Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Sucha karma - nie rozumiem ...  (Przeczytany 7657 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« : 2003-12-10, 19:52 »
Mam pytania, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć o co chodzi z dawkowaniem suchych karm. Porównując karmy o prawie identycznym składzie firm Royal Canin, Benro Kronen i Bosh zauważyłam różne ilości dziennej dawki dla psa o tej samej wadze. Jaki to ma sens skoro w karmie o tej samej wadze jest identyczny skład (no może różni się czasem jednym składnikiem i o 0,1 %) a mam go podawać psu o masie 20 kg wg Royala np. 300 g, w Boshu 230 g a w Bento 180 g - bardzo was proszę wytłumaczcie mi to i powiedzcie ile wreszcie mam tego dawać ???

Druga sprawa jeżeli żywię psa karmą np. Bento pies waży 13 kg i mam podaną ilość ile ma dostać dziennie, a chiałabym psa podtuczyć (o jakieś 2 - 3 kg) to co mam zrobić - jak zwiększe ilość karmy to tym samym przebiałcze, przewitaminizuje, itp. Co mam mu jeszcze do tego dodać ? Jeżeli dodam mięso - to znowu za dużo białka, itd.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #1 : 2003-12-10, 20:59 »
Ojejku..... kazda karma ma inne skladniki i ilosci tych skladnikow.... sa roznie  robione i kazda sie od sieie rozni! Z tad to dawkowanie!!!
Napewno go tak od razu nie przewitaminizujesz - nie przesadzaj!!!! Po prostu dawaj mu moze jakies tuczace dodatki ?? :D Ja tam zawsze mam problemy z odchudzaniem psiaka wiec z tym sie jeszcze nie spotkalam :P
Zapisane

Tafta

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #2 : 2003-12-11, 01:14 »
Asinka, jeśli chcesz podtuczyć psa to wybieraj karmę, a raczej jej rodzaj, przeznaczoną specjalnie dla chuderlaków, wysokokaloryczną. Wtedy nie będziesz musiała zwiększać dawki i nie przebiałczysz, ani nie przewitaminizujesz psa.

Taraa, jeśli chodzi o witaminy to 'lepszy' jest ich niedobór niż nadmiar w organizmie. Przewitaminizowanie może być groźne w skutkach i nie radziłabym tego lekceważyć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedz #2 : 2003-12-11, 01:14 »

AgaŚ

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #3 : 2003-12-11, 06:35 »
Cytat: Tafta

Taraa, jeśli chodzi o witaminy to 'lepszy' jest ich niedobór niż nadmiar w organizmie. Przewitaminizowanie może być groźne w skutkach i nie radziłabym tego lekceważyć.


No wiem rozumiem, ale przeciez 20g wiecej to zadna tragedia sie raczej od razu nie wydarzy...! :roll: Ojej.... jak ja bym chciała, zeby moje psiaki jadly takie karmy dla chuderlaczkow, a nie light.... i tak duzo im nie daja....
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #4 : 2003-12-11, 10:51 »
A czy orientuje sie ktoś z was czy sa takie karmy wysokoenergetyczne dla szczeniaków? Bo mój boksio stale jest trochę za chudy.. Ostatnio co prawda troszkę się podpasł ale to nadal za mało..
Generalnie mam w planach zmienić teraz karmę z Bento na Bewi Doga.. Czy oni mają moze coś takiego w ofercie? A mozę moglibyście odrazu powiedzieć coś na temat tej karmy.. Ktoś stosował, stosuje?
Bedę wdzięczna za wszelkie wskazówki. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Tiggy

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #5 : 2003-12-11, 11:25 »
Cytat: Taraa
Ojej.... jak ja bym chciała, zeby moje psiaki jadly takie karmy dla chuderlaczkow, a nie light.... i tak duzo im nie daja....


Taraa- bo karma light jest po to, zeby pies nie tył, a nie jest na odchudzanie :) Na odchudzanie jest np. karma Eukanuba Restricted Calorie, ale ciezko ja dostac. Sama sie rozgladam, chyba mozna z netu zamowic, wiec pewnie niedlugo sprobuje :)
Zapisane

Tafta

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #6 : 2003-12-11, 11:41 »
Marta !!!, nie stosowałam tej karmy więc nie wiem, ale spróbuj coś znaleźć na stronie dystrybutora - http://www.karus.com.pl/index.php
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #7 : 2003-12-11, 11:59 »
Suche suche suche, miche kaszy w mięchem i bedzie Cie kochał nad życie :lol:

P.S Wy karmicie swoje psy TYLKO suchą karmą? :?
Zapisane

pola

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #8 : 2003-12-11, 12:29 »
ja musze karmicx Tine tylko sucha karma ,bo ma te problemy z nerkami i watroba :( wiec nic co przeciazy jej to :(
hehe ja tam z Tiny odchudzaniem nie mam problemow (kidys byla klacek wayzla 15 kg) przy tej cholernej babeszjozie (ta choroba od kleszcza )  wazyla tylko 12 wiec sie o nia balam :( a teraz wazy 13,5 w sam raz !!!!!!!!!! tak sie ciesze
Pozdrooffka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedz #8 : 2003-12-11, 12:29 »

Tafta

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #9 : 2003-12-11, 12:43 »
Cytat: harpia
Wy karmicie swoje psy TYLKO suchą karmą? :?

Mój pies nie lubi suchej karmy, więc jej praktycznie nie dostaje  ;)
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #10 : 2003-12-11, 12:46 »
Ja karmie swojego TYLKO suchą. Zmieniam mu wraz z jedzonkiem z puszki.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Agnes

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #11 : 2003-12-11, 13:20 »
oj...puszkowe jedzenie to bym raczej odradzała...chyba, że dobrych firm, ale...sama nie wiem. Ja daje suchej bardzo mało rano tak na śniadanko, żeby pies jadł coś jeszcze oprócz głównego posiłku. A gł. posiłkiem jest gotowane jedzenie:)Nie mam serca dawać suchego ciągle...gotuje ryż z mięchem:) sunia jest baaardzo szczęsliwa:)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #12 : 2003-12-11, 13:49 »
Puszkowe wam odradzam, ki wie co tam dają (na pewno nie polędwiczki z reklam)
Zamiast puszkowego radze dawać gotowane mięcho z warzywami, na dłuższą mete jest o wiele tańsze niż pucha a wiemy co dajemy.

P.S Tak sie wtrąciłam do rozmowy bo właśnie czytałam mały artykuł wyrwany z jakiejś gazety, w Niemczech 7 letnie psy to juz wraki a czemu? bo karmnione sa tylko gotową, kupną karmą, dlatego uczulam ażeby dieta obejmowała jedzonko gotowane w domciu.
Polu spróbuj ugotowac jej kurczaka, porcje rosołową bez skóry, mam akurat psisko które waży 14 kg i taka porcja (oskubana z dłuższych i większych kości) jest w sam raz na jeden posiłek, psiurka nawet niekiedy nie zjada wszystkiego. A suche? niech leży sobie jako dodatek, kiedy chce to podje, niestety mojej Moni ząbki już odmówiły posłuszeństwa i przestała skubać pedigry.
Zapisane

pola

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #13 : 2003-12-11, 13:56 »
hehe moge sprobowac harpia
rzeczywiscie ostatnio sucha karma jej sie przejadla ale nic bardziej konkretnego jesc nie moze no coz............
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #14 : 2003-12-11, 14:02 »
Polu, Polak potrafi, nie zniechęcaj sie ;)  Nikt nie karze małej jeść pieczoną wątrobe z cebulą, kurczak to bardzo lekkie danie a dodatek marchewki, mniam, tylko posolić i zjeść samemu :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedz #14 : 2003-12-11, 14:02 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #15 : 2003-12-11, 15:41 »
a może żeby podtuczyć psa to karmę energy? Tylko trzeba uważać żeby pies domu nie rozsadził po niej z nadmiaru energii :lol:.
Zapisane

pola

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #16 : 2003-12-11, 15:46 »
harpia -to musi byc pyszka ale ze wzgledow takich a nie innych nie bede tego konsumowac :wink: ale dzieki za przepis ;)  moze kiedys dam go do skonsumowania Tinuli
papatki
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #17 : 2003-12-11, 20:51 »
Cytat: Marta !!!

Generalnie mam w planach zmienić teraz karmę z Bento na Bewi Doga.. Czy oni mają moze coś takiego w ofercie? A mozę moglibyście odrazu powiedzieć coś na temat tej karmy.. Ktoś stosował, stosuje?


Jesli chodzi o Bewi Doga,to slyszlam dobre opinie na jego temat.Bedac na wystawie kupilam worek 4 kg Basic croc i musze przyznac,ze nie jestem zadowolona.Piesio na poczatku jadl,ale niechetnie.W tej chwili w ogole nie chce jesc... i robi ogromne kupy w stosunku do zjedzonej ilosci(slyszlam,ze po tej karmie kupy sa duze).Ale co jednemu psu pasuje,drugiemu nie musi....W kazdym razie u mnie sie nie sprawdzil.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #18 : 2003-12-11, 22:05 »
ja karmie teraz moja sunie bewi dogiemi beta je ja roznie - raz je raz troche. Ona generalnie slabo je suche karmy. A co do hm kup:) to takie glupie pytanie - co za roznica jakiej sa wielkosci?:)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #19 : 2003-12-11, 22:17 »
klaudia wow ten pies na focie (ten duzy) to twoj?? ma rodowod?? bo jakos tak bardzooo rasowo wyglada supero zadbany jej a moj nie ma takiego futra moze jakies odzywki stosujesz?? ze siersc taka dluga i puszysta??
Zapisane

Agaria

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #20 : 2003-12-12, 00:46 »
Harpia nie radz Poli podawania czegokolwiek innego zamiast specjalistycznej (założę się, że leczniczej) suchej karmy w przypadku psa po przebytej babeszjozie!! Aż się włoś na głowie jeży:(
Psy z uszkodzeniami wątroby muszą mieć przede wszystkim dietę bardzo niskobiałkową i niskotłuszczową. Nie ma tutaj mowy o żadnych odstępstwach! Tu nie chodzi o to żeby psu smakowało ale o to, żeby żył, jak najdłużej ciesząc się zdrowiem i nie odczuwając skutków choroby.
Ewentualnie Pola (ale to tylko jeżeli chodzi o wątrobę, lepiej dowiedz się u weterynarza co z nerkami!) możesz psu podać troszkę chudego mięsa (cielęcina, drób) z ryżem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedz #20 : 2003-12-12, 00:46 »

AgaŚ

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #21 : 2003-12-12, 07:36 »
Cytat: Agaria
Harpia nie radz Poli podawania czegokolwiek innego zamiast specjalistycznej (założę się, że leczniczej) suchej karmy w przypadku psa po przebytej babeszjozie!! Aż się włoś na głowie jeży:(
Psy z uszkodzeniami wątroby muszą mieć przede wszystkim dietę bardzo niskobiałkową i niskotłuszczową. Nie ma tutaj mowy o żadnych odstępstwach! Tu nie chodzi o to żeby psu smakowało ale o to, żeby żył, jak najdłużej ciesząc się zdrowiem i nie odczuwając skutków choroby.
Ewentualnie Pola (ale to tylko jeżeli chodzi o wątrobę, lepiej dowiedz się u weterynarza co z nerkami!) możesz psu podać troszkę chudego mięsa (cielęcina, drób) z ryżem.


No wlasnie.... ale najlepiej nie cudowac!!
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #22 : 2003-12-12, 08:25 »
Cytat: Taraa
Ojejku..... kazda karma ma inne skladniki i ilosci tych skladnikow.... sa roznie  robione i kazda sie od sieie rozni! Z tad to dawkowanie!!!


No tutaj się z Tobą nie zgodzę ponieważ owszem w karmie mogą znajdować się np. różne rodzaje mięs sla skoro zawiera ona 25 % białka, 16 % tłuszczu itd. to nie powinno być między nimi teoretycznie żadnej różnicy (poza smakową - chociaż nie próbowałam). Rozbieżność w dawkowaniu dochodzi do 100 g a nie 20 g i to jest moim zdaniem sporo ponieważ być może tamniejsza ilość (co stwierdzam po moim psie) zaspokaja zapotrzebowanie na składniki odżywcze, ale nie zaspokaja uczucia głodu. To jest główny problem dotyczący mojego jednego psa.

Z drugim jest inaczej - testowałam już karmy ze zwiększoną energią i nie przyniosło to zbytnich efektów.

Nie wiem kto pisał o KASZY i domowym jedzonku - moje psy dostają czasem dodatek mięska ale nie stanowi to podstawy ich żywienia choćby dla tego że kurczaczek jest zbyt nisko energetyczny, wołowinka również i musiała bym podawać ją samą w olbrzymich ilościach (czego mój pies niejadek by nie zniósł), a wieprzowinka jako wysokoenergetyczna jest nie zdrowa dla psów.

Co do KASZY no to życzę powodzenia : powoduje wdęcia, rozszerza ściany żołądka i zawiera substancje szkodliwe dla psów. No ale skoro smakuje ... mojemu psu też smakuje czekolada, ale mimo to nie daje mu jej być może jestem właścicielką terrorystką.

Moje psy po kaszy robiły mi wspaniałe prezenty - pawiki na dywanach.
Po suchej zauważyłam poprawę w wyglądzie sierści, nie ma wzdęć i problemów z kupą, itp.
Zapisane

kasiata

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #23 : 2003-12-12, 10:12 »
Ja mojemu Pakusiowi daje tyle ile potrzebuje . A przecież nie musi sie cały czas tylko sucha meczyć , kup mu (ozorki , serduszka drobiowe itp. zmieszaj z odrobiną ryżu , wkruj marchewke i inne warzywka i gotowe : tylko oczywiście to ugotuj;] )
tylko nie za często takie tłustości bo sie będzie po ziemi turklał :P
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
a alergie
« Odpowiedź #24 : 2003-12-12, 13:24 »
Moja pani weterynarz odradziła mi karmienie psa mięsem kurczaka ze względu na hormony i chemię, jaką jest pędzony drób i zaleciła ryby, które nie wywołują alergii skórnych. Ewetualnie indyki, bo ze względu na mniejszą popularność wśród osób mięsożernych, nie napędza się ich sztucznie aż tak, jak kurczaki. Ale mój pies dostaje i tak głównie Royala.
Zapisane

szynszylka

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #25 : 2003-12-12, 17:29 »
hihi ilośc podawanej suchej karmy nie zalezy tylko od wagi pieska.Trzeba przede wszystkim wziac temperament i ruchliwosc,czy psiak spala te wszystkie kalorie ktore mu podajemy.Jesli jest ruchliwy to trzeba mu podawac wiecej karmy,albo pilnuje obejscia caly czas bedac na dworze,to tez wymaga wiecej karmy
Ale jesli siedzi caly czas na kanapie to podaja mu tyle karmy ile mowi na opakowaniu to z pewnoscia psiaka zatuczysz.
Coż trzeba kombinowac ;-P
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #26 : 2003-12-12, 18:19 »
Cytat: Agnes
A co do hm kup:) to takie glupie pytanie - co za roznica jakiej sa wielkosci?:)


Roznica jest taka,ze jak kupa jest duza,to znaczy,ze pies zle przyswaja karme i wszystko przez niego"przelatuje".Jesli kupa jest mala(a taka powinna byc)to znaczy,ze pies dobrze toleruje karme i jej skladniki sa dobrze przyswajane przez organizm psa. :) Troche sie zagmatwalam,ale mysle,ze domyslisz sie o co chodzi... ;)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #27 : 2003-12-12, 18:40 »
asinka22 co do kaszy to hm...nie jestem wetem ani sie nie znam az tak dobrze na zywieniu psow, ale z tego co wiem to nie jest ona jakims niebezpiecznym wypelniaczem...niektorzy daja kasze, ale moja beta np po kaszy ma rozwolnienie (po makaronie tez), a pies znajomych kasze je od malego...
co do kup to u mnie nie zauwazylam zmian. Teraz jednak ciezko mi to okresli, bo kupy bety sa raczej hm plynne niz stale:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedz #27 : 2003-12-12, 18:40 »

pola

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #28 : 2003-12-12, 20:23 »
wiecie chyba rzeczywiscie nie bede cudowac ;) poczekam az wet powie ze koniec z tym żarłonkiem :) :) ale sadze ze to niedlugo nastąpi :wink: heh mam nadzieje
wlasnie Tina podjada suche z ryżykiem bo przeciez by sie wyglodzila jak bym jej nie dodala tego ryżu :P albo sosiku -istny kosszmar mam z nia :wink:
Zapisane

zielonooka

  • Gość
Sucha karma - nie rozumiem ...
« Odpowiedź #29 : 2003-12-13, 13:47 »
A co powiecie na temat Puriny Dog Chow???
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 32 zapytaniami.