Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Od kiedy kaganiec?  (Przeczytany 3940 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aagata

  • Gość
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #30 : 2004-08-06, 22:34 »
Aisa miałam identyczny przypadek, na Gaję rzuciła się suka mix doga ergentynskiego z amstaffem, wyglądała jakby niedawno co miała szczeniaki( a wiem, że to młody pies, który nie ma jeszcze 2 lat :shock: ), bez kagańca i spuszczona ze smyczy, obroża z ogromnymi kolcami jeszcze chyba specjalnie ostrzonymi :grr: tak samo jak Twoja Doris, Gaja sobie poradziła(naszczęście!), ale jakby tak zaatakowała dziecko??? :grr: koszmar...

My mamy kaganiec metalowy, skórzany obtarł Gai nos :? a obecny metalowy jest bardzo dobry, bo Gaja może spokojnie w nim dyszeć, wyciagać jęzor;) itp. wykończenia są skórzane, na nosie skórka z filcem i jest wszystko ok :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #31 : 2004-08-07, 00:28 »
Hmm zgadzam się ale jedna uwaga - owczarek niemiecki nie jest psem bojowym.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #32 : 2004-08-07, 13:37 »
Żaden nie jest ;) Niemniej według niemieckich statystyk ON był najczęściej sprawca pogryzień.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedz #32 : 2004-08-07, 13:37 »

misiunia(sylwia)

  • Gość
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #33 : 2004-08-10, 12:22 »
ostatnio kiedy byłam z mikadem w lesie od tyło zaatakował go jakiś wilczurale naszczęście szybko go pogoniłami nic się nie stało :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #34 : 2004-08-10, 22:25 »
euuu a jakie to miejsca w ktorych trzeba kaganiec? jestem poczatkujaca psiara wiec prosze oswieccie mnie XD


my narazie nie kupilismy kaganca i chyba nie zamierzamy. autobusem jezdzimy czesto no ale prawda, zadnego kanara ani policjanta jeszcze nie mialam z psem wiec nikt mi uwagi nie zwrocil..

Malutka POZDRO DLA OSKARKA!!! DALMY GÓRĄ!!!!  :wink:

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #35 : 2004-08-11, 09:00 »
a) psia trza ALBO w kagańcu ALBO na szmyczy wyporowadzć
b) w środkach komunikacji

Więcej nie wiem...

A jak przyzwyczajać mojego starucha do kagańca? Zakładac mu raz na jakis czas ja kilka minut? On wogóle nie jest przyzwyczajony, ani trochę. Uważa to za najborszą karę...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #36 : 2004-08-11, 09:38 »
Hehe Heja ja swoją też musiałam w 'poważnym wieku' przyzwyczajać, także wiem co to znaczy ;) Podobno powinno się założyć kaganiec na chwilę i odwrócić od niego uwagę psa, np zabawą, ale na moją Belę wcale to nie działało - w ogóle nie interesowała się zabawą ani nawet smakołykiem, niczym, byle tylko zdjąć namordnik. Poskutkowalo jedno - wzięliśmy ją na spacer do lasu, zalożyliśmy kaganiec, puściliśmy i poszliśmy. Ona miała do wyboru - zostać i męczyć się z kagańcem (ale wtedy zgubi nas) albo iść z nami. Poszła z nami, chociaż co chwilę przystawała i sprawdzała, czy może teraz uda się go ściągnąc ;) No i po tym spacerze jako tako kaganiec tolerowała, chociaż zdarzyło jej się jak była na smyczy przewracać i próbować zdjąć. Na to podziałało moje głośne 'nie' - i już jest po wszystkim, chodzi prawie normalnie, tylko pychol trochę zwieszony, ale to się zmieni ;) Z czasem się przyzwyczai już do końca ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #37 : 2004-08-11, 09:43 »
No to narazie i tak muszę poczekać, bo go jeszcze nie spuszczę. Wiem że się jeszcze nie słucha. Olewa moje wołania żeby przyszedł dopuki mu smycz się nie skończy. :roll:

A poza tym muszę zrobić dodatkową dziurkę w kagańcu, znaczy w zapince, bo spada...
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #38 : 2004-08-11, 10:11 »
A to jeszcze trzeba nakładać go w środkach komunikacj ( pociąg, autobus, tramwaj...) \
W parkach
w "rynkach" gdzie jest duzo ludzi....
Na ul. Piotrkowsiej w Łodzi ;)

A dalej niewiam.... ;) ;) :)
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Forum Zwierzaki

Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedz #38 : 2004-08-11, 10:11 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #39 : 2004-08-11, 20:52 »
Yassue Oskar dziękuje za pozdrowienia i POZDRAWIA BLUE!!!
Pytasz gdzie pies ma nosić kaganiec? U mnie w miasteczku nie ma komunikacji miejskiej,więc wydaje się to niepotrzebne. Ale ja nie wiem co będzie np.za 5 lat. Pies na okres moich studiów zostanie z rodzicami i nie chcę żeby mieli kiedyś problemy,bo pies nie nosi kagańca.Nie wiem czy się nie wyprowadzę do innego miasta. Może zmieni się prawo lub będzie bardziej egzekfowane. Wolę nauczyć go gdy jest mały, a nie zostawiać problem rodzicom. Pozdrawiam i dziękuje za rady.
Olc!a Twój pomysł jest bardzo dobry i na pewno go wykorzystam :wink:
PS.czekamy z Oskarem na dostawę kagańców,bo żaden na niego nie pasował :lol:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

olc!a

  • Gość
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #40 : 2004-08-11, 23:22 »
Ha a ja robiłam na miarę u rymarza :P Bo w zoologiku chociaż kagańców całą fura, to żaden nie pasował :bezsilny: Niuniek niewymiarowy jest :P :lol:
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Od kiedy kaganiec?
« Odpowiedź #41 : 2004-08-11, 23:34 »
U mnie w mieście niestety nie ma rymarza  :(  Oski też pisze się na niewymiarowego psa,ale on jeszcze rośnie więc może się uda z tym kagańcem.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 27 zapytaniami.