w Boga, a nie w to, ze najpierw jest baaaardzo wyjątkowy człowiek, a potem dłuuuuugo nic... I że rzekoma wyjątkowość daje prawo do okrutnego traktowania reszty świata.
Cytat: lis
Co do wrażliwości i wiedzy - wiedza niekoniecznie oznacza inteligencję
A pewnie, że nie.
Cytat: lis
można przeczytać dziesiątki książek i nie zmądrzeć ani o jotę
A nawet można zgłupieć, zależy, co kto czyta ;p Nie chcę Cię straszyć, Lis, póki co nie widzę symptomów, ale to, co czasem czytasz i tu cytujesz... He, he...:diabolik:

Przypominam, że temat nie dotyczy osobników spod znaku rozdętego ego, podpartego długą lufą...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #42 : 2011-11-10, 10:11 »
Wiem, wiem - zeszliśmy na totalny off top ;)

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #43 : 2011-11-10, 16:07 »
IBDG - ja rozumiem,ze istnieją ludzie myslacy inaczej niż my i nie neguję ,ze mają do tego prawo. Chyba,ze to myslenie skutkuje czyimś  cierpieniem. A cierpi Kuba ,ze zostalo mu postawione ultimatum i moze cierpiec pies , bo czasem będzie tęsknil , i nikt nie wie czy ten nastepny, ewentualny dom będzie naprawdę dobry......
 A to dla tych, ktorzy myśla inaczej :
http://www.youtube.com/watch?v=wrKPufUWyHk&feature=related
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #44 : 2011-11-10, 20:00 »
Wszystko prawda, ale trzeba pomyśleć też o tym, co łączy Kubę i jego dziewczynę, bo wprawdzie dzieli ich podejście do psa, ale przecież z jakiegoś powodu postanowili się pobrać... Ktoś będzie cierpiał, chyba, że będzie tak, jak im wcześniej życzyłam...
 
Ta sytuacja to przestroga dla wszystkich... Każdego potencjalnego partnera na wstępie badajcie szczegółowo pod kątem 'zwierzolubstwa' ;p

A filmik wstrząsający... :(
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedz #44 : 2011-11-10, 20:00 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #45 : 2011-11-10, 21:52 »
Mój mąż nie mial nigdy w domu zwierząt . Jak poznalismy się , mialam jednego psa. Teraz mamy siedem  :)
 Jakby nie zaakceptowal mojego psa - nie bylby moim mężem.
Cos ludzi musi łączyc ze soba , nie tylko chemia :)
Ale i poglądy na wazne sprawy. Wtedy małżenstwo ma szansę przetrwac . Nasze trwa juz 35 lat......Chociaż łatwo nie bylo - buntowal sie jak pies spal w łóżku czy kot chodzil po stole . W malych sprawach ustepowalam , a on zaczął przymykac oczy na odbicia psich lapek na kołdrze :)
Kłócilismy się o bzdury. W waznych sprawach myślelismy tak samo. I to jest chyba podstawa udanego związku.
Kidys przynioslam malego, chorego kota do domu bez uzgodnienia z Panem mężem . Teatralnie powiedzial : albo ja, albo kot. Przynioslam walizke i powiedzialam,ze moze się pakowac. Zostal i on i kot :) To znaczy ,ze chyba naprawde mnie kocha :) Moze nie tak jak 30 lat temu. Ale naprawdę :)
 I na pewno żal mu się zrobilo tego kota bo razem jeździlismy po weterynarzach. Kot przezyl z nami 15 lat.
Milion razy już tak mnie wkurzyl,ze myslalam o rozwodzie. Ale zaraz przychodzila refleksja - gdzie ja znajde faceta, ktory będzie lubil zwierzeta tak jak ja ? :) Przeca nie bylo wtedy internetu :)
 Aha, zapomnialam dodac,ze dzieki niemu nie mamy 50 psow tylko 7 . Jest na tyle odpowiedzialny,ze skutecznie mnie hamuje w przesadzaniu z ewentualnymi , nowymi domownikami i - jestem mu za to wdzieczna :) Teraz codziennie myje i dba o naszą stara ON-ke , ktorej zycie powoli dobiega kresu....
I własnie to się liczy . Bo wiem,ze jesli ja zachoruje - on nie pojdzie do innej tylko będzie się mna opiekowal tak jak naszym psem.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #46 : 2011-11-11, 10:13 »
Mój miał i lubił psy, choć przy mnie jeszcze mu się pogorszyło, tzn. pogłębiło... ;p
Kłócilismy się o bzdury. W waznych sprawach myślelismy tak samo. I to jest chyba podstawa udanego związku.
I ja tak uważam. Wprawdzie bzdury bywają dokuczliwe, ale i tak pozostają bzdurami... Jeśli są mocne podstawy, te bzdety wprawdzie napsują krwi, ale nie zachwieją związkiem.
Cytat: diuna
Kidys przynioslam malego, chorego kota do domu bez uzgodnienia z Panem mężem . Teatralnie powiedzial : albo ja, albo kot. Przynioslam walizke i powiedzialam,ze moze się pakowac.
No, nie ma to jak stanowczość i konkrety :D
Cytat: diuna
To znaczy ,ze chyba naprawde mnie kocha :) Moze nie tak jak 30 lat temu. Ale naprawdę :)
Pozdrawiamy Pana Męża :VoV:
Cytat: diuna
Milion razy już tak mnie wkurzyl,ze myslalam o rozwodzie.
Ja milion razy myslałam o bardziej radykalnym rozwiązaniu :diabolik:
Cytat: diuna
I własnie to się liczy . Bo wiem,ze jesli ja zachoruje - on nie pojdzie do innej tylko będzie się mna opiekowal tak jak naszym psem.....

I pewnie tak będzie, ale lepiej nie choruj, tfu, tfu...

Niestety, nie zawsze tak się sprawy toczą... Niedawno dowiedziałam się, że mąż koleżanki, facet lubiący psy (z jego inicjatywy w domu zawsze był pies, pierwszy zgarnięty ze śmietnika, następny nie wiem, skąd) po wielu  latach małżeństwa wyprowadził się do o wiele młodszej kobiety... Psami się opiekował, z żoną już mu tak gładko nie poszło... :roll: Tak więc niekoniecznie jest bezpośrednie przełożenie opiekuńczości wobec zwierząt na wierność partnerowi ;) Ale fakt, dobre serce dla zwierzaków to prawdziwy skarb i daje mocne podstawy do zaufania. Zawsze współczułam miłośnikom zwierząt, którzy są czarnymi eee, chyba raczej białymi ;) owcami w rodzinie... Musi być im ciężko, serce się wyrywa, by pomóc potrzebującemu zwierzęciu, a domownicy nie pozwalają :/ Rodziny, w ktorej się wychowujemy, nie wybieramy, ale partnera już tak... Warto się do tego przyłożyć :tak:
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #47 : 2011-11-11, 13:13 »
Widac nie kochal tej zony tak jak trzeba, albo byl za malo odpowiedzialny. Moj jest przede wszystkim odpowiedzialny - za wszystko co oswoił, chyba też za mnie :)
 Pewnie,że nie wystarczy wspolnie lubic zwierzeta zeby byc razem, ale to wspolne lubienie na pewno zwiazkowi nie przeszkadza :)

 A co do tych radykalnych rozwiazań to sie usmialam - ja podobnie, tylko oględniej to napisalam :)
 Z tym wyborem partnera to masz rację. Ja sobie w ogole nie wyobrazam,ze ide ulica z moim mężem , widzę psa ,kota, czy innego zwierza rannego czy glodnego, a mąż nie pozwala mi sie nim zając . Bardzo źle by się to dla męża skonczylo.
Na cholerę mi bezduszny facet ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #48 : 2011-11-11, 13:35 »
Od wczoraj pokazują na TVN24 historię psa Maxa, którego opiekun wyjechał do Norwegii i przekazał opiekę nad psem komu innemu - niestety, pies bardzo tęskni i od ok. roku dzień w dzień czeka na swojego pana w miejscu gdzie widział go ostatni raz, obok skrzyżowania
w reportażu mówiono, że psy mają takie same odczucia, emocje i marzenia jak człowiek i że ten pies tak bardzo przywiązał się do poprzedniego opiekuna, ze marzy o tym iż ten po niego wróci.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #49 : 2011-11-11, 13:47 »
To my wiemy, ale do niektorych to nie dociera. Ja rozumiem czasem potrzebę emigracji , ale nie rozumiem porzucenia zwierzaka , jeszcze dobrze jak mu się znajdzie dom , jednak dla chcącego nic trudnego. Moi znajomi wyjechali do Anglii - oddali swoje 2 koty pod opieke znajomym i po badaniu przeciwcial wrócili i zabrali je do swojej nowej ojczyzny. Czyli jak się chce to sie moze.
Tym bardziej ,ze juz od 1stycznia 2012 roku wszędzie będą obowiązywaly przepisy jak w calej UE - bez półrocznego oczekiwania i koniecznosci badania wysokosci przeciwcial.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #50 : 2011-11-11, 14:15 »
Cóż, podkreśla się że zwierzęta mają uczucia, odczuwają emocje, strach, itp. odnoszę jednak wrażenie, ze na części ludzi nie robi to żadnego wrażenia a zwierze to tylko obiekt, np. badań, testów, eksperymentów, itp.
od wczoraj dyskutuję ze specjalistą od zwierzęcych chorób zakaźnych odpowiedzialnym za diagnostykę wścieklizny, który na pytanie, dlaczego nie wolno polować podczas szczepień lisów, odpowiada:

Cytuj
W czasie rozkładania szczepionki nie wykonuje się polowań, by nie płoszyć lisów, które mają pobrać szczepionkę zostać odstrzelone i przebadane  :D :D Dokładnie tak, oprócz rozrzucania z samolotu jeszcze się ją wykłada ręcznie. Przerwa w odstrzale to raptem do 6 tygodni..

cóż, takie emotki w moim odczuciu świadczą o dobrej zabawie odpowiadającego i o tym, że mój stosunek do zwierząt i ich uczuć, odczuć, itp. jest zbyt inny od większości ludzi.

Forum Zwierzaki

Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedz #50 : 2011-11-11, 14:15 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #51 : 2011-11-11, 15:41 »
Lisie, mam wielka nadzieję,ze jednak od mniejszosci....

A co do przedmiotowego traktowania zwierząt to znam / na szczęscie nie osobiscie/ takie typy co to biora sobie zwierzatka do kochania , a jak przyjdzie na swiat dziecko to zwierzaczek won z domu, chocby nawet nie bylo cienia podejrzenia np o alergię.
 Po prostu - kończa jeden etap życia jakim jest zwierzątko , a zaczynaja byc powaznymi rodzicami. I jest to robione z pełną premedytacją :(
 Ogloszenia typu , jestem w ciąży, albo spodziewam sie dziecka i z zalem musze oddac swoja suczke/kotke/ pieska/fretkę  po prostu mnie prerażają . Bo co - przeciez dzieci często wpisane są w zycie młodej rodziny, wiec raczej nie bywa to zaskoczenie.
 Tak,ze jak Kuby pies nie wyleci teraz , to na pewno wyleci jak narzeczona zaplanuje dzidziusia......
I tu jest wielki błąd mlodych rodzicow , bo naukowo udowodniono, ze jesli dzieciak w wieku od 0-7 lat wychowuje się z conajmniej 2 futrzakami to rzadziej choruje na astme i alergie bo uklad immunologiczny nie traktuje jako zagrozenie czegoś z czym sie spotyka w okresie rozwoju.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #52 : 2011-11-11, 18:04 »
Lisie, mam wielka nadzieję,ze jednak od mniejszosci....


Niestety, chcemy czy nie ale należymy do mniejszości, do " nawiedzonych " , których reszta ma w  .....

ostatnio obserwuje nasilenie się nacisków na " szkodliwość " dzikich zwierząt; wilki, rysie, bobry, kruki, wrony, sroki, gawrony, jastrzębie, myszołowy a nawet bociany i jeże - wszystkie te gatunki szkodzą człowiekowi i jego gospodarce a my, z klapkami na oczach traktujemy je jak " święte krowy ", zamiast patrzeć obiektywnie i z zimną głową planować " redukcję "
pan od owych chorób zakaźnych również zrobił mi wyrzut z powodu mojej " emocjonalności " i braku obiektywizmu, bo jego zdaniem lisy trzeba tępić a oni, naukowcy, dzięki badaniom nad skutecznością szczepień maja ograniczony, ale jednak swój udział w redukcji tego gatunku i w ochronę rodzimej przyrody

jedna osoba stwierdziła dosyć malowniczo, że " chwast w zbożu też ładnie wygląda ale nie zmienia to stanu rzeczy, ze nadal jest chwastem i że trzeba go plemić ".
« Ostatnia zmiana: 2011-11-12, 13:44 autor lis »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #53 : 2011-11-12, 13:18 »
Sa tacy co to wyplenili by wszystko i zostawili to co wg nich jest jedynie sluszne. Jeden z takich juz wziął sie za ludzi w Norwegii .
I co powiedział ?
"– Zabiłem ich, ale nie złamałem prawa – zeznał wczoraj przesłuchiwany przez policję Norweg Anders Behring Breivik (32 l.)"
oraz :
"Breivik w zeznaniach mówił, że to co zrobił, było "przerażające, ale konieczne".

 Selekcjonowanie zwierząt jest bezpieczniejsze bo za to się nie siedzi.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #54 : 2011-11-12, 15:37 »
A co do tych radykalnych rozwiazań to sie usmialam - ja podobnie, tylko oględniej to napisalam :)
Z rozwodem strasznie dużo zamieszania, szkoda czasu i atlasu ;p
Cytat: diuna
"Breivik w zeznaniach mówił, że to co zrobił, było "przerażające, ale konieczne".
Z takimi też trzeba koniecznie robić definitywny porządek. Zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem.

Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #55 : 2011-11-12, 15:51 »
ok , ale kto się weźmie za selekcjonerow zwierząt ?Malutczcy nie maja wiele do powiedzenia w swiecie gdzie pieniądz jest Bogiem.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #56 : 2011-11-15, 21:56 »
Cytuj
I tu jest wielki błąd mlodych rodzicow , bo naukowo udowodniono, ze jesli dzieciak w wieku od 0-7 lat wychowuje się z conajmniej 2 futrzakami to rzadziej choruje na astme i alergie bo uklad immunologiczny nie traktuje jako zagrozenie czegoś z czym sie spotyka w okresie rozwoju.

zyjemy w dobie aseptycznosci - wszystko co moze zabrudzic jest be,a  nie daj boze jakies bakterie sie znajda, no i uklad immunologiczny zaczyna sie nudzic i wymyslac wlasnych wrogow...

Za mlodu wraz z siostra ciagle chorowalysmy - kaszel, kichanie, wysypki itp. itd. ktoregos dnia trafilo sie do lekarki ktora zadala kluczowe pytanie - o aseptyke chowu. No to mamuska sie produkuje ze smoczkek jak upadnie to od razu jest wygotowany, zarcie sloiczkowe itp. Na co zebrala - jak sie okazalo sluszny ochrzan. Moje i siostry szczescie, ze mamuska wziela to sobie do erca i skonczyla z gotowaniem smoczkow czy nakazywaniem mycia rak po dotknieciu czegokolwiek. Nasz uklad odpornosciowy przestal sie nudzic i przestal wymyslac sobie fikcyjnych wrogow.

Tu jeszcze taka anegdota - ponad 20 lat temu, gdy dom jeszcze byl w budowie moj dziadek chcial przyjechac i zobacyc miejscowke gdzie bedziemy mieszkac, ale nie mial wlasnego sroka transportu - byl jeden warunek - bez psa nie pojedzie (mial doga niemieckiego) matka sie nie zgodzila na przywiezienie psa "bo pies jej samochod zabrudzi". Dziadkow nigdy nie bylo dane zobaczyc domu. umarl w tym samym roku, a matka do tej pory zaluje, ze nie zgodzila sie na zabranie psa. w szczegolnosci biorac pod uwage, ze u mnie aktualnie psy kanapy okupuja.

Inna sytuacja z moja matka bylo to, ze nie lubila kotow - kwestia wychowania i nieznania. "wredne, chodzace wlasnymi sciezkami" itp. koty poznala, zdanie zmienila. W domu aktualnie sa trzy (dwa "stale" + kot siostry podrzucony na jej wyjazd)
« Ostatnia zmiana: 2011-11-16, 00:16 autor Iras »
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #57 : 2011-11-15, 22:11 »
Iras ja też byłam tak wychowana. Mam bardzo dużo alergii. Pierwszego psa miałam w domu w wieku 13 lat. Teraz mam trzy psy, kota i 2 króliki, które powodują alergię. Lekarz wiele razy straszył mnie zapaścią ale ja nie oddam nawet mojej jednej rybki z akwarium. Odczulam się, ale efektów nie widać. To efekt przewrażliwienia szanownej rodzicielki
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedz #57 : 2011-11-15, 22:11 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #58 : 2011-11-15, 23:26 »
zyjemy w dopie aseptycznosci - wszystko co moze zabrudzic jest be,a  nie daj boze jakies bakterie sie znajda, no i uklad immunologiczny zaczyna sie nudzic i wymyslac wlasnych wrogow...

Za mlodu wraz z siostra ciagle chorowalysmy - kaszel, kichanie, wysypki itp. itd. ktoregos dnia trafilo sie do lekarki ktora zadala kluczowe pytanie - o aseptyke chowu. No to mamuska sie produkuje ze smoczkek jak upadnie to od razu jest wygotowany, zarcie sloiczkowe itp. Na co zebrala - jak sie okazalo sluszny ochrzan. Moje i siostry szczescie, ze mamuska wziela to sobie do erca i skonczyla z gotowaniem smoczkow czy nakazywaniem mycia rak po dotknieciu czegokolwiek. Nasz uklad odpornosciowy przestal sie nudzic i przestal wymyslac sobie fikcyjnych wrogow.


O, to,to właśnie
stąd też taki strach przed chorobami odzwierzęcymi, skrupulatnie wykorzystywany przez ich wrogów - bo choroby roznoszą nie tylko bezpańskie psy i koty, na których utrzymanie nie stać tak biednego kraju jak Polska, ale także dzikie zwierzęta, które są jeszcze gorsze
czytałem już teksty o tym, jak łatwo można wykorzystywać te leki na własną korzyść, wystarczy znaleźć w piaskownicy jakąś kupkę i już można wywołać panikę, twierdząc, że to odchody zarażonego bąblowcem lisa, co może być koronnym argumentem za jego zwalczaniem - spec od chorób odzwierzęcych żali się, że jeszcze kilkanaście lat temu odsetek lisów zakażonych bąblowcem w Polsce wynosił 1-2% a obecnie już 25%  ( ponoć 70 hospitalizowanych przypadków w skali całego kraju na dzień dzisiejszy ) i niedługo możemy dogonić w tym aspekcie Niemcy ( Sa okolice ( Bawaria, Badenia, gdzie u 50 - 60 % (72 % !) lisow stwierdzono bąblowca ), tyle że jak piszą myśliwi, tam " pozyskuje " się 500 - 700 tysięcy lisów rocznie a u nas zaledwie 130 tysięcy, więc strach przed bąblowcem, umiejętnie podsycany może wyjść na korzyść myśliwym i może wyplemić " animalizm " gnieżdżący się w polskich miastach, wśród jego mieszkańców.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Narzeczona nie cierpi mojego psa
« Odpowiedź #59 : 2011-11-16, 00:21 »
i tu wlasnie ojawia sie jeszcze jedna kwestia - ze glowonym nosicielem bablowca, wcale nie sa zwierzeta.

pogon za pieniedzmi, odchudzanie sie z kosci na osci na wszelkie sposoby dalo kilkanascie lat temu pewnej firmie niezle pole do popisu - cudowny srodek na odchudzanie. Zgadnij lisie na jakiej zasadzie ow srodek dzialal.

u mnie na szczescie mamuska sie opanowala z aseptyka zanim moj uklad odpornosciowy sfiksowal. Chociaz z tego co pamietam zdaylam sie juz leciutko uczulic na kurz i pare innych codziennosci. na szczescie owe uczulenia byly na tyle lekkie, ze minely po stalym kontakcie. No i aktualnie moja ogolna odpornosc ma sie tez calkiem niezle. ostatni raz bylam przeziebiona gdzies w lutym - po tym jak mialam okazje zatruc sie tlenkiem wegla i przez tydzien siedzialam w domu majac okolo 7 stopni wewnatrz, a teraz odrobine kicham - w sumie tez nie ma sie co dziwic ze oberwalam po odpornosci harujac na 2 etaty i to po nocach.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 31 zapytaniami.