Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: małe welonki.....  (Przeczytany 5118 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniusia

  • Gość
małe welonki.....
« : 2005-02-06, 17:48 »
wczoraj zobaczyłam ze z ikry "wylegly" mi sie male welonki i nie wiem jak z nimi postepowac :( jesli ktos moglby mi napisac i wyjasnic dlaczego one tak podplywaja do gory i tam nie ruszaja sie??czy one po prostu pobieraja pokarm z tej oslonki ktora sie wytworzyla na powierzchni czy moze maja za malo tlenu??kiedy powinnam zaczac je karmic???? prosze o pomoc
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
małe welonki.....
« Odpowiedź #1 : 2005-02-06, 20:12 »
Gratulacje z okazji powiększenia się rodziny!
I mnie kiedyś wylęgły się małe welonki (czym mnie zaskoczyły) i tak jak ty nie bardzo wiedziałam co zrobić. Dowiedziałam się, że po wylęgu pobierają one pokarm z jajeczka z którego się wylęgły (nie pamiętam przez dwa tygodnie, a może krócej lub dłużej?) dopiero po pewnym czasie należy im podawać mikroskopijny pokarm dla narybku. Nie piszesz w czym są one trzymane, czy w osobnym akwa, czy w kotniku wspólnego? Moje wylęgły się w lecie przy ogromnym upale i trzymając je w osobnym zbiorniku należało je dotlenić maksymalnie i pilnować temperatury. Teraz mamy jeszcze zimę więc przegrzanie im nie grozi chyba, że dogrzewasz grzałką?
:) :) :)
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
małe welonki.....
« Odpowiedź #2 : 2005-02-06, 20:32 »
aniusia  masz jakieś fotki, potrzebuje zdjęcia na strone o welonkach  :D

Małe będą jeść po około 2 dniach od wylęgu.
Początkowo można im podawać wymoczki, oczliki, sproszkowane żółtko, potem drobniejszy i wiekszy plankton.
Przydałaby Ci się hodowla nicieni.
W zoologicznym możesz kupić specjalny pokarm dla narybku i mrożone oczliki, czerwony plankton i jakieś inne robaczki tez pewnie znajdziesz.


Skoro pływają po powierzchnie to może brakuje im tlenu ? Najlepiej by było im  łagodnie napowietrzać kamieniem ( z pąpki), a nie filtrem (może je wciagnąć, a walka z prądem może być dla nich zbyt męcząca).
Zapisane

Forum Zwierzaki

małe welonki.....
« Odpowiedz #2 : 2005-02-06, 20:32 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
małe welonki.....
« Odpowiedź #3 : 2005-02-06, 21:56 »
Może troche nie na temat ale w ilu litrach je trzymasz??
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
małe welonki.....
« Odpowiedź #4 : 2005-02-06, 23:54 »
Cytuj

aniusia masz jakieś fotki, potrzebuje zdjęcia na strone o welonkach  


Uuu... :) Ciekawie się szykuje... :)  :)
Zapisane

aniusia

  • Gość
małe welonki.....
« Odpowiedź #5 : 2005-02-07, 12:29 »
narazie trzymam je w kuli bo przelozylam od rodzicow zeby nie zjadly, ale jak podrosna to zamierzam przeniesc je do wiekszego akwarium a czesc pewnie wydac znajomym  :P  narazie widze ze jest 6 :) jestem ciekawa co z tego wyjdzie bo samiczka jest czarnym teleskopem a samiec "zlota rybka"  ;) mam filtr taki do kuli....pewnie wiecie jaki, wiec wlaczam im od czasu do czasu bo strasznie halasuje.chyba nie sa zbyt zestresowane tym filtrem co?
Zapisane

Olka1992

  • Gość
małe welonki.....
« Odpowiedź #6 : 2005-02-07, 17:47 »
Hmm... trzymanie ryb w kuli jest złe, ale jeśli to tymczasowe... sama nie wiem :?: Ale jak to, filtr włączasz od czasu do czasu? Przecież on powinien chodzić non stop :?:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
małe welonki.....
« Odpowiedź #7 : 2005-02-07, 17:52 »
trudno utrzymac warunki. kiedyś widziałam jak z małych welonek zrobiła sie zupa rybna bo były w kuli, latem i słoneczko przygrzało...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
małe welonki.....
« Odpowiedź #8 : 2005-02-07, 23:36 »
Wiesz co  :grr:

Przeciesz jak włanczasz im filtr w kuli to równie dobrze mogłabyś im tam wsadzić mikser.

Długo to one w takich warunkach nie pożyją.

Lepiej by było jakbyś zainwestowała w akwarium dla przychówku.
Tak z 20 litrów by się przydało.
Do tego pompkę napowietrzającą, byle nie filtr ( chyba że crystal- podłanczana gąbka do pompki).

Takie akwarium przydaje się również jako szpital i uważam ze każdy akwarysta powinien mieć coś takiego w zapasie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

małe welonki.....
« Odpowiedz #8 : 2005-02-07, 23:36 »

aniusia

  • Gość
małe welonki.....
« Odpowiedź #9 : 2005-02-08, 13:36 »
ile razy powinnam po trochu karmic te maluchy????karmie je zamrozonym jedzeniem pt. cyclops  ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 29 zapytaniami.