Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kości cielęce??  (Przeczytany 8267 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alexandra

  • Gość
Kości cielęce??
« : 2004-01-16, 00:57 »
Wiele osób polecało mi ugotowane/sparzone kości cielęce jako doskonały gryzak dla szczeniąt. Tak też robiłam do czasu gdy koleżanka mnie ostrzegła że ponoć chrząstki odgryzione przez szczeniaka od kości są równie niebezpieczne co kości drobiowe że mogą wbić się w ściany jelita. Czy to prawda? Czy może to już przesadna ostrożność?
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Kości cielęce??
« Odpowiedź #1 : 2004-01-16, 04:52 »
Mysle, ze niepotrzebnie sie martwisz. Przede wszystkim jezeli dajesz chrzastki musza byc pociete drobniutko, w kosteczki. Natomiast kosci cielece powinny byc dobrze wygotowane, miekkie, czyli takie ktore nie podraznia sciany jelita.
Ja mojej malej kupuje w sklepie gryzaki zesztucznej skory i jestem zadowolona, a Raisa "zaspokojona" ;)
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

Monik@

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #2 : 2004-01-16, 08:43 »
Zawsze dawałam kości cielęce surowe i obgotowane, ale tylko młodziutkim szczeniakom. Nigdy nic złego się nie działo i przyznam, że nie słyszałam, żeby chrząstka mogła się wbić w jelito.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kości cielęce??
« Odpowiedz #2 : 2004-01-16, 08:43 »

sylwi@boksery

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #3 : 2004-01-16, 12:46 »
U mojej sunki wbil sie odlamek w jelito-a raczej b.dotkliwie pokaleczyl jelita.Zamiast kupy-byla krew-w sporej ilosci...
I to wlasnie z kosci cielecej,bo innych nie dawalam...
Trzeba patrzec,w jakim tempie psy pochlaniaja kosci-jak za szybko-lepiej naturalne zastapic prasowanymi,z zoologa.
Moje zarly kosci,jakbym je glodzila,nie gryzly,tylko lykaly.
Jezeli Twoj piesio starannie sysa kosc,nie wciaga jej wielkimi kawalami-to warto od czasu do czasu podrzucić mu kość-to cenny gryzak :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kości cielęce??
« Odpowiedź #4 : 2004-01-16, 13:46 »
Cytat: Monik@
Zawsze dawałam kości cielęce surowe i obgotowane, ale tylko młodziutkim szczeniakom. Nigdy nic złego się nie działo i przyznam, że nie słyszałam, żeby chrząstka mogła się wbić w jelito.


A ja daję starej babie Hance :evil: ... ale ona zubów już mało co ma :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Kości cielęce??
« Odpowiedź #5 : 2004-01-16, 16:58 »
chrzastki sa najlepsza nie ma powodow do obaw
Zapisane

carragan

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #6 : 2004-01-16, 17:02 »
ja mojemu Malenstwu daje kosci cielece tyle ze spowodu zabkowania najpierw dostaja kwatere na kilka dni w zamrazalniku :lol:
Przynosi mu to ulge ale coz....NA coraz krocej bowiem coraz wieksza paszczeke ma :lol:
Zapisane

kazuja

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #7 : 2004-01-16, 17:46 »
hmm..surowe kosci cielece sa miekkie i sa bardzo cennym skladnikiem pozywienia ze wzgl na chrzastki, ale nie polecam i gotowania i obgotowywania, bo mozna psu narobic duzo problemow i cierpienia. kosc po ugotowaniu wbrew pozorom jest duzo grozniejsza bo rozszczepia sie nadlugie "drzazgi", ktore moga przebic jelito.
jesli podajecie psom kosci to zdecydowanie surowe.
moj pies jak byl maly to tez lykal kosci zamiast gryzc, ale rozwiazalam ten problem podajac mu wielgasne kosci wolowe (z kula), albo dlugie kosci zeberkowe wieprzowe. nie mogl ich polknac wiec tym samym nauczyl sie gryzc ;)
Zapisane

alexandra

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #8 : 2004-01-18, 08:52 »
Dzięki za porady. Moja sunia całe szczęście nie połyka większych kawałków, lecz starannie trzonowcami ściera, mimo to na wszelki wypadek gdy widzę że dobiera się już do szpiku kostnego to jej zabieram. Będzie to jej sporadyczny gryzak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kości cielęce??
« Odpowiedz #8 : 2004-01-18, 08:52 »

tebepe

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #9 : 2004-01-18, 11:33 »
a ja slyszalem, ze w ogole psu nie powinno sie dawac kosci. a szczegolnie drobiowych.
Zapisane

alexandra

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #10 : 2004-01-18, 11:38 »
Nie no, o drobiowych to nie ma mowy. Owszem kości to własnie taki sporadyczny przysmak-gryzak, który podajemy rzadko. Szczeniakom można częściej bo one kości nie zjadają, tylko traktują jako gryzak-masażer dziąseł :)   :)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Kości cielęce??
« Odpowiedź #11 : 2004-01-18, 18:49 »
ja mojemu piesiowi dawałam kości cielęce ale zaczął mieć kolki i wet powiedział że to od nich więc już ich nie dostaje. ale o jakiś uszkodzeniach od odłamków nie słyszałam
Zapisane

Meggy

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #12 : 2004-01-18, 19:48 »
Alexandro!Moja "weterynaryjna całodobowa pomoc"Stwierdziła,że chrząstki jak najbardziej odkroić od kości,ale nie podawać kości nawet do zabawy,gdyż tak jak moja jedna z poprzedniczek stwierdziła mogą drobne odłamki pokaleczyć delikatne jelitka.Ja od tego odeszłam i wolę podać kostkę powleczoną skórą cielęca.Jestem pewniejsza i spokojniejsza.
Zapisane

oLgA

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #13 : 2004-01-18, 21:32 »
Moj kosci je i kocha (cielece) dostaje najczesciej gotowane, chodz one potrafia byc zlosliwe.
Kiedys jak Lu jadl sobie pyszna kosteczke (dzien przed wystawa) okazalo sie ze taka byla smaczna ze nie zauwazyl nawet jak z koscia zjadl kawalek swojej brody  co dzien przed wystawa nie bylo pozytywnym zabiegiem upiekszajacym  :lol: (oczywiscie wtedy nie bylam w tego tak zadowolona ;-) )Broda do tej pory odrasta   8)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #14 : 2004-01-19, 08:10 »
Jesli chodzi o obgotowywanie - to dlatego, że taka się zbyt szybko nie "zaśmierdła".
Jeśli chodzi o "drzazgi" - nie wariujcie, bo wyjdzie na to, że każda kość się tak dzieli.
Ja napisałam, ze dawałam tylko małym szczeniaczkom - wtedy nie ma obawy, że psina odgryzie zbyt duży kawał i go połknie. Taka kość służy bardziej do "mamłania". Starszym - wołowe bo taką pies ma na dłużej.
Dorosły pies kość cielęcą po prostu zje w całości. Chyba, że pies  w wieku Hanki.  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kości cielęce??
« Odpowiedz #14 : 2004-01-19, 08:10 »

Wiedźma

  • Gość
Kości cielęce??
« Odpowiedź #15 : 2004-01-19, 11:46 »
Moja dostawala kosci cielece, a potem wolowe, na surowo i nic sie nie dzialo zlego :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 27 zapytaniami.