Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jakiego psa wybrać ;)  (Przeczytany 10756 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robson

  • *
  • Wiadomości: 5
Jakiego psa wybrać ;)
« : 2014-05-17, 14:34 »
Witam:). Otóż niedawno zginął mója suczka Sara. Była ze mną 11 lat. Dostałem ją jak miałem 1 roczek :).
I teraz mam mieć nowego pieska tylko nie wiem jakiego wybrać ://

Patrzyłem Husky.Owczarki niemieckie. I problem mam taki że nie mogę znaleść żadnego szczeniaka. Do oddania za darmo ;). Województwo Mazowieckie.

I chcę żebyście mi poradzili jakiego pieska mogę "brać" Typu Owczarki niemieckie, Husky :).
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #1 : 2014-05-17, 17:53 »
A co się konkretnie stało z Sarą?

Nie myślałeś, żeby adoptować psa/szczeniaczka ze schroniska?
Zapisane
IBDG Wrocław

Robson

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #2 : 2014-05-17, 18:07 »
Schronisko jak dla mnie najlepsza opcja tylko wolę psy rasowe. A sara na początku nie mogła się ruszać, nie wiem tak jak by noga/stawy ją bolała ledwo co się czołgała tylko leżała. I 2 dni po tym jak to się zaczeło "umarła" :///
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedz #2 : 2014-05-17, 18:07 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #3 : 2014-05-17, 18:33 »
Czy to znaczy, że wet jej nie badał?
Zapisane
IBDG Wrocław

Robson

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #4 : 2014-05-17, 18:37 »
Badał ją. Tylko nie  w te 2 dni co "źle się czuła" :/ " nie mielismy czasu ale mielismy zadzwonic " ://
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #5 : 2014-05-17, 18:57 »
Nie można "nie mieć czasu" na weta, kiedy pies nie wstaje... :/ Rozumiem, że masz 12 lat, trudno do Ciebie mieć pretensje o brak właściwej opieki nad zwierzęciem... Ale powiem tak, daruj sobie kolejnego psa. Bez urazy, pies to odpowiedzialność.
Zapisane
IBDG Wrocław

Robson

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #6 : 2014-05-17, 19:10 »
Wiem. Ale one "umarła' ze starości :/
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #7 : 2014-05-17, 19:17 »
No nie mów mi, ze jak ktoś z Twoich bliskich się zestarzeje i nie będzie mógł wstać, poczekasz, aż umrze, nie wzywając lekarza... Pies jak człowiek, cierpi, choruje, wymaga pomocy weterynarza, leków, zabiegów... Przemyśl to, proszę...
Zapisane
IBDG Wrocław

Robson

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #8 : 2014-05-17, 19:27 »
Słuchaj.. Dawałem jej jeść, chciałem żeby pochodziła po podwórku. Ale nie chciała. Chciałem jak najlepiej..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedz #8 : 2014-05-17, 19:27 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #9 : 2014-05-17, 19:34 »
Dobra, napisałam, co musiałam napisać, czy sobie to weźmiesz do serca, czy zlekceważysz, zależy od Ciebie. Pozdrawiam.
Zapisane
IBDG Wrocław

claun

  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #10 : 2014-05-19, 08:15 »
Zakup czy adopcja psa to poważna decyzja. Zwłaszcza jeśli mamy niewielkie mieszkanie, niskie dochody lub mało czasu. Z psem jest jak z dzieckiem. Poza tym zwierzęta chorują, a ich leczenie jest kosztowne... Im większy pies, tym więcej je, potrzebuje więcej miejsca i więcej wolnej przestrzeni do biegania. A czy to będzie husky, czy owczarek? Każdy będzie idealnym towarzyszem życia, jeśli okażesz mu miłość :-)
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #11 : 2014-05-19, 15:39 »
Adopcja jest  lepszym rozwiązaniem dla doświadczonego właściciela,często takiemu psu trzeba dać czas,okazać cierpliwość i umieć się nim zaopiekować. Mówię oczywiście o tych dorosłych psach. Szczeniak także wymaga intensywnej opieki,ale jest inaczej ponieważ przebywa z Tobą od samego początku.
Zapisane

danimaga

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #12 : 2016-09-13, 13:05 »
Haskie są super, ale pamiętaj, że bardzo wymagające, potrzebują przestrzeni. Mi się podobają także labladory!

« Ostatnia zmiana: 2016-09-13, 16:46 autor IBDG »
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #13 : 2016-09-15, 11:41 »
Przemyślcie raz jeszcze, czy będziecie mieli czas na psa, skoro nie mieliście czasu zabrać poprzedniego do weterynarza kiedy przestał chodzić... to nie świadczy o Was najlepiej jako opiekunach psa. A jeśli kolejny zachoruje, to też go czeka taki los jak Sarę? Gdybyście ją zabrali do lekarza wtedy kiedy potrzebowała pomocy, to być może żyła by do dziś.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

maniek112

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #14 : 2016-09-28, 17:46 »
podstawowe pytanie: czy masz wystarczającą ilość miejsca na takiego psa? :) nie pytam złośliwie, tylko chciałbym wiedzieć. Czasem lepiej rozważyć małego psa jeśli np. mieszka się w bloku :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedz #14 : 2016-09-28, 17:46 »

Petshooop

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #15 : 2017-02-17, 10:49 »
Bez względu na rasę psa na jaką się zdecydujecie- jest to odpowiedzialność za zwierzaka i musicie o tym pamiętać, poświęcać mu czas, uwagę oraz odpowiednio karmić aby był szczęśliwy. York czy maltańczyk także potrzebują spacerów, to nie jest tak iż będą siedzieć tylko w bloku.
Zapisane

clampano

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #16 : 2017-05-10, 10:59 »
Bardzo pospolity :P Może jakaś odmiana jamnika? To towarzyskie psy, bardzo mądre, ale potrafią być stanowcze :)
Zapisane

ziomul

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #17 : 2017-05-29, 14:52 »
polecam pieska rasy mieszanej małego lub średniego wzrostu, najlepiej rozejrzeć się w schroniskach tam dużo fajnych piesków czekających na dom ;)
Zapisane

Bulma

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #18 : 2017-06-06, 17:22 »
Skoro nie wiadomo czy pies będzie mieć dobrą opieke to weź chociaż psa z schroniska, one i tak tam mają bardzo źle.

Jmoni

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #19 : 2017-06-25, 20:27 »
Może zdecydujesz się na zwykłego kundelka? Uważam że są najwierniejsze i najbrdziej przyjazne w stosunku do człowieka. Sam miałem kundelka 12 lat i był to najlepszy pies.
Zapisane

arrerea

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #20 : 2017-06-26, 13:49 »
Warta uwagi w takim razie jest właśnie adopcja ze schroniska. Te tym bardziej będą wierne i odwdzięcza się za opiekę :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedz #20 : 2017-06-26, 13:49 »

mgla

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #21 : 2017-08-23, 11:33 »
Wiem, ze to stary wątek, ale musze się wypowiedzieć, bo aż się we mnie zagotowało. Przecież można było wezwać weta do domu! Jak można być tak skrajnie nieodpowiedzialnym? Chciałabym, żeby wszystkie psiaki na świecie miały dom i wszyscy zapomnieli czym było niegdyś schronisko, ale po tym wpisie wnioskuję, że jednak nie każdy powinien i nie każdy zasłużył na posiadanie psiaka.

« Ostatnia zmiana: 2017-08-23, 12:47 autor IBDG »
Zapisane

Luna96

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #22 : 2018-11-13, 12:25 »
Wiem, ze to stary wątek, ale musze się wypowiedzieć, bo aż się we mnie zagotowało. Przecież można było wezwać weta do domu! Jak można być tak skrajnie nieodpowiedzialnym? Chciałabym, żeby wszystkie psiaki na świecie miały dom i wszyscy zapomnieli czym było niegdyś schronisko, ale po tym wpisie wnioskuję, że jednak nie każdy powinien i nie każdy zasłużył na posiadanie psiaka.


Cóż, nie wszędzie wet dojeżdża. Naszego psiaka rozłożyło w świeto, w majówkę. Żaden nie chciał przyjechać (bo juz byli na wyjeździe) a dyżur może miało z 3 wetów w okolicy 30 km. Zanim dojechaliśmy do najblizszego weta, ktory mógł nas przyjąć, to psiak już nie oddychał. Z weterynarzami też bywa różnie... 
Zapisane
Na zmarszczki wybrać kosmetyki czy dermokosmetyki? Przeczytaj i się przekonaj co jest lepsze http://www.alinarose.pl/2015/10/od-kiedy-krem-przeciwzmarszczkowy-i-co.html

Majkella

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #23 : 2019-02-05, 13:07 »
Bardzo fajnym psiakiem jest Golden. Są to psy bardzo mądre i przyjacielskie.
Zapisane

Wartka

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #24 : 2019-02-14, 13:08 »
Również stałam niedawno przed podobnym wyborem i po długich rozważaniach zdecydowałam się przygarnąć charta. Mieszkam blisko lasu, mój tata jest zagorzałym fanem polowań, postanowiłam więc, że pies gończy będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Początkowo obawiałam się jedynie tego, że zwykła karma nie będzie dla mojego pieska wystarczająca. Na całe szczęście natrafiłam na pewną stronę internetową, która posiadała w ofercie gryzaki naturalne z dziczyzny. Noski dzika i poroże jelenia bardzo przypadły do gustu mojemu pupilowi.
Zapisane

bertka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #25 : 2019-02-21, 12:16 »
Ja się zastanawiam pomiędzy Goldenem a Labradorem? Wydaje mi się, że obie rasy sa do siebie bardzo pdobne  - nie tylko wyglądem, ale i charakterem

puplu

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #26 : 2019-03-19, 12:08 »
owczarek niemiecki chyba najlepszy wybór
Zapisane

Fukanka

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #27 : 2019-04-05, 10:41 »
Widzę, że celujesz w bardzo duże psy. Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że tak dużym zwierzętom należy zapewnić właściwe warunki. Mam w domu dwa owczarki, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że pieski te potrzebują przede wszystkim przestrzeni. Zalecam Ci także zaopatrzyć się w wygodne legowiska dla dużych psów w rozmiarze XXL. Posiadam takie posłania w domu i moim zdaniem to jedyne kojce, które zapewniają psom najwyższy komfort podczas snu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedz #27 : 2019-04-05, 10:41 »

strazakmario

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #28 : 2019-05-04, 19:49 »
Przed takim dylematem staje chyba zdecydowana większość z nas. Ja zdecydowałem się na zwierzaka ze schroniska, zwykłego kundelka. Uważam, że takie pieski są najwierniejsze.
Zapisane

penu

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakiego psa wybrać ;)
« Odpowiedź #29 : 2019-05-24, 08:27 »
To jest osobista kwestia ale dla mnie wygrywa Husky.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.17 sekund z 28 zapytaniami.