Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jak szkolisz swojego psa?  (Przeczytany 3482 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
Jak szkolisz swojego psa?
« Odpowiedź #30 : 2004-10-09, 13:39 »
W pierwszym etapie nauki - smakołyk, później, jak opanuje komendę jest pieszczota/pochwała. Zabawki jej nie interesują.
A Ares zrobi wszystko za pochwałę i memłanie uszu ;)
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Jak szkolisz swojego psa?
« Odpowiedź #31 : 2004-10-09, 14:10 »
Pochwalcie się czego nauczyliście swoje psiaki  ;)
Mój trochę umie:

 siad, waruj, daj łape, wstawaj, zostaw, hop /przez przeszkodę, poprostu w miejscu lub przez rękę, nogę, trzymany np. kij/, czołgaj się /pod przeszkodą/, daj głos, przynieś /np patyk, ale czasami sobie to olewa :grr: /, bierz go /trochę  :lol: /, zostań, kłus /tak jak w nazwie/, równaj /trochę- lubi wyprzedzać, a gdy stoję w miejscu to oznacza że ma do przyjść do mnie z prawej strony i siada przy lewej nodze (=jak to napisała betty)/...

hmmm... co tam jeszcze???  :lol:

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Jak szkolisz swojego psa?
« Odpowiedź #32 : 2004-10-09, 14:21 »
moja Tosca umie :
siad, lezec, stoj, aport, do mnie(okraza mnie z prawej strony i siada przy lewej nodze), noga( obraca sie przy lewej nodze i siada przy niej) , uklon sie(przod w dole, tylek w gorze), przewrot na grzbiecie, na bok(kladzie sie na jednym z bokow), chodzenie przy nodze na i bez smyczy, skakanie przez przeszkody, czekaj, zostan, oraz wkladania przedmiotow do kosza na komende:)(kosza w domu).  


Nie wiem czy wszystko wymienilam ale chyba tak:))
pozdrawiam:)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Jak szkolisz swojego psa?
« Odpowiedz #32 : 2004-10-09, 14:21 »

olc!a

  • Gość
Jak szkolisz swojego psa?
« Odpowiedź #33 : 2004-10-09, 14:28 »
Siad, waruj, zostań [ciągle nad tym pracujemy], równaj [też nad tym pracujemy ;) ], zostaw, piona, cicho, hop (w miejscu), olej (czyli ignoruj), wyjdź, na miejsce/do siebie... No i jeszcze kilka pomocniczych słówek.

Ares - siad, do mnie, przynieś [pracujemy nad tym], spokój, olej [uczymy się], odejdź, zostaw, na miejsce, pokaż się [czyli nadstaw pysk, bo zakładamy/zdejmujemy kaganiec ;) ].
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Jak szkolisz swojego psa?
« Odpowiedź #34 : 2004-10-09, 19:16 »
mój pies potrafi:
siad, podaj łape, drugą, poproś, leżeć, szukaj
nie jest tego za wiele ale nauczenie jeszcze czeo psa w tym wieku jest bardzo bardzo  trudne, prawie niemożliwe
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Jak szkolisz swojego psa?
« Odpowiedź #35 : 2004-10-09, 23:32 »
ilia , a w jakim wieku jest Twoj pies? MOim zdaniem mozna duzo nauczyc tylko trezba wiecej poswiecic czasu i cierpliwosci, oraz trzeba znalezc sposob:) Przykladem niech bedzie osmioletni maly kundelek mojej kuzynki, ktory zostal przygarniety gdy mial ok. 3 lat. On doslownie przewraca sie na grzbiet gdy dsie do niego podchodzi, lub glosniej cos powie przy nim, boi sie jednak nauczylam go dzieki metodzie klikerowej komendy lezec(nie mialam czasu na wiecej, gdyz bylam na wakacjach), powolutku, i w ciagu tygodnia na slowo waruj kladzie sie od razu! :)
wiec ja bym sie na Twoim miejscu nie zniechecala
Pozdrawiam serdecznie


Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.