Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Przekarmianie  (Przeczytany 3072 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bebi

  • Gość
Przekarmianie
« : 2006-01-15, 21:10 »
Mam problem.
Kupilismy kuzynce (wdowa lat 30) Yorka. Poprzedni jej piesek - jamnik dlugowlosy byl przekarmiany i kregoslup odmowil posluszenstwa - musieli go uspic. A to wszystko przez to ze piesek byl gruby. Nie odmawiali mu niczego. UWAGA dostawal nawet kostke cukru do pochrupania bo... lubil !!
Teraz Misiek ma juz 2,5 kg jest mniejszy od naszej suni ktora wazy 2,2 kg i ma normalna wage. Jemu juz nie czuc zeber a ma dopiero niecale 8 miesiecy.
Problem jest taki ze jak Misiek prosi to musi dostac chocby troszeczke. Niewazne ze to dla niego niezdrowe (wedlug nich taka troszka mu nie zaszkodzi a musi w swoim zyciu wszystkiego skosztowac).
Juz nie mam slow. Tlumacze perswaduje na wszystkie sposoby i nic.
Co dziwne oni (kuzynka i jej rodzice) zdaja sobie sprawe ze jak pies jest przekarmiany i gruby to moze szybko zginac. Widze ze bardziej sie pilnuja ale i tak nie potrafia mu odmowic. Pies zebra o wszystko nawet o herbate, bo wie ze tak czy tak dostanie.
Jak sie cos je to on do buzi potrafilby wejsc.
Nie wiem jak delikatnie uswiadomic ich ze moga go stracic tak szybko jak tego jamnika.
Prosze o powazne porady. Misiek jest mi naprawde bliski. I gdyby nie to ze mial takie a nie inne przeznaczenie zostawila bym go u siebie ( ale chcialam dac troche radosci samotnemu ). Profesionalne uwagi jak najbardziej mile widziane.
Pozdrawiam
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #1 : 2006-01-15, 21:16 »
Powiem tak - jesli chcesz ich uswiadomic, to zapomnij o tym, zeby zrobic to delikatnie - najczesciej to nic nie daje (mam podobny problem z wlasna matka - "bo one tak lubia jesc") Postaw im przed oczami jak najbardziej czarne scenariusze - wszystko do czego moze prowadzic otylosc. A na pierwszym miejscu mozna postawic choroby serca (o ile dobrze sie orientuje yorki sa na nie podatne - jesli sie myle niech mnie ktos poprawi) Jesli chcesz moge ci wypisac choroby do ktorych moze prowadzic otylosc...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bebi

  • Gość
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #2 : 2006-01-15, 21:32 »
Jasne wypisz - mile widziane.
Ja jednak nie potrafie powiedziec wprost. Dzis powiedzialam, ze Misiek to klucha i ze jest za gruby. Odpowiedz byla taka ze jeszcze jest mlody i rosnie i ze wcale za gruby nie jest. Kondycje ma gorsza od naszej Sandry - ona chce biegac i sie gonic a on chce sie bawic tylko w zapasy bo przy gonitwie dostaje zadyszki. Oni tego nie widza jeszcze. Kwituja tym ze Sandra po prostu unika zapasow bo jej nie pasuje.
A mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko - kiedy pies osiaga zdolnosc do zapladniania ?? Kiedy moze pokryc suczke.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przekarmianie
« Odpowiedz #2 : 2006-01-15, 21:32 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #3 : 2006-01-15, 21:45 »
jesli dostaje zadyszki to radzilabym przebadac go pod katem chorob serca - u psow malych ras bardzo czesto zdarzaja sie wrodzone wady takie jak niedomykalnosc zastawek i wlasnie najwczesniejszym objawem jest szybkie meczenie sie.

co do chorob :
cukrzyca, choroby serca (jesli pies jest chory na serce to otylosc jest bardzo grozna) klopoty z watroba (najrozniejsze) klopoty z nerkami, duze obciazenie kregoslupa (u jamnikow jest to wyjatkowo wazne - jednak u kazdego psa obciazenie nastepuje) problemy ze stawam, na razie wiecej nie pamietam, jednak trzeba wziac tez pod uwage, ze otylosc BARDZO utrudnia jakiekolwiek badania.

co do zdolnosci zaplodnienia - jesli chcesz kryc suke tym psem, poczytaj sobie w vademecum o kryciu psow bez rodowodow, niehodowlanych itp.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bebi

  • Gość
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #4 : 2006-01-15, 21:58 »
Co do krycia to chodzi glownie o to kiedy Miskowi zachce sie amorow.Narazie na suki z cieczk nie reaguje.
Co do zadyszki. Wszystko bylo OK az do czasu jak Misiek zaczol tyc. Badania na serce mial juz robione 2 x a to ze wzgledu na to ze nasza poprzednia sunia miala cos z serduchem i teraz wszyscy z rodziny biegaja ze swoimi pupilamo po psich kardiologach.
Chce po prostu uswiadomic im ze Misiek narazie wyglada zdrowo ale jak tak dalej bedzie to za rok juz moga byc naprawde klopoty. Do nich nic nie dociera. Potem bedzie placz i zgrzytanie zebami a co gorsza obwinianie sie. Nic ich strata jamnika nie nauczyla.
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #5 : 2006-01-16, 15:02 »
Moja babcia tez tak tuczy beaglusię... chociaż chyba nie aż tak, jak Bebi u Ciebie, bo sunia ma 5 lat i zdowa jest, chodziaż ciałka jej nie brakuje...  biegać też nie do końca ubóstwia... też mówię do znudzenia, zawsze jak tam jestem, nie dociera :roll: Chyba skorzystam teraz z tych chorób co podała Iras i podstawię pod nos, bo babcia poza psem świata nie widzi...
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #6 : 2006-01-16, 15:30 »
bebi - odpowiadajac na jedno z pytan - pies osiaga dojrzalosc plciowa mniej wiecej w 6 miesiacu zycia - jednak u roznych psow jest roznie.

arrow - zebys nie miala wrazenia ze w jakis sposob oszukujesz babcie - zagrozenie tych chorob jest nie tylko realne, ale i bardzo czeste.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bebi

  • Gość
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #7 : 2006-01-18, 06:24 »
Biedne te psiaki wygladajace jak kluchy. Tylko spia i sapia.
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Przekarmianie
« Odpowiedź #8 : 2006-01-18, 07:31 »
I to sa efekty kupowania komus psa... :? Skoro wiedzieliscie ze poprzedni pies byl przekarmiany, to chyba powinno sie pogadac na ten temat przed podarowaniem psiaka :roll:
No ale co do tematu, to zgadzam sie z Iras - musisz zwrocic uwage stanowczo i bezposrednio a nie jakies aluzje w stylu "ale z niego kluska" ;) Poza tym, jesli dobrze zrozumialam, to pies jest dokarmiany kiedy zebrze, tak? W takim razie uświadom swoja kuzynke, że jej postepowanie moze tez sie odbic na hierarchii w "stadzie", a wbrew pozorom male pieski uwazajace sie za alfe potrafia naprawde byc trudne do wytrzymania.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Przekarmianie
« Odpowiedz #8 : 2006-01-18, 07:31 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 29 zapytaniami.