Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak wychować boksera???  (Przeczytany 7986 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

David

  • Gość
Jak wychować boksera???
« : 2005-08-26, 14:35 »
Mam boksera ma juz ponad 2 lata. Kazdy znajomu mojemu psu i oczywiscie mnie gdzy przychodzi i wszystkich obskakuje i nie moze sie opanowac. Nie wiem jak temu zaradziec. Przy stole gdy cos jemy zrywa sie do jedzenie i nie idzie mu wytlumaczyc ze nie wolno tylko jej nawet klapsik nie pomaga. Co zrobic mam???
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #1 : 2005-08-26, 14:36 »
Zwroc sie do szkoleniowca albo przeczytaj pare ksiazek ktore dokladnie opisuja co robic aby temu zapobiec- "Dlaczego moj pies?" Johna Fishera, "Okiem psa" J. Fishera, dwie ksiazki Fennel- te w szczegolnosci. Pozdrawiam
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #2 : 2005-08-26, 14:59 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedz #2 : 2005-08-26, 14:59 »

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #3 : 2005-08-28, 17:03 »
chyba wiem jak mozesz odzwyczaic swojego psa od zebrania, mialam ten sam problem z jednym ze swoich psow. Jesli nie pomaga karmienie go przed waszymi posilkami ( jesli to zrobisz pies nie bedzie glodny i byc moze nie bedzie sie sepil) to sprobuj wziac psa na smycz i jesli zaczyna sie sepic to wyprowadz go z pomieszczenia w ktorym jecie wystarczy ze wyjdziesz z nim za prog, posadz go i kaz mu zostac jesli nie rozumie tych komend poprostu go przywiaz tak zeby mogl sie podniesc ale zeby nie mogl przekroczyc progu pomieszczenia w ktorym jecie. kilkakrotne powtarzanie tej czynnosci powinno pomoc   

 zycze powodzenia papa
daj znac czy poskutkowalo pa
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #4 : 2005-08-28, 18:47 »
Cytuj
Jesli nie pomaga karmienie go przed waszymi posilkami ( jesli to zrobisz pies nie bedzie glodny i byc moze nie bedzie sie sepil)

Monika, uwazasz, ze pies chodzi głodny i dlatego żebra?

A co do karmienia psa przed ludzkimi posiłkami uważam to za bardzo zły pomysł i założę się że nie tylko ja..
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #5 : 2005-08-28, 22:30 »
nienie uwazam ze pies jest lodny dlatego zeba i nie oskarzam nikogo o glodzenie psa jesli o to ci chodzi, a co do karmienia psa przed naszymi posilkami chodzilo mi o obiad dokladnie. no ale jak bys nie zauwazyla napisalam jesli to nie pomaga!!! i podalam kolejny sposob
Zapisane

MakroX

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #6 : 2005-08-28, 23:04 »
Według mnie pomysł z karmieniem psów przed ludzmi bezsensu :P

Ale pomysł z przywiazywaniem jest całkiem dobry. Tak Boss miał kiedys i sie "troche" oduczył :)
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #7 : 2005-08-29, 12:11 »
Czytałam gdzieś, ze jak pies żebra, to należy mu dać plasterek cytryny i wtedy się oduczy, bo będzie myślał, że tylko to jemy. Ale nie wiem czy to dobry sposób :)
Zapisane

David

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #8 : 2005-08-29, 12:40 »
Dziekuje wam za pomysly!!
Ale on moze jeesc do skutku!!
Cytryna nie pomaga  bo on nawet plastikowy jubek polknal w calosci!!:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedz #8 : 2005-08-29, 12:40 »

Katarzyna

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #9 : 2005-08-29, 22:22 »
Czekaj, nie rozumiem... "Przy stole gdy cos jemy zrywa sie do jedzenie i nie idzie mu wytlumaczyc ze nie wolno"  ... no bo tu niewiele jest do tłumaczenia... My jak nie chcieliśmy, żeby Samba żebrała o jedzenie to mówiliśmy "nie!" i mogła sobie siedzieć przy stole, aż jej się znudziło... W końcu zrozumiała, że "nie!" to znaczy, że nie dostanie... A nawet jak żebrze przy jakimś ważnym, rodzinnym obiedzie, to po prostu się ją odsuwa, żeby nie przeszkadzała gościom, znów powtarza, że "nie!" i nie zwraca na nią uwagi. W końcu Samba się kładzie pod stołem lub u siebie w legowisku i ew. dostaje jakiś smakołyk, gdy my skończymy jeść...
A Ty piszesz tak, jakby pies rzucał się do Waszego zjedzenia z taką siłą, że nie można go odsunąć i kradł Wam jedzenie ze stołu.................  :roll:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #10 : 2005-08-29, 23:04 »
To nie chodzi o głód, tylko o hierarchie :roll:
Jeśli dajesz psu jako pierwszemu jeść to mysli że jest alfa. Alfa je pierwszy. Alfa wszystko robi pierwszy nawiasem mówiąć. Jeśli pies je pierwszy to myśli, że on je "danie głowne ". Wy jecie po nim - jecie "odpadki" wedługo rozumowania psiego. Jeśli Wy jecie jako pierwsi - według rozumowania psiego jecie "danie główne" a on "odpadki" - tym samym jesteście ważniejsi i pies nie ma prawa żebrać. Mój pies nie żebrze przy stole. Nigdy. Tak został nauczony i tak się zachowuje.

Dawanie psu jeść po Was to jeden z kroków przebudowania hierarchi, bo jak widać tego u Was trzeba.
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #11 : 2005-08-30, 20:07 »
Podsumowując:
--> Ludzie jedzą najpierw
--> Kiedy ludzie jedzą, a pies żebrze, mówi mu się "nie!" i nie zwraca uwagi
--> Pies dostaje jeść dopiero, gdy ludzie zjedzą.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #12 : 2005-08-30, 20:24 »
To nie chodzi o głód, tylko o hierarchie :roll:
Je¶li dajesz psu jako pierwszemu je¶ć to mysli że jest alfa. Alfa je pierwszy. Alfa wszystko robi pierwszy nawiasem mówi±ć. Je¶li pies je pierwszy to my¶li, że on je "danie głowne ". Wy jecie po nim - jecie "odpadki" wedługo rozumowania psiego.
Najpierw je alfa? W stadzie wilków najpierw jedzą szczeniaki. Gdyby tak nie byo, gatunek niemiałby szansy na przetrwanie.

I myśle ze tu akurat nie ma znaczenia czy pies dostanie jeść przed ludźmi czy po. Konsekwentnie nie nalezy karmic psa przy stole i za kazde wskoczenie łapami na stoł , ostre: "nie!" a jesli to  nie doprowadza psa do porzątku to wyprowadź go z pokoju na pare minut.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #13 : 2005-08-30, 21:04 »
Cytuj
Najpierw je alfa? W stadzie wilków najpierw jedzą szczeniaki. Gdyby tak nie byo, gatunek niemiałby szansy na przetrwanie.

Skąd masz takie wiadomości? Ja zawsze bylam i jestem przekonana, że dorosłe wilki pod koniec polowania zwracają pożywienie młodym, które proszą je o to lizaniem ich po wargach.
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #14 : 2005-08-30, 22:32 »
No cóż... nie jestem pewna, jak wygląda sytuacja ze szczeniakami, ale w stadzie dorosłych je się zgodnie z hierarchią. W tym przypadku rzeczywiście pies może uważać się za "alfę"... 
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedz #14 : 2005-08-30, 22:32 »

mazika_

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #15 : 2005-09-01, 13:54 »
Jezeli chodzi o wilki to jak upoluja jedzenie to najpierw "para alfa" je (wilk i wilczyca - dominujący) jak zjedzą to biegną do potomstwa którym opiekuje sie suka z watachy (jak wilczyca alfa pójdzie na łowy, ale przez pierwszy okres gdy szczeniaki są małe to ona z nimi siedzi i wilk "alfa" przynosi jej i młodym pożywienie).
A teraz jeżeli chodzi o nasze udomowione czworonogi, to najpierw ludzie jedzą a potem pies, u nas psy były tak uczone i nigdy nie mieliśmy z tym problemów(najpierw my jedlismy psiaki skalaly ale my im mówiliśmy stanowczo "nie!" i powtarzaliśmy jak dalej żebrały i do skutku,w  końcu sie znudziły i szły sie położyć w salonie, to wtedy je chwaliliśmy za dobre zachowanie i póxniej jak my jedlismy to spokojnie czekały na swoja kolej bo wiedza ze to my najpierw musimy sie najesc, mozliwe ze pies u was uważa sie za osobnika dominujacego i stąd te problemy musicie na nowo ustalić hierarchię w "stadzie" wtedy powinny zniknąć problemy. Życze powodzonka w wychowaniu ;)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #16 : 2005-09-01, 14:53 »
Vio, zwracają pożywienie tylko gdy wilki sa bardzo małe...  ;)
Ale po za tym uważam że zupełnie bezsensowane jest odnoszenie się ciągle do tego jakie reguły i zasady panuja w dziko zyjącej sforze spów czy wilków. Pies przecież nie uwaza nas za psy chodzace na dwoch nogach, wiec pewne gesty i zachowania wystepujace miedzy psami nie wystepuja lub nie oznaczaja tego samego w relacji czlowiek-pies.
I ja osobiscie coraz dalej jestem od teorii pana Fischera...
Zbyt wiele problemów podciagacie pod dominacje...
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #17 : 2005-09-01, 22:58 »
pOdstawową komendą dla psa jest "FEE" nie że zły pies nie że nie dobry tylko "FEE" Ludzie powinni uczyćod początku tego psa jak coś zrobić krzyknąć "FEE" a jak nie pomożeraz to spróbować kolejny a jeśłi i to nie zadziała to szarpnąćpsa za obroże. Ale szczeniaki szybko się uczą ale tu nie chodzi jużo szczeniaka ale o boxera. Najlepiej jest zignorować psa.
Albo zrobić mu na przekór, gdy zauważasz że Twój pies przy ignorancji Twojej odchodzi pochwal go za to a on poóźniej zrozumie że ma nie szczekać i prosićbo pierwszym jego bodźcem będzie to że on wygrał mimo wszystko bo jednak dostał cośdo żarcia bo długim proszeniu lecz psy nie są takie głupie i w  końcu zakapuje o co łazi. Wpierw naucz psa podstawowcyh komend siat lubv leżeż albo "spokój", wtedy pokazujesz psu kto tu jest górą i szybko załapuje jeśłi pies jest natrętny i nic nie pomaga zostaje ci tylko wyproszenie psa z pokoju i jeśli pies piszczy drapie skomli nie można mu odpóścić bo wtedy poprostu zrozumie że mu to uchodzi na sucho i każde zaskomlenie działa na ciebie jak  dla psa piłka. A jak narazie życze ci powodzenia.

A i jeszcze jedno jak już zapraszasz swich znajomych tozałóż psy kolczatke i za każde skoki i wywroty mów FEE a jeśłi FEE nie pomoże to szarpnij psa i powiesz w tym samym momencie FEE a za każde spokojne zachowanie chwal psa, później wystarczy abyś spróbował psa trzymać na lince które nie czuje oczywiście linka ma być przyczepiona do obroży i kontroluj psa, radze ci abyś nauczył wpierw psa zachowywać sięprzy wejściu ludzi a później dopiero przy stole bo wpierw zrozumi co znaczy słowo FEE
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #18 : 2005-09-02, 18:17 »
A czemu akurat koniecznie "FEE"? Mój pies reaguje na "NIE", a tak naprawdę, to jest kwestia umowna, tak, jak właściciel psa nauczy, tak pies będzie umiał! Byle polecenie było krótkie i zwięzłe (czyli raczej odpada "zrozum, że po prostu nie wolno, koniec, kropka" ;p )
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #19 : 2005-09-02, 22:23 »
szczeniaki lizac po wargach dorosle psy ich o to nie prosza!!!!! tylko prowokuja do zwymiotowania !!!!
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #20 : 2005-09-02, 22:31 »
Monika, wybacz ale Cie nie rozumiem... :roll:
Możesz po polsku pisać a nie polskiemu?  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedz #20 : 2005-09-02, 22:31 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #21 : 2005-09-02, 22:32 »
a ja myslalam ze to ze mna cos nie tak, ze nie zrozumialam tego co ma na mysli monika :P
Zapisane

David

  • Gość
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #22 : 2005-09-03, 20:14 »
Dzieki wam wszystki moze pomoze ale piszcie jeszcze jak na cos wpadniecie!! a jak odluczyc 7 letniego jamnika rzebrac bo gdy jemy to szczeka moze macie na to jakis pomysl. z Gory dziekuje!!

Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Jak wychować boksera???
« Odpowiedź #23 : 2005-09-06, 22:44 »
Najlepszym rozwiązaniem jest ignorować go i tyle.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.