Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chodzienie przy nodze (bez smyczy).  (Przeczytany 1579 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« : 2004-09-13, 14:30 »
Ciekawa jestem jak uczyliście swoje psy ,chodzenia przy nodze bez smyczy .... ?

Ja mam taki problem Rocky jest cały czas zainteresowany całym światem :biega ,skacze ,wącha itd. i jak wołam "Roooockyy ,równaj!" i mam przy swoim kolanie smakołyk ,to Rockas się spojrzy i nic!
jak zacząć tą naukę ???
Zapisane
-

Florencja

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #1 : 2004-09-13, 14:40 »
Ja bym proponowała najpierw na smyczy a potem ewentualnie w jakims odludnym miejscu bez. Za kazdym razem zwiekszając ilosć rzeczy rozpraszających psią uwagę. ;)
Zapisane

aleb

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #2 : 2004-09-13, 14:44 »
Ja bez smyczy uczyłam chodzić później... najpierw ze smyczą, dlatego, ze nie ufalam psowi, że może uciec. Później stopniowo bdb szedł, więc odczepiłam smycz i jakioś chodzi... nie wiem jak ci to wytłumaczyć  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedz #2 : 2004-09-13, 14:44 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #3 : 2004-09-13, 14:51 »
Najpierw trzeba nauczyć psa chodzić przy nodze na smyczy, a gdy już się tego nauczy można zacząć uczyć chodzić bez. Musisz postępować tak samo jak przy chodzeniu na smyczy tyle tylko, że już nie będziesz miała możliwości powstrzymać psa przed ucieczką za czymś bardziej atrakcyjnym.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

NaNcY

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #4 : 2004-09-13, 15:14 »
mój nie umie przy nodze...
 :P
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #5 : 2004-09-13, 16:44 »
moja też, ale co tam... biega sobie swobodnie, a jak trzeba to wołam i zapinam smyz i już =)
Zapisane

golden

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #6 : 2004-09-13, 17:19 »
jak uczylem Benka i Lobe chodzic przy nodze bez smyczy? to proste ;)

Najpierw trzymalem je na smyczy, ale bardzo krotkiej, gdy pies sie za bardzo oddalał glosno mowilem "noga". Potem smycz robilem stopniowo coraz dluzsza, a w drugiej rece trzymalem smakolyk, ktorym psa przywolywalem (mowiac "noga"). Po jakims czasie zaczynaly sie treningi bez smyczy, acz ze smakolykiem ;) na koniec nie uzywalem tez smakolyka, poslugiwalem sie wylacznie glosem.

czyli w liscie:
1. krotka smycz - "noga"
2. krotka smycz - smakolyk - "noga"
3. luzna smycz - smakolyk - "noga"
4. smakolyk - "noga"
5 "noga"

;)
Zapisane

Elfi

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #7 : 2004-09-13, 17:54 »
Golden - dobry sposób, musze tez go wypróbować.
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #8 : 2004-09-13, 19:00 »
O ,dziękuję Maciek napewno wypróbuję :wink:
heh ,no próbuję jush na smyczy ,ale nawet na smyczy nie umie :shock:
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedz #8 : 2004-09-13, 19:00 »

golden

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #9 : 2004-09-13, 19:48 »
ja pierwszy etap z moimi psami trzymalem przez jakies 2 iesiace, wiec sie nie zrazajcie ;) Pies od razu nie zakuma, ze trzeba chodzic przy tej nodze :P to zalezy jeszcze od charakteru psa i latwosci uczenia...

Powodzenia :wink:
Zapisane

Tilia

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #10 : 2004-09-13, 19:53 »
a ja moje zaczynałam od razu uczyć bez smyczy (naturalnie metodę należy dobrać do psa i właściciela, ja uczyłam je podstawowych poleceń odkąd do mnie przyszły, czyli np dwie Szare od ok 8 tyg.)
najpierw starałam się skupić uwagę psa na sobie, zaczynałam ćwiczyć w miejscach odludnych, jak szczeniak był przy lewej nodze- równaj-nagroda. Potem szłam do przodu, po troszku, krok, potem dwa, za każdym razem równaj- nagroda, stopniowo wydłużałam dystans. Oczywiście od malucha za wiele nie wymagałam, stopniowo starałam się ćwiczyć z elementami rozpraszającymi (człowiek czy pies w pobliżu) powoli i cierpliwie, ale po troszku- jak się piesek rozpraszał - zmieniałam ćwiczenie. Metoda powolna, ale pies uczy się chodzić przy nodze z przyjemnością.
Oczywiście można uczyć korygując smyczą czy wybierając wąskie przejścia (np przy murze) żeby pies chcąc-niechcąc szedł przy nodze i wtedy nagradzać. No i każdy pies jest inny, na co innego reaguje, inną metodę trzeba zastosować. Ja zaczynam od skupienia uwagi na sobie przed każdym ćwiczeniem (czego psa też trzeba nauczyć, to też ćwiczyłam z każdym moim psem).
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #11 : 2004-09-13, 22:32 »
tilio - dokładnie !!!  :)
ja również chciałabym skupić psią uwagę tylko na sobie ,ale u mnie nie ma odludnego miejsca! :Oo: wszędzie ktoś przechodzi ,a to ptak ,a to jakiś kot i ....ee
no ale będę próbować :krzywy: .....
Zapisane
-

Tilia

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #12 : 2004-09-13, 22:39 »
a spróbuj wymyślać najpierw w domu jakieś ćwiczenia na skupienie uwagi. Ja np nauczyłam moje "nos"- tzn pies ma na komendę dotknąć mojej dłoni nosem, nawet jak dłoń jest daleko od niego :) albo zwykłe "do mnie" czyli pies ma usiąść przed Tobą. Możesz wymyślać takie ćwiczenia, ćwiczyć w domu, a potem na dworze. Trudno mi przewidzieć na co akurat Twój pies będzie reagował. Poza tym ćwicz krótko a często, bardzo powoli, stopniowo wydłużaj czas za który nagradzasz, czy zaawansowanie ćwiczenia.
Zapisane

Weron_ciau

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #13 : 2004-09-14, 09:50 »
Zamieżam nauczyć psa babci chodzić prze nodze i mam pytanie co dajecie jako smakołyk ??
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #14 : 2004-09-14, 11:09 »
Weron, jako smakołyk możesz używać gotowych psich przysmaków np. firmy Hilton (dropsy dla psów). Smakołykiem może być wszystko, co psu smakuje i co wolno mu jeść ;)
Np. ulubione mięso, serek żółty, jakieś warzywka (jeśli psiak je lubi oczywiście :P), ale warunek jest taki, że musi to być pokrojone na małe kawałeczki, a to dlatego, że nagroda to jakiś smaczny drobiazg, a nie cały obiad :mrgreen: Życzę powodzenia :wink:

Yashima, nie możesz wymagać od psa żeby umiał chodzić przy nodze ze smyczą lub bez niej, jeśli go tego nie nauczyłaś... Tak jak pisali moi poprzednicy najpierw pies musi dobrze umieć chodzić NA smyczy, dopiero potem możesz próbować BEZ. A tak w ogóle to jak już będziesz go uczyła 'równaj' bez smyczy, lepiej żebyś robiła to na ogrodzonym terenie ;)
Pisz jak postępy :)

Dalma
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedz #14 : 2004-09-14, 11:09 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #15 : 2004-09-14, 14:17 »
heh :) dziękiii :)
postepy ? idą ,idą :krzywy: coraz częściej wydaje mi się ,że Rocky coraz bardziej ...emm chce się uczyć :wink: (narazie uczę go NA SMYCZY ;))
uczę go również ,że gdy idziemy ,to Rocky idzie przy nodze ,natomiast gdy ja się zatrzymuję ,on musi usiąść :wink:
chwalę go i daje smakołyk za dobrze zrobione ćwiczenie :)

tiliuś ,aam
spróbuję nauczyć go czegoś takiego (np. skup! :P) :) :) :)
Zapisane
-

Weron_ciau

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #16 : 2004-09-14, 16:05 »
Dziekuje za odp. Rex pies babci toraczej wszystko lubi ;)
Zapisane

aleb

  • Gość
Chodzienie przy nodze (bez smyczy).
« Odpowiedź #17 : 2004-09-14, 16:26 »
Weron_ciau, widzę, że jestes z [....]anii, tiak?  ;)

Yash, cieszę się, ze Rocky coś już umie  :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 30 zapytaniami.