Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze  (Przeczytany 12832 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #60 : 2003-10-03, 22:47 »
jak jej podaje starte razem z ryzem i miesem to zjada:) ale jak hce podac strate bez niczego to gucio:) a chcialabym podawac jej np wieczorkiem same warzywka....
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #61 : 2003-10-03, 23:07 »
Ugotuj na wodzie spod mięsa, albo polej taką wodą, będzie lepiej pachniało ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #62 : 2003-10-04, 18:23 »
hm....ja będę podawać surowe, więc gotowanie nie wchodzi w gre z mięsem:) ale spróbuje jej polewac jakimś rosołkiem czy czymś podobnym:) moze się uda:) najwyżej zostaną witaminy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #62 : 2003-10-04, 18:23 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #63 : 2003-10-12, 11:04 »
a co powiecie o tym składzie (to jest tylko tak ogólnie podane):

mączka z mięsa kurczaka i indyka, tłuszcz drobiowy, wątróbka drobiowa, mączka z ryb skandynawskich, mąka kukurydziana, kukurydza, pulpa buraczana, drożdże browarniane, proszek jajeczny, olej sojowy, składniki mineralne i mikroelementy

:?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #64 : 2003-10-12, 18:14 »
:cry: :cry: nikt tu już nie zagląda? Z jak najtańszych karm przeszłam do najdroższych tylko dlatego ze te karmy mają opakowanie 1 kg :[. Którą karmę mam wybrać, błagam pomóżcie, bo się rozryczę :cry::

- Royal Canin
- Bento Kronen
- Eukanuba

i z jakich państw są te karmy bo nigdzie nie mogę znaleźć? Błaaaagam, pomóżcie... innych karm choćbym chciała nie mogę brać pod uwagę bo u mnie albo ich nie ma, albo nie sprowadzają opak. 1 kg... eh :(... pomocy...
Zapisane

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #65 : 2003-10-12, 20:05 »
Po co Ci opakowania 1 kg ?... ja wole kupic owrek 10 kg bo taniej i nei musze latac do sklepu.... A tak z tych trzech to bym wybral Royala
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #66 : 2003-10-12, 20:14 »
o matko, jakbym kupiła 10 kg to bym się tego napewno nie pozbyła w ciągu terminu ważności (mój pies dostaje suchą karmę tylko raz dziennie), i co wtedy z resztą ;)? Poza tym trochę mi się dziwnie robi jak muszę wydać np. 60 zł za 3 kg (chodzi o RC czy Eukanubę), chociaż za 1 kg wychodzi drożej to jednak mam świadomość że to "tylko" ok. 22 zł ;). No i teraz potrzebuję 1 kg na spróbowanie, czy w ogóle będzie to jadalne :). A czym Ty w końcu karmisz swojego psa, bo wiem że też miałes problemy z wyborem i radziłeś się na forum ;)?
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #67 : 2003-10-12, 20:16 »
Z wymienionych przez Ciebie karm ja osobiście miałam okazję wypróbować 2. Eukanubę i Bento.. Eukanubę kupiłam na próbe 1 kg. Mój boksio jadł ją ze średnim apetytem.. Ale sensacji żadnych nie było.. Teraz od ponad miesiąca karmię Bento Kronen Maxi Growth.. Jestem zadowolona.. Choć cena karmy jest jak na moją studencką kieszeń dość spora.. Myślę jednak,ze obie te karmy sa godne uwagi.. Jak wiadomo jednak nie każdy pies tak samo reaguje, nie każdemu to samo smakuje.. Dlatego spróbowałabym na twoim miejscu obu.. Zwłaszcza,ze nie kupujesz 15 kg jak my tylko paczuszki 1 kilogramowe.. :)

Co do pytania zaś o kraj pochodzenia karm to o ile się nie mylę Bento jest karmą belgijską.. Co do reszty to też niestety nie mam pojęcia..

Ps. Jakiego masz psa? Bo niestety nie wiem (czy to ten z emblematu?)
Jesli duzego to raczej odradzam RC dla dużych ras bo z tego co się ostatnio dowiedziałam ma za dużą ilość procentową białka..  Dobra karma (dla dużych ras)nie powinna ponoć mieć go więcej niż 26% Ale to już opinie innych posiadaczy psów.. Ja sama  nie miałam jeszcze okazji sie o tym przekonać.. :)

Mam nadzieję,ze pomogłam choć troszkę.. :)
Pozdrawiam...
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #68 : 2003-10-12, 20:26 »
dzięki Marta, szkoda tylko że nie miałaś do czynienia z RC, bo chyba właśnie na to się zdecyduję, ale rozumiem dlaczego :). Mój pies to ten z emblematu ;) czyli pies średniej rasy - kupowałabym Medium Adult, z tego co przeczytałam w składzie to wszystkie % ma na miejscu ;). Bento Kronen odpada, nie wzięłam tego wcześniej pod uwagę, ma strasznie małe dawkowanie a hobby domowników to sypanie karmy aż się będzie przesypywać ;). No to Eukanuba albo RC... cenę mają w moim sklepie taką samą, więc nie wiem... chyba jednak RC bo Eukanuba, choć dawkowanie ma jeszcze przyzwoite, to i tak RC ma większe a im większe tym dla mnie lepiej. Ale namieszałam ;).
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #68 : 2003-10-12, 20:26 »

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #69 : 2003-10-12, 21:01 »
Oj namieszałaś, namieszałaś.. :)  Mnie się zawsze wydawało,ze to dobrze że karma jest "wydajna"  i nie trzeba jej tyle sypać..że to świadczy między innymi o jej jakości (dobra kosztuje więcej ale za to daje sie jej mniej) :)  No ale rozumiem,ze twoja sytuacja jest wyjątkowa.. Hihi..
Pozdrawiam. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #70 : 2003-10-12, 21:12 »
hm....ja dostałam raz od weta próbke Royala i moja sunia nie mogła oderwać sie od miski. Nie było tego dużo, ale zjadła wszystko ze smakiem i widać było, że jak by dostała jeszcze to też by zjadła:) Najczęściej nie chce jeść suchej, a ta jej bardzo posmakowała - to jak narazie jedyna karma, którą tak chętnie zjadła:) Niestety ja jej kupowac Royala nie będę (cena). Raz dostałam Eukanube to ciężko wchodziła:) Wiem, że tak nie powinno się porównywać karm, jednak po jednorazowym podaniu nie napisze czy się dobrze załatwiała itp:) Pewnie nie za bardzo pomogłam, ale powodzenia w szukaniu i wyborze:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #71 : 2003-10-13, 13:18 »
:) Marta, bo tak właśnie jest, że powinno być jak najmniejsze dawkowanie, ale u mnie to byłby koszmar, bo mój pies dostawałby conajmniej o połowę za dużo, a tak to dostanie tyle ile trzeba albo nawet troszkę za mało ;). Jakiekolwiek by było dawkowanie, u mnie zawsze będą tyle sypać, więc wolę już kupić karmę z dużym dawkowaniem.

Agnes - pomogłaś, bo utwierdziłaś mnie w przekonaniu że psy niezbyt chętnie jedzą Eukanubę :) - każdy pisze, że jego pies albo w ogóle tego nie je albo niezbyt chętnie. Więc zostaje Royal... tylko im blizej zakupu, tym bardziej mi się wydaje że jednak nie kosztuje tyle ile myślałam tylko więcej ;)... dzisiaj albo jutro idę po karmę. Uhh... trzymajcie kciuki :lol:.
Zapisane

Tonks

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #72 : 2003-10-13, 14:30 »
sorry ale facetka w biedrące (ja nie chodze ale koleżanka psu kupowała ) kupiła karme Charli więc ci jej nie polecam
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #73 : 2003-10-13, 15:12 »
nie rozumiem. Ktoś kupił karme w sklepie, więc Ty jej nie polecasz?! o co chodzi?!?! dla mnie to nie jest argument:)
Zapisane

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #74 : 2003-10-13, 15:52 »
Trzeba podpuscić jakiś sklep spożywczy (społem np.) żeby sie wyposarzył w eukanube i royala :P :P :D wtedy to bedzie kiepska karma :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #74 : 2003-10-13, 15:52 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #75 : 2003-10-13, 17:11 »
kupiłam Royal Canin. Amen :D

(śmierdzi jak *****)

jeszcze nie wiem czy psu posmakuje, bo śpi (pies)


Agnes, jej chodziło o to, że jak Charli jest w biedronce (czyt. spożywczaku), to jest w takim razie b.złe. Bo dobre karmy powinny być tylko w dobrych, specjalistycznych sklepach. Popieram :).
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #76 : 2003-10-13, 21:16 »
norris, ale to głupota!! aż tak nie mozna się sugerowac tym, ze karma jest w spożywczaku, to musi być zła. Oczywscie tak jest najczęsciej, ale  trzeba choć troche znać karme, żeby się wypowiedzieć na jej temat...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #77 : 2003-10-14, 12:52 »
Royal się przyjął :mrgreen:. Jeah :mrgreen:


Agnes, ale wcale sie nie zdziwie jak wkrótce Purina Dog Chow trafi do spożywczaków. Sprzedaż w sklepach specjalistycznych chyba nie przynosi im wielkich zysków, bo przecież za taką samą cenę ludzie kupią w pierwszym lepszym sklepie Pedigree czy Chappi i nie muszą jeździć do zoologicznych, a gdzie nie popatrzysz np. w takim Tesco - wszędzie produkty Nestle ;) (albo Danone :P). Skoro wykupili tę Purinę, to zobaczysz, niedługo zrobi się jeszcze tańsza, i trafi do spożywczaków. I co to za jakość? To samo jest z Charli, zresztą popatrz na skład, cenę... według mnie nie przedstawia się to ciekawie. Ile możesz naprawdę NAJwięcej zapłacić za 1 kg karmy, to spróbuję Ci pomóc i coś znaleźć... i co ile kupujesz karmę i w jakim opakowaniu? Jeśli niezbyt często, to może wydasz raz trochę większą sumę, a potem będziesz miała na jakiś czas spokój? Albo kupuj na wagę, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie to wychodzi dużo taniej, z tym że na wagę może być przeterminowana...
Zapisane

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #78 : 2003-10-14, 15:06 »
norris jak by Cie jeszcze interesowała karma chicopee jest ona w sklepie zoo naprzeciwko mc'donalda na grunwaldzkiej ;]
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #79 : 2003-10-14, 16:17 »
nie, zostaje na Royalu... jak się znudzi to może pomyślę :P.
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #80 : 2003-10-14, 17:14 »
norris przesadziłaś i to sporo, mówiąc, że Purina jest w cenie chappi czy pedigree. Chappi kosztuje 12 zł (!!!) a pedigree około 20 (!), a purina 22-24 zł. To jest spora różnica. Trafi nie trafi, wszystko jedno. Ja ciągle szukam lepszej karmy dla psa, nigdzie prawie nie ma chicoppe sir john's jest w worach 18 kg. Zreszta ja daje malo tej karmy, wiec narazie zostaje przy purinie (obojetnie gdzie bedzie sprzedawana...) Z tego co wiem cena sie nie zmienila, a moze, ale chyba nie bardzo. To czemu purina wczesniej nie poszla do spozywczakow?!
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #80 : 2003-10-14, 17:14 »

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #81 : 2003-10-14, 17:21 »
na karme moge wydac 10 zl za kg max. Nie dam rady wiecej placici...przynmaniej nie na dzien dzisiejszy. Opakowanie? Najlepiej worek 4 kg max. Nie mam gdzie trzymac wiekszych. 3kg starcza mi na jakis miesiac poltora. Nie chcialabym kupowac karmy na wage, bo ona stoi w otwartych 15 kg workach, a w tedy chyba wietrzeje, co podobno tez nie najlepsze jest dla karmy. Jak nie bedze miala wyjscia, oczywiscie tak zrobie, bo chyba przy kupowaniu 3 kg i tak nie oszczedzam, prawda? Norris jak cos bys mi pomogla bede bardzo wdzieczna, ale Ty i tak jestes z Rzeszowa. Jeszcze jedno pytanie, bo w jednym sklepie inter. jest chicoppe 3 kg nigdzie nie ma takiego opakowania. Czemu oni maja? Mysliscie ze ta karma jestw oryginalnych paczkach? Czy warto zaryzykowac i kupic takie 3 kg?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #82 : 2003-10-14, 17:38 »
500g Pedigree kosztuje ponad 4 zł, dajmy równe 4. Czyli 1 kg kosztuje 8 zł. Za 1,5 kg Puriny oryginalnej (!) zapłaciłam... 12 zł. Czyli tyle samo ile kosztuje Pedigree, z tym że Pedigree jest droższe bo 500g kosztuje 4 zł z groszami. Chappi jest trochę tańsze od Puriny i Pedigree. Nie wiem czemu Purina wcześniej nie poszła do spożywczaków, może w ogóle nie pójdzie żeby jednak zachować jeszcze opinię dobrej karmy którą kiedyś była, ale przecież w spożywczakach są już "produkty polskiej Puriny" - np. Friskies.

jeśli chodzi o Chicopee, Mlody chyba znalazl sklep gdzie to maja, bo w "moich" sklepach nie ma, wiec jego sie pytaj :). A opakowanie wygląda na oryginalne? Zwykle na stronach producentów albo jakichś reklamowych stronach pisze w jakich opakowaniach jest dana karma, więc moze poszukaj? http://www.republika.pl/czterylapy/cenychicopee.html tutaj tez sa opak. 3 kg... moze po prostu w innych sklepach nie sprowadzaja, czasem tak jest, i w internetowych, i "prawdziwych". Mysle ze to oryginalne paczki te 3 kg :).

poszukaj karmy Pet Time, napewno jest w Warszawie, niedawno byla tylko w trzech mistach w Polsce, w tym wlasnie w Warszawie, napewno sie to nie zmienilo. 1 kg kosztuje jakies 13 zl, moze w wiekszych paczkach bedzie taniej. Hmm... co jeszcze... Mera Dog, ale wersja gorsza (ale moim zdaniem i tak lepsza niz Purina DC) - http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/mera_inne.html u mnie opak. 3 kg kosztuje 29 zł. Bento Kronen, wersja Professional (trochę gorsza od Premium) http://www.bento-kronen.pl/professional.htm mozesz poszukać w sklepach i zobaczyć ile kosztuje.
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #83 : 2003-10-14, 19:23 »
własnie znalazłam dorbą i nie drogą karme:)))) a jest nią Bewi - Dog. Jest trzech dystrybutorów w wawie, którzy mają te karme, a dwóch ma w paczkach 4 kg. Niestety będę musiała spory kawałek jeździć, żeby odebrac karme, ale może sie jakoś uda:) W każdym razie ta karma kosztuje 4 kg np jagnięcina z ryżem ok 40 zł a normalna dla psów dorosłych ok 30 zł. Jest więc tania, a podobno naprawde dobra:) Sunia skończy tylko Puine i kupie jej tę karme, oby karma się spisała w przypadku mojej suni:) Co do karm, które podałas to je znam, jednak wszystkie są powyżej 10zł/kg niestety:( narazie jednak karme mam, oby:)
Zapisane

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #84 : 2003-10-14, 19:40 »
jak sie dodzwonie do dystrybutora w rzeszowie to trez zamowie bewi doga. koles jest mocny ja dzownie a tu mi sie jakas czeska sekretarka wlancza :P ale coz proboje sie dodzwonic :)
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #85 : 2003-10-14, 19:52 »
probuj probuj:) bo karma dobra i co najwazniejsze dobra:) a wiesz cos moze wiecej o niej? bo ja tak naprawde nic:) sklad, skad jest albo jakies inne info?
Zapisane

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #86 : 2003-10-14, 20:02 »
http://www.akita.pl/bewi-dog/ http://www.republika.pl/mixhurt/bewi_dog.html
tutaj poczytaj ;]
karma podobno dobra, i bardzo tania :P :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #87 : 2003-10-14, 20:20 »
no to sie ciesze ze znalezliscie karme :) Mlody to sie nagraj na te sekretarke hehe :P. Ja wlasciwie nic nie wiem o tej karmie, ale kiedys chyba o niej slyszalam... niestety nie za wiele i nic Wam nie moge o niej powiedziec :). Mam nadzieje ze to dobry wybor :). Powodzenia w uzytkowaniu :lol:. No i Mlody wreszcie odstawi te trutke-Nutrene :roll: :).


patrzcie jaki happy end :hehe: :lol: - i Wy znalezliscie karme, i ja :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #87 : 2003-10-14, 20:20 »

Mlody

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #88 : 2003-10-14, 21:07 »
a do grupy karm ktorych amczo nei chce dolacza karma 'My friend" i "bosh". A czy bedzie jadl Bewi doga nie wiem mam nadzieje ze tak. Nie moge sie nagrac bo ta sekretarka cos gada i potem sie rozlacza :|
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #89 : 2003-10-14, 21:20 »
"My friend"?? Pierwszy raz slysze... ile to kosztuje i gdzie kupiles? Nazwa brzmi troche tandetnie :lol:. A Bosch mojemu psu tez niezbyt smakuje. Dostalam od kolezanki, i raczej wystepuje w formie smakolykow raz na tydzien zeby sie nie znudzilo szybko :P. Hmm strasznie wybredny ten Twoj pies... niedlugo chyba bedziesz musial wyprobowac wszystkich karm jakie sa na rynku... hmm a moze spróbuj Royala, ma taki dziwaczny zapach, zupelnie inny niz wszystkie karmy ktore dotychczas mialam - moze to jest to co Twoj pies polubi 8)?

uu no to sekretarka kiepska :P. Nie masz zadnych innych namiarow? Tylko telefon?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.236 sekund z 29 zapytaniami.