Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Odchudzanko :]  (Przeczytany 2219 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AgaŚ

  • Gość
Odchudzanko :]
« : 2003-12-21, 11:12 »
Juz wszedzie takie tematy zakladalam i wielu osob sie pytalam... ale do konca nie wiem co mam robic...!

Wiec chodzi o odchudzenie 7 mies beagle... wyglada jak baryla pomijajac to ze jest bardzo masywnym psiakiem... Wiem wiem - mniej jedzenia i duzo ruchu... ale to za bardzo naprawde nie skutkuje... psiak jest naprawde okraglutki, a to ze na dodatek planujemy zablysnac na ringu w przyszlym roku to chcialabym aby ladnie sie prezentowal :)
Zapisane

pola

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #1 : 2003-12-21, 12:40 »
hmmmmmmm ja (jak sama wiesz :() nie mialam zz tym klopotow :( to przez ta chorobe tak schudla bo wczesniej to belka była :wink: wiec nie wiem Taro musisz sie kogo innego popytać !!!!!!!!! ja ci niestesty nie pomoge .............. ale jkaby ktos inny tu wszedl i sprobowal pomoc to by bylo cool :):);) ale narazie musisz chyba poczekac ........... wydaje mi sie ze ten temat przyda sie poniewaz wiele osob (tak mi sie zdaje :P) ma klopty z tuszą psiaka :P:P
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #2 : 2003-12-21, 12:45 »
moze pobiegaj z nim duzo dzień w dzień teraz w Święta bierz całą trójeczke do lasu i już :) No i dietka :) ja też nie mam z Apisem problemtów wiec odwrotnie :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanko :]
« Odpowiedz #2 : 2003-12-21, 12:45 »

Puppy

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #3 : 2003-12-21, 13:25 »
a karmisz go czym? suche? gotowane? jeśli gotowane, to warto może pomyśleć o suchym- to łatwiej będzie ci dostosować do tuszy psiaka.

Ja też odchudzam malucha, ale nie jest to jakieś niezbędne, po prostu przytył mi troche po kastracji, przeszliśmy na suche,dałam mu trochę więcej ruchu, i efekty chwilowo, po 3-4 miesiącach, minimalne widać, może nie w masie, ale w wyglądzie
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #4 : 2003-12-21, 14:15 »
jak nic z tych pomysłów nie wypali to zawsze możesz poradzić się weta, albo doświadczonego hodowcy
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #5 : 2003-12-21, 14:26 »
No właśnie - najlepiej doradzi Ci wet lub hodowca :)

Moja Bela nie ma problemów z nadwagą, także ja Ci nie pomogę... Chociaż niektórzy twierdzą, że jest gruba, ale to przez jej sierść i posturę. Wszyscy doświadczeni ludzie, którzy ją widzieli, mówili że jest dokładnie taka, jak powinna być :)
Zapisane

Tafta

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #6 : 2003-12-21, 16:39 »
mam podobne 'problemy' - ludzie bez przerwy mówią mi, że mój pies jest za gruby
i nie przyjmują w ogóle do wiadomości, że takie są 'walory' tej rasy...
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #7 : 2003-12-21, 17:01 »
Hmm... no ja mam taki sam problem, tylko ze z 4-letnim beaglem. Hodowca doradzil mi, zebym podawala specjalistyczna karme Eukanuba Restricted Calorie. I dodal, ze karmy typu Light niewiele pomagaja! Bieganie- powiem szczerze, ze nie daje wiele (zdanie weta i hodowcy) poniewaz pies nabiera wtedy masy miesniowej, i i tak wazy tyle samo. Chyba, ze ma widoczny tluszczyk, wtedy trzeba pobiegac :P
Zapisane

onka

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #8 : 2003-12-21, 17:40 »
no to ja mogę sie na ten temat wypowiedzieć bo jestem ,ze tak powiem na bieżąco :wink:

po pierwsze :
-jeśli pies jest na suchej karmie - to na pewno dla szczeniaków i młodych psów dlatego -KONIECZNIE PRZEJDŹ JUZ NA KARME DLA PSÓW DOROSŁYCH
-po drugie
-jesli pies jest na gotowanym przejdź jak wyrzej
lub skład jedzonka - ryż + marchewka+ gotowane mięso z indyka
żadnych smakołyków ,żadnego nabiału,jaj itd jesli chodzi o ilość to musiałabym policzyć wg masy psa teraz
-po trzecie jesli chcesz psa odchudzic są specjalne diety z eukanuby - kupisz w każdym dobrym sklepie zoologicznym - ale KARMA DIETA
lub karma light (dla psów dorosłych ,eukanuba ,chills)

jest jeszcze jeden sposób specjalna dieta (od weta)
zaczynasz od tego,że psu nie dajesz nic kompletnie nic do jedzenia przez 3 dni (dla mnie to porazka i dlatego jej nie zrobiłam :? )
ale powiedzmy 1 dzien bez jedzonka (tez tego sobie nie moge wyobrazic no ale...)
potem dajesz psu
1dnia : łyżka utartej marchwii,łyżka wołowiny gotowanej,łyzka ryżu
2dzień : po 2 łyżki,3, 4 itd az do momentu kiedy pies zaczyna zostawiac w misce jedzonko- wtedy to jest optimum które powinien dostawać
no nie licze tutaj witamin i wapna na bieżąco

myslę,że ta dieta nie była by zła jednak ja nie mogłabym tego przezyc,bo by mi chyba serce pekło :(

ja zastosowałam wariant pierwszy czyli w wieku 7 mcy mój goldek zaczął dostawać karme dla psów dorosłych i to light no i można powiedzieć udało się (chociaż chudzinka to on nie jest)

jak jakies pytania zapraszam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanko :]
« Odpowiedz #8 : 2003-12-21, 17:40 »

AgaŚ

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #9 : 2003-12-21, 19:25 »
Onka - mały dostaje Gilpe Junior i i wet i hodowca mowi ze MUSI dostawac narazie ten Junior do minimum 10 mies!!! No ja wiem ze jest tam duuzop bialka i tluszczow... ale oni powiedzieli ze tak musi byc!!! Oj ja na ta druga diete napewno nie ... serce by mi peklo, a cala rodzina by mnie chyba zabila :) Bo im to sie podoba taka ,,miekka kuleczka"... Mi tylko zalezy aby sie ladnie prezentowal ;) I wszyscy jednoglosnie powiedzieli ze do roku ZADNYCH LIGHT i innych tego typu... ale ja chce od katowic (bedzie mial 10 mies) go wystawiac i nna dodatek licze tam na zw.ml wiem psiak musi byc przygotoway i... odchudzony!
Zapisane

onka

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #10 : 2003-12-21, 19:33 »
ja nie chce tutaj sie wymądrzać...
 :roll:
ale nie macie racji z ta gilpą (moj pies tez u hodowcy był ta karmą karmiony i był od niej za gruby!!! duuuzo za gruby )

karme dla psów dorosłych kazał mi dawac wet -ja tego nie wymysliłam
zapytaj weta ,ja na prawde przez to wszystko przeszłam i wierz mi,że duzo na ten temat wiem :?
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #11 : 2003-12-21, 20:19 »
Hehe... ta druga dieta wydawalaby sie niezla, przynajmniej dla mojej suni, przy ktorej stosowanie karm dietetycznych niewiele daje... ale nie wiem:
Cytat: onka
az do momentu kiedy pies zaczyna zostawiac w misce jedzonko

czy w przypadku Afry to wykonalne, zeby dajac jej jedzenie gotowane, miesko warzywka itp., cokolwiek zostawiala w misce :lol: Wiec jak w przypadku takiego psa postepowac? :D

Taraa- zycze powodzenia na wystawach :) Wiem jak to jest, przez niewielka nadwage pies moze i ocene nizej dostac, wiec wez sie za Snoopcia! :) Ale pamietaj, ze kazdy sedzia inaczej ocenia, poza tym sa uklady i ukladziki... wiec nie wolno zrazac sie niepowodzeniami :) Np. mojej suni raz pisza, ze ma doskonale kątowanie k. tylnych, a drugi raz ze ma zbyt strome ! No wiec golym okiem widac, co sie dzieje :P Zycze samych ocen doskonalych i wielu zw- ml. a potem jeszcze wiecej! :)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #12 : 2003-12-22, 10:16 »
A jaka karme polecacie...? Tak wlasnie dla niego?! ta gilpe wlasnie sprzedawal nam jego hodowca... ale tez jakos nie jestem do niej przekonana? Moze bosh...?
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #13 : 2003-12-22, 10:43 »
Ja polecam Bosha i .... oj zapomnialam nazwy  :oops:
Jakos Best cos... SLyszalam, ze hodowcy Beagli polecaa te dwie karmy ;)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odchudzanko :]
« Odpowiedź #14 : 2003-12-22, 14:27 »
A czy te karmy maja jakies strony www....? np gilpa ma :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odchudzanko :]
« Odpowiedz #14 : 2003-12-22, 14:27 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 28 zapytaniami.