Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: jakie masz rybki???  (Przeczytany 69635 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #180 : 2007-01-01, 11:08 »
Ja mam trzy welony i glonojada bałam sie ze moze on robic welonom krzywde ale sie nawet lubia :) Trzyamam je w 120 litrowym akwarium ale mysle o kupnie większego i dokupieniu jeszcze z 1-2 welonow :) :)
Zapisane

mala

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #181 : 2007-01-01, 13:33 »
Katrin, jakos mi sie wierzyc nie chce w taka pomylke ;)
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #182 : 2007-01-01, 13:38 »
Nie wiecie czy dla złotych rybek dobry jest mrożony pokarm??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #182 : 2007-01-01, 13:38 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #183 : 2007-01-01, 13:39 »
Nie wiecie czy dla złotych rybek dobry jest mrożony pokarm??

Dla każdych jest dobry...Byle nie przekarmić.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #184 : 2007-01-01, 13:41 »
Nie no z tym nie ma problemku karmie je dwa razy dziennie nieduzymi porcjami zeby zjadly w 3 minuty
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #185 : 2007-01-01, 18:34 »
Cytuj
Hejcia ja mam 5 slicznych weloneczek w 45l akwarium zyja mi juz ponad roczek i bardzo dobrze sie maja   

Moim skromnym zdaniem to powinnaś zmienic akwarium na przynajmniej 150l albo i większe welonki to rybki które muszą mieć duże akwarium i to że żyją juz tyle czasu ja się cieszę ale jak chcesz zeby zyly jak najdluzej kup nowe wieksze akwarium!!!
Zapisane

katrin16

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #186 : 2007-01-01, 18:39 »
Ale mi sprzedawca powiedzial, ze moze byc tyle ryb w takim akwarium. A to porzadny sklep zoologiczny...
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #187 : 2007-01-01, 18:55 »
Wiesz czasem sprzedawca może tak powiedzieć żeby nakłonić Cię do kupna większej ilości rybek bo dla niego to po prostu większy zysk i tyle... A że sklep porządny? Zawsze znajdzie się jakiś feralny sprzedawca...
Zapisane

katrin16

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #188 : 2007-01-01, 19:03 »
A mam pyt zepsul mi sie filtr, a nie mam teraz kasy na nowy, czy ryba cos sie stanie, jak nie beda mialy filtra przez jakies 3 tygodnie??? prosze o odp gwiazdeczka napisz mi jak mozesz
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #188 : 2007-01-01, 19:03 »

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #189 : 2007-01-01, 19:05 »
Nio wiesz welony mają szybką przemianę materii i filtr jest im niezbędny a przy Twoim małym akwarium rybki mogą po prostu zdechnąć bez filtra. Przykro mi moim zdaniem powinnaś kupić i większe akwarium i konieczne filtr!
Zapisane

katrin16

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #190 : 2007-01-01, 19:08 »
A co wy sie znacie zyja mi już tyle czasu, a wy se przeczytali gdzie w sieci i sie teraz chwalicie starczy 45 l przeciez to spore akwarium, a ryby maja duzo miejsca do plywania. I bez przesady przezyja bez filtra 2 czy 3 tygodnie.
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #191 : 2007-01-01, 19:12 »
Katrin nikt Ci tutaj nie robi na złość pisząc prawdę a sama pytasz o radę więc jej wysłuchaj i się nie rzucaj. Ja mam moje welony od 3 lat i trochę o nich wiem. Ty też masz swoje rybki już rok więc powinnaś wiedzieć że te ryby po prostu mają szybką przemianę materii i szybką brudzą wodę i wtedy bez filtra ani rusz. Tak samo to małe akwarium to jest naprawdę małe akwarium w takim możesz trzymać 1 maksymalnie 2 welony a nie 5! Albo zmień ryby na mniejsze polecam np neonki albo kup większe akwarium i nie obrażaj się za prawdę. Napisz co postanowisz.
Zapisane

katrin16

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #192 : 2007-01-01, 19:19 »
Pomysle chyba kupie wieksze akwa. A pisalas ze masz swoje ryby razem z glonojadem ja tez bym sobie kupila moze sie nie beda klocic a co ile zmieniasz im wode bo ja co 2-3 miesiace
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #193 : 2007-01-01, 19:26 »
Tak rzadko co dwa trzy miesiące?? Ja zmieniam moim co dwa lub trzy tygodnie i odmulam podłoże bo tam się dużo zanieczyszczeń i brudu zbiera. Zmieniaj wodę częściej w takim akwarium to co dwa tygodnie małe szybciej się brudzi naprawdę szkoda Twoich rybej zadbaj o nie troch bardziej
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #194 : 2007-01-01, 19:29 »
w takim możesz trzymać 1 maksymalnie 2 welony

Chyba maksymalnie jeden. Zresztą, OPTYMALNE akwa dla JEDNEGO welona to 65 l.

bo ja co 2-3 miesiace

Dziewczyno, ty sobie chyba jaja robisz, nie?

Ja zmieniam moim co dwa lub trzy tygodnie

Druga... _._ Rybom się PODMIENIA (nie całą _._) CO NAJMNIEJ co półtora tygodnia. Ja, w czasach kiedy miałam 3 gupiki, parkę platek, parkę agassizek i ampularię, to PODMIENIAŁAM (a nie zmieniałam) 35 % wody co CZTERY DNI _._
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #194 : 2007-01-01, 19:29 »

katrin16

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #195 : 2007-01-01, 19:32 »
dbam o nie pszeciez niektorzy trzymaja ryby w kuli a moje maja akwarium a ze troche za male bez przesady z tym ze za male co bo tak gadacie glupio troche
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #196 : 2007-01-01, 19:35 »
Nio ja im zmieniam połowę przepraszam podmieniam żle się wyraziłam ;)
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #197 : 2007-01-01, 19:38 »
Cytuj
dbam o nie pszeciez niektorzy trzymaja ryby w kuli a moje maja akwarium a ze troche za male bez przesady z tym ze za male co bo tak gadacie glupio troche

A co do Ciebie Katrin to zajmij się może lepij hodowlą psów choć nie wiem czy nimi też byś się umiała zając sorry że tak mówię ale mnie już denerwujesz psa też byś w klatce trzymała?? Daj tym rybom spokój oddaj je czy nie wiem daj im po prostu ŻYĆ!!!
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #198 : 2007-01-01, 19:39 »
dbam o nie pszeciez niektorzy trzymaja ryby w kuli a moje maja akwarium a ze troche za male bez przesady z tym ze za male co bo tak gadacie glupio troche

Weź sobie żarcie i picie i zamknij się w kiblu. Trochę za małe to pomieszczenie, ale co z tego.

PS : Strasznie mi taką jedną dziewczynę z forum akwarystycznego przypominasz. Tyle, że tamta taki ochrzan dostała, że się czym prędzej ewakuowała z niego.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #199 : 2007-01-01, 19:42 »
Cześć Kiba a Ty jakie masz rybki?? Myślę że ta cała Katrin-sadystka już się nie odezwie więcej.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #200 : 2007-01-01, 19:44 »
Nie wiem jak półmetrowa ryba będzie się w ogóle poruszać w 60 l. Ale temat nie o tym.

Obecnie - 63 l :

4 gupiki
1 platka
1 piel. agassiza.

Akwa po przejściach, po zmianie filtra zamierzam dokupić samca agassizy.

Czy to nie wyjaśnia wszystkiego? xP
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #200 : 2007-01-01, 19:44 »

katrin16

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #201 : 2007-01-01, 19:45 »
Cytuj
Katrin-sadystka
nazwalas mnie sadystka no nie po prostu wam sie wszystkim we lbach poprzewracalo ze co ze 5 glupim rybom nie starczy az!! 45 litrow tak az maja gdzie plywac maja miejsce a wy sie za duzo ksiazek naczytali o rybach i sie teraz madrzycie zalosne mi one zyja juz rok a niektorym zdychaja po paru dniach
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #202 : 2007-01-01, 19:48 »
Cytuj
nazwalas mnie sadystka no nie po prostu wam sie wszystkim we lbach poprzewracalo ze co ze 5 glupim rybom nie starczy az!! 45 litrow tak az maja gdzie plywac maja miejsce a wy sie za duzo ksiazek naczytali o rybach i sie teraz madrzycie zalosne mi one zyja juz rok a niektorym zdychaja po paru dniach
Ej sorry ale Ty jesteś chora to że komuś umierają po paru dniach do to ma do rzeczy słuchaj te ryby MUSZĄ mieć większe akwarium jak mam Ci to do głowy wbić a zresztą wiesz róbta co chceta niech Ci zdechną choć żal mi tych ryb naprawdę Ciebie zresztą też mi żal nie wchodź na forum zrób mi tę przysługę ok?
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #203 : 2007-01-01, 19:50 »
I nie wiem jakim cudem one Ci przeżyły cały rok pewnie coś kręcisz. I nie wyzywaj innych że się naczytali i im się w głowach poprzewracało bo to Tobie się poprzewracało
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #204 : 2007-01-01, 19:51 »
nazwalas mnie sadystka no nie po prostu wam sie wszystkim we lbach poprzewracalo ze co ze 5 glupim rybom nie starczy az!! 45 litrow tak az maja gdzie plywac maja miejsce a wy sie za duzo ksiazek naczytali o rybach i sie teraz madrzycie zalosne mi one zyja juz rok a niektorym zdychaja po paru dniach

Barbarzyństwo innych nie upoważnia do nieodpowiedzialności - gomenasai, kotku, ale taka jest prawda. Więc możesz sobie w tyłek wsadzić te swoje argumenty.
"Głupie" ryby też mają pewne potrzeby które do ciężkiej cholery masz obowiązek zrealizować! Co, zamierzasz zrobić z siebie nieodpowiedzialnego dzieciaka? Powodzenia życzę w dorosłym życiu z takim nastawieniem do wszystkich.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #205 : 2007-01-01, 20:00 »
O Boże Kiba nie myślisz że takich ludzi się nie powinno na forum wpuszczać???
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #206 : 2007-01-01, 20:05 »
O Boże Kiba nie myślisz że takich ludzi się nie powinno na forum wpuszczać???

Niektórzy mają coś w głowach i chcą dobrze dla swoich zwierzaków, inni nie i takich winno się tępić. Oto moje prywatne zdanie na ten temat.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #207 : 2007-01-01, 21:12 »
Cytuj
Niektórzy mają coś w głowach i chcą dobrze dla swoich zwierzaków, inni nie i takich winno się tępić. Oto moje prywatne zdanie na ten temat.

Dokładnie czytałeś to normalnie śmiech na sali 45 l akwarium dla 5 welon i jeszcze sie kłóci
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #207 : 2007-01-01, 21:12 »

katrin16

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #208 : 2007-01-01, 21:40 »
He he smieszni jestescie fajnie wam sie na mnie nadaje a myslicei ze ja mam to gdzies mozecie mnie pocalowac jak wam pozwole moje ryby zrobie z nimi co chce
Zapisane

gwiazdeczka

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #209 : 2007-01-01, 21:43 »
Cytuj
He he smieszni jestescie fajnie wam sie na mnie nadaje a myslicei ze ja mam to gdzies mozecie mnie pocalowac jak wam pozwole moje ryby zrobie z nimi co chce

Nom a ty myślisz że ktoś tu się przejmuje Tobą i będzie z Tobą kłócił już zrobią z tobą porządek zobaczysz
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.