Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kręgosłup  (Przeczytany 3427 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaśka

  • Gość
Kręgosłup
« : 2005-05-28, 12:45 »
Czy macie problemy z kręgosłupem?? Czy bolą Was plecy?? Jak sobie z tym radzicie?? Czy garbicie się??
Ja się neistety garbie  :? wczoraj moja mama kupiła mi ''pajączka'' (ale w sklepie przy szpitalnym - nie piszczacego:P - a nie z wysylkowego) i muze przyznac ze działa :D poprostu daje ten nawyk trzymania plecow prostych, chociaz teraz to na poczatku bardzo mnie plecy bolą... Ale z czesem sie przyzwyczaje ;)
a czy znacie moze jakieś sposoby na wzmocnienie kegosłupa (chodzi mi o te mięśnie) ??
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #1 : 2005-05-28, 12:49 »
Ja po ciąży mama straszne problemy z kręgosłupem i zresztą po przeprowadzce.Do tego dochodzi moja córcia,która waży 18 kg i nie chce jej sie na 4 piętro wchodzić,a ja dla świetego spokoju dźwigam ją.bywały takie dni że mi lewa noga drętwiała i nie mogłam sie ruszyć.wyłam z bólu jak szalona.Byłam u lekarza,a nawet u dwóch.Obydwoje przepisali ketonal.Ależ ile można czasu to świnstwo brac?Pani doktor stwierdziła,ze nie potrzebny mi kręgarz.A może się jednak wybiorę?Choć w ostatnim czasie to aż tak mocno nie dokucza.
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #2 : 2005-05-28, 14:07 »
Ja mam problemy z kręgosłupem do siatkówki..Dużo gram,mój kręgosłup pracuje nawet przy głupiej zagrywce jest duże zgięcie..Kiedyś nie mogłam chodzić przez to,musiałam sobie zrobić przerwę.. Teraz jest tak tylko czasami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kręgosłup
« Odpowiedz #2 : 2005-05-28, 14:07 »

Staffka

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #3 : 2005-05-28, 15:08 »
ja mam dosyc silny kregoslup, to chyba dlatego ze duzo cwicze no i gimnastyka :)
Zapisane

MaŁren

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #4 : 2005-05-28, 15:09 »
ja sie garbię i wogóle nie dbam o ten nieszczęsny kręgoslup..tak się tylko zastanawiam kiedy zaczną się problemy..
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #5 : 2005-05-28, 15:11 »
MaLren warto na to zwracac uwage!

Mój tato co chwile mi powatrza, juz tak od dziecka:
wyprostuj sie, nie garb sie, nie siedz tak

i juz mi to zostalo i pamientam ;)
Zapisane

MaŁren

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #6 : 2005-05-28, 15:13 »
ja raz na jakiś czas dostaję od mamy ulitimatum - albo się wyprostuje albo będę chodziła z kijem od miotły...pamiętam jak to było jak jeszcze grałam na pianinie...nie było ćwiczenia żeby mama mnie nie poprawiała..a parę razy nawet grałam z kijem między łopatkamii..
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #7 : 2005-05-28, 15:15 »
tia..kto nie ma problemów- też mam, i sie zbuntowalam- kręgosłup to podstawa- więc zaczełam o neigo dbać- chodze na masaże-aże masażysta jest " obłedny" ;) to tym chętniej chodzę..
Małren- :)
to musiało zadżabiaście wyglądać - grać z kijem miedzy łopatkami
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #8 : 2005-05-28, 15:18 »
Mi też zawsze mama powtarza,zebym się  nie garbiła..
Teraz zwracam na to częściej uwage :hehe:
« Ostatnia zmiana: 2005-05-28, 23:18 autor Agysz »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kręgosłup
« Odpowiedz #8 : 2005-05-28, 15:18 »

MaŁren

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #9 : 2005-05-28, 15:20 »
tata kiedyś zrobił mi zdjęcie z kijem..ale już go nie ma bo album ze zdjęciami wpadł mi kiedyś do ogniska :P
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #10 : 2005-05-28, 15:20 »
heheh z kijem! :lol:
no to widok musial byc super!

ja tam gimnastyke uprawiam i kregoslub mam zdrowy i nie bolacy! :)
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #11 : 2005-05-28, 15:21 »
No to Staffka zazdroszczę :mrblue: Ja od siatki mam straszne bóle :(
Zapisane

MaŁren

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #12 : 2005-05-28, 15:22 »
dzisiaj oglając powtórki Na wspólnej :P leżałam na fotelu z nogami do góry opartymi na zagłówku..i kark miałam położony na oparciu pod łokieć..i teraz tak mnie boli kark że masakra..
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #13 : 2005-05-28, 15:44 »
ja tez mam klopoty z kręgoslupem, ale to z racji wzrostu.
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #14 : 2005-05-28, 17:06 »
ja nie mam problemów [tfu tfu odpukać]  mam idealnie prosty kręgosłup ale wszystko się może zmienić ;/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kręgosłup
« Odpowiedz #14 : 2005-05-28, 17:06 »

golden

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #15 : 2005-05-28, 17:53 »
jeden wypadek - po czym zostały mi niestabilne dwa kregi (na szczęście już jest lepiej). Drugi wypadek - spadająca belka uderzyla mnie prosto w kark... najpierw 2 tygodnie w kolnierzu usztywniającym, teraz juz powoli dochodzi wszystko do normy.
Że mi się kręgosłup nie złamał przy pierwszym wypadku, zresztą samochodowym, to aż szok (ufff)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #16 : 2005-05-28, 20:03 »
mam idealnie prosty kręgosłup ale wszystko się może zmienić ;/
calkiem prosty?  :lol:  kręgosłup posiada naturalne krzywizny, no chyba ze jestes niemowlakiem ;)
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #17 : 2005-05-28, 20:14 »
Nie wiem,ale cyba mam w porządku wszystkie kręgi :lol:
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #18 : 2005-05-28, 21:43 »
Mnie nie bola no jedynie ze zle spałam.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #19 : 2005-05-28, 21:50 »
hmm... ja  mam skoliozę ;/
i sie strasznie garbię :P
Byłam niedawno u lekarza i mi powiedział, że skoliozy nie da się 'wyleczyc' i ze jedeynie, zeby sie nie posunela dalej to moge chodzic na basen ew cwiczyc w domu. I ze nie ma zadnych ograniczen i mozna robic wszytsko. a zawsze slyszalam cos innego:P
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #20 : 2005-05-29, 10:06 »
heh ja mam krzywy kregoslup krzywe lopatki i biodra;]


cwicze codziennie z kijem
kilka dni temu zauwazylam jak bardzo jestem krzywa, dopiero teraz uswiadomilam sobie jak bede wygladala w stoju kapielowym:o masakra.... heh przedtem nie przeszkadzlao mi to wcale ale teraz... potrafie stac przed lustrem i plakac:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kręgosłup
« Odpowiedz #20 : 2005-05-29, 10:06 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #21 : 2005-05-29, 10:17 »
Maren, nie tylko mama Ci to powtarza... :? No ale ty mnie nie chcesz słuchać.
Staram się nie garbić, dużo siedzę przed komputerem więc kregosłup nie ma innego wyjścia - boli.
Jak idę staram się zawsze być prosta, jak idę koło wystawy sklepowej i widzę, że jestem zgarbiona - prostuję się! :)
A kręgosłupik boli...tylko jeszcze nie wiem od czego. :mysli:
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #22 : 2005-05-29, 12:51 »
Malka - od samego garbienia... Powoli zachodzi deformacja kręgów i gdy się wyprostujesz, boli. Postawa wyprostowana nie jest już dla Twojego kręgosłupa "wygodną"...
Przez moje wypadki nauczyłem sie byc niemal non stop wyprostowanym :lol: jak jeszcze miałem kołnierz usztywniający na szyi, to byłem jak ROBOCOP :lol: a teraz często mi ktos powtarza, że mam postawę idealną do garnituru :P omg...
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #23 : 2005-05-29, 13:25 »
Ojj ja tez się często garbię..Staram się tego pilnować, ale w połowie mi wychodzi :P
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #24 : 2005-05-29, 13:27 »
calkiem prosty?  :lol: kręgosłup posiada naturalne krzywizny, no chyba ze jestes niemowlakiem ;)

no seryjnie jak od linijki robiłam sobie jakieś śmieszne badanie i widać [ no ale zależy o które naturalne krzywizny tu chodzi bo jeśli te powstające np przy schylaniu to je wszyscy mają :P
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #25 : 2005-06-04, 20:56 »
Na pewno warto pojsc do lekarza, zeby dowiedziec sie, czy to nie jest nic powaznego. Jesli okaze sie, ze nie, to trzeba sie pilnowac - nie garbic, nie dzwigac ciezarow w niewlasciwy sposob no i cwiczyc! miesnie grzbietu i brzucha, bo to one sa szkieletm, rusztowaniem dla kregoslupa!
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #26 : 2005-06-04, 21:48 »
no właśnie a czy zna ktoś jakieś ćwiczenia na mięśnie grzbietu??
Zapisane

Zorba

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #27 : 2005-06-04, 22:06 »
Jaśka ja mam książke cala na temat cwiczen na kręgosłóp.Jak bede miala czas to ci kilka rzeczy napisze.
U nas keidys robili przeglad w szkole.Jedna osoba na cale gim miala najmniejsze odchylenie kregoslupa 5mm nie bylo osby idealnie prostej.Ja mam lordoze pogłębiona,poczatki skoliozy(głownie dlatego że jestem wysoka tzn tak mi sie wydaje).
Plecy mnie bola po koniach :P
Heh a pomyslec ze ja mam tate rechabilitanta :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kręgosłup
« Odpowiedz #27 : 2005-06-04, 22:06 »

Jaśka

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #28 : 2005-06-04, 22:12 »
Zorba thx z gory ;)
mnie tez troszke po koniach bolą, ale po obozie konnym to taka prosta przyjechalam :P
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Kręgosłup
« Odpowiedź #29 : 2005-06-06, 20:51 »
Zorba zazdroszcze takiego tatyy :P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.