Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Układanie" psa  (Przeczytany 1322 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Oliwka

  • Gość
"Układanie" psa
« : 2004-08-17, 12:56 »
Milę mamy od 1,5 miesiąca . Ma teraz 14 tygodni. jest rasy Jack Russel Terier. Zależy mi by była posłuszna , więc uczę ją komend itd. Z poleceniem : choć ,  nie było problemu tak jak i z : siad. Za to za nic nie może pojąć lub udaje że nie pojmuje polecenia : leżeć.
W książce pisało że psiak załapuje o co chodzi po 2 ,3 razie a ona nic. Czy robię coś źle?
Zapisane

Emilka

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #1 : 2004-08-17, 13:04 »
a co byc powiedziala na psie przedszkole? z pewnoscia we wroclawiu sa osrdoki szkolenia psow.
Zapisane

NaNcY

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #2 : 2004-08-17, 13:52 »
no właśnie to niezły pomysł Warto sprobować ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Układanie" psa
« Odpowiedz #2 : 2004-08-17, 13:52 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
"Układanie" psa
« Odpowiedź #3 : 2004-08-17, 13:57 »
Zgadzam się z Emilką, przedszkole to bardzo dobry pomysł. Szczeniaki podczas zabawy uczą się podstawowych komend i socjalizują z innymi psami.
Przy nauce psów trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości i nie należy zniechęcać się po małej porażce. Nie wiem jakimi metodami uczysz psiaka, ale najlepsza metoda nauczania szczeniaków to poprzez zabawę. Jack russel teriery nie są łatwe do szkolenia, bardzo szybko się rozpraszają. Należy ćwiczyć często a krótko, żeby pieska nie zniechęcać i zanudzać.
Powodzenia w dalszej nauce.  :wink:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

golden

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #4 : 2004-08-17, 14:07 »
dla Jack Russela, psie przedszkole to bardzo dobre rozwiazanie ;) psiaki sa uparte, trzeba je wychowywac na sposob :) Szczeniaczka teriera musisz uczyc poprzez zabawe, inaczej niczego go nie nauczysz :P

powodzenia!
Zapisane

niuka

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #5 : 2004-08-17, 15:55 »
znajomy poleca przedszkole w APORCIE
chodzi tam ze swoja mala bestia belgijka, mowi ze dobrze ucza, nie za malo, nie za duzo, w sam raz dla malego szczeniaczka :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
"Układanie" psa
« Odpowiedź #6 : 2004-08-17, 16:00 »
Napisz ajką metodągo uczysz. Bo tak nie wiem co możesz robić źle... :bezsilny:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #7 : 2004-08-17, 16:17 »
Ja również polecam psie przedszkole.
Ale.. jaką metodą uczysc Milę? Ze smakołykiem, czy z dociskaniem psiego zadu do podłogi ze smyczą? Hmm, metoda "WARUJ" jest dość prosta: Masz smakołyk. Pies stoi. Z rękę do dołu (ze smakołykiem) robisz ruch i na dol i do przodu do ciebie i mowisz "WARUJ", za smakolykiem pies zacznie warowac, klasc się :) Tak ją uczysz? Co niby nie wychodzi?
Zapisane

Oliwka

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #8 : 2004-08-23, 12:41 »
Sorki że nie odpisywałam ale nie moglam dorwac się do netu.
Poprzednie komendy nauczyłam Milkę pokazując jej smakołyk i po wykonaniu polecenia pozwalałam jej go zjeść. "Leżeć" każę jej pokazując dłonią i glosem i lekko naciskając ją na łopatki , a gdy to nie skutkuje biorę ją za przenie łaki ( ona już siedzi) i prostuję je tak by była w pozycji leżącej.
Próbowałam zakreślać smakołykiem literę L : od jej nosa , na ziemię i potem dalej by sie za nim położyła , ale tylko raz jej to wyszlo , obawiam się że przypadkiem.
Pomysł przedszkola jest dobry , ale muszę przekonać do niego męża i syna , który jeździłby z Milą do przedszkola.
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Układanie" psa
« Odpowiedz #8 : 2004-08-23, 12:41 »

Roxette

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #9 : 2004-08-23, 12:52 »
Myślałby kto ,że beagle jest uparty a komendę leżeć Riger w lot pojął :wink: Te same metody stosowałam, co ty Oliwka :wink:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
"Układanie" psa
« Odpowiedź #10 : 2004-08-23, 13:00 »
No mi też się leżeć smakołykiem nie udaje, bo wstaje, więć biorę za łabki... :wink:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #11 : 2004-08-23, 13:57 »
Oliwka
Ja Arike uczyłam "waruj" ze smakołykiem. Ona stala, ja mialam smakolyk w dloni i go brałam na dół do podłogi i jak sie nachylała mowilam "WARUJ!" i sie kladla :)
Przedszkole polecam.
Zapisane

Oliwka

  • Gość
"Układanie" psa
« Odpowiedź #12 : 2004-08-24, 08:26 »
A czy ktoś mógłby mi polecić przedszkola we Wrocławiu ?
Ten APORT to gdzie sie mieści ?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
"Układanie" psa
« Odpowiedź #13 : 2004-08-24, 10:29 »
Cytuj

Ja Arike uczyłam "waruj" ze smakołykiem. Ona stala, ja mialam smakolyk w dloni i go brałam na dół do podłogi i jak sie nachylała mowilam "WARUJ!" i sie kladla  


Ale wtedy to chyba juz wiedziala co znaczy waruj... jak pies nie wie to idzie za smakolykiem, a nie sie kladzie... przynajmnej moj :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 26 zapytaniami.