Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Najlepsze z najgorszych  (Przeczytany 5752 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« : 2005-01-22, 23:24 »
Heh, chciałabym zacząć o tego, że często jeżdzę do schronisk dla zwierząt i zakażdym razem coś przynoszę (karma itd). Niestety nie mogę sobie pozwolić na kupowanie dla tych psich biedaków super karm, bo poprostu mnie na to nie stać. Każdy wie ile taki pokarm kosztuje.

Dlatego chciałam się spytać jaki pokarm (z tych tańszych) jest juz najlepszy? A może lepiej kupowac im makaron, kaszę itd?

Jak sądzicie?

Pozdrawiam
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #1 : 2005-01-22, 23:33 »
no cóż, moim zdaniem najlepiej ugotuj im jakieś mięsko z sosikiem. to najzdrowsze dla psa jedzenie, a nie jakieś chemikalia z puszki. z suchą karmą musiałabyś uważać, bo niektóre psy po niej wymiotują. tak więc najlepsze są własne wyroby. ;)
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

Cathycash

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #2 : 2005-01-22, 23:51 »
tylko mi nie bardzo na rękęgotowac cos w domu i zawozic w wielkim garze....  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedz #2 : 2005-01-22, 23:51 »

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #3 : 2005-01-23, 00:00 »
no to samo mięso ;) nie wiem, wymyśl coś. możesz min nawet resztki z obiadu przywozić, ale nie musisz zbyt wiele, jeśli ci to nie na rękę...
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

mafinia

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #4 : 2005-01-23, 00:26 »
moze purine??????? nie jest droga i nie najgorsza
Zapisane

Agaria

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #5 : 2005-01-23, 00:33 »
Z tych tańszych ale dobrych to Chicopee i Bosh ;)
Zapisane

m7

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #6 : 2005-01-23, 00:47 »
A nie widzisz czym karmią w schroniskach?Ja znam takie małe prywatne schroniska,zazwyczaj prowadzone przez ludzi o wielkim sercu lecz małych finansach,gdzie każdy dar jest cenny.Z reguły psy dostają tam kaszę,makarony, albo tylko chleb ze skwarkami lub jakąś cienką zupką.Nie musisz przecież gotować i wozić garów,przywieź co możesz:ryż,makaron, kaszę,mięso; Wiem,że wolontariusze mają swoich ulubieńców,mam nadzieję,że Ty traktujesz wszystkie równo?Bo potem, jak wyróżniony pies zostanie sam ze swymi współtowarzyszmi, to one potrafią mu nieźle dokuczyć....
Zapisane

mili

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #7 : 2005-01-23, 01:03 »
ja kiedy jezdzilam do schorniska to przywoziłam ze sobą dwa czy trzy bohenki chleba, smalec, na miejscu robilam wielką sterte kanapek i każdy pies dostał po dwóch kromkach chleba ze smalcem, to niby nic ale one sie cieszyły ze dostały coś innego. to tak jakby dac biednemu dziecku batonik. te schroniskowce jadły zawsze jakies miesa zmielone z kośćmi i tyle wiec taki "smakołyk" byl dla nich frajdą :( to smutne :( przywoziłam im tez mięso ktore zostało po obiedzie albo jakies kiełbasy zabierałam z lodówki czy cos i zawsze któremuś się dostało mięska.

Cytuj
Bo potem, jak wyróżniony pies zostanie sam ze swymi współtowarzyszmi, to one potrafią mu nieźle dokuczyć....

i dlatego zawsze dawałam psom w jednym boksie po równo, żeby się nie żarły.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #8 : 2005-01-23, 08:48 »
Cytuj

Wiem,że wolontariusze mają swoich ulubieńców,mam nadzieję,że Ty traktujesz wszystkie równo?Bo potem, jak wyróżniony pies zostanie sam ze swymi współtowarzyszmi, to one potrafią mu nieźle dokuczyć....


i dlatego nie dawajcie sami psom zarcia, tylko dawajcie pracownikom ;)

polecam ryz, makaron, mieso.. resztki z obiadu lepiej nie :roll: co do puriny- jest swietna karma, ale nie da sie ukryc, ze w schronisku nalezy raczej postawic na ilosc, nie na jakosc.. ja bym kupila jak juz jakas najtansza karme, z jakiejs biedronki- zawsze bedzie wiecej.. np. takie "Pufi", 10 kg bodajze za 10 zl.. a psy w schronisku sie uciesza..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedz #8 : 2005-01-23, 08:48 »

Anka

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #9 : 2005-01-23, 09:04 »
Lepiej jak kupisz makaron, ryż niż suche tanie jedzenie, taki makaron ma więcej dobrych składników niż te byle jakie  suche..
I dobrze byłoby przepakować, nie oryginalnie ale np. do dużego worka.
Zapisane

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #10 : 2005-01-23, 09:10 »
popieram !  :)  teraz  na zime przydaly by im sie jakeis stare koce albo stare ręczniki ....
może zrzutka w szkole czy cos w tym stylu.... Ja kiedys tak zrobilam :)   z schroniska bardzo sie ucieszyli z starych koców , przescieradeł , ręczników ... były nawet 4 poduszki :)
ale naj naj bardzie ucieszyli sie jak zrobilam w calej szkole zrzutke na karmę . ...
( zadzwonilam wczesniej z pytaniem jakie karmy jedzą psy)     i kupilam chappi   i te takie karmy z netto i jakąś karme suchą z Biedronki chyba 10 kg :)
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #11 : 2005-01-23, 11:33 »
Tej z Biedronki nie polecałabym, kupiłam kiedyś najmniejsze opakowanie, tak na próbę, bo ktoś powiedział, że jego pies bardzo ją lubi. Toffik jadł ją z chęcią, ale i kupki robił częściej niż zwykle. Nie miał rozwolnienia, ale odniosłam wrażenie, że karma przez niego przelatuje, jakby niewiele miał z niej pożytku. Myślę, że jednak lepiej kupić mniej trochę droższej, albo kurze łapki, czy, jak ktoś napisał, chleb ze smalcem.
Zapisane
IBDG Wrocław

mili

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #12 : 2005-01-23, 11:40 »
co do akcji w szkole. kiedy organizowałam taką u nas każda klasa miała zrobić jedną budę dla psa, co prawda nie wszyscy się z tego wywiązali ale kilka psów dostało nowe budy ;) nie mówiąc o kocach itd. fajna sprawa ;)
Zapisane

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #13 : 2005-01-23, 12:18 »
:)
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Cathycash

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #14 : 2005-01-23, 15:11 »
Czyli lepiej postawić na "ludzkie" jedzenie niż na kiepską karmę?

Wiecie, takiej puriny mogę kupić dwa razy mniej niż chapi itd. A w schroniskach każdy chrupek dla psa się liczy.

m7, to psy są aż tak mściwe? czy ja wiem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedz #14 : 2005-01-23, 15:11 »

m7

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #15 : 2005-01-23, 16:05 »
Cathy,Ty tam nie siedzisz na co dzień tak jak ja,więc i nie widzisz jakie bywają efekty po tych byle jakich chrupkach.Są psy,które tolerują takie żarcie i są takie,które mają biegunkę.Polecam zastanowić się nad tym komu chcesz zrobić dobrze-sobie czy im?Jeśli w schronie podają tylko suche i puszki to przynoś takie jedzonko,a jeśli bywa gotowane to lepiej makaron, kaszę,ryż.
Nie wiem natomiast czy to "mściwość",ale naprawę żrą się okropnie jeśli któryś jest wyróżniany,zwłaszcza jak pomija się przywódcę danego boksu.
Jeśli zaś chodzi o koce,poduchy,budy-to jest to równie ważne jak karma; muszę przyznać że pomysł robienia bud na zajęciach to wspaniała rzecz! :wink:
Pozdrawiam wszystkich wspierających psią i kocią schroniskową dolę-m7
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #16 : 2005-01-23, 17:13 »
A w jakim schronisku "siedzisz" m7?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #17 : 2005-01-23, 18:00 »
do kaszy i makaronu dorzuciłbym kawałeczki gotowanych marchewek i jakiś warzyw, niedrogo a pyszne :mrgreen:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #18 : 2005-01-23, 18:15 »
Ja też myśle że gotowane mięsko jest dobre, bo ja jakoś nie popieram tych suchych karm.
Najlepiej ugotuj jakiegoś mięska do tego ugotuj troche kaszy i jeszcze wkruj np. marchewke też może być ugotowana.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #19 : 2005-01-23, 21:53 »
W schroniskach najczęściej sytuacja jest bardzo ciężka- najważniejsze jest zeby psiaki mialy co jeść- lepiej  wtedy kupić więcej-gorszej jakości, niż mniej- dobrej jakości
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #20 : 2005-01-23, 22:23 »
Wg mnie... wiem z własnego doświadczenia to psy wolą domowe jedzenie. Mój Pazur nie cierpi suchej karmy, mokrej zreszta tez nie. On jest przygarnięty z podwórka, więc tak jaky był ze schroniska. Błąkał się ok. 2 tygodni i miał wyniszczony żolądek. Potem miał zapalenie żołądka. Dla takich psów lepsze jest gotowane żarłeko :)

Pozdrawiam
Ala
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedz #20 : 2005-01-23, 22:23 »

m7

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #21 : 2005-01-24, 00:25 »
Cytat: *~Cathy~*
A w jakim schronisku "siedzisz" m7?


na terenie Mazowsza,ale gdzie konkretnie-nie powiem, bo jeśli coś mi się wypsnie nie po myśli szefa, to mogę wylecieć, a tego nie chcę.Kocham te zwierzaki.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #22 : 2005-01-24, 13:21 »
:roll: taaaa
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #23 : 2005-01-24, 13:50 »
Cytuj

m7, to psy są aż tak mściwe? czy ja wiem...


tak, niestety bardzo czesto tak jest, ze jak ktos karmi "wybranego" psa, to potem niezle mu sie dostaje od innych..
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #24 : 2005-01-24, 21:35 »
Nie spotkałam się jeszcze z czym takim. Bywało, że podczas wyprowadzania psów rozdawałam smakołyki - zero problemu.
Zapisane

m7

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #25 : 2005-01-25, 00:45 »
Cathy,one zazwyczaj nie gryzą się wtedy,gdy dajesz im jeść.Ja mówię co się dzieje potem, jak wy wszyscy sobie pójdziedzie a one zostają same ze sobą.To co Ty widzisz to tylko mały wycinek psiej rzeczywistości,nie mówię ,że nieprawdziwy tylko że niepełny.Byłaś kiedyś w schronisku wieczorem,nocą,przychodziłaś rankiem,widziałaś zagryzione przez współtowarzyszy psy?Widziałaś częściowo przez nie zjedzone?!!!!!
Przypuszczam,że takich scen nie oglądałaś,więc nie mów,że to zero problemu.Powtarzam raz jeszcze-jeśli chcesz nakarmić jakiegoś psiaka,to musisz nakarmić WSZYSTKIE w boksie!
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #26 : 2005-01-25, 16:16 »
Tak, byłam rano, byłam późnym wieczorem. Nie wierzę, że nagle, w środku nocy jakiemuśpsu przypomni się, że kolega dostał wczoraj psią chrupkę  :roll:
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #27 : 2005-01-25, 17:02 »
Ja jestem autorką strony naszego miejscowego schroniska dla zwierząt dlatego co jakis czas tam jezdzę i najczesciej wtedy psy dostają jeść. I to prawda, że się żrą jak któryś jest faworyzowany...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedz #27 : 2005-01-25, 17:02 »

Golden_Tina

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #28 : 2005-01-25, 19:50 »
ja na święta kupiłam schronisku w Falenicy 15kg paczkę Nutry Nuggets, zbierałam przez 3 miesiące, ale warto było. Psiaczki były takie szczęśliwe...
Zapisane

m7

  • Gość
Najlepsze z najgorszych
« Odpowiedź #29 : 2005-01-25, 20:17 »
Cathy, to nie jest kwestia wiary lecz wiedzy.Ty sobie możesz nie wierzyć,nie musisz, ale dziecko-ja mam więcej lat od Ciebie+doświadczenie w pracy z psami.Jestem tam na codzień,i czy to Ci się podoba,czy nie-widzę i wiem więcej niż Ty.U nas ceni się mądrych wolontariuszy,bo niestety-samo serce,choćby było jak najbardziej gorące-nie zawsze może być prawidłowo "wykorzystane".Nie znaczy to, że nie doceniam tego co robisz,Ty i inni,którym nie jest obojętna psia dola,chodzi mi tylko o to, aby ta pomoc była bardziej przemyślana i zorganizowana,z korzyścią dla wszystkich psów, a nie tylko wybrańców, co najczęściej się zdarza.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 29 zapytaniami.